Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 19,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Έχω δραματικές αναμνήσεις από ημιτελικούς. Ελπίζω η αυτοκρατορία που χτίστηκε με ιδρώτα τα τελευταία χρόνια να μην καταρρεύσει σαν χαρτί σε 5 λεπτά, γιατί αυτό το συγκεκριμένο αποτέλεσμα μας το χρωστάνε και μάλιστα με τόκο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια ποια κουπα θα ειναι αυτη που θα παρουμε ???? Τι αριθμο θα εχει ???? Εχω χασει τον λογαριασμο !!!!:-D:-D:-D:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

501 σήμερα στο βόλει και 502-503 στο μπάσκετ.

Εγω πιστέυω οτι θα τι σηκώσουμε την κούπα φέτος γιατι 10 χρόνια τώρα γυμνάζουμε ώμους και δόξα το θεό κάθε Μάιο τους χρησιμοποιούμε!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω δραματικές αναμνήσεις από ημιτελικούς. Ελπίζω η αυτοκρατορία που χτίστηκε με ιδρώτα τα τελευταία χρόνια να μην καταρρεύσει σαν χαρτί σε 5 λεπτά, γιατί αυτό το συγκεκριμένο αποτέλεσμα μας το χρωστάνε και μάλιστα με τόκο.

 

Ρε αγορινα, αστο να μπουμε ηρεμα στο καινουριο τοπικ...

 

ΠΟΙΑ ΑΥΤΟΚΡΑΤΟΡΙΑ θα "καταρρευσει σαν χαρτι σε 5 λεπτα"???

Δηλαδη για να εχουμε αυτοκρατορια πρεπει μια ζωη να κερδιζουμε τους γαυρους σε ολους τους τιτλους?Ε ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ, καποτε θα χασουμε. Αυτο τι σημαινει, οτι δεν ειμαστε αυτοκρατορια?Εσυ δηλαδη νιωθεις γαματα που το 2004 εκανες ενα διαλλειμα στα 7 του γαυρου και μετα σου πηρε αλλα 5(οπως τα πηρε τελοσπαντων)

 

ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΧΡΩΣΤΑΝΕ ΤΙΠΟΤΑ!!

Εχουν παρει 4 ΕΥΡΩΠΑΙΚΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ, ΕΜΕΙΣ τους χρωσταμε να πηγαινουμε σε καθε ματς και δεν πηγαινουμε. Αλλα αλλοι φερνουν τον Σιβας Κλειτον και τον Μελισση=23 Μποτινελι....ΝΑΑΑΑΑΑ 60,000 Αυγουστιατικα με καποια Σπαρτα Πραγας.

Ακου μας χρωσταει ο μπασκετικος Παναθηναικος. ΤΙΠΟΤΑ να μην παρουμε μεχρι να πεθανω εγω θα ειμαι ευχαριστημενος που εζησα την εποχη της ομαδας του Μποντιρογκα, του Σκοτ, του Ρατζα, του Διαμαντιδη, του Αλβερτη, του Γκαλη, του Γιασικεβιτσους, του Ρεμπρατσα, του Ομπραντοβιτς, του Ντομινικι Γουιλκινς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πες τα ρε Καιζερ γιατι θα τρελαθουμε εντελως.

 

δεν μας χρωστανε τιποτα

 

εμεις τους χρωσταμε ενα γεματο Οακα καθε Κυριακη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά τα λέει ο Kaizer.

 

Βέβαια σε αυτή την ομάδα (την μπασκετική) έχουν πλήρη επίγνωση της φανέλας που φοράνε, από τον Ζοτς μέχρι το παιδί που κουβαλάει τις πετσέτες. Με τον ένα ή τον άλλο τρόπο το ματσάκι θα το πάρουμε, γιατί πραγματικά δεν μπορώ να θυμηθώ την τελευταία φορά που χάσαμε σε σημαντικό αγώνα από τον Ολυμπιακό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυστυχως σημερα στο βολευ χασαμε για αλλη μια φορα απο μια ομαδα πολυ κατωτερη απο εμας. το τμημα αυτο εχει πολυ καλες προοπτικες αλλα θελει προσοχη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιθανόν kaizer να μην έζησες έντονα τις διοργανώσεις των ημιτελικών, αλλά αυτή η διπλή ευρωπαϊκή ταπείνωση από τον γάβρο είναι κάτι που ξεπλένεται μόνο με το ίδιο νόμισμα.

 

44 ευρωπαϊκά να έπαιρναν το ίδιο μου κάνει, γιατί εγώ ο "ευρωπαίος" δεν ανέχομαι με τίποτα να χάσω ευρωπαϊκά από το γάβρο. Πάντως εκείνη την εποχή όντως δεν ήμουν στο μαιευτήριο γι' αυτό την θυμάμαι την μπάφλα μια χαρά. Δηλαδή δεν διανοούμαι καν τρίτη σφαλιάρα γιατί ειδικά από τον Γιαννάκη θα το κόψω το μπάσκετ εντελώς.

 

 

 

 

Υ.Γ

Μετά από μία δεκαετία και βάλε, αυτή είναι η πρώτη φορά που έχει εις το ελάχιστο έναν ανταγωνιστή στο πρωτάθλημα ο ΠΑΟ.

Αυτή την λεπτομέρεια μπορεί να την ερμηνεύσει κανείς με διάφορους τρόπους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιθανόν kaizer να μην έζησες έντονα τις διοργανώσεις των ημιτελικών, αλλά αυτή η διπλή ευρωπαϊκή ταπείνωση από τον γάβρο είναι κάτι που ξεπλένεται μόνο με το ίδιο νόμισμα.

ΑΝ ΤΑ ΕΖΗΣΑ?

Ειμαι γενια του '87, στην εφηβεια μου πρωτο αθλημα σε δημοτικοτητα ηταν το μπασκετ

οποτε μια χαρα τα εζησα και συμφωνω οτι πρεπει να τα ξεπληρωσουμε.

44 ευρωπαϊκά να έπαιρναν το ίδιο μου κάνει, γιατί εγώ ο "ευρωπαίος" δεν ανέχομαι με τίποτα να χάσω ευρωπαϊκά από το γάβρο.

Εδω διαφωνω καθετα οριζοντια εμπριμε και με ριγες. Ακομα και να χασουμε απο τον γαυρο, που δεν το πιστευω, δεν αμαυρωνει τα 4 Ευρωπαικα ΕΚΤΟΣ εαν αδελφε δεν εισαι Παναθηναικος απλα καποιος που θελει να την λεει στους αλλους στο γραφειο και να μην του την λενε αυτοι.

Δεν φταιμε εμεις που οι γαυροι εδω και 5 χρονια ηταν ανυπαρκτοι στην Ευρωπη και δεν τους πετυχαιναμε. Εαν εσυ βαζεις στην ζυγαρια το ιδιο τις ηττες πριν 15 χρονια απο τον γαυρο με τα 4 Ευρωπαικα τι να πω...

 

 

 

Υ.Γ

Μετά από μία δεκαετία και βάλε, αυτή είναι η πρώτη φορά που έχει εις το ελάχιστο έναν ανταγωνιστή στο πρωτάθλημα ο ΠΑΟ.

Αυτή την λεπτομέρεια μπορεί να την ερμηνεύσει κανείς με διάφορους τρόπους.

 

Ενταξει, πρεπει να διαβαζεις ΠΟΛΥ Σπορτγκευ και να ακους ΠΟΛΥ Κωστα Πολιτη. Αυτο που ειπες δεν υπαρχει

1. Αν θυμασαι καλα οι π$%^^ στην Ελλαδα αρχισαν να πεφτουν το '98 οπου ο γαυρος αν και 2ος αποκλειστηκε απο τον Πετζα και συνεχιστηκε μεσα στο ΣΕΦ με τον γαυρο να εχει πλεονεκτημα το '99. To 2000, μαζι με το Ευρωπαικο, βγαινουμε πρωτοι με ισοβαθμια με τους γαυρους οι οποιοι αποκλειονται ενδιαμεσα απο τον ΠΑΟΚ παλι. Το 2001 κερδιζουμε στον τελικο με 3-2 το γαυρο και το 2002 οι γαυροι το χανουν απο την ΑΕΚ ενω προηγουνταν με 2-0!!!

2. Στα καπακια ο Κοκκαλης καταλαβαινει οτι δεν μπορει να σπρωχνει σε ποδοσφαιρο και να τα βαλει με τους αφους στο μπασκετ (ΑΦΟΥ εχει χασει 5 σερι πρωταθληματα) και τα παραταει την επομενη χρονια, .

 

Δηλαδη ακου τωρα τι προπαγανδα σου εχουν πει:

 

Πρ."Ο Κοκκαλης τα παρατησε και γιαυτο πηρατε τιτλους"

 

Απαντηση: Ο Κοκκαλης αρχισε να τα παραταει ΑΦΟΥ ειχε χασει 5 σερι πρωταθληματα, τα 4 απο τον Παναθηναικο, το 1 στην εδρα του, και αλλο ενα απο το ΑΕΚ. Εγω αυτο δεν το λεω "τα παραταω, γιαυτο κερδισατε", εγω αυτο το λεω "Παραιτουμαι, δεν με απολυετε" ενω ηδη ο διευθυντης σε εχει απολυσει. Δηλαδη εχει φαει 5 σφαλιαρες και μετα "τα παραταω". Ε ναι, δεν λεω...

Στην ουσια γιατι δεν το λεμε αυτο για το ποδοσφαιρο?Γιατι δεν λεμε οτι με το που εφυγε ο Καπετανιος(το '98) απο κεντρικο προσωπο στην ΠΑΕ αρχισε ο γαυρος να παιρνει πρωταθληματα?

 

Πρ. "Δεν ειχατε αντιπαλο γιαυτο"

 

Απαντηση: Ναι, και?Δηλαδη ειναι σαν να εχεις μια γκομενα στα 4 οικειοθελως. Της τον φορεσες ή δεν της τον φορεσες? Το "δεν προσπαθησα γιαυτο με πηδηξες" δεν μειωνει τον νικητη, ξεφτιλιζει τον ηττημενο. Παραδεχονται δλδ οτι επι 4 χρονια 2003-2006 ηταν της φαπας και ξεφτιλισμενοι και παραλιγο να πεσουν Α2

 

3. Πως παιζω χωρις αντιπαλο οταν εδω και 2 χρονια καθε Σεπτεμβρη με Ματσιγιαουσκας με τον ενα με τον αλλο ακουμε το "Η Αυτοκρατορια αντεπιτιθεται"??Πως γινεται να λενε οτι το 2007 και το 2008 "το χασαμε απο διαιτησια/εδρα" και καπακια να λενε "Δεν μετρανε τα δικα σας, δεν ειχατε αντιπαλο".Τελικα τα τελευταια 2 χρονια το παιρναμε με διαιτησια/εδρα=δυσκολα ή δεν ειχαμε αντιπαλο?Διαλεξτε να ξερουμε

 

Απο το '98 λοιπον ως το 2008 αυτα τα 10 χρονια που δεν ειχαμε "αντιπαλο" , ο αντιπαλος ηταν παρατημενος την περιοδο 2003-2006. Το οποιο και παλι δεν λεει κατι για μας αλλα για την ξεφτιλα του αντιπαλου.

 

 

ΥΓ. Α ρε Βαρδινογιαννεικο...τους κατεστρεψες τοσα χρονια στην μπαλα :fear::fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά ρε του απαντάτε;

 

Του τύπου που όταν άκουσε το όνομα Πέκοβιτς έλεγε για δούλεμα του Γιαννακόπουλου με σαπάκια από τη Γιουγκοσλαβία;

 

Βρε, βρε... Σαν τα χιόνια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...