Προς το περιεχόμενο

Nvidia Drivers


john2gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδες απλα αφηστε στην ακρη τα auto και φτιαξτε ενα manual προφιλ για τους ανεμιστηρες . καλυτερα λιγος θορυβος και σιγουρη ψυξη παρα να γινονται ψητες οι καρτες μας....μιλαω και για τους 2 (πρασινοκοκκινους)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κανω μια ερωτηση? Μπορω να παω απευθειας στον 361.82 η πρεπει να περασω πρωτα τον 361.75? Επισης το Geforce experience δεν μου εμφανιζει τον 361.82, μπορω απλα να τον κατεβασω και να τον τρεξω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κανω μια ερωτηση? Μπορω να παω απευθειας στον 361.82 η πρεπει να περασω πρωτα τον 361.75? Επισης το Geforce experience δεν μου εμφανιζει τον 361.82, μπορω απλα να τον κατεβασω και να τον τρεξω?

Τα hotfixes και τα beta συνήθως το GE δεν στα εμφανίζει για κατέβασμα. Υπάρχει βέβαια επιλογή για να σου εμφανίζει να κατεβάσει beta,  για hotfixes όπως είναι οι 361.82 δεν είδα να έχει επιλογή.

 

Βασικά αν δεν χρησιμοποιείς το Shadow Play το GE σου είναι άχρηστο, αλλά anw.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
GeForce 361.91 WHQL driver

 

Learn more about how to get the optimal experience for ARMA 3, Street Fighter V, Monster Hunter Online, and HITMAN (Beta).

Added or updated the following SLI profiles:

  • Assassin's Creed Syndicate - SLI profile changed (with driver code as well) to
  • make the application scale better
  • Bless - SLI set to SLI-Single
  • Need for Speed - profile EXEs updated to support trial version of the game
  • Plants vs Zombies Garden Warfare 2 - SLI profile added
  • XCOM 2 - SLI profile added (including necessary code change)

Software Modules

  • NView - version 147.00
  • HD Audio Driver - version 1.3.34.4
  • NVIDIA PhysX System Software - version 9.15.0428
  • GeForce Experience - version 2.9.1.35
  • CUDA - version 8.0

Windows 10 Fixed Issues

  • TDR on Illustrator CC 2015 with drivers post Release 353. [1726408]
  • [361.75] Enabling NVIDIA Surround after a driver clean install causes NVIDIA
  • Control Panel to crash. [1724062]
  • Windows 10 Open Devices and Printers ejects NVIDIA GPU. [1720849]
  • Adobe Illustrator CC 2015 intermittently crashes on exit with NVIDIA drivers post
  • Release 353. [1711214]
  • [sLI, Assassin's Creed: Syndicate] Need SLI profile. [1666227]
  • Windows 8.1/Windows 8/Windows 7/Windows Vista Fixed
  • Issues
  • [Quadro K5200, Quadro M4000] Poor performance observed with Dassault Catia V5
  • R20, R21, R22. [200170447]
  • [361.75] Enabling NVIDIA Surround after a driver clean install causes NVIDIA
  • Control Panel to crash. [1724062]
  • [sLI] Tom Clancy's Rainbow Six: Siege shows corruption when Alt+Tab used in fullscreen
  • mode. [1724562]
  • [sLI, Assassin's Creed: Syndicate] Need SLI profile. [1666227]
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Κυκλοφόρησαν νέοι drivers με υποστήριξη σε FC Primal, GoW Ultimate Edition και κάποιες βελτιώσεις για το Dying Light

 

http://www.guru3d.com/files-details/geforce-362-00-whql-driver-download.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://forums.geforce.com/default/topic/921332/geforce-drivers/official-364-47-game-ready-whql-display-driver-feedback-thread-released-3-7-16-/

 

Oι τελευταίοι drivers από nvidia ήταν καταστροφή.. Τρώω BOD, όπως πολλοί άλλοι χρήστες.. Δεν μου μπαίνει και σε safe mode τώρα, άντε τώρα τραβήγματα με τις μλκιες τους..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ τους έβαλα από πάνω, δεν χρησιμοποιώ πάντα ddu, ίσως μετά από 2 με 3 drivers.

 

Το θέμα είναι πως δεν μπορώ να μπω safe mode με τα 10 καθώς δοκίμασα αρκετούς τρόπους.. Κοίτα να δεις ζημιά που εγινε τώρα από ένα update..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας πρόσεχες, το DDU είναι πάντα απαραίτητο. Επιβεβαιωμένα όσοι αφαίρεσαν τους προηγούμενους με DDU δεν είχαν κανένα θέμα με τους νέους 364.47

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει ας πρόσεχα, είναι official update από την nvidia, δεν έπρεπε να δημιουργήσει τέτοιο προβλημα. Βγαινουν drivers κάθε εβδομάδα πλέον με τα new games, είναι πολύ βαρετό για μένα κάθε φορά ddu,και φτου από την αρχή με τα profiles,settings etc. Καλό το ddu αλλά αν ήταν τόσο απαραίτητο για τους συγκεκριμένους drivers ας προειδοποιούσε η nvidia ενώ έδινε και download link για το πρόγραμμα..

 

Εγώ τώρα την έπαθα την ζημιά και ψάχνω τρόπο να τους ξεφορτωθώ. Αν μπω από άλλο λειτουργικό και αρχιζω και σβήνω δεν ξέρω αν θα βοηθήσει σε κάτι. Γιατί safe mode δεν έχω βρει τρόπο να μπω ώστε να βάλω τους προηγούμενους. Τέτοια μαλκια έχω να δω εδώ και 10 χρονια, χωρίς υπερβολές..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδή είναι γνωστό ότι και η πράσινη κάνει τις τσαλιμακιές της με τους οδηγούς, χρησιμοποιώ πάντα για καλό και για κακό DDU, αλλά και για να μπαίνει ο οδηγός σαν να είσαι μετά από format ώστε να παίρνεις το 100% του. Επίσης, κατάφεραν επιτέλους να κάνουν το DSR να δουλεύει μαζί με G-Sync, τους πήρε κάμποσο αλλά το κατάφεραν..

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...