Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γενικά, στο μπάσκετ, 95% των περιπτώσεων συμφωνώ με τον κάιζερ....

Πράγματι ο βούισιτς είναι ένας ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΣ παίχτης, αλλά ΣΑΚΑΤΗΣ!

Γιαυτό και τον πήρε ο οσφπ χωρίς κανένα ανταγωνισμό φέτος, γιαυτό και σας χαρακτήρισε μαλακες ο πρόεδρος της μακάμπι. Και ναι,πράγματι είναι περίπτωση τομάσεβιτς (Απλά ο ζοτς είχε την εξυπνάδα να μη στηρίξει όλη την ομάδα πάνω στην ευπαθή μέση του ντέγιαν)!

ο σάκοτα (όπως κ ο ερτσεγκ), έχει ένα πρόβλημα....ΔΕΝ παρουσιάζει βελτίωση στα ελαττωματα του, κ γιαυτό είναι πολύ δύσκολο να παίξει σοβαρό μπάσκετ στον παναθηναικό! Ο σερμιαντίνι, θεωρώ πάλι ότι μπορεί, με τις οδηγίες του ζοτς, να μας αφήσει άφωνους σε 1-2 χρόνια!

όσο για τον ζήση....Ελπίζω ότι θα τον πάρει ο οσφπ, να έχουμε κάτι να γελάμε από του χρόνου! Αν τον πάρουμε εμείς, ελπιζω να πάρει το ροόλο του βρεττα ΤΟ ΠΟΛΥ (κούνημα πετσέτας και αγριο μαν του μαν στην προπόνηση σε σπανούλη/σαρας/νίκολας)!

Το καλοκαίρι, είμαι σχεδόν σίγουρος ότι θα φύγει (δυστυχώς) ο σάρας, και ότι θα μείνει ο ντρου!

Αααα...και δεν ξέρω γιατί, έχω κολλήσει,αφού δεν παίζει να έρθει ο σισκα, θέλω καουκένας!!!!

Φετινή απογοήτευση, ο κετσμαν, και πρώτη πραγματικά καλή χρονιά του βρεττα! ΚΑι για μένα, κακώς έχει παροπλίσει τόσο πολύ τον φράγκι (με την ολύμπια πχ, θα μπορούσε να παίξει ρε γμτ, σαν φόρο τιμής)!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Γιαυτό και τον πήρε ο οσφπ χωρίς κανένα ανταγωνισμό φέτος, γιαυτό και σας χαρακτήρισε μαλακες ο πρόεδρος της μακάμπι.

 

Μόνο που αποδείχθηκε ότι αν κάποιος είναι μαλάκας αυτός είναι ο πρόεδρος της Μακάμπι, γιατί ο Βούισιτς έχει βοηθήσει πολύ φέτος.

 

Εδώ βέβαια μιλάει για διαμάντια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. O Kαουκενας δεν εχει και δεν μπορει να εχει σε καμια των περιπτωσεων τον ρολο του Σισκα

 

2. Ο Φραγκι πιθανολογω οτι εχει αποσυρθει ηδη ΑΦΟΥ ξεκινησε η χρονια, βλεπωντας ο Ζοτς και ο ιδιος οτι δεν μπορει. Δεν χρειαζεται δε, καμια Ολυμπια για φορο τιμης. Εκει παιζανε πιτσιρικια, δεν βαζεις τον Φραγκι να παιξει με τα δευτερα. Τον Φραγκι τον βαζεις στα τελευταια 2 λεπτα του τελικου αν κερδιζεις 10π. Εχει πιο καλα event για φορο τιμης

 

3. Σορρυ αλλα κατα την γνωμη μου την μεγαλυτερη μαγκια για τον Βουισιτς την εχει το ιατρικο και το τεχνικο τιμ. Ο Βουισιτς εχει χασει αρκετα ματς και φετος και απλα φροντισαν να ειναι ενταξει και σε φορμα οταν χρειαζοταν. Μαγκια διοτι πατωντας και σε ενα καλο Μπουρουση, τον ειχαν στο σωστο μερος στην σωστη στιγμη. Θα μπορουσατε να ριξετε 3-4 σαρανταρες παραπανω αλλα να ειχατε χασει και 2 ματς που πηρατε.

Δεν ειναι κακο, ειναι σωστο, αλλα δειχνει να σας ριχνει σταχτη στα ματια θεωρωντας πως μπορειτε να εχετε το κεφαλι σας ησυχο με τον Βουισιτς. Κατα την γνωμη μου δεν μπορειτε, πρεπει διαρκως να προσαρμοζετε την δουλεια σας ωστε να ξεκουραζετ/φορτσαρει στα καταλληλα ματς και αν κρατησετε αυτη την front line και τα επομενα 2 χρονια θα εχετε προβληματα(οπως εμεις με Τομο)

Παραδειγμα η φυσιολογικη συντηρηση στο χθεσινο-σημαντικο-ματς με τον Πανιωνιο. Δεν γινεται σε ματς που κατα 99% σου δινει πρωτια να λειπει για να προφυλαχθει ο βασικος σου σεντερ και να χρειαστεις 27π του Μπουρουση για να κερδισεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμία αντίρρηση, αλλά θα μου επιτρέψεις να πω ότι ο κουτσός Βούισιτς είναι αρκετά καλύτερος από τον κουτσό Τομάσεβιτς. Συν ότι δεν με χαλάει να έχω βασικό σέντερ τον Μπουρούση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμία αντίρρηση, αλλά θα μου επιτρέψεις να πω ότι ο κουτσός Βούισιτς είναι αρκετά καλύτερος από τον κουτσό Τομάσεβιτς. Συν ότι δεν με χαλάει να έχω βασικό σέντερ τον Μπουρούση.

1. Kατα την γνωμη μου ΕΛΑΦΡΑ διαφορετικο αλλα δεν θα ελεγα σιγουρα καλυτερο σεντερ. Ειναι και οι 2 απο τις σπανιες περιπτωσεις σεντερ που ειναι σαν πλευμεηκερς, ο Τομο ειχε πολυ καλυτερο παιχνιδι με πλατη, ο Βουισιτς με προσωπο.

 

2. Δεν ειπα οτι πρεπει να σε χαλαει να εχεις βασικο τον Μπουρουση. Θα επρεπε να σε χαλαει να εχεις και του χρονου βασικο τον Βουισιτς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτο συμωνουμε, οτι θα δουμε. Απλα συνεχιζω να επιμενω αν και μαλλον δεν θες να παραδεχτεις οτι εχεις καταλαβει τι λεω και εχω δικιο. ΟΙ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΚΡΙΝΟΝΤΑΙ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΕΓΙΝΑΝ

-Ο Ματσιγιαουσκας ειναι σαπιος σακατης ΑΦΟΥ τον πηρες

-Ο Βουισιτς απο ΠΡΙΝ

Το οτι ο Ματσιγιαουσκας τελικα ειχε αλλεπαλληλους τραυματισμους και δεν θα ξαναπαιξει ποτε δεν δικαιολογει να πα να παρεις ενα παικτη που ΕΠΙΣΗΣ εμεινε ενα χρονο εξω. Το οτι τελικα αυτος ο παικτης εχει παιξει και 2-3 μηνες το μπασκετ που ξερει δεν αναιρει σε τιποτα το γεγονος οτι την στιγμη που τον αποκτουσες, αποκτουσες ενα πενταρι που μπορει να σου μεινει στα χερια και οτι τον συντηρεις συχνα-πυκνα(καλη ωρα σημερα)

 

Συμφωνώ ότι η περίπτωση Βούισιτς είχε το σχετικό ρίσκο. ΟΜΩΣ, το ιατρικό team που τον εξέτασε, θεώρησε ότι ο παίχτης θα μπορούσε να συνεισφέρει χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα. Και ξαναλέω, είναι Απρίλιος και ο Νικολάκης είχε τον πρώτο του τραυματισμό (όπως είχε και ο ΔΔ πριν 3 εβδομάδες). Αν καταρρεύσει στη συνέχεια από τραυματισμούς, κανείς δεν το ξέρει, παρά μόνο ίσως το ιατρικό team.

Μέχρι στιγμής πάντως η κατάσταση δεν δικαιώνει όσους τον αμφισβητούν.

Η σύγκριση με τον Μάτσε γίνεται, γιατί κάποιος από εδώ μέσα τον παρουσίαζε σαν νέο Μάτσε, δεν έγινε από εμάς ο παραλληλισμός.

 

Δειξε μου αυτη την στατιστικη.

Δειχτην μου γιατι αλλιως λεμε λογια του αερα.

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 10:10 ----------

 

Δείξε μου Kaizer το ιατρικό δελτίο του Βούισιτς που να αποδεικνύει ότι είναι σακάτης, αλλιώς λέμε λόγια του αέρα...

 

Αυτά τα δείξε μου και απέδειξε μου σε ένα forum που μιλάμε για να περνάει η ώρα μας, δεν κολλάνε. Από το basket που παρακολουθείς, έχεις ή δεν έχεις την αίσθηση ότι ομάδες του Γιαννάκη παίρνουν πάρα πολλά παιχνίδια στον πόντο? Θα κάτσω τώρα να ψάξω σε όλο το net σαν τον καμμένο να βρω πόσα παιχνίδια έχουν πάρει ομάδες του Γιαννάκη στο καλάθι, για να σου αποδείξω ότι δεν λέω λόγια του αέρα? Έλεος ρε μάγκες, κουβέντα κάνουμε δεν κατεβαίνουμε σε δίκη για να έχουμε αποδεικτικά στοιχεία και άλλοθι...

 

PS Δεν μεταφερόμαστε σιγά, σιγά στο thread του Ολυμπιακού, γιατί θα φάνε σκούπα τα off topic posts και όχι άδικα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε αδελφε, ποσο δυσκολο ειναι?

Ο Βουισιτς περσυ επαιξε ελαχιστα ματς και φετος εχει χασει αρκετα(με πιο προσφατο το χθεσινο)

Μπες απλα στην σελιδα της Ευρολιγκα και της Α1 και δες

Τι ιατρικο δελτιο μου λες, μετρα απλα ποσα εχασε. http://www.euroleague.net, http://www.esake.gr

 

Πεσμου λοιπον που δειχνει οτι οι ομαδες του Γιαννακη κερδιζουν τα ματς στον ποντο. Και δεν μιλαμε για φασεις τυπου μπαλας να δουμε αν θα το επαιρνες με 10 ή με 6 βαθμους. Μιλαμε οτι απο τα 4-5 ματς 2 να εχανες, οχι παραπανω, θα ησουν αποκατω ήδη.Ακομα και ενα να εχανες, με μας, που πηγε στο σουτ, παλι κατω θα ησουν. Στο σουτ πηρες το Μαρουσι, σε σουτ πηρες τον Πανιωνιο. Ε τι διαολο, απο τον παγκο επαιζε αμυνα ο Γιαννακης?Ο Γιαννακης εκανε των Γκριρ να τις βαλεις?Περσυ τον Γιαννακη δεν ειχες και εχασες ματς?

 

Γιατι σωνει και καλα πρεπει ολα να ειναι υπερλογικα οταν κερδιζετε?Ναι, καναμε γκελες και γιαυτο βγαινετε πρωτοι(γιατι μεταξυ μας σας ειχαμε την διαφορα). Δεν ειπα ποτε οτι ειναι αδικο, δεν ειπα οτι το κλεψατε. Αλλα μην μου λες τωρα οτι ειναι "φυσιολογικο" να μην χασετε ΟΥΤΕ ΕΝΑ ματς στο σουτ ή στο λεπτο?

Δηλαδη εσυ μου λες οτι αν παιξουμε 100 ματς ειναι ¨φυσιολογικο" να μην χασετε ματς στον ποντο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλα μην μου λες τωρα οτι ειναι "φυσιολογικο" να μην χασετε ΟΥΤΕ ΕΝΑ ματς στο σουτ ή στο λεπτο?

Δηλαδη εσυ μου λες οτι αν παιξουμε 100 ματς ειναι ¨φυσιολογικο" να μην χασετε ματς στον ποντο?

Αν έχεις τον Γκριρ για να παίρνει τις βολές στα τελος, είναι φυσιολογικό. Όχι βέβαια για 100 ματς με σας, αλλά για 4 ματς με τους Πανιώνιους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πεσμου λοιπον που δειχνει οτι οι ομαδες του Γιαννακη κερδιζουν τα ματς στον ποντο. Και δεν μιλαμε για φασεις τυπου μπαλας να δουμε αν θα το επαιρνες με 10 ή με 6 βαθμους. Μιλαμε οτι απο τα 4-5 ματς 2 να εχανες, οχι παραπανω, θα ησουν αποκατω ήδη.Ακομα και ενα να εχανες, με μας, που πηγε στο σουτ, παλι κατω θα ησουν. Στο σουτ πηρες το Μαρουσι, σε σουτ πηρες τον Πανιωνιο. Ε τι διαολο, απο τον παγκο επαιζε αμυνα ο Γιαννακης?Ο Γιαννακης εκανε των Γκριρ να τις βαλεις?Περσυ τον Γιαννακη δεν ειχες και εχασες ματς?

 

Γιατι σωνει και καλα πρεπει ολα να ειναι υπερλογικα οταν κερδιζετε?Ναι, καναμε γκελες και γιαυτο βγαινετε πρωτοι(γιατι μεταξυ μας σας ειχαμε την διαφορα). Δεν ειπα ποτε οτι ειναι αδικο, δεν ειπα οτι το κλεψατε. Αλλα μην μου λες τωρα οτι ειναι "φυσιολογικο" να μην χασετε ΟΥΤΕ ΕΝΑ ματς στο σουτ ή στο λεπτο?

Δηλαδη εσυ μου λες οτι αν παιξουμε 100 ματς ειναι ¨φυσιολογικο" να μην χασετε ματς στον ποντο?

 

1. Η εθνική πόσες φορές έχει πάρει παιχνίδια στον πόντο?

 

2. Ο περσινός Ολυμπιακός δεν ήταν ομάδα του Γιαννάκη, αλλά του ταβερνιάρη.

 

3. Η λέξη κωλοφαρδία που θέλεις να πεις, θα έκανε την κουβέντα μας πιο εύκολη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια εχει παρει στον ποντο?

Με Βραζιλια, με Γαλλια, με Σλοβενια

 

Και εχει χασει ας πουμε με Αργεντινη

 

Σιγα τα νουμερα.

Και μην μου λετε για Γκριρ, στο τελευταιο λεπτο εχουν χασει 2 ΑΝΤΙΠΑΛΕΣ ομαδες σουτ, εχετε βαλει 2 βολες που ειτε παιζεις με τους Λεικερς ειτε με τα Τρικαλα ειναι 2 βολες, στο Αλεξανδρειο εχασαν 2 τριποντα μονοι τους Ηλιαδης-Τσαλδαρης κτλ

Ε μην μου λετε οτι πρεπει να δεχτω σαν φυσιολογικο οτι δεν χασατε ΟΥΤΕ ΕΝΑ απο αυτα τα ματς. Δεν ειναι φυσιολογικο, ειναι εξαιρετικο και δεν συμβαινει συχνα.

 

ΥΓ. Δεν στο λεω κωλοφαρδια γιατι κωλοφαρδια θα ηταν να σουταρε και να τα εβαζε ενας με 3 παικτες πανω του ή να εχανε ο αντιπαλος λει απ. Απλα σας εχει κατσει η μπιλια ολες τις φορες και αυτο απλα δεν θα συμβαινει καθε χρονο

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 20:24 ----------

 

Ανυπομονούμε να δούμε εδώ την ΤΣΣΚΑ Μόσχας, την κυρίαρχη ομάδα της τελευταίας δεκαετίας με 6 τίτλους στην ιστορία της και παρούσα στα έξι διαδοχικά Final Four μέχρι σήμερα. Φυσικά και τον Παναθηναϊκό, τέσσερις φορές πρωταθλητή Ευρώπης και την πιο επιτυχημένη ομάδα την τελευταία 25ετία του αιώνα,[/b'] σύλλογος-κίνδυνος για κάθε τίτλο.
αυτα ειναι...

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 20:28 ----------

 

Aσχετο, κανενα παιδι που να βλεπει και καμια ομαδα απο την 5η-6η θεση και κατω, κανενας αξιολογος παικτης ΕΛΛΗΝΑΣ υπαρχει σε αυτες τις ομαδες?Οχι κατι σουπερ, εστω ενας "περπερογλου" ας πουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο επιπεδο του Περπ οχι, αλλα υπαρχουν αρκετοι και αρκετα αξιολογοι νεαροι. Προσωπικα μου αρεσε ο Σιγκουνας της Ολυμπια. Επισης ο Μπατης ειναι αρκετα αξιολογο παικτακι. Απο Αλλες ομαδες, ο Αποστολιδης που καποτε ειχε δειξει καλα στοιχεια, με εχει απογοητευσει, ο Χαριτοπουλος στα Τρικαλα δειχνει να προσπαθει(ο Πεττας ηταν καποτε καλο ταλεντο αλλα δεν εξελιχθηκε). Απο Αιγαλεω ο Καλληνικιδης προσπαθει, απο αλλες ομαδες δεν μου ρχεται καποιος. Ισως και ο Γεωργαλης, αλλα δεν εχω δει πολλα παιχνιδια απο τον Πανιωνιο φετος, για να εκφερω αποψη. Οι πλεον ταλαντουχοι νεοι παικτες που δεν παιζουν σε μεγαλη ομαδα, για μενα ειναι οι Μαυροκεφαλιδης, Βασιλειαδης, Καλαθης..

 

Απο ξενους μου αρεσε ο Φρανσις, αρκετα καλο 4-5αρι για ομαδες απο 5 και κατω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για Καλλινικιδη και Γεωργαλη κατα συμπτωση εχω εικονες. Ελαχιστα πραγματα, τιποτα ιδιεταιρο, το παλευουν τα παιδια αλλα απλα παλευουν, ουτε για παγκο Παναθηναικου-Ολυμπιακου

 

Μαυροκεφαλιδης, Βασιλειαδης επισης λιγα πραγματα και μεγαλωνουν, αιντε να τους βαλεις κανα παγκο αλλα δεν θα προσφερουν περισσοτερα απο κανα Βεργινη. Καλαθης χμ, περιμενα περισσοτερα.

 

Ηλιαδης ισως να ελεγε κατι αλλα και αυτος ενα σουτ εχει, Τσαλδαρης τερμα, μια χρονια περσυ εκανε και πλεον ειναι 29. Σκατα, σε 4 χρονια η Εθνικη και οι μεγαλες ομαδες ή θα φερουν Καλαθη-Κουφο ή τον ηπιανε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακομα χειροτερα ειναι τα πραγματα αν σκεφτεις την εφηβικη ομαδα της Ολυμπια που στο (οχι και τοσο μακρινο) παρελθον ειχε μαζεψει ολη την αφροκρεμα των πιτσιρικαδων. Νεοφυτιδης, Καραγκιολιδης, Τριχοπουλος, Θεοδωρακος, Καραβασανης και αλλοι, παροτι ειχαν συμμετοχες στην εθνικη Ελλαδος, δε μπορεσαν οχι να βοηθησουν, αλλα ουτε καν να παιξουν σε επιπεδο Α1.

 

Υπαρχουν βεβαια απο αυτες τις γενιες παικτες εξελιξιμοι (Παππας, Σλουκας) και αλλοι που αναμενεται να παιξουν λογω υψους και μονο (Σαρικοπουλος-τρομερα αμπαλος,τρομερα δυνατο σωμα).

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 23:15 ----------

 

ΑΑΑαααα!!! Ξεχασα εναν νεο παικτη που προσωπικα θεωρω οτι εχει τα προσοντα να κανει μεγαλη καρριερα...Παπανικολαου!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Έρτσεγκ δεν μου φσίνεται για παλτό. Μικρός είναι ακόμα. Και την δουλειά του την έκανε μια χαρά στην Μαδρίτη. Για τον αφάνα δεν αμφιβάλλει κανείς ότι είναι καλός παίκτης. Ούτε περίμενε κανείς να προσαρμοστεί εύκολα. Αντίθετα όλοι λέγαμε να περιμένουμε να δούμε πως θα πιάσει στην Ευρώπη και πόσο θα βοηθήσει την ομάδα. Μέχρι να τελιώσει η σεζόν καλύτερα να κάνεις κι εσύ το ίδιο. Τον Χαλπερίν τον έχεις βγάλει "λίγο" στα δύσκολα αλλά ξεχνάς ότι ήταν ο μόνος που στάθηκε όρθιος όταν η ομάδα κατέρρεε στο Οακα. Επειδή το λένε στο Ισραήλ, οκ, αλλά το θέμα είναι ότι αν τον είχες πάρει εσύ θα έλεγες τα άλλα τα καλά που λένε. Για τον Βούισιτς εκτός απο αυτό που λέγαμε όλοι ότι δεν είναι για να παίζει πολύ λόγω τραυματισμών, εσύ λίγο πολύ τον έβγαζες τελιωμένο. Ο ίδιος σε διέψευσε. Τώρα λες κάτσε να δούμε. Δεν λες το ίδιο όμως και για τον Νίκολας που σερνόταν όλη τη χρονιά και θεωρείς δεδομένο ότι τώρα που πήρε μπρος θα βγάζει μάτια. Εντάξει όλα αυτά αλλά μην έχεις και την απαίτηση να θεωρούμε ότι μιλάς αντικειμενικά.

 

edit Έβαλα ένα τ που έλειπε στο έρτσεγκ για να μην φωνάζεις

 

Λοιπόν.

 

Για τον Έρτσεγκ έλεγα ότι δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο. Και αυτό οδήγησε σε ηρωική έξοδο από εδώ τον Kyriako Gklezako που έλεγε ότι έχει δορυφορική Σέρβικη τηλεόραση και ότι τον έχει δει πολλές φορές να παίζει και ότι είναι καλύτερος παίκτης από τον Πέκοβιτς κτλ.

 

Τι είδαμε; Ένα 4άρι με καλό ύψος, καλό σουτ και γνώστη βασικών (και όχι μόνο). Τι άλλο είδαμε; Ότι δεν έχει δύναμη και δεν έχει καθόλου νεύρο μέσα του. Όσο περνάει η χρονιά δείχνει όλο και περισσότερο ότι δεν κάνει για μεγάλη ομάδα. Και αυτό δεν είναι κάτι που πέρνει βελτίωση, δεν είναι θέμα δουλειάς. Εσύ θέλεις να πιστεύεις ότι θα βελτιωθεί. Εγώ ο ξερόλας και ο παπατρέχας σου λέω να κρατάς μια πισινή να μην απογοητευείς καθώς δεν είναι και τόσο μικρός. Ένα χρόνο μεγαλύτερος από το Σάκοτα και τον Πέκοβιτς είναι.

 

Ο Αφάνας είναι ένας παίκτης χρήσιμος για το ΝΒΑ. Εκεί όμως ποτέ δεν έπαιρνε την ομάδα πάνω του, δεν έπαιρνε πρωτοβουλίες (πράγμα για το οποίο είχε δεχτεί κριτική από τον προπονητή σου, σε σχέση με το τι περίμεναν από αυτόν). Εκεί που ήταν λοιπόν, ήταν ένας παίχτης εργαλείο, αναπληρωματικός, σε μια κακή ομάδα του ΝΒΑ. Φέτος που έφυγε, η ομάδα του παίζει καλύτερα (χωρίς να είναι η φυγή του ο [μόνος] λόγος). Αυτός ο παίχτης όμως που λες, για τη θέση που παίζει στην Ευρώπη, έχει ένα βασικό πλεονέκτημα. Χειρότερο σουτ και από τον KeyzerSoze. Στην Ευρώπη το μπάσκετ είναι διαφορετικό από το ΝΒΑ, ειδικά από το ΝΒΑ της κανονικής περιόδου. Στο ΝΒΑ λοιπόν, έχουμε ανοιχτούς χώρους, σχετικά χαλαρές άμυνες, πολύ τρέξιμο. Στην Ευρώπη έχουμε μικρότερο γήπεδο, πιο κοντινό τρίποντο αλλά και κρίσιμα παιχνιδια που οδηγούν σε σφιχτές, συγκεντρωμένες αλλά και δυνατές (physical) άμυνες. Στις περιπτώσεις αυτές λοιπόν, ο Αφάνας δε μπορεί να απειλείσει με το σουτ και του μένει το μπάσιμο (και βασικά το δεξί μόνο, το αριστερό του δεν είναι και τόσο καλό λόγω τρίπλας). Ο αμυντικός λοιπόν κάνει αυτό που έλεγα ότι θα κάνει από τότε, του δίνει χώρο και τον περιμένει. Ακόμα και να τον περάσει, συνήθως θα έρθει η βοήθεια. Τώρα αν μου πεις ότι βοηθάει στην άμυνα και κάνει δουλειές που δε φαίνονται, θα σου πω ότι ελπίζω να συνεχίσετε να τον δικαιολογείτε έτσι και το καλοκαίρι και να τον κρατήσετε. BTW, για καλό αμυντικό, άλογο τον έκανε ο Ζορόσκι προχτές...

 

Για τον Χαλπεριν είχα πει ότι εγώ τον θεωρούσα καλό παίχτη αλλά μου είχε κάνει εντύπωση αυτό που έλεγαν Εβραίοι και μάλιστα ένας Μακαβαίος δημοσιογράφος, φανατικός με την Μακάμπι, ότι στα κρίσημα παιχνίδια ξεχνάει τα @@ του σπίτι του. Μου αναφέρεις το παιχνίδι στο ΟΑΚΑ. Για να σε διευκολύνω, να σου αναφέρω και το παιχνίδι στη Ταού. Αυτά τα παιχνίδια όμως είναι μάλλον η εξαίρεση στον κανόνα. Στη σειρά με τη Ρεάλ ήταν αρνητικός ενώ και σε άλλα κρίσιμα παιχνίδια (ειδικά εκτός έδρας) έλειπε. Πρόσφατο παράδειγμα; Προχτές στο Ελληνικό. Δε θεωρώ ότι είναι κακός παίχτης, ακόμα και μετά από αυτά. Δε μπορείς να βασίζεσαι όμως επάνω του.

 

Για το Βούισιτς, το καλοκαίρι είχα πει ότι εγώ προσωπικά τον ήθελα στον Παναθηναϊκό να έρχεται από τον πάγκο έναν Τομάσεβιτς στη θέση του Τομάσεβιτς. Είχα πει όμως ότι στο Ισραήλ λένε ότι είναι τελειωμένος σωματικά και ότι μου έκανε εντύπωση ότι εκεί που του είχαμε προσφέρει πριν κάποια χρόνια ένα από τα μεγαλύτερα συμβόλαια στην Ευρώπη (δίνοντάς του όσα του δώσατε και εσείς φέτος), εμείς δεν ενδιαφερθήκαμε καν, πράγμα που με έκανε να πιστεύω ότι πρέπει να έχουν κάποια βάση όσα λένε οι Εβραίοι. Βλάποντάς τον να παίζει, απλά κατάλαβα ότι έχουν δίκιο. Ο άνθρωπος παίζει λες και έχει μονίμως νάρθηκα στη μέση. Όποιος θεωρεί ότι ο καλός φετινός Βούισιτς έχει σχέση με τον παλιό, προφανώς δεν τον έχει δει παλιότερα να παίζει. Όσον αφορά στα μηχανήματα και τους ελέγχους και τα τσεκάπ και όλα τα άλλα, εγώ θα σου πω πήγαινε ρώτα έναν γιατρό πόσο συχνά μπορεί ένας ανθρωπος να έχει προβλήματα από τη μέση του και τα μηχανήματα να μη δείχνουν τίποτα, πόσο συχνό είναι κάποιος να έχει πόνους στα πόδια, στους κοιλιακούς κ.α. και όλα να προέρχονται από τη μέση η οποία όμως δείχνει καθαρή.

 

Ο Νίκολας δεν έχει κανένα σωματικό πρόβλημα. Ξεκίνησε πολύ καλός στα φιλικά και μετά πνίγηκε. Ίσως να γνωρίζεις ότι στο θέμα του σουτ τεράστιο ρόλο παίζει η ψυχολογία. Ο τύπος λοιπον ξεκίνησε άσχημα και πάνω στο άγχος του να αποδείξει ότι αξίζει να είναι εκεί που είναι, πήγαινε ακόμα χειρότερα. Το έδειχνε σε κάθε σουτ που έκανε (και έχανε) ότι κολυμπούσε στο άγχος. Σημαντικό του πρόβλημα ότι δεν είναι και ιδιαίτερα καλός στην άμυνα ώστε να κλέψει μια μπάλα, να βγάλει μια καλή άμυνα για να ανεβάσει ψυχολογία από εκεί. Μέχρι που έβγαλε ένα παιχνίδι με τη Μάλαγα όταν αρχίσαν (και εγώ προσωπικά) να λέμε ότι τελικά πάει, κατέρευσε ψυχολογικά και τον χάσαμε και αυτό ήταν. Είχε 2-3 παιχνίδια ακόμα που εφόσον δεν ξεκίναγε καλά, δεν πήγαινε καλά σε όλο το παιχνίδι αλλά άρχισε να το ξεπερνάει και αυτό μια και πλέον έμπιστεύεται και ο ίδιος τον εαυτό του αλλά και η ομάδα αυτόν (από τους συμπαίκτες του μέχρι την κερκίδα, πλέον όταν σηκώνεται για 3ποντο πανηγυρίζουμε πριν μπει) και ήταν ο καλύτερος σουτέρ στην Ευρωλίγκα στο Top16 και τα playoffs.

 

Για να καταλάβω δηλαδή, εγώ με έναν σάπιο που παίζει 2-3 μήνες, τον αφάνα που τώρα μαθαίνει μπάσκετ, τον άμπαλο Ερτσέγκ και κάτι άλλα γυναικόπαιδα γύρω - γύρω βγαίνω πρώτος στην κανονική περίοδο με 2 βαθμούς διαφορά μάλιστα, αν μείνει ως έχει η κατάσταση και πάω και Final 4.

 

Που να είχα υγιή τον Βούισιτς δηλαδή, που να ήξερε μπάσκετ ο Ερτσέγκ και που να μάθαινε κι ο αφάνας τι θα γινόταν... :whistle:

 

Η χρονιά σου στην Ευρώπη δε διαφέρει από την περσινή παρά μόνο στις ημερομηνίες και τις συγκυρίες. Πέρυσι έκανες κάποιες καλές εμφανίσεις στο Τοπ16, φέτος κέρδισες εκτός τη Ρεάλ. Πέρυσι κέρδισες την CSKA στη Ρωσία, φέτος την Ταού στη Βασκωνία. Τα υπόλοιπα αποτελέσματα τάλε κουάλε.

 

Στην Ελλάδα δεν έκανες γκέλες. Στο ΟΑΚΑ όμως γλύτωσες από διασυρμό και στο Κύπελλο σου πετάγανε καρέκλες οι οπαδοί σου. Κατάφερες να κερδίσεις τον Παναθηναϊκό στο γήπεδό σου μετά από μια από τις καλύτερες εμφανίσεις σου και ενώ ο αντίπαλος ήταν αλλού, με 2 πόντους.

 

Σε επίπεδο εμφανίσεων και μπάσκετ δεν έχετε δείξει κάτι διαφορετικό τόσο διαφορετικό.

 

Δεν διαφωνώ σε κάτι με αυτά που λες, πέρα από τα γραφικά περί Celtics και ρέστα.

Εσύ μπορεί να λες ότι ο Βούισιτς δεν αντέχει σωματικά, άλλοι όμως από την ανακοίνωση του παίχτη ακόμα, τον ήθελαν νέο Ματσιγιάουσκας. Είναι Μάτσε ο Κροάτης τελικά?

Αυτό που λέω απλά και όμορφα είναι ότι ο καθένας λίγο ή πολύ έχει βοηθήσει με τον τρόπο του.

Είναι άλλο να μου λες ότι ο Τσίλντρες δεν αξίζει να παίρνει τόσα σύμφωνα με την μέχρι στιγμής εικόνα του και είναι άλλο να μου μηδενίζεις συγκεκριμένους παίχτες, επειδή δεν σου έριξα 17 στο ΣΕΦ και συνεπώς την έχεις μεγαλύτερη.

Για το γεγονός ότι είσαι δεύτερος ευθύνεται ο Ολυμπιακός και όχι η ομάδα σου. Και οι ήττες μέσα στο πρόγραμμα είναι, αλλά το θέμα είναι τι κάνει ο αντίπαλος.

Και ο αντίπαλος φέτος ήταν πιο μάγκας από εσένα στα παιχνίδια που εσύ έχασες. Κοινώς, έκανες κοιλιά σε χρονικό σημείο που όπως αποδείχτηκε δεν σε έπαιρνε, ενώ ο Ολυμπιακός είναι σταθερά μέτριος όλη τη χρονιά, αλλά τουλάχιστον είναι σταθερός.

 

Για ομάδα του Γιαννάκη, το συνηθισμένο είναι να τα παίρνει τα παιχνίδια που κρίνονται στον πόντο. :P

 

Ουδείς αχαριστότερος του ευεργετηθέντος.

 

Ο Ολυμπιακός κέρδισε ΟΛΑ τα παιχνίδια που κρίθηκαν στο τέλος. ΟΛΑ. Και ήταν πολλά αυτά, όχι 1 και 2. Ο Παναθηναϊκός κέρδισε όλα τα παιχνίδια εύκολα και έκανε 2 γκέλες στην εποχή που έπαιζε άσχημα. Ο Ολυμπιακός θα παίξει τώρα με τον Πανελλήνιο, ο Παναθηναϊκός έπαιξε όταν η Kυριακού United έπαιζε το μπάσκετ της ζωής της. Προχτές δεν είχατε Βούισιτς και από τον Πανιώνιο έλειπαν 3 από τους 5 πενταδάτους και κερδίσατε πάλι στον πόντο. Ξέρω, ο Ολυμπιακός μια ζωή γκαντέμης και ο Παναθηναϊκός μια ζωή κωλόφαρδος.

 

Τον Γιαννάκη που τον είδατε ότι κέρδιζε και παλιά όλους τους αγώνες που πήγαιναν στο πόντο; Με την Εθνική δεν έπαιξε τόσα χρόνια όσα παίζει μια ομάδα στην Α1. Πώς το βγάλατε το συμπέρασμα;

 

2 τελευταία πράγματα γιατί βαριέμαι κιόλας.

 

Κάποιος εδώ μέσα υποστήριζε ότι ο Βούισιτς θα είναι ο νέος Μάτσε.

Ωραία τα λες εσύ με τα χρηματιστήρια και με τα τζόκερ, αλλά δεν καταλαβαίνεις ότι σχόλια του τύπου "ακόμα δεν τον είδαμε, Γιάννη τον βαφτίσαμε" δεν δικαιώνουν τους πολέμιους του Κροάτη. Πρώτος του τραυματισμός είναι και πέσατε να τον φάτε. Κάντε λίγη υπομονή και εδώ είμαστε να τα ξαναπούμε περί τούτου.

 

Ο Μπουρούσης είναι παίχτης που έχει εξελιχθεί μέσα από δουλειά. Είμαι τυχερός που τον έχω, όπως επίσης είσαι και εσύ που έχεις τον ΔΔ.

 

Με τα αν δεν φτιάχνεις ομάδα στα σίγουρα. Αν κι εσύ δεν είχες 2-3 παίχτες κλειδιά, δεν θα ήσουν ο ΠΑΟ που είσαι τόσα χρόνια.

 

Τέλος το basket είναι άθλημα στατιστικής. Η στατιστική λοιπόν λέει ότι 9 στις 10 ο Γιαννάκης τα παιχνίδια που πάνε στον πόντο τα παίρνει.

Αυτό δεν είναι μόνο θέμα τύχης, αλλά και ψυχραιμίας και καθαρού μυαλού.

 

Μάλιστα, ο Γιαννάκης και υπόδειγμα ψυχραιμίας και καθαρού μυαλού στον πάγκο. Να δούμε τι άλλο θα ακούσουμε.

 

Για να περί Ματσιγιάουσκας και Βούισιτς, διάβασε παραπάνω.

 

Στο αλλο thread σε κραζω, αλλα εδω ...respect

 

Aπλα κατι που εγω το ξερω απο παικτες της ΑΕΛ και λογω της σχολης μου.

 

Οποιος παει να υπογραψει σε οποιαδηποτε ομαδα, δε μπορειτε να φανταστειτε απο τι εξετασεις περναει. Οχι εργομετρικα, εξετασεις. Απο γενικη αιματος μεχρι...μαγνητικες. Δεν υπαρχει περιπτωση να υπογραψει ομαδα σακατη και σαπιο παικτη. As simple as that. Μπορει βεβαια η ιατρικη να μην μπορει να προκαθορισει το εαν ενας παικτης θα ανταπεξελθει στο να επιστρεψει στην παλια του φορμα, αλλα μπορει να εγγυηθει οτι ειναι οργανικα 100% ετοιμος. Απο κει και περα, το εαν επανελθει ο παικτης εχει να κανει με πολλους παραγοντες, ψυχολογικους κυριως αλλα και το ποση δουλεια θα κανει, το ποσο θα τον εμπιστευτει ο προπονητης κτλ κτλ. Βεβαια μια μικρη πιθανοτητα να υποτροπιασει ενας τραυματισμος παντα υπαρχει, αλλα ειναι ιση με το να τραυματιστει καπου αλλου. Οποτε ειναι ενα ρισκο που παιρνει καποιος σε ολους τους παικτες.

 

Τι θελω να πω με ολ' αυτα? Οτι μπορει ο Κροατης ποτε να μην επιστρεψει στην παλια του φορμα. Δεκτον. Για χιλιους 2 λογους. Αλλα μια στανταρ αποδοση (αν δεν εχει νεους τραυματισμους) θα την εχει. Τα ''σαπιος'' και ''σακατης'' απλα δε στεκουν. Οσο και αν μας βολευουν στην επιχειρηματολογια μας μερικες φορες..

 

Για τον Χαλπεριν τα χω πει και πιο πριν στο θρεντ, ο Σοφο θα πρεπει λογικα να μας αποχαιρετησει το καλοκαιρι (εκτος αν τους 2 μηνες που απομενουν κανει εξωπραγματικα πραγματα-φετος δε θυμαμαι να χει παιξει ΕΝΑΝ αγωνα συμφωνα μ αυτα που προσδοκα η ομαδα απ' αυτον), ο Βουγιουκας για μενα δεν κανει για τον Ολυμπιακο, επισης θεωρω οτι Γκριρ και Τσιλντρες θα μεινουν, θα μας αποχαιρετησει ο Μιλοσεβιτς (που δεν ειναι κακος παικτης αν τον παρατηρησει κανεις), ο Ερτσεγκ (τεχνικα δεν ειναι κακος, αλλα υστερει παρα πολυ ΣΩΜΑΤΙΚΑ) και απο κει και περα βλεπουμε.

 

Πιστευω παντως πως το καλοκαιρι θα παιχτει κοντρα αιωνιων για 2 παικτες.

 

Για τον 1ο μαλλον δε θα συμφωνησετε, αλλα τον παρακολουθω χρονια και βλεπω φετος να κανει πολυ καλη χρονια. Γλυνιαδακης. Θεωρω οτι εχει παρα πολυ χρησιμα στοιχεια σαν ψηλος. Ειναι πολυ καλος μπλοκερ, καλος αμυντικος, δυνατος (αν και δεν του φαινεται), παιζει καλα το πικ&ρολ, ειναι ευστοχος απο βολες και σουτ απ τα 4 μετρα, τρεχει καλα το γηπεδο. Τον θεωρω π.χ. ως αντι-Βουγιουκα ή αντι-Σεπμαντινι ιδανικο. Με πλατη δεν προκειται να παιξει, αλλα δεν ειναι αυτο το ζητουμενο απο εναν παικτη που θα τραβας απ το βαθος του παγκου.

 

Ο δευτερος ειναι ο Ζησης. Και πιστευω οτι παιζει παρα πολυ για Παο, αν φυγει ο Σαρας και μονο. Προσωπικη μου αποψη, οτι ο Σαρας θα παρει ακομα ενα 2ετες συμβολαιο. Ωστοσο αν φυγει, πιστευω πως η περιφερεια του Παναθηναικου, χανει βεβαια σε επιθετικο ταλεντο, αλλα κερδιζει σε χημεια και αμυνα, δινοντας ετσι αναγκαστικα και εναν παραπανω ρολο στον Νικολας.

 

Σακοτα, Βεργινης, Σερμαντινι. Για μενα παιχταρες και φοβερα ταλεντα. Αλλα πρεπει ο παο να καταληξει στο τι θα κανει μ αυτους. Ο πρωτος ειχε δοθεί δανεικος περυσι, εκανε καλη χρονια αλλα φετος εχει παραγκωνιστει. Για μενα ειναι κριμα να χαθει τετοιο ταλεντο, αν και προσωπικα εχω την αποψη οτι ανηκει σ αυτη τη μεριδα των αθλητων που εχουν σωμα για μια θεση και στυλ παιχνιδιου για αλλη. Πιστευω οτι πρεπει να κατεβει στο 4 (αν και δεν τον εχω δει πολυ φετος, αρα ισως κανω και λαθος). Εχω την εντυπωση πως δε μπορει να ανταποκριθει απο αποψη τριπλας, ταχυτητας, εκρηκτικοτητας και αμυνας τα αντιπαλα 3αρια.

 

Ο Βεργινης πρεπει να φυγει δανεικος οσο πιο γρηγορα γινεται (η φετινη χρονια πηρε το προσδοκώμενο βαπτισμα του πυρος απο μια πρωταθλητρια ομαδα, εμαθε πως να δουλευει, τι ζηταει ο Ομπραντοβιτς απ αυτον, οποτε αυτο που μενει ειναι να παρει παιχνιδια (σε αλλη ομαδα) για να βελτιωθει.

 

Το ιδιο και ο Σερμαντινι, που εχει δειξει πολυ καλα στοιχεια και οτθ μπορεθ να εξελιχθει σε πολυ μεγαλο ψηλο, ομως προς το παρον ειναι ακαταλληλος για τον ΠΑο.

 

Ερωτηματικο για μενα παραμενει ο Κουφος και ο Καλαθης. Παικτες που (ειδικα ο πρωτος) μπορουν να βοηθησουν σημαντικα οποιαδηποτε ομαδα.

 

Ο Γλυνιαδάκης είναι καλός για να μπει στην κορδέλα και να βγάλει καλά μαδέρια. Ο μόνος λόγος που μπορώ να τον σκεφτώ στον Παναθηναϊκό είναι το διαβατήριό του και για να βαράει κάποιος τον Πέκοβιτς στις προπονήσεις. Τίποτα άλλο.

 

Ο Ζήσης είναι μεγάλη απάτη παίχτης. Σας τον χαρίζουμε. Αν είναι μάλιστα να τον πάρετε, μπορείτε να μας το τρίβετε όλη τη χρονιά στη μούρη αν θέλετε και εμείς να βλαστημάμε την τύχη μας που μας τον πήρατε μέσα από τα χέρια μας. Αρκεί να τον πάρετε και να του κάνετε 5ετές συμβόλαιο. Μέτριος στην ογάνωση, μέτριος επιθετικά, μέτριος αμυντικός (εώς κακός). Τσοντάρω μέχρι και λεφτά στους Αγγελόπουλους για να τον πάρετε.

 

Για το Βεργίνη είχα κάποιες αμφιβολίες αν μπορεί να σταθεί, πλέον δεν τρέφω και ιδιαίτερες ελπίδες. Μακάρι, αλλά δε μου φαίνεται κάτι το ιδιαίτερο.

 

Ο Σάκοτα 4άρι παίζει φέτος κατά 90%. Και δε μπορεί. Και γενικά βλέπω ότι δε μπορεί. Ενώ ξέρει μπάσκετ, έχει πολύ καλό σουτ (και από τους πιο γρήγορους μηχανισμούς σουτ στην Ευρώπη), είναι πολύ αδύναμος και πολύ αδύνατος για να κάνει κάτι και πλέον το χάνει το τραίνο.

 

Ο Σερμαντίνι είναι διαφορετική περίπτωση. Είναι μικρός πολύ ακόμα και μπορεί ίσως να πάρει όγκο. Οι κινήσεις του κοντά στο καλάθι είναι τεράστιας κλάσης με pivot και fakes που δε βλέπεις εύκολα, έχει πολύ καλό σουτ με πολύ καλό μηχανισμό και από μακριά ακόμα, τρέχει καλά στο γήπεδο αν και δεν είναι όσο εκρηκτικός θα περίμενες λόγω των κιλών του. Είναι όμως πολύ αδύνατος και υπερβολικά αδύναμος. Την Κυριακή του έσπασε δυναμικά το pick o Μπατης και μέτραγε σανίδες στο παρκέ ο Γκιόργκι. Πρέπει οπωσδήποτε να βάλει κιλά. Αν γίνεται (γιατί παίζει ρόλο και το καλούπι του ανθρώπου) τότε μπορεί να αφήσει εποχή.

 

γενικά, στο μπάσκετ, 95% των περιπτώσεων συμφωνώ με τον κάιζερ....

Πράγματι ο βούισιτς είναι ένας ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΣ παίχτης, αλλά ΣΑΚΑΤΗΣ!

Γιαυτό και τον πήρε ο οσφπ χωρίς κανένα ανταγωνισμό φέτος, γιαυτό και σας χαρακτήρισε μαλακες ο πρόεδρος της μακάμπι. Και ναι,πράγματι είναι περίπτωση τομάσεβιτς (Απλά ο ζοτς είχε την εξυπνάδα να μη στηρίξει όλη την ομάδα πάνω στην ευπαθή μέση του ντέγιαν)!

ο σάκοτα (όπως κ ο ερτσεγκ), έχει ένα πρόβλημα....ΔΕΝ παρουσιάζει βελτίωση στα ελαττωματα του, κ γιαυτό είναι πολύ δύσκολο να παίξει σοβαρό μπάσκετ στον παναθηναικό! Ο σερμιαντίνι, θεωρώ πάλι ότι μπορεί, με τις οδηγίες του ζοτς, να μας αφήσει άφωνους σε 1-2 χρόνια!

όσο για τον ζήση....Ελπίζω ότι θα τον πάρει ο οσφπ, να έχουμε κάτι να γελάμε από του χρόνου! Αν τον πάρουμε εμείς, ελπιζω να πάρει το ροόλο του βρεττα ΤΟ ΠΟΛΥ (κούνημα πετσέτας και αγριο μαν του μαν στην προπόνηση σε σπανούλη/σαρας/νίκολας)!

Το καλοκαίρι, είμαι σχεδόν σίγουρος ότι θα φύγει (δυστυχώς) ο σάρας, και ότι θα μείνει ο ντρου!

Αααα...και δεν ξέρω γιατί, έχω κολλήσει,αφού δεν παίζει να έρθει ο σισκα, θέλω καουκένας!!!!

Φετινή απογοήτευση, ο κετσμαν, και πρώτη πραγματικά καλή χρονιά του βρεττα! ΚΑι για μένα, κακώς έχει παροπλίσει τόσο πολύ τον φράγκι (με την ολύμπια πχ, θα μπορούσε να παίξει ρε γμτ, σαν φόρο τιμής)!!!

 

Ο Καουκένας δεν έχει καμία μα καμία σχέση με το Σισκάουσκας. Αν με ρώταγες σε ποιο παίχτης μοιάζει, θα σου έλεγα το Σπανούλη.

 

Εδώ λοιπόν αγκομαχάμε κάθε τόσο με τα μειονεκτήματα του Σπανούλη, θα πάρουμε και το Λιθουανικό 32χρονο έκδοχό του;

 

Μόνο που αποδείχθηκε ότι αν κάποιος είναι μαλάκας αυτός είναι ο πρόεδρος της Μακάμπι, γιατί ο Βούισιτς έχει βοηθήσει πολύ φέτος.

 

Εδώ βέβαια μιλάει για διαμάντια...

 

Ποτέ κανένας στη Μακάμπι δεν είπε ότι είναι κακός άνθρωπος ο Βούισιτς. Ο ένας από τους ιδιοκτήτες της Μακάμπι όμως είχε πει ότι οι Αγγελόπουλοι είναι μαλάκες που έδωσαν τόσα λεφτά σε παίχτη σε αυτήν την κατάσταση.

 

Καμία αντίρρηση, αλλά θα μου επιτρέψεις να πω ότι ο κουτσός Βούισιτς είναι αρκετά καλύτερος από τον κουτσό Τομάσεβιτς. Συν ότι δεν με χαλάει να έχω βασικό σέντερ τον Μπουρούση.

 

Μα τον καιρό που είχες αγωνιστική άνοδο, έπαιζες χωρίς Αφάνα και με Μπουρούση-Βούισιτς να παίζουν ταυτόχρονα και όχι εναλλάξ. Μόνο παγκίτης δεν είναι φέτος ο Κροάτης.

 

Συμφωνώ ότι η περίπτωση Βούισιτς είχε το σχετικό ρίσκο. ΟΜΩΣ, το ιατρικό team που τον εξέτασε, θεώρησε ότι ο παίχτης θα μπορούσε να συνεισφέρει χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα. Και ξαναλέω, είναι Απρίλιος και ο Νικολάκης είχε τον πρώτο του τραυματισμό (όπως είχε και ο ΔΔ πριν 3 εβδομάδες). Αν καταρρεύσει στη συνέχεια από τραυματισμούς, κανείς δεν το ξέρει, παρά μόνο ίσως το ιατρικό team.

Μέχρι στιγμής πάντως η κατάσταση δεν δικαιώνει όσους τον αμφισβητούν.

Η σύγκριση με τον Μάτσε γίνεται, γιατί κάποιος από εδώ μέσα τον παρουσίαζε σαν νέο Μάτσε, δεν έγινε από εμάς ο παραλληλισμός.

 

Δείξε μου Kaizer το ιατρικό δελτίο του Βούισιτς που να αποδεικνύει ότι είναι σακάτης, αλλιώς λέμε λόγια του αέρα...

 

Αυτά τα δείξε μου και απέδειξε μου σε ένα forum που μιλάμε για να περνάει η ώρα μας, δεν κολλάνε. Από το basket που παρακολουθείς, έχεις ή δεν έχεις την αίσθηση ότι ομάδες του Γιαννάκη παίρνουν πάρα πολλά παιχνίδια στον πόντο? Θα κάτσω τώρα να ψάξω σε όλο το net σαν τον καμμένο να βρω πόσα παιχνίδια έχουν πάρει ομάδες του Γιαννάκη στο καλάθι, για να σου αποδείξω ότι δεν λέω λόγια του αέρα? Έλεος ρε μάγκες, κουβέντα κάνουμε δεν κατεβαίνουμε σε δίκη για να έχουμε αποδεικτικά στοιχεία και άλλοθι...

 

PS Δεν μεταφερόμαστε σιγά, σιγά στο thread του Ολυμπιακού, γιατί θα φάνε σκούπα τα off topic posts και όχι άδικα?

 

Είναι αστείο να συγκρίνεις το Βούισιτς που έχασε τη χρονιά πέρυσι τραυματισμένος με το Διαμαντίδη που έχασε 1 αγώνα μετά από 5 χρόνια στον Παναθηναϊκό. Δε μου κάνει εντύπωση βέβαια.

 

Για τις συγκρίσεις με το Ματσιγιάουσκας, θα με ενδιέφερε πολύ να ακούσω ποιος τις έκανε γιατί προβλέπω να γίνεσαι ρόμπα.

 

Aσχετο, κανενα παιδι που να βλεπει και καμια ομαδα απο την 5η-6η θεση και κατω, κανενας αξιολογος παικτης ΕΛΛΗΝΑΣ υπαρχει σε αυτες τις ομαδες?Οχι κατι σουπερ, εστω ενας "περπερογλου" ας πουμε

 

Δεν υπάρχει τίποτα. Στα έλεγα και την άλλη φορά, οι Καλάθηδες ήταν ελπίδες αλλά ο μεγάλος μάλλον δεν είναι κάτι ιδιαίτερο ενώ και ο μικρός που λέμε ότι είναι και ο καλός, θα δούμε. Και δεν ξέρω αν θα έρθει Ευρώπη. Ισως όμως, δε μου φαίνεται και τόσο αθλητικός για να μπορεί να τα βγάλει πέρα απέναντι. Τον Κουφό τον βλέπω να μένει και να κάνει και καριέρα στο ΝΒΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...