Προς το περιεχόμενο

Sony PSP® 3004 - Hack - Questions


spyros83

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 110
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

@Hugo: Καταπληκτικός οδηγός, ιδιαίτερα χρήσιμος! Σε ευχαριστούμε πολύ για τον κόπο σου !!! :mrgreen:

 

Μια ερώτηση για αρχή, απο v5.51 επιστρέφουμε χωρίς πρόβλημα στην 5.03 ; Πολλά links του megaupload απο το λινκ που έβαλες είναι off. Μήπως έχουμε τίποτα άλλο υπόψιν;

Τα umd δισκάκια που έχουμε πώς τα κάνουμε iso;

Ευχαριστώ και πάλι !!! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση για αρχή, απο v5.51 επιστρέφουμε χωρίς πρόβλημα στην 5.03 ;

 

Οχι δεν εχει βρεθει ακομα τροπος.

Αν εχεις psp 1000 η 2000(μεχρι ta-88v2) μπορεις να κανεις downgrade με pandora.

 

Τα umd δισκάκια που έχουμε πώς τα κάνουμε iso;

 

Με το umd dumper.

 

EDIT

 

Δες εδω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Οχι δεν εχει βρεθει ακομα τροπος.

Αν εχεις psp 1000 η 2000(μεχρι ta-88v2) μπορεις να κανεις downgrade με pandora.

 

 

 

Με το umd dumper.

 

EDIT

 

Δες εδω

 

 

επίσης μπορείς να κανεις iso/cso τα UMD μπαίνοντας στο vsh menu (όταν τσιπάρης το psp) να αλλάξεις to usb device και από memory stick να το umd disc έτσι θα διαβάζει το umd που έχεις μέσα στο psp μετά κανεις copy το περιχόμενο του umd :-)

Επεξ/σία από Dimitris1948
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ παίδες, αν και δεν έχω καταλάβει καλά ακόμη, πρέπει να το ρίξω στο διάβασμα, οπότε δεν κάνω τίποτα ακόμη. Το 3000 πάντως έχ(ουμε)ω.

Ο οδηγός του hugo μάλλον δεν ισχύει για την περίπτωσή μου, αν και απ' ότι παρατηρώ τα links στις παρ. 3 και 6 είναι ίδια. http://psp3000hacks.com/psp-3000-hacks/custom-firmware-on-psp-3000s-gen-a-cfw-released/

Εάν είχα την 5.03 δεν θα έπρεπε πρώτα να περάσω πρώτα Custom Firmware Enabler ? http://pspslimhacks.com/custom-firmware-enabler-3-51-released/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα

έχω αγοράσει ένα PSP 3004 του γιου μου και γράφει ότι το system software apo to psp is version 4.21 there is no need to update........έχω κατεβάσει 2-3 παιχνίδια και θέλω να τα βάλω στην κάρτα μνήμης ώστε να μπορέσει να τα παίξει......υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος τρόπος να γίνει αυτό και κάποια βήματα που πρέπει να ακολουθηθούν?.....αν μπορεί κάποιος να πει αυτά τα βήματα λιγάκι αναλυτικά ...πιστεύω ότι πολλοί ψάχνουν το συγκεκριμένο θέμα απ' ότι είδα στα διάφορα φόρουμ.....

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα

έχω αγοράσει ένα PSP 3004 του γιου μου και γράφει ότι το system software apo to psp is version 4.21 there is no need to update........έχω κατεβάσει 2-3 παιχνίδια και θέλω να τα βάλω στην κάρτα μνήμης ώστε να μπορέσει να τα παίξει......υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος τρόπος να γίνει αυτό και κάποια βήματα που πρέπει να ακολουθηθούν?.....αν μπορεί κάποιος να πει αυτά τα βήματα λιγάκι αναλυτικά ...πιστεύω ότι πολλοί ψάχνουν το συγκεκριμένο θέμα απ' ότι είδα στα διάφορα φόρουμ.....

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Τι ακριβος ενοεις?

Πας να κανεις update σε 5.03?

Σε καμια περιπτοση μην κανεις update σε 5.50 η 5.51(δεν βγηκε ακομα σταθερο exploit)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα

έχω αγοράσει ένα PSP 3004 του γιου μου και γράφει ότι το system software apo to psp is version 4.21 there is no need to update........έχω κατεβάσει 2-3 παιχνίδια και θέλω να τα βάλω στην κάρτα μνήμης ώστε να μπορέσει να τα παίξει......υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος τρόπος να γίνει αυτό και κάποια βήματα που πρέπει να ακολουθηθούν?.....αν μπορεί κάποιος να πει αυτά τα βήματα λιγάκι αναλυτικά ...πιστεύω ότι πολλοί ψάχνουν το συγκεκριμένο θέμα απ' ότι είδα στα διάφορα φόρουμ.....

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

εγώ εκείνους που κάνουν οδηγούς σκέφτομαι, που κάθονται και κάνουν οδηγούς και δεν τους διαβάζει κανεις, αν έκανες ένα search θα έβρισκες αναλυτικότατους οδηγούς για ότι θέλεις, τώρα τι θες να σου δώσουμε και link για τους οδηγούς?? :mad:

 

Τι ακριβος ενοεις?

Πας να κανεις update σε 5.03?

Σε καμια περιπτοση μην κανεις update σε 5.50 η 5.51(δεν βγηκε ακομα σταθερο exploit)

 

τι του λες του ανθρώπου τώρα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry που δεν ειμαι ενεργος αλλα ειμαι διακοπες και δεν εχω ιντερνετ μαζι.

Θελω ομως να πω 2 παραπανω πραγματα απο προβληματα που ειδα σε φιλους μου με psp 3004.

 

 

Υ.Γ. 1: Σε περίπτωση που κλεισει το psp για οποιδηποτε λογο ενω εχουμε ειδη φορτωμενω το ChickenHen ητε το Gen-A κατα 99% (τουλαχιστον στα psp που φιλων αλλα και το δικο μου) δεν ξαναμπαινει το ChickenHen.Επρεπε να σβησω το αρχειο h.bin και egghunt και να ξαναβαλω το h.bin και μολις το εκανα αυτο επιανε με την 1-2 φορα!!

Υ.Γ. 2: Εαν πατησουμε και ανοιξουμε τα vhs menu (με το select) και στην συνεχεια βαλουμε το psp σε αναμονη κατα την επαναφορα κολαει και μπουταρει ξανα σε official 5.03

Υ.Γ. 3: To πιο famous προβλημα: οτι οταν πηγεναν να τρεξουν στο pc το προγραμμα για την εγκατασταση του Gen-A ζηταει microsoft framework 2.

 

Το M.framework 2 ειναι εδω

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=0856EACB-4362-4B0D-8EDD-AAB15C5E04F5&displaylang=en

για 32bit

 

Και τελος και MUST ATTENTION σημειο:

Το psp μας ενω εχουμε Gen-A Ctf δεν τρεχει τα παιχνιδια αλλα βγάζει μηνυμα σφάλματος ''game could not be started (8020321)''

ΛΥΣΗ: ενω ειμασται στα ΧΜΒ παταμε select και παμε στην επιλογη που λεει UMD ISO MODE και επιλεγουμε SONY NP9660

Ετσι τρεχουμε παιχνδια απο το μεμορι στικ μας χωρις να χρειαζομαστε Umd δισκακι μεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τελος και MUST ATTENTION σημειο:

Το psp μας ενω εχουμε Gen-A Ctf δεν τρεχει τα παιχνιδια αλλα βγάζει μηνυμα σφάλματος ''game could not be started (8020321)''

ΛΥΣΗ: ενω ειμασται στα ΧΜΒ παταμε select και παμε στην επιλογη που λεει UMD ISO MODE και επιλεγουμε SONY NP9660

Ετσι τρεχουμε παιχνδια απο το μεμορι στικ μας χωρις να χρειαζομαστε Umd δισκακι μεσα.

 

εγώ m33 driver βάζω για να πεζό iso/cso από την κάρτα μνήμης!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

o NP9660 είναι κλάσεις ανώτερος από τον Μ33 driver.Είναι από τη μαμά $ony και δεν έχει πρόβλημα με κανένα παιχνίδι ενώ με τον M33 πολλά παιχνίδια δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

o NP9660 είναι κλάσεις ανώτερος από τον Μ33 driver.Είναι από τη μαμά $ony και δεν έχει πρόβλημα με κανένα παιχνίδι ενώ με τον M33 πολλά παιχνίδια δεν παίζουν.

 

επειδή εδώ αλλα διάβασα για το το είπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή εδώ αλλα διάβασα για το το είπα

Γι αυτό γίνεται update ο Μ33 driver επειδή έχει πρόβλημα με κάποια παιχνίδια.

Ο άλλος έχει σχεδιαστεί από τη μαμά $ony για να παίζει τα πάντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γι αυτό γίνεται update ο Μ33 driver επειδή έχει πρόβλημα με κάποια παιχνίδια.

Ο άλλος έχει σχεδιαστεί από τη μαμά $ony για να παίζει τα πάντα.

 

δεν αντιλέγω, απλά σου λέω τι διαβάζω ότι ο

 

Sony np9660 :Δε χρειαζεται δισκακι για να παιζετε τα παιχνιδια σας.Και εδω καποια παιχνιδια δε θα παιζουν.Αλλα φυσικα καποια που δεν παιζουν με τον m33 driver θα παιζουν με αυτον και το αντιστροφο.(http://www.octapus.net/forum/viewtopic.php?f=113&t=4337)

 

αλλα αφού λες ότι ο είναι καλύτερος δεν έχω λόγο να μην σε πιστέψω :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...