Προς το περιεχόμενο

Το Καφενείο των Φιλάθλων


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλα, και γω ειδα το Σιτι-Αμβουργο και μισω την Σιτι, αλλα αν η μισητη συμπολιτισσα επαιζε οπως επαιξε απο το 15' έως το 70' με μας οπως ειμαστε την μετα-Κυραστα εποχη θα τρωγαμε αναμεσα σε 4 με 5 εντος 20 λεπτων και θα γέλαγε ολη η Ευρωπη

 

Τα 1-2 των Ελανο(μεγαλη παικτουρα), Ζαμπαγετα, Ρομπινιο, Αιρλαντ εκει στο κεντρο και τις μπαλιες στην πλατη της αμυνας δεν τα κανει ο Παναθηναικος και ο Ολυμπιακος σε ολοκληρο 90λεπτο.

 

Αστο, και Ευρωπαικα ματς δεν εχω χασει, και τους γαυρους παρακολουθω και ξενομανης δεν ειμαι(ισως λιγο Αγγλοφιλος γιατι γουσταρω το παλαιομοδιτικο πανω-κατω που παιζουν). Αλλα γενικα αυτο το πραγμα που παιζουν στην Ελλαδα δεν λεγεται ποδοσφαιρο. Γιαυτο καθε Κυριακη μιλαμε για σκακιερες, για τακτικες, για "σωστην αναπτυξη". Αν ο αλλος βλεπει μπαλιτσα καλη δεν εχει αναγκη απο τετοια. Αν παιζει ο Καραγκουνης και τον παπαδιζουμε επειδη "μαρκαρι το παιδι και ειναι φιλοτιμος" και οι αλλοι εχουν κανει θεο τον τακουνακι-την εχασα-τακουνακι την εχασα Λετο και τον θα βαλω γκολ τον μηνα που εχει 31 μερες Ντιογκο και εσενα σε ικανοποιει τι να πω

 

ΥΓ. Το Αμβουργο οντως, ακομα και στο πρωτο ματς, λιγα πραγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Αν παιζει ο Καραγκουνης και τον παπαδιζουμε επειδη "μαρκαρι το παιδι και ειναι φιλοτιμος" και οι αλλοι εχουν κανει θεο τον τακουνακι-την εχασα-τακουνακι την εχασα Λετο και τον θα βαλω γκολ τον μηνα που εχει 31 μερες Ντιογκο και εσενα σε ικανοποιει τι να πω

 

Δεν με ικανοποιεί,απλά λέω ότι δεν εντυπωσιάστηκα κιολας,για το Αμβούργο δεν το συζητώ αλλά ούτε η Σίτυ μου κανε για ομάδα,μου φάνηκε ότι απλά της βγήκε γιατί το Αμβούργο ήταν κάκιστο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν με ικανοποιεί,απλά λέω ότι δεν εντυπωσιάστηκα κιολας,για το Αμβούργο δεν το συζητώ αλλά ούτε η Σίτυ μου κανε για ομάδα,μου φάνηκε ότι απλά της βγήκε γιατί το Αμβούργο ήταν κάκιστο

 

Εγω εντυπωσιαστηκα απο την Σιτι, μια ομαδα που βολοδερνει στην Αγγλια και ειμασταν ακομα στους 8 του ΟΥΕΦΑ. Δηλαδη δεν σου λεω για Τσελσι-Λιβερπουλ-Μπαρτσελονα-Αρσεναλ κτλ ετσι?

 

Το κεντρο της Σιτι ειδικα εκανε Α-Ν-Ε-Τ-Α πουτανα την "μικτη Σουπερλιγκας"

ΑΝΕΤΑ ομως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που είδαμε ήταν Ποδόσφαιρο. Στην Ελλάδα απλώς παίζουμε μπάλα. Τίποτε παραπάνω.

 

(πάλι καλά που δεν έχεις δει ματς του Αγίου Ανδρέα ακόμα... "εκείνο το στρόγγυλο" θα έλεγες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ ευχαριστω πολύ

 

 

Καλά ματσάρα το Liverpool - Arsenal σήμερα. 4-4 με δύο γκόλ στις καθυστερήσεις!

Και αυτός ο Αρσάβιν 4 γκόλ έβαλε.Όλη την Arsenal πάνω του την πήρε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν λεω εγω οτι καποιοι παιζουν ποδοσφαιρο και ο Καραγκουνης με τον Τσιγκολελετο παιζουν κατι μεταξυ πελοτας και μπατμιντον επι χορτου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγινε κι αλλη ματσαρα σημερα(χθες δηλαδη). Ρεαλ - Χεταφε 3-2, φοβερο παιχνιδι.

Το Ελληνικο πρωταθλημα ειναι μονο για χαβαλε. Απορω πως ασχολουμαι ακομα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H πλακα ειναι οτι το μιζεριαζουμε παντα αφου τελειωσει ενω μεσα στην χρονια ασχολουμαστε, χεχε

 

Παντως η αληθεια ειναι οτι ενω υπαρχουν και σουπαρς ντερμπυ Μπαρτσα-Ρεαλ ή Γιουναιτεντ-Λιβερπουλ υπαρχουν ΠΟΛΥ ΣΥΧΝΑ υπερματσαρες

 

Στην Σουπερλιγκα που αυτο μας μαρανε αναθεμαμε και αν εχω δει σπουδαιο ματς Παναθηναικος-Ολυμπιακος με ρυθμο και γκλο και ενταση τα τελευταια 5 χρονια. Ενα 2-2 επι Κυραστα θυμαμαι πουχε ρυθμο και ας χασαμε το πρωταθλημα με εκεινη την ισοπαλια. Αλλιως παμε στην εποχη του Σαραβακου ξερω γω

 

Φταιμε και μεις ομως. Χανεις?Θανατος. Κερδιζεις?Θεος. Δεν εχει σημασια πως έχασες ή κερδισες. Επομενως τα καιναρια μας, μπορουν που μπορουν του 6 εκει που οι αλλοι μπορουν για 9, εχουν κολλησει και με το αποτελεσμα και παιζουν 4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τη στιγμή που έβαλα Νόβα ξέχασα και το Ελληνικό πρωτάθλημα.

 

Αν είδα 5 ματς φέτος είναι ζήτημα.Και αυτά έτυχε να τα δω επειδή ήμουν για καφέ.

 

Δεν αξίζει να ασχολούμαστε.Μόνο όταν θα σταματήσουμε να πηγαίνουμε στο γήπεδο θα συγκινηθούν.Αλλά όλοι όμως και όχι μια ομάδα η δύο.

 

Μας κοροϊδεύουν και εμείς γουστάρουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φταιμε και μεις ομως. Χανεις?Θανατος. Κερδιζεις?Θεος. Δεν εχει σημασια πως έχασες ή κερδισες.

 

Αυτό.

 

Ο Έλληνας δεν είναι φίλαθλος, είναι πρώτα οπαδός. Δεν απολαμβάνει το παιχνίδι. Απολαμβάνει τις νίκες.

 

Αυτό βέβαια οφείλεται ΚΑΙ (αλλά όχι μόνο) στο χαμηλό επίπεδο της διαιτησίας, γιατί όταν χάνεις, αισθάνεσαι συχνότατα αδικημένος, δεν αισθάνεσαι την ήττα σαν μέρος του παιχνιδιού και σ' αυτό φταίνει ΚΑΙ οι δημοσιογράφοι, που για κάθε ήττα ψάχνουν να βρούνε "τι έφταιξε", λες και σ' ένα παιχνίδι όπως το ποδόσφαιρο πάντα κάτι πρέπει να φταίει αν χάσει ο Ολυμπιακός (γιατί βέβαια κανείς δεν αναρωτιέται τι έφταιξε που έχασε ο Πανιώνιος από τον Θρασύβουλο, εκεί είναι φυσιολογικό).

 

Προσωπικά απολαμβάνω πάντα τα ευρωπαϊκά παιχνίδια της ομάδας μου, είτε χάνω, είτε κερδίζω, αλλά και παιχνίδια με καλή διαιτησία όπου γίνεται ένα καλό παιχνίδι, δε θα χαλαστώ και τόσο πολύ από την ήττα.

 

Είναι και ο λόγος που δεν έχω αντιπάθειες στο Αγγλικό πρωτάθλημα. Δηλαδή προτιμάω την Λίβερπουλ, αλλά μου είναι συμπαθείς ομάδες και η Man. United και η Arsenal και άλλες.

 

Ακόμα και από την Τσέλσι, που της έχω μια αντιπάθεια γιατί δε μ' αρέσει το μοντέλο "βρήκαμε χρήματα και γίναμε ομάδα", υπάρχουν παίχτες που μ' αρέσουν πολύ και μου είναι συμπαθείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ γιατί πιστεύω ότι εκτός όλων αυτών που λέτε είναι και η χαλαρότητα του ότι αυτές οι ομάδες είναι οι "μακρινές" μας... δηλαδή απλά τις συμπαθούμε και τις υποστηρίζουμε, δεν θα μας κάνουν καζούρα ή δεν θα μας κοροϊδέψουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομιζω, μπες στο τοπικ της Γιουναιτεντ να δεις καντηλια και στην Αγγλια ειχα φαει τρελη πορωση

Απλα στην Αγγλια θυμαμαι εκπομπες 1. φασεις 2. 5 λεπτα αναλυση 3. Αντε να πουμε και για το πεναλτυ που δεν ηταν, τελος.

Εδω ειναι αυτο που λεει ο Μανουελ. ΕΙναι απιστευτο οτι ενα ματς μπορει να κριθει στο 93' απο ενα απευθειας φαουλ και αμεσως αυτοι που "δεν μπορουσαν να κερδισουν εντος εδρας" γινονται "ετσι, 1 και να καιει, ψυχη, μιλησε η ψυχη" και αυτοι που 'κραταγαν παλικαρισια το Χ και μπορουσαν και την νικη" γινονται αυτη που "δεν εχουν παρει ντερμπι φετος και καταφεραν να χασουν ενα ματς δικο τους"

 

Καμια συναισθηση τι ειχε γινει τα προηγουμενα 92'

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...