Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λες λες όλο λες. Μόνο που δεν είχες δίκιο. Και πάλι βιάζεσαι.

 

Και επίσης έχεις την συνήθεια να θάβεις όλους τους παίκτες τους Ολυμπιακού και να αποθεώνεις όλους του παίκτες της ομάδας σου, οπότε ακόμα και δίκιο να αποδειχθεί ότι είχες για κάποιους παίκτες δεν έχει και τόσο μεγάλη αξία.

 

Ναι μωρέ, δεν είχα δίκιο. Θάμπωσε τον κόσμο ολάκερο ο Αφάνας. Ο Έρτσεγκ καλύτερος από τον Πέκοβιτς.

 

Αλλά δεν έχω δίκιο...

 

Για το Νίκολας μας την έλεγε θυμάμαι ένας γιατρός εμένα και του Keyzer και λέγαμε θα στρώσει, δε μπορεί.

 

Μάντεψε πάλι ποιος είχε δίκιο.

 

Επεσήμανε τα λάθη μου αν θες για 1-1 τους παίκτες που είχα μιλήσει.

 

Αλλά μόνο πετάς ένα "δεν είχες δίκιο" χωρίς να μιλάς συγκεκριμένα.

 

ΥΓ: Θέλω να βγει στο τηλέφωνο ο Κυριάκος ο Γκλεζάκος που του έλεγα ότι ο Ερτσεγκ είναι παλτουδάκι και στεναχωρήθηκε και έφυγε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Ο Έρτσεγκ δεν μου φσίνεται για παλτό. Μικρός είναι ακόμα. Και την δουλειά του την έκανε μια χαρά στην Μαδρίτη. Για τον αφάνα δεν αμφιβάλλει κανείς ότι είναι καλός παίκτης. Ούτε περίμενε κανείς να προσαρμοστεί εύκολα. Αντίθετα όλοι λέγαμε να περιμένουμε να δούμε πως θα πιάσει στην Ευρώπη και πόσο θα βοηθήσει την ομάδα. Μέχρι να τελιώσει η σεζόν καλύτερα να κάνεις κι εσύ το ίδιο. Τον Χαλπερίν τον έχεις βγάλει "λίγο" στα δύσκολα αλλά ξεχνάς ότι ήταν ο μόνος που στάθηκε όρθιος όταν η ομάδα κατέρρεε στο Οακα. Επειδή το λένε στο Ισραήλ, οκ, αλλά το θέμα είναι ότι αν τον είχες πάρει εσύ θα έλεγες τα άλλα τα καλά που λένε. Για τον Βούισιτς εκτός απο αυτό που λέγαμε όλοι ότι δεν είναι για να παίζει πολύ λόγω τραυματισμών, εσύ λίγο πολύ τον έβγαζες τελιωμένο. Ο ίδιος σε διέψευσε. Τώρα λες κάτσε να δούμε. Δεν λες το ίδιο όμως και για τον Νίκολας που σερνόταν όλη τη χρονιά και θεωρείς δεδομένο ότι τώρα που πήρε μπρος θα βγάζει μάτια. Εντάξει όλα αυτά αλλά μην έχεις και την απαίτηση να θεωρούμε ότι μιλάς αντικειμενικά.

 

edit Έβαλα ένα τ που έλειπε στο έρτσεγκ για να μην φωνάζεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τον Βούισιτς εκτός απο αυτό που λέγαμε όλοι ότι δεν είναι για να παίζει πολύ λόγω τραυματισμών, εσύ λίγο πολύ τον έβγαζες τελιωμένο. Ο ίδιος σε διέψευσε. Τώρα λες κάτσε να δούμε. Δεν λες το ίδιο όμως και για τον Νίκολας που σερνόταν όλη τη χρονιά και θεωρείς δεδομένο ότι τώρα που πήρε μπρος θα βγάζει μάτια.

 

Οι 2 περιπτωσεις δεν εχουν καμια σχεση

 

Δεν ειπαμε ποτε οτι δεν ταιριαζει, δεν θα δεσει, δεν ξερει μπασκετ ο Βουισιτς.

Ειπαμε οτι ειναι σαπιος. Περασαν αρκετοι μηνες σαπιλας, κανει ενα φοβερο διμηνο και τωρα τελευταια σαν να μην τραβαει ξανα το σασι. Κοινως ΣΩΜΑΤΙΚΑ(και αρα σαν αποδοση αφου δεν γινεται δουλεια με το "ΑΝ ηταν καλα ομως") δεν ειχαμε πολυ αδικο. ΒΕΒΑΙΑ εγω τον περιμενα εντελως τελειωμενο και ομως επαιξε 2-3 καλους μηνες. Μαγκια του.

 

Ο Νικολας απλα αργησε να παρει μπρος, ομως τωρα εχει δεσει και εχει σταθερα καλη παρουσια. Δεν εχει "πως ξερεις οτι θα συνεχισει". Το ξερουμε γιατι δεν εχει σχεση πλεον με κατανοηση συστηματων ή σωματικους τραυματισμους. Δηλαδη τι, μπορει σε μια βδομαδα να ξεχασει τι να κανει για να ταιριαζει με το συνολο, αυτο θες να μουυ πεις?Ο Νικολας δειχνει να εχει προσαρμοστει και πλεον δεν θα ειναι καλος τις λογικες φορες που καποιος παικτης δεν τραβαει

 

Οι 2 περιπτωσεις λοιπον δεν μπορουν να συγκριθουν. Για τον μεν Βουισιτς το θεμα ειναι αν και ποσο θα αντεξει και αυτο το ξερουν μονο οι γιατροι και αν, για τον Νικολας το θεμα ειναι...τιποτα. Δεν υπαρχει θεμα. Εχει δεσει, εχει κολλησει και πλεον ειναι θεμα του αντιπαλου να τον εξουδετερωσει. Αν τα καταφερει, μπραβο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι 2 περιπτωσεις δεν εχουν καμια σχεση

 

Δεν ειπαμε ποτε οτι δεν ταιριαζει, δεν θα δεσει, δεν ξερει μπασκετ ο Βουισιτς.

Ειπαμε οτι ειναι σαπιος. Περασαν αρκετοι μηνες σαπιλας, κανει ενα φοβερο διμηνο και τωρα τελευταια σαν να μην τραβαει ξανα το σασι. Κοινως ΣΩΜΑΤΙΚΑ(και αρα σαν αποδοση αφου δεν γινεται δουλεια με το "ΑΝ ηταν καλα ομως") δεν ειχαμε πολυ αδικο. ΒΕΒΑΙΑ εγω τον περιμενα εντελως τελειωμενο και ομως επαιξε 2-3 καλους μηνες. Μαγκια του.

 

Ο Νικολας απλα αργησε να παρει μπρος, ομως τωρα εχει δεσει και εχει σταθερα καλη παρουσια. Δεν εχει "πως ξερεις οτι θα συνεχισει". Το ξερουμε γιατι δεν εχει σχεση πλεον με κατανοηση συστηματων ή σωματικους τραυματισμους. Δηλαδη τι, μπορει σε μια βδομαδα να ξεχασει τι να κανει για να ταιριαζει με το συνολο, αυτο θες να μουυ πεις?Ο Νικολας δειχνει να εχει προσαρμοστει και πλεον δεν θα ειναι καλος τις λογικες φορες που καποιος παικτης δεν τραβαει

 

Οι 2 περιπτωσεις λοιπον δεν μπορουν να συγκριθουν. Για τον μεν Βουισιτς το θεμα ειναι αν και ποσο θα αντεξει και αυτο το ξερουν μονο οι γιατροι και αν, για τον Νικολας το θεμα ειναι...τιποτα. Δεν υπαρχει θεμα. Εχει δεσει, εχει κολλησει και πλεον ειναι θεμα του αντιπαλου να τον εξουδετερωσει. Αν τα καταφερει, μπραβο

 

Για να καταλάβω δηλαδή, εγώ με έναν σάπιο που παίζει 2-3 μήνες, τον αφάνα που τώρα μαθαίνει μπάσκετ, τον άμπαλο Ερτσέγκ και κάτι άλλα γυναικόπαιδα γύρω - γύρω βγαίνω πρώτος στην κανονική περίοδο με 2 βαθμούς διαφορά μάλιστα, αν μείνει ως έχει η κατάσταση και πάω και Final 4.

 

Που να είχα υγιή τον Βούισιτς δηλαδή, που να ήξερε μπάσκετ ο Ερτσέγκ και που να μάθαινε κι ο αφάνας τι θα γινόταν... :whistle:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, και με αυτους που λες θα κερδιζες τους Σελτικς.

Ευχαριστημενος τωρα?

 

Αγορι μου τι ειναι δυσκολο?Για τον Βουισιτς δεν μιλαμε?Παλι τραυματιας δεν ηταν σημερα?Σουπε κανεις οτι ειναι ασχετος?

Σουπαμε απλα οτι το κορμι του δεν αντεχει και αυτο εχει αποδειχτει φετος.

Το αν εσυ κερδιζεις με τον Μπουρουση να βαζει 30αρες φετος τι σημαινει, οτι ο Βουισιτς ειναι ταυρος, ατσαλι, βραχος και ο Τσιλντρες ειναι ο Κεβιν Γκαρνετ?

 

Ελεος ρε παιδια, αμα θελετε να πειτε απλα το δικο σας μην κανετε quote, γραψτε "Ειμαστε γαματοι γιαυτο αυτο κιαυτο" αλλα μην πατε να την πειτε στον αλλο για κατι εντελως ασχετο

 

ΥΓ. Ασχετα απο αυτο, εξακολουθεις θεωρητικα να σου εχω παρει τον ΜΟΝΑΔΙΚΟ στοχο που εχει κριθει(το Κυπελλο), εξακολουθουμε να ειμαστε και οι 2 στο Φ4 αρα δεν νομιζω οτι νιωθω μειονεκτηκα, ενω στο πρωταθλημα στα μεταξυ μας αρπαξες 17, εχασα για 2. Ο μονος λογος που βγαινεις 1ος ειναι γιατι αυτοκτονησα σε Κυψελη και Μαρουσι, αφου θεωρουσαν καποιοι προφανως οτι θα κανει ηττες και ο Ολυμπιακος(κακως κατα την γνωμη μου, το επιπεδο της Α1 φετος ειναι πολυ κατω και κακως πιστεψαμε οτι θα κανετε και αλλες ηττες) και γιατι πηρες και τα 3-4 ματς σου που πηγαν στους 2-6 ποντου. ΜΑΓΚΙΑ σου μεν, δεν λεω τιποτα, μπραβο σου λεω, απλα δεν ειναι και οτι πιο συνηθισμενο να εχεις παιξει 4 ματς στο τελευταιο λεπτο και να τα εχεις παρει και τα 4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, και με αυτους που λες θα κερδιζες τους Σελτικς.

Ευχαριστημενος τωρα?

 

Αγορι μου τι ειναι δυσκολο?Για τον Βουισιτς δεν μιλαμε?Παλι τραυματιας δεν ηταν σημερα?Σουπε κανεις οτι ειναι ασχετος?

Σουπαμε απλα οτι το κορμι του δεν αντεχει και αυτο εχει αποδειχτει φετος.

Το αν εσυ κερδιζεις με τον Μπουρουση να βαζει 30αρες φετος τι σημαινει, οτι ο Βουισιτς ειναι ταυρος, ατσαλι, βραχος και ο Τσιλντρες ειναι ο Κεβιν Γκαρνετ?

 

Ελεος ρε παιδια, αμα θελετε να πειτε απλα το δικο σας μην κανετε quote, γραψτε "Ειμαστε γαματοι γιαυτο αυτο κιαυτο" αλλα μην πατε να την πειτε στον αλλο για κατι εντελως ασχετο

 

ΥΓ. Ασχετα απο αυτο, εξακολουθεις θεωρητικα να σου εχω παρει τον ΜΟΝΑΔΙΚΟ στοχο που εχει κριθει(το Κυπελλο), εξακολουθουμε να ειμαστε και οι 2 στο Φ4 αρα δεν νομιζω οτι νιωθω μειονεκτηκα, ενω στο πρωταθλημα στα μεταξυ μας αρπαξες 17, εχασα για 2. Ο μονος λογος που βγαινεις 1ος ειναι γιατι αυτοκτονησα σε Κυψελη και Μαρουσι, αφου θεωρουσαν καποιοι προφανως οτι θα κανει ηττες και ο Ολυμπιακος(κακως κατα την γνωμη μου, το επιπεδο της Α1 φετος ειναι πολυ κατω και κακως πιστεψαμε οτι θα κανετε και αλλες ηττες) και γιατι πηρες και τα 3-4 ματς σου που πηγαν στους 2-6 ποντου. ΜΑΓΚΙΑ σου μεν, δεν λεω τιποτα, μπραβο σου λεω, απλα δεν ειναι και οτι πιο συνηθισμενο να εχεις παιξει 4 ματς στο τελευταιο λεπτο και να τα εχεις παρει και τα 4.

 

Δεν διαφωνώ σε κάτι με αυτά που λες, πέρα από τα γραφικά περί Celtics και ρέστα.

Εσύ μπορεί να λες ότι ο Βούισιτς δεν αντέχει σωματικά, άλλοι όμως από την ανακοίνωση του παίχτη ακόμα, τον ήθελαν νέο Ματσιγιάουσκας. Είναι Μάτσε ο Κροάτης τελικά?

Αυτό που λέω απλά και όμορφα είναι ότι ο καθένας λίγο ή πολύ έχει βοηθήσει με τον τρόπο του.

Είναι άλλο να μου λες ότι ο Τσίλντρες δεν αξίζει να παίρνει τόσα σύμφωνα με την μέχρι στιγμής εικόνα του και είναι άλλο να μου μηδενίζεις συγκεκριμένους παίχτες, επειδή δεν σου έριξα 17 στο ΣΕΦ και συνεπώς την έχεις μεγαλύτερη.

Για το γεγονός ότι είσαι δεύτερος ευθύνεται ο Ολυμπιακός και όχι η ομάδα σου. Και οι ήττες μέσα στο πρόγραμμα είναι, αλλά το θέμα είναι τι κάνει ο αντίπαλος.

Και ο αντίπαλος φέτος ήταν πιο μάγκας από εσένα στα παιχνίδια που εσύ έχασες. Κοινώς, έκανες κοιλιά σε χρονικό σημείο που όπως αποδείχτηκε δεν σε έπαιρνε, ενώ ο Ολυμπιακός είναι σταθερά μέτριος όλη τη χρονιά, αλλά τουλάχιστον είναι σταθερός.

 

Για ομάδα του Γιαννάκη, το συνηθισμένο είναι να τα παίρνει τα παιχνίδια που κρίνονται στον πόντο. :P

 

Μεγάλη πουστιά αν το έκανε αυτό.

 

Ουδείς αχαριστότερος του ευεργετηθέντος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ μπορεί να λες ότι ο Βούισιτς δεν αντέχει σωματικά, άλλοι όμως από την ανακοίνωση του παίχτη ακόμα, τον ήθελαν νέο Ματσιγιάουσκας. Είναι Μάτσε ο Κροάτης τελικά?

Ειναι τοπικ Παναθηναικου. Θα σου απαντησω μια τελευταια φορα για Ολυμπιακο. Μετα μιλας μονος σου.

 

Εισαι χρηματιστης. Τιμιος. Παιζεις τραπεζες. Γινεται το μεγαλυτερο κραχ μετα το '20

Εχεις ερθει σε απογνωση

Παιρνεις τα τελευταια φραγκα και παιζεις Τζοκερ. Κερδιζεις το τζακποτ

Συμπερασμα=Ειναι πιο λογικο να παιζεις την περιουσια σου στο τζοκερ απο μετοχες τραπεζων?

 

Ο Βουισιτς εχει ερθει με προβληματα και κατα την γνωμη μου εχει πιασει το τοπ των ΣΩΜΑΤΙΚΩΝ δυνατοτητων του. Ο Ματσιγιαουσκας ηρθε χωρις ιδιεταιρα και του κοβεται η καριερα σε προπονηση πριν την σεζον. Ε, τι να πω, αν απο αυτο καταλαβαινεις οτι ειναι λογικο να παιρνεις μονιμως τραυματιες παικτες αντι υγιειων αντε, συνεχισε να υπολογιζεις σοβαρα των Σχορτσιανιτη

Εισαι πολυ τυχερος φετος που ο Μπουρουσης κανει την χρονια της ζωης του. Αμφιβαλλω παρα πολυ αν στο αναμενομενο προβληματικο Σχορτσιανιτη(αναμενομενο) προσθετες τον απλα καλο περσυνο Μπουρουση(αναμενομενο αλλα δεν πραγματοποιηθηκε θα σου εφθανε ο φετινος Βουισιτς.

 

Για το γεγονός ότι είσαι δεύτερος ευθύνεται ο Ολυμπιακός και όχι η ομάδα σου. Και οι ήττες μέσα στο πρόγραμμα είναι, αλλά το θέμα είναι τι κάνει ο αντίπαλος.

Αποψη σου. Αποψη μου ειναι οτι δεν πηραν στα σοβαρα και δεν φορτσαραν αρχες προς μεση της σεζον θεωρωντας πως θα γκελαρει και ο Ολυμπιακος και οτι το +17 θα τους εφθανε. Δεν ειναι στο προγραμμα να χανεις σε Πανελληνιο και Μαρουσι. Μπορει να γινει αλλα το ξερεις πολυ καλα οτι και ο Παναθηναικος και ο Ολυμπιακος τα χανουν αυτα τα ματς, δεν τα κερδιζει ο Πανελληνιος και το Μαρουσι(2 ομαδες που δεν μπορεσαν να φτασουν Τοπ8 Ουλεμπ Καπ)

 

Για ομάδα του Γιαννάκη, το συνηθισμένο είναι να τα παίρνει τα παιχνίδια που κρίνονται στον πόντο. :P

ΣΥΝΗΘΙΣΜΕΝΟ, οχι ΣΙΓΟΥΡΟ.

Φετος τα πηρες ολα. ΟΛΑ. Ματς που πηγε στο τελευταιο λεπτο ή ακομα και στο σουτ δεν το εχασες στην Α1.Και εχω προχειρα 4 να μετρησω. Δεν τα εκλεψες οποτε μπραβο σου που κερδισες. Αλλα κατα την γνωμη μου υπερέβαλες εαυτον και σε πηγε και η τυχη.

Παντως το ραντεβου το ανανεωνουμε. Αυτο ειναι το καλο με το μπασκετ, εχει πλευ οφ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εισαι χρηματιστης. Τιμιος. Παιζεις τραπεζες. Γινεται το μεγαλυτερο κραχ μετα το '20

Εχεις ερθει σε απογνωση

Παιρνεις τα τελευταια φραγκα και παιζεις Τζοκερ. Κερδιζεις το τζακποτ

Συμπερασμα=Ειναι πιο λογικο να παιζεις την περιουσια σου στο τζοκερ απο μετοχες τραπεζων?

 

Ο Βουισιτς εχει ερθει με προβληματα και κατα την γνωμη μου εχει πιασει το τοπ των ΣΩΜΑΤΙΚΩΝ δυνατοτητων του. Ο Ματσιγιαουσκας ηρθε χωρις ιδιεταιρα και του κοβεται η καριερα σε προπονηση πριν την σεζον. Ε, τι να πω, αν απο αυτο καταλαβαινεις οτι ειναι λογικο να παιρνεις μονιμως τραυματιες παικτες αντι υγιειων αντε, συνεχισε να υπολογιζεις σοβαρα των Σχορτσιανιτη

Εισαι πολυ τυχερος φετος που ο Μπουρουσης κανει την χρονια της ζωης του. Αμφιβαλλω παρα πολυ αν στο αναμενομενο προβληματικο Σχορτσιανιτη(αναμενομενο) προσθετες τον απλα καλο περσυνο Μπουρουση(αναμενομενο αλλα δεν πραγματοποιηθηκε θα σου εφθανε ο φετινος Βουισιτς.

 

 

Αποψη σου. Αποψη μου ειναι οτι δεν πηραν στα σοβαρα και δεν φορτσαραν αρχες προς μεση της σεζον θεωρωντας πως θα γκελαρει και ο Ολυμπιακος και οτι το +17 θα τους εφθανε. Δεν ειναι στο προγραμμα να χανεις σε Πανελληνιο και Μαρουσι. Μπορει να γινει αλλα το ξερεις πολυ καλα οτι και ο Παναθηναικος και ο Ολυμπιακος τα χανουν αυτα τα ματς, δεν τα κερδιζει ο Πανελληνιος και το Μαρουσι(2 ομαδες που δεν μπορεσαν να φτασουν Τοπ8 Ουλεμπ Καπ)

 

 

ΣΥΝΗΘΙΣΜΕΝΟ, οχι ΣΙΓΟΥΡΟ.

Φετος τα πηρες ολα. ΟΛΑ. Ματς που πηγε στο τελευταιο λεπτο ή ακομα και στο σουτ δεν το εχασες στην Α1.Και εχω προχειρα 4 να μετρησω. Δεν τα εκλεψες οποτε μπραβο σου που κερδισες. Αλλα κατα την γνωμη μου υπερέβαλες εαυτον και σε πηγε και η τυχη.

Παντως το ραντεβου το ανανεωνουμε. Αυτο ειναι το καλο με το μπασκετ, εχει πλευ οφ

 

2 τελευταία πράγματα γιατί βαριέμαι κιόλας.

 

Κάποιος εδώ μέσα υποστήριζε ότι ο Βούισιτς θα είναι ο νέος Μάτσε.

Ωραία τα λες εσύ με τα χρηματιστήρια και με τα τζόκερ, αλλά δεν καταλαβαίνεις ότι σχόλια του τύπου "ακόμα δεν τον είδαμε, Γιάννη τον βαφτίσαμε" δεν δικαιώνουν τους πολέμιους του Κροάτη. Πρώτος του τραυματισμός είναι και πέσατε να τον φάτε. Κάντε λίγη υπομονή και εδώ είμαστε να τα ξαναπούμε περί τούτου.

 

Ο Μπουρούσης είναι παίχτης που έχει εξελιχθεί μέσα από δουλειά. Είμαι τυχερός που τον έχω, όπως επίσης είσαι και εσύ που έχεις τον ΔΔ.

 

Με τα αν δεν φτιάχνεις ομάδα στα σίγουρα. Αν κι εσύ δεν είχες 2-3 παίχτες κλειδιά, δεν θα ήσουν ο ΠΑΟ που είσαι τόσα χρόνια.

 

Τέλος το basket είναι άθλημα στατιστικής. Η στατιστική λοιπόν λέει ότι 9 στις 10 ο Γιαννάκης τα παιχνίδια που πάνε στον πόντο τα παίρνει.

Αυτό δεν είναι μόνο θέμα τύχης, αλλά και ψυχραιμίας και καθαρού μυαλού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να καταλάβω δηλαδή, εγώ με έναν σάπιο που παίζει 2-3 μήνες, τον αφάνα που τώρα μαθαίνει μπάσκετ, τον άμπαλο Ερτσέγκ και κάτι άλλα γυναικόπαιδα γύρω - γύρω βγαίνω πρώτος στην κανονική περίοδο με 2 βαθμούς διαφορά μάλιστα, αν μείνει ως έχει η κατάσταση και πάω και Final 4.

 

Που να είχα υγιή τον Βούισιτς δηλαδή, που να ήξερε μπάσκετ ο Ερτσέγκ και που να μάθαινε κι ο αφάνας τι θα γινόταν... :whistle:

 

Στο αλλο thread σε κραζω, αλλα εδω ...respect

 

Aπλα κατι που εγω το ξερω απο παικτες της ΑΕΛ και λογω της σχολης μου.

 

Οποιος παει να υπογραψει σε οποιαδηποτε ομαδα, δε μπορειτε να φανταστειτε απο τι εξετασεις περναει. Οχι εργομετρικα, εξετασεις. Απο γενικη αιματος μεχρι...μαγνητικες. Δεν υπαρχει περιπτωση να υπογραψει ομαδα σακατη και σαπιο παικτη. As simple as that. Μπορει βεβαια η ιατρικη να μην μπορει να προκαθορισει το εαν ενας παικτης θα ανταπεξελθει στο να επιστρεψει στην παλια του φορμα, αλλα μπορει να εγγυηθει οτι ειναι οργανικα 100% ετοιμος. Απο κει και περα, το εαν επανελθει ο παικτης εχει να κανει με πολλους παραγοντες, ψυχολογικους κυριως αλλα και το ποση δουλεια θα κανει, το ποσο θα τον εμπιστευτει ο προπονητης κτλ κτλ. Βεβαια μια μικρη πιθανοτητα να υποτροπιασει ενας τραυματισμος παντα υπαρχει, αλλα ειναι ιση με το να τραυματιστει καπου αλλου. Οποτε ειναι ενα ρισκο που παιρνει καποιος σε ολους τους παικτες.

 

Τι θελω να πω με ολ' αυτα? Οτι μπορει ο Κροατης ποτε να μην επιστρεψει στην παλια του φορμα. Δεκτον. Για χιλιους 2 λογους. Αλλα μια στανταρ αποδοση (αν δεν εχει νεους τραυματισμους) θα την εχει. Τα ''σαπιος'' και ''σακατης'' απλα δε στεκουν. Οσο και αν μας βολευουν στην επιχειρηματολογια μας μερικες φορες..

 

Για τον Χαλπεριν τα χω πει και πιο πριν στο θρεντ, ο Σοφο θα πρεπει λογικα να μας αποχαιρετησει το καλοκαιρι (εκτος αν τους 2 μηνες που απομενουν κανει εξωπραγματικα πραγματα-φετος δε θυμαμαι να χει παιξει ΕΝΑΝ αγωνα συμφωνα μ αυτα που προσδοκα η ομαδα απ' αυτον), ο Βουγιουκας για μενα δεν κανει για τον Ολυμπιακο, επισης θεωρω οτι Γκριρ και Τσιλντρες θα μεινουν, θα μας αποχαιρετησει ο Μιλοσεβιτς (που δεν ειναι κακος παικτης αν τον παρατηρησει κανεις), ο Ερτσεγκ (τεχνικα δεν ειναι κακος, αλλα υστερει παρα πολυ ΣΩΜΑΤΙΚΑ) και απο κει και περα βλεπουμε.

 

Πιστευω παντως πως το καλοκαιρι θα παιχτει κοντρα αιωνιων για 2 παικτες.

 

Για τον 1ο μαλλον δε θα συμφωνησετε, αλλα τον παρακολουθω χρονια και βλεπω φετος να κανει πολυ καλη χρονια. Γλυνιαδακης. Θεωρω οτι εχει παρα πολυ χρησιμα στοιχεια σαν ψηλος. Ειναι πολυ καλος μπλοκερ, καλος αμυντικος, δυνατος (αν και δεν του φαινεται), παιζει καλα το πικ&ρολ, ειναι ευστοχος απο βολες και σουτ απ τα 4 μετρα, τρεχει καλα το γηπεδο. Τον θεωρω π.χ. ως αντι-Βουγιουκα ή αντι-Σεπμαντινι ιδανικο. Με πλατη δεν προκειται να παιξει, αλλα δεν ειναι αυτο το ζητουμενο απο εναν παικτη που θα τραβας απ το βαθος του παγκου.

 

Ο δευτερος ειναι ο Ζησης. Και πιστευω οτι παιζει παρα πολυ για Παο, αν φυγει ο Σαρας και μονο. Προσωπικη μου αποψη, οτι ο Σαρας θα παρει ακομα ενα 2ετες συμβολαιο. Ωστοσο αν φυγει, πιστευω πως η περιφερεια του Παναθηναικου, χανει βεβαια σε επιθετικο ταλεντο, αλλα κερδιζει σε χημεια και αμυνα, δινοντας ετσι αναγκαστικα και εναν παραπανω ρολο στον Νικολας.

 

Σακοτα, Βεργινης, Σερμαντινι. Για μενα παιχταρες και φοβερα ταλεντα. Αλλα πρεπει ο παο να καταληξει στο τι θα κανει μ αυτους. Ο πρωτος ειχε δοθεί δανεικος περυσι, εκανε καλη χρονια αλλα φετος εχει παραγκωνιστει. Για μενα ειναι κριμα να χαθει τετοιο ταλεντο, αν και προσωπικα εχω την αποψη οτι ανηκει σ αυτη τη μεριδα των αθλητων που εχουν σωμα για μια θεση και στυλ παιχνιδιου για αλλη. Πιστευω οτι πρεπει να κατεβει στο 4 (αν και δεν τον εχω δει πολυ φετος, αρα ισως κανω και λαθος). Εχω την εντυπωση πως δε μπορει να ανταποκριθει απο αποψη τριπλας, ταχυτητας, εκρηκτικοτητας και αμυνας τα αντιπαλα 3αρια.

 

Ο Βεργινης πρεπει να φυγει δανεικος οσο πιο γρηγορα γινεται (η φετινη χρονια πηρε το προσδοκώμενο βαπτισμα του πυρος απο μια πρωταθλητρια ομαδα, εμαθε πως να δουλευει, τι ζηταει ο Ομπραντοβιτς απ αυτον, οποτε αυτο που μενει ειναι να παρει παιχνιδια (σε αλλη ομαδα) για να βελτιωθει.

 

Το ιδιο και ο Σερμαντινι, που εχει δειξει πολυ καλα στοιχεια και οτθ μπορεθ να εξελιχθει σε πολυ μεγαλο ψηλο, ομως προς το παρον ειναι ακαταλληλος για τον ΠΑο.

 

Ερωτηματικο για μενα παραμενει ο Κουφος και ο Καλαθης. Παικτες που (ειδικα ο πρωτος) μπορουν να βοηθησουν σημαντικα οποιαδηποτε ομαδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 τελευταία πράγματα γιατί βαριέμαι κιόλας.

 

Κάποιος εδώ μέσα υποστήριζε ότι ο Βούισιτς θα είναι ο νέος Μάτσε.

Ωραία τα λες εσύ με τα χρηματιστήρια και με τα τζόκερ, αλλά δεν καταλαβαίνεις ότι σχόλια του τύπου "ακόμα δεν τον είδαμε, Γιάννη τον βαφτίσαμε" δεν δικαιώνουν τους πολέμιους του Κροάτη. Πρώτος του τραυματισμός είναι και πέσατε να τον φάτε. Κάντε λίγη υπομονή και εδώ είμαστε να τα ξαναπούμε περί τούτου.

Σε αυτο συμωνουμε, οτι θα δουμε. Απλα συνεχιζω να επιμενω αν και μαλλον δεν θες να παραδεχτεις οτι εχεις καταλαβει τι λεω και εχω δικιο. ΟΙ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΚΡΙΝΟΝΤΑΙ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΕΓΙΝΑΝ

-Ο Ματσιγιαουσκας ειναι σαπιος σακατης ΑΦΟΥ τον πηρες

-Ο Βουισιτς απο ΠΡΙΝ

Το οτι ο Ματσιγιαουσκας τελικα ειχε αλλεπαλληλους τραυματισμους και δεν θα ξαναπαιξει ποτε δεν δικαιολογει να πα να παρεις ενα παικτη που ΕΠΙΣΗΣ εμεινε ενα χρονο εξω. Το οτι τελικα αυτος ο παικτης εχει παιξει και 2-3 μηνες το μπασκετ που ξερει δεν αναιρει σε τιποτα το γεγονος οτι την στιγμη που τον αποκτουσες, αποκτουσες ενα πενταρι που μπορει να σου μεινει στα χερια και οτι τον συντηρεις συχνα-πυκνα(καλη ωρα σημερα)

 

 

Με τα αν δεν φτιάχνεις ομάδα στα σίγουρα. Αν κι εσύ δεν είχες 2-3 παίχτες κλειδιά, δεν θα ήσουν ο ΠΑΟ που είσαι τόσα χρόνια.

Με εχει κουρασει η ατακα "Με τα αν..."

Με τα αν δεν μπορεις να εχεις αποτελεσματα. Εισαι πρωτος στην κανονικη διαρκεια και μαγκια σου. Με τα αν ομως μια χαρα συμπερασματα βγαζεις. Επομενως θεωρω οτι ενα ΜΕΓΑΛΟ ποσοστο της πρωτιας σου εχει προελθει απο δυο ηττες που εκανα κοντρα σε ομαδες που ημουν ακλονητο φαβορι(ειδικα στην Κυψελη)

Τέλος το basket είναι άθλημα στατιστικής. Η στατιστική λοιπόν λέει ότι 9 στις 10 ο Γιαννάκης τα παιχνίδια που πάνε στον πόντο τα παίρνει.
Δειξε μου αυτη την στατιστικη.

Δειχτην μου γιατι αλλιως λεμε λογια του αερα.

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 10:10 ----------

 

.

 

Οποιος παει να υπογραψει σε οποιαδηποτε ομαδα, δε μπορειτε να φανταστειτε απο τι εξετασεις περναει. Οχι εργομετρικα, εξετασεις. Απο γενικη αιματος μεχρι...μαγνητικες. Δεν υπαρχει περιπτωση να υπογραψει ομαδα σακατη και σαπιο παικτη. As simple as that. Μπορει βεβαια η ιατρικη να μην μπορει να προκαθορισει το εαν ενας παικτης θα ανταπεξελθει στο να επιστρεψει στην παλια του φορμα, αλλα μπορει να εγγυηθει οτι ειναι οργανικα 100% ετοιμος. Απο κει και περα, το εαν επανελθει ο παικτης εχει να κανει με πολλους παραγοντες, ψυχολογικους κυριως αλλα και το ποση δουλεια θα κανει, το ποσο θα τον εμπιστευτει ο προπονητης κτλ κτλ. Βεβαια μια μικρη πιθανοτητα να υποτροπιασει ενας τραυματισμος παντα υπαρχει, αλλα ειναι ιση με το να τραυματιστει καπου αλλου. Οποτε ειναι ενα ρισκο που παιρνει καποιος σε ολους τους παικτες.

Aυτο δεν αλλαζει το γεγονος οτι τελικα καποιον πρεπει να παρεις.

Το ζησαμε με τον Τομασεβιτς εμεις τοσα χρονια. ΑΥΤΟΣ ειναι ιδια περιπτωση με τον Βουισιτς(παικταρας σαπιος) και οχι ο Ματσιγιαουσκας

Γιατι πατε να κανετε το ασπρο μαυρο?

Αν οι εξετασεις δειχναν ενα 20-30% προβλημα στην μεση του Βουισιτς τι σημαινει, οτι δεν θα τον περνατε?Οχι, σημαινει οτι θα αξιολογουσατε τις επιλογες και θα λεγατε "Η παιζω με Μαυροκεφαλιδη ή ρισκαρω με Βουισιτς" ή κατι τετοιο τελοσπαντων

Αυτο δλδ για σας δειχνει(οπως και στην περιπτωση Τομασεβιτς) οτι καλα κανουν οι ομαδες και πονταρουν πανω σε παικτες με προβληματα?

Να στο πω αλλιως για να τελειωνουμε την συζητηση, αν δεν ειχες την εναλλακτικη Μπουρουση αλλα ειχες τον Βουγιουκα, εσυ θα ελεγες "να παρουμε τον Βουισιτς"??

 

 

Πιστευω παντως πως το καλοκαιρι θα παιχτει κοντρα αιωνιων για 2 παικτες.

 

Για τον 1ο μαλλον δε θα συμφωνησετε, αλλα τον παρακολουθω χρονια και βλεπω φετος να κανει πολυ καλη χρονια. Γλυνιαδακης. Θεωρω οτι εχει παρα πολυ χρησιμα στοιχεια σαν ψηλος. Ειναι πολυ καλος μπλοκερ, καλος αμυντικος, δυνατος (αν και δεν του φαινεται), παιζει καλα το πικ&ρολ, ειναι ευστοχος απο βολες και σουτ απ τα 4 μετρα, τρεχει καλα το γηπεδο. Τον θεωρω π.χ. ως αντι-Βουγιουκα ή αντι-Σεπμαντινι ιδανικο. Με πλατη δεν προκειται να παιξει, αλλα δεν ειναι αυτο το ζητουμενο απο εναν παικτη που θα τραβας απ το βαθος του παγκου.

Χλωμοτατο για Παναθηναικο. Τον ειχαμε, δεν εκανε στον Ζοτς, δεν γεμιζει το ματι σε κανεναν. Αποκλειεται να κινοηθουμε γιαυτον. Εχουμε μια θεση ξενου να δωσουμε στους ψηλους, δεν υπαρχει λογος να παμε για Ελληνα. Ο ΜΟΝΟΣ ΛΟΓΟΣ ειναι αν γινει κανενα μπαμ και φυγει ο Τσαρτσαρης. Εκει αλλαζουν πολλα και εδω θαμαστε ελπιζω να τα ξανασυζηταμε

Ο δευτερος ειναι ο Ζησης. Και πιστευω οτι παιζει παρα πολυ για Παο, αν φυγει ο Σαρας και μονο. Προσωπικη μου αποψη, οτι ο Σαρας θα παρει ακομα ενα 2ετες συμβολαιο. Ωστοσο αν φυγει, πιστευω πως η περιφερεια του Παναθηναικου, χανει βεβαια σε επιθετικο ταλεντο, αλλα κερδιζει σε χημεια και αμυνα, δινοντας ετσι αναγκαστικα και εναν παραπανω ρολο στον Νικολας.

Εχει ξανακουστει, ελπιζω να μην ισχυει. Τον Ζηση στον τυλιγω σε κορδελα και στον χαριζω. Μακρια.

Οσο για το αν φυγει ο Σαρας, ας παρουμε στις θεσεις Κετσμαν-Σερμαντινι δυο καλους φοργουορντ επιθετικα και αμυντικα(βλ. Ναχμπαρ, Λαβρινοβιτς ας πουμε) και ας μεινει και ο Σαρας. Στο φιναλε ας μεινει ο Βρετας, θα υπαρχει και Σαρας, θα υπαρχει και Σπανουλης, ενταξει, αν υπαρχει γενικη ισορροπια σε μια ομαδα δεν χρειαζεται να υπαρχουν συνεχεια 5 αμυντικοι στο παρκε

 

Σακοτα, Βεργινης, Σερμαντινι. Για μενα παιχταρες και φοβερα ταλεντα. Αλλα πρεπει ο παο να καταληξει στο τι θα κανει μ αυτους. Ο πρωτος ειχε δοθεί δανεικος περυσι, εκανε καλη χρονια αλλα φετος εχει παραγκωνιστει. Για μενα ειναι κριμα να χαθει τετοιο ταλεντο, αν και προσωπικα εχω την αποψη οτι ανηκει σ αυτη τη μεριδα των αθλητων που εχουν σωμα για μια θεση και στυλ παιχνιδιου για αλλη. Πιστευω οτι πρεπει να κατεβει στο 4 (αν και δεν τον εχω δει πολυ φετος, αρα ισως κανω και λαθος). Εχω την εντυπωση πως δε μπορει να ανταποκριθει απο αποψη τριπλας, ταχυτητας, εκρηκτικοτητας και αμυνας τα αντιπαλα 3αρια.

Ερωτηματικο για μενα παραμενει ο Κουφος και ο Καλαθης. Παικτες που (ειδικα ο πρωτος) μπορουν να βοηθησουν σημαντικα οποιαδηποτε ομαδα.

ο κουφος πηγε NBDL, δεν τον πηρε απο κατω, παιζει καλα, γενικα μου δειχνει για τυπακι που μαλλον θα προτιμησει να ξαναδοκιμασει στο ΝΒΑ παρα να ερθει Ελλαδα. Ο Καλαθης αν δεν κανω λαθος εβαλε υποψηφιοτητα στα ντραφτ, αν παει καλα, δεν ερχεται.

Και οι 2 λογικα του χρονου θα ειναι ΝΒΑ. Για τον Κουφο αν χασει και 2η χρονια ως 12ος-13ος παικτης το ξαναβλεπουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Θα συμφωνήσω με τον προλαλήσαντα στο θέμα των δύο Ελληνοαμερικανών: κρίνοντας από τα ως τώρα αποτελέσματα, ο Κουφός είναι μια σκάλα πάνω από τους αντιπάλους του στο NBDL. Άρα, ή την επόμενη χρονιά θα τον πάρουν πίσω οι Jazz, ή αν τον αφήσουν και δεύτερη σεζόν στο αγροτικό πιθανότερο είναι να πιέσει για ανταλλαγή, παρά να έρθει στην Ελλάδα.

 

Η περίπτωση Καλάθη είναι κάπως διαφορετική, με την έννοια ότι στη θέση του υπάρχει πολύ μεγαλύτερος συνωστισμός παικτών, συν του ότι θυμάμαι πως διάβασα ότι δεν πήρε ατζέντη (αντίθετα με τον Κουφό) που σημαίνει ότι διατηρεί το δικαίωμα να επιστρέψει στο κολέγιο αν το draft δεν του πάει καλά. Συγκριτικά, θεωρώ πως έχει πολύ μεγαλύτερες πιθανότητες να έρθει Ευρώπη από ό,τι ο Κουφός, αλλά σαφώς πρώτη επιλογή είναι η Αμερική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γενικά, στο μπάσκετ, 95% των περιπτώσεων συμφωνώ με τον κάιζερ....

Πράγματι ο βούισιτς είναι ένας ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΣ παίχτης, αλλά ΣΑΚΑΤΗΣ!

Γιαυτό και τον πήρε ο οσφπ χωρίς κανένα ανταγωνισμό φέτος, γιαυτό και σας χαρακτήρισε μαλακες ο πρόεδρος της μακάμπι. Και ναι,πράγματι είναι περίπτωση τομάσεβιτς (Απλά ο ζοτς είχε την εξυπνάδα να μη στηρίξει όλη την ομάδα πάνω στην ευπαθή μέση του ντέγιαν)!

ο σάκοτα (όπως κ ο ερτσεγκ), έχει ένα πρόβλημα....ΔΕΝ παρουσιάζει βελτίωση στα ελαττωματα του, κ γιαυτό είναι πολύ δύσκολο να παίξει σοβαρό μπάσκετ στον παναθηναικό! Ο σερμιαντίνι, θεωρώ πάλι ότι μπορεί, με τις οδηγίες του ζοτς, να μας αφήσει άφωνους σε 1-2 χρόνια!

όσο για τον ζήση....Ελπίζω ότι θα τον πάρει ο οσφπ, να έχουμε κάτι να γελάμε από του χρόνου! Αν τον πάρουμε εμείς, ελπιζω να πάρει το ροόλο του βρεττα ΤΟ ΠΟΛΥ (κούνημα πετσέτας και αγριο μαν του μαν στην προπόνηση σε σπανούλη/σαρας/νίκολας)!

Το καλοκαίρι, είμαι σχεδόν σίγουρος ότι θα φύγει (δυστυχώς) ο σάρας, και ότι θα μείνει ο ντρου!

Αααα...και δεν ξέρω γιατί, έχω κολλήσει,αφού δεν παίζει να έρθει ο σισκα, θέλω καουκένας!!!!

Φετινή απογοήτευση, ο κετσμαν, και πρώτη πραγματικά καλή χρονιά του βρεττα! ΚΑι για μένα, κακώς έχει παροπλίσει τόσο πολύ τον φράγκι (με την ολύμπια πχ, θα μπορούσε να παίξει ρε γμτ, σαν φόρο τιμής)!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...