Προς το περιεχόμενο

Sony PSP® 3004 - Hack - Questions


spyros83

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα θελω να βοηθησω το ανηψακι μου με το PSP toυ. Μπηκα στο system και ειναι το Version 6.31 P510 , υπαρχει λυση για τσιπ γιαυτο η τσαμπα θα ψαχνω.......... Χρονια πολλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 110
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ολα τα psp Go,psp 3004 kai 2004 με TA-88v3+ εχουν σπασει και παιζουν και cso/iso games. Με 6.20 firmware ομως.(ΤΝ-Β (ΗΕΝ)ειναι το ποιο νεο cfw) Ποιο πανω χλομο ακομα.(για το 6,35 γινοντε προσπαθειες)

 

Y.Γ. και ναι δεν ειναι μονιμο το σπασιμο. δουλεβει οπως ακριβος και το ChickenHen.Απλα βαζουμε το psp στην αναμονη για να παραμένει σε cfw

Επεξ/σία από Hugo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

???

 

Γειά σας είμαι και εγώ νέος στο forum. Έχει πέσει στα χέρια μου ένα PSP 3004 slim & lite ενός φίλου μου, το οποίο έχει περάσει και από τα χέρια ενός ξαδέλφου του ο οποίος από ότι μου είπε ο φίλος μου του έχει κάνει αναβάθμιση.

Τώρα το psp έχει firmware v 6.10, δεν γνωρίζω αν είναι official ή custom.

Επίσης να σας πω ότι έχω παραγγείλει Pandora battery και memory stick pro duo 4 gb δεν γνωρίζω αν θα χρειαστεί… αλλά από ότι έχω διαβάσει σε διάφορα forum ίσως μου χρειαστεί .

Το ζητούμενο είναι να παίζει παιχνίδια που κατεβάζουμε από το ιντερνετ. (πείτε μου ,αν δεν κάνει κόπο, και τι είδους αρχεία θα παίζει και πως θα τα αποθηκεύω)

Επίσης θέλω να σας πω ότι θέλω να κάνω μόνιμο σπάσιμο και όχι κάτι παροδικό διότι και ο φίλος μου είναι άσχετος με αυτά τα μαραφέτια

 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονιμο σπασιμο σε psp 2004 και πανω με TA-88v3+ δεν γινετε. η pandora χρειαζεται μονο για να σπασεις το psp1004 το πρωτο, το "fat" που λεν και τα πρωτα 2004. τα υπολοιπα δεν γινοντε με pandora. Πλεον εχει σπαει και η 6.31 και 6.35 αλλα χωρις την δυνατοτητα να παιζουν iso/cso.

 

ισως στο μελλον να υπαρξει μονιμο σπασιμο και στα ποιο καινουριου τυπου psp λογο του οτι βρηκαν τα master keys τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα και χρονια πολλα.

Μια ερωτηση σχετικα με psp 3004..Βαζω φωτογραφιες καi video στην memory card αλλα δεν τις βλεπει.....Οι φωτογραφιες ειναι jpg απο ψηφιακη sony και τα videos mp4 .Χρειαζεται καποιο αλλο format ή συγκεκριμενο προγραμμα μετατροπεις για να κανω δουλεια????Δουλευω με το format factory 1.65 που εχει ολα τα formats για video-ηχο-φωτο κτλ με τα τραγουδια δεν εχω προβλημα ειναι σε mp3 και παιζουν κανονικα επισης ξεχασα να πω οτι εχω φτιαξει και αντιστοιχους φακελους αλλα δεν βλεπει τα videos και τις φωτογραφιες....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα και χρονια πολλα.

Μια ερωτηση σχετικα με psp 3004..Βαζω φωτογραφιες καi video στην memory card αλλα δεν τις βλεπει.....Οι φωτογραφιες ειναι jpg απο ψηφιακη sony και τα videos mp4 .Χρειαζεται καποιο αλλο format ή συγκεκριμενο προγραμμα μετατροπεις για να κανω δουλεια????Δουλευω με το format factory 1.65 που εχει ολα τα formats για video-ηχο-φωτο κτλ με τα τραγουδια δεν εχω προβλημα ειναι σε mp3 και παιζουν κανονικα επισης ξεχασα να πω οτι εχω φτιαξει και αντιστοιχους φακελους αλλα δεν βλεπει τα videos και τις φωτογραφιες....

Για τις φωτο δεν ξερω γιατι δεν στις βγαζει...εισαι σιγουρος οτι τις εβαλες στο φακελο photos?... αλλα για τα βιντεο μηπως σου βγαζει μυνημα usupported file? Kαλο ειναι να δοκιμασεις σε format mp4-avc.Το κλασσικο mp4 θελει καποιες συγγεκριμενες νομιζω ρυθμισεις οπως να ονομασεις τους φακελους που περιεχουν το βιντεο με το ιδιο το ονομα του βιντεο και να προσθεσεις στον ιδιο φακελο καποιο αλλο αρχειο...δεν θυμαμαι τι ακριβως :mellow:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τις φωτο δεν ξερω γιατι δεν στις βγαζει...εισαι σιγουρος οτι τις εβαλες στο φακελο photos?... αλλα για τα βιντεο μηπως σου βγαζει μυνημα usupported file? Kαλο ειναι να δοκιμασεις σε format mp4-avc.Το κλασσικο mp4 θελει καποιες συγγεκριμενες νομιζω ρυθμισεις οπως να ονομασεις τους φακελους που περιεχουν το βιντεο με το ιδιο το ονομα του βιντεο και να προσθεσεις στον ιδιο φακελο καποιο αλλο αρχειο...δεν θυμαμαι τι ακριβως :mellow:

 

Ευχαριστώ για τις συμβουλές σου.Τις φωτογραφίες ok τις εβαζα μεσα στο φακελο save data γι΄αυτο δεν τις εβλεπε......ήθελε στην αρχη δηλ μετα απο τον πρωτο φακελο psp να φτιαξω τους αντιστοιχους φακελους music-photo για να τους δει.....Τώρα για format mp4-avc αν μπορεις να βοηθήσεις γιατι δεν το καταλαβα....Με το προγραμματάκι formatfactory 1.65 που έχω δεν ξερω αν γίνεται.Εχεις καποιο αλλο να μου προτείνεις????Τα videos τα βαζω μεσα σε φακελο "VIDEO"....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα για format mp4-avc αν μπορεις να βοηθήσεις γιατι δεν το καταλαβα....Με το προγραμματάκι formatfactory 1.65 που έχω δεν ξερω αν γίνεται.Εχεις καποιο αλλο να μου προτείνεις????Τα videos τα βαζω μεσα σε φακελο "VIDEO"....

 

Αυτο. Δουλευει αψογα

Xilisoft Video Converter Ultimate 6

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε manoskrt εγω χρησομοποιω το xvid4psp www.winnydows.com/ .Δεν με απογοητευσε ποτε και μπορεις να κανεις οτι μετατροπες θελεις.Αν το εγγαταστησεις, για να κανεις μετατροπη σε mp4-avc θα επιλεξεις εκει που λεει format to MP4 PSP AVC.Aπο κατω μπορεις να κανεις διαφορες επιλογες-αν θες- για τον ηχο,to bitrate κ.τ.λ.π. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας πάλι ,

Είχα πει και πιο πριν ότι έπεσε στα χέρια μου ένα psp 3004 έχει firmware v 6.10, δεν γνωρίζω αν είναι official ή custom .

Παρακαλώ μπορείτε να μου γράψετε τα βήματα (διότι είμαι άσχετος με τα psp) για να το κάνω να παίζει παιχνίδια ελεύθερα , και ότι άλλο νομίζετε πως θα χρειαστεί να κάνω;

ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας πάλι ,

Είχα πει και πιο πριν ότι έπεσε στα χέρια μου ένα psp 3004 έχει firmware v 6.10, δεν γνωρίζω αν είναι official ή custom .

Παρακαλώ μπορείτε να μου γράψετε τα βήματα (διότι είμαι άσχετος με τα psp) για να το κάνω να παίζει παιχνίδια ελεύθερα , και ότι άλλο νομίζετε πως θα χρειαστεί να κάνω;

ευχαριστώ

 

να μπεις εδω και να διαβασεις τους οδηγους. ειναι πολυ ευκολο να βρεις αυτο που αναζητας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...