Προς το περιεχόμενο

Sony PSP® 3004 - Hack - Questions


spyros83

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια παθαινω ακριβως το ιδιο με το φιλαρακι. Δηλαδη μολις μπω στον φακελο chickHEN δεν κανει restart αλλα shut down και αυτο συμβαινει οποτε στο φακελο PICTURES εχω εκτος απο το φακελο του chickHEN και φακελους με αλλες φωτογραφιες. Πως μπορω να περασω φωτογραφιες στο psp χωρις να κολλαει το chickHEN;;;

 

Εγω προσωπιπα εχω και αλλες φωτογραφιες μεσα στον φακελο pictures και το psp δεν κολαει. θα κολισει μονο εαν μπω μεσα στον chikenHen φακελο.

 

Για να ''σπασεις" το psp με το ChickenHen και στην συνεχεια το Gen-A για να παιζεις τα iso παιχνιδια πρεπει αρχικα να εχεις official firmware 5.03.(για να πιασει το ChickenHen)

 

Τι version εχεις μπορεις να το δεις πηγενοντας απο τα menu στο System settings/System Information

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 110
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

μπορει καποιος να μου στειλει ενα μηνυμα κ να μου γραφει ενα-ενα τα βηματα για να σπασω κι εγω το πσπ μου

 

όχι ρε...

μην σε βάζουμε και σε κόπο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι ρε παιδια υπαρχει καποιο προβλημα?

 

κοίτα!(θα μιλήσω σοβαρά τώρα:lol:)

αν έκανες ένα search θα έβρισκες τον οδηγό... αν κολλούσες κάπου ευχαρίστως να σε βοηθούσαμε...

αλλα όχι να έρχεσαι από το πουθενά και να θέλεις να σου στήλη κάποιος σε pm όλη τι διαδικασία όχι και έτσι...:eek:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Παιδιά έκανα τα πάντα σύμφωνα με τις οδηγίες, όλα φαίνεται να έγιναν σωστά...πέρασα σε CSO το puzzle bubble και το τρέχω απο το μέμορυ στικ...το παιχνίδι πάει να τρέξει αλλά επιστρέφει στην αρχική οθόνη του πι ες πι και βγάζει το εξής: ' the game could not be started. (80020130)' to δοκίμασα και με άλλα δύο παιχνίδια.έχεις κανείς καμιά ιδέα; Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έκανα τα πάντα σύμφωνα με τις οδηγίες, όλα φαίνεται να έγιναν σωστά...πέρασα σε CSO το puzzle bubble και το τρέχω απο το μέμορυ στικ...το παιχνίδι πάει να τρέξει αλλά επιστρέφει στην αρχική οθόνη του πι ες πι και βγάζει το εξής: ' the game could not be started. (80020130)' to δοκίμασα και με άλλα δύο παιχνίδια.έχεις κανείς καμιά ιδέα; Ευχαριστώ!

 

Έχεις βάλει αυθεντικό UMD στο drive;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

γεια σας. μολις γραφτικα στο forum για να ρωτησω πληροφοριες. φευγω στρατο και η κοπελια μου μου πηρε το http://www.plaisio.gr/Gaming/Consoles/Sony-Playstation-PSP/Sony-Psp-3000-Need-For-Speed-Undercover-PS719782551.htm για τους γνωστους λογους. ξερουμε τη firmware εχει αυτο? γιατι απ'οτι διαβασα αυτο ειναι το μονο που μας νιαζει για να ξερουμε αν σπαει. δεν εχει τπτ απο γραματα στο barcode. δεν το εχω ανοιξει ακομα μπας και το γυρισω πισω. plz help αμεσα, γιατι σε 2 βδομαδες μπαινω. thnx προκαταβολικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

γεια σε ολους ειμαι καινουργιος οσον αφορα τα psp και εχω το psp 3004. μηπωσ μπορει κανεις να με βοηθησει να βρω

1)media manager για psp 3004 που να μην ζητα κωδικο (θελω να βαζω ταινιες)?

2)ενα τροπο που να τον πει αναλυτικα για να παιζω παιχνιδια σε memory stick του psp

 

Συγγνωμη ρε παιδια αλλα ειμαι εντελωσ ασχετος μ'αυτο. το εχω απο τον σεπτεμβρη 2009 αλλα δεν ασχολουμουν καθολου μ'αυτο!

 

Σας ευχαριστω εκ των προτερων!

Επεξ/σία από magicianff
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

να ρωτησω κι εγω με την σειρα μου,

μου κανανε δωρο το psp 3004 slim & lite με το 6.10 firmware πανω του. ο οδηγος του hugo ισχυει για μενα? θα πρεπει να κανω downgrade se 5.03 και μετα να περασω οτι παιχνιδια θελω στο στικακι?

 

ευχαριστω guys.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...