Προς το περιεχόμενο

Pro Evolution Soccer 2010


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και το δευτερο που έχω να πω είναι ότι πολύ σύντομα ετοιμάζεται κάτι απίστευτο το οποίο υποψιάζομαι ότι θα είναι υπεύθυνο για μυθικά "καψίματα"..

Check it out

 

Φίλτατε, το βίντεο "σπέρνει". Μακάρι να ισχύει το ίδιο και με το patch...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 785
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Καλησπέρα σας. 2 πράγματα όσον αφορά το PES 2010.

 

Επειδή δοκίμασα και το WE Hellas Patch σίγουρα εχουν κάνει εξαιρετική δουλειά τα παιδιά.

 

Αλλά αυτό όμως http://www.youtube.com/watch?v=sOAvk_1p0TM&feature=player_embedded είναι το κάτι άλλο.

Αυτό έχω βάλει και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Δώστε προσοχή ιδιαίτερα στην τελευταία κατηγορία Rest of the teams να δείτε πόσες ομάδες βρίσκονται εκει μέσα. Και φυσικά οι περισσότερες ομάδες είναι πλέον συγχρονισμένες με το PES Database την ακριβέστερη κατα την γνώμη μου βάση δεδομένων για PES στο net.

 

Και το δευτερο που έχω να πω είναι ότι πολύ σύντομα ετοιμάζεται κάτι απίστευτο το οποίο υποψιάζομαι ότι θα είναι υπεύθυνο για μυθικά "καψίματα"..

Check it out

http://www.youtube.com/watch?v=fOOyQs-sQC8&feature=player_embedded

 

Ποια έκδοση του pro πρέπει να έχεις?Έχω την 1,03 και δεν παίζει καθόλου, έχει πρόβλημα στην scoreboard και δεν παίζει ο kitserver

Επεξ/σία από pagratios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν τα έλεγα εγώ στο Review μου τα διαχρονικά προβλήματα του PES, κάποιοι εδώ μέσα έλεγαν ότι το έπαιξα μια ώρα και έβγαλα συμπέρασμα, δεν ήταν αντικειμενικό, δεν πατούσα καλά τα κουμπιά και κάτι εντελώς ΑΚΥΡΕΣ δικαιολογίες του κwλου. Χαίρομαι που επιτέλους ολοένα και περισσότερα άτομα βλέπουν τις φανφαριές του PRO ;)

 

PS: Μα αν μου δώσουν να κάνω review το 2011, αυτό θα γίνει με εξωτερική κάμερα και αντί για FRAPS videos, θα συνοδεύουν το άρθρο κανονικά videos με τα γνωστά καντήλια που πέφτουν σε κάτι τέτοιες στιγμές :P

 

Λυπάμαι, αλλά το review σου ήταν μέσα στην εμπάθεια. Δε γίνεται να αναφέρεις προβλήματα στο PES προτού το παίξεις για τουλάχιστον έναν μήνα, για να δεις πόσο συχνά θα τα συναντήσεις. Τα διαχρονικά προβλήματα που λες, εγώ δεν τα είχα συναντήσει στο PES6, που ήταν και το τελευταίο με το οποίο ασχολήθηκα σοβαρά. Εκτός αν εννοείς διαχρονικά ότι υπήρχαν στο PES2008 και PES2009.

 

Τέλος, όταν σε ένα review έγραφες

Είμαι σίγουρος ότι όλοι θα λέτε από μέσα σας «Τι μας λέει ο ντολμάς ρε. PES και ξερό ψωμί. Άσχετος και άχρηστος είναι!».
λες και απευθύνεσαι σε τίποτα φανατισμένους, και εσύ είσαι ο μόνος που μπορεί να δει τα προβλήματα του PES, και πάλι λυπάμαι, αλλά χάνεις τα όποια δίκια σου.

 

Γενικά το "review" αφορούσε πράγματα που δεν είχαν να κάνουν με το PES2010, αλλά με γενικότερα προβλήματα που έχεις με το PES και απλά περιμένεις να διορθωθούν. Έπαιξες μερικά παιχνίδια, είδες ότι δε διορθώθηκες και έβγαλες απ' ευθείας συμπεράσματα.

 

Η σωστή κρίση, όμως, ενός παιχνιδιού, δε γίνεται ανάλογα με τα κολλήματα του εκάστοτε reviewer (που μάλιστα έχει το θράσος να αποκαλεί εμμέσως τους αναγνώστες του "πρόβατα του PES").

 

Τα προβλήματα που αναφέρουμε πολλοί εδώ πέρα, δεν έχουν να κάνουν με την ενασχόληση με το παιχνίδι μέσα από λεπτομέρειες που άλλους μπορεί να ενοχλούν και άλλους όχι, αλλά μέσα σε βάθος χρόνου.

 

Κοινώς, εμένα το μεγαλύτερο μου πρόβλημα είναι το φετινό PES κλέβει. Με προφανές παράδειγμα τα πέναλτι που δε δίνει σε εμένα και δίνει στον Η/Υ. Και μόνο αυτό αποκαλύπτει ότι ο παίχτης και ο ηλεκτρονικός παίχτης αντιμετωπίζονται με δύο σταθμά. Από εκεί και έπειτα, λοιπόν, δε χρειάζεται συζήτηση.

 

Το PES6 παραμένει για μένα μακράν το καλύτερο PES6 και δε με ενοχλούσε τίποτα σε αυτό από τα προβλήματα που αναφέρεις στο review σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια έκδοση του pro πρέπει να έχεις?Έχω την 1,03 και δεν παίζει καθόλου, έχει πρόβλημα στην scoreboard και δεν παίζει ο kitserver

 

Στείλε μου το ακριβές link του αρχείου που κατέβασες. Να δω τι κατέβασες.

 

 

Eάν παίξετε αυτό θα ξεχάσετε και PES και όλα..

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=WwFkoWD8JVQ&feature=player_embedded]http://www.youtube.com/watch?v=WwFkoWD8JVQ&feature=player_embedded[/ame]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Λυπάμαι, αλλά το review σου ήταν μέσα στην εμπάθεια. Δε γίνεται να αναφέρεις προβλήματα στο PES προτού το παίξεις για τουλάχιστον έναν μήνα, για να δεις πόσο συχνά θα τα συναντήσεις. Τα διαχρονικά προβλήματα που λες, εγώ δεν τα είχα συναντήσει στο PES6, που ήταν και το τελευταίο με το οποίο ασχολήθηκα σοβαρά. Εκτός αν εννοείς διαχρονικά ότι υπήρχαν στο PES2008 και PES2009.

 

Τέλος, όταν σε ένα review έγραφες λες και απευθύνεσαι σε τίποτα φανατισμένους, και εσύ είσαι ο μόνος που μπορεί να δει τα προβλήματα του PES, και πάλι λυπάμαι, αλλά χάνεις τα όποια δίκια σου.

 

Γενικά το "review" αφορούσε πράγματα που δεν είχαν να κάνουν με το PES2010, αλλά με γενικότερα προβλήματα που έχεις με το PES και απλά περιμένεις να διορθωθούν. Έπαιξες μερικά παιχνίδια, είδες ότι δε διορθώθηκες και έβγαλες απ' ευθείας συμπεράσματα.

 

Η σωστή κρίση, όμως, ενός παιχνιδιού, δε γίνεται ανάλογα με τα κολλήματα του εκάστοτε reviewer (που μάλιστα έχει το θράσος να αποκαλεί εμμέσως τους αναγνώστες του "πρόβατα του PES").

 

Τα προβλήματα που αναφέρουμε πολλοί εδώ πέρα, δεν έχουν να κάνουν με την ενασχόληση με το παιχνίδι μέσα από λεπτομέρειες που άλλους μπορεί να ενοχλούν και άλλους όχι, αλλά μέσα σε βάθος χρόνου.

 

Κοινώς, εμένα το μεγαλύτερο μου πρόβλημα είναι το φετινό PES κλέβει. Με προφανές παράδειγμα τα πέναλτι που δε δίνει σε εμένα και δίνει στον Η/Υ. Και μόνο αυτό αποκαλύπτει ότι ο παίχτης και ο ηλεκτρονικός παίχτης αντιμετωπίζονται με δύο σταθμά. Από εκεί και έπειτα, λοιπόν, δε χρειάζεται συζήτηση.

 

Το PES6 παραμένει για μένα μακράν το καλύτερο PES6 και δε με ενοχλούσε τίποτα σε αυτό από τα προβλήματα που αναφέρεις στο review σου.

 

 

Ξέρεις πιο είναι το θέατρο του παραλόγου έτσι; Να κυκλοφορούν πρώτα μερικά Reviews που να εξυμνούν ένα παιχνίδι και μετά από μήνες ο κόσμος να βλέπει τα προβλήματά του στην καρδιά του, το gameplay. Τότε λένε ότι κάποιος βιάστηκε να κάνει την κριτική. Όταν δε, κάποιος κατακρίνει τα προβλήματα του gameplay, βγαίνει η άλλη μερίδα και λέει ότι το review έγινε βιαστικά (γενικά, την ίδια καραμέλα λέει).

 

Τώρα αν δεν σε ενοχλεί να πατάς μπροστά και να πηγαίνει πίσω ο παίκτης ή να πατάς το σουτ και ο παίκτης να καθυστερεί, no comments. Γνώμη σου πάντως και σεβαστή, αλλά είμαι σίγουρος ότι αν σε ένα FPS πατούσες να προχωρήσει κι ο παίκτης πήγαινε προς τα πίσω (ή αν πατούσες να πυροβολήσει με το sniper rifle και καθυστερούσε 2 secs) θα το βρίζατε όλοι. Εδώ μερικά παιχνίδια έχουν λίγο lag στο response τους (βλέπε thread του Dark Void) και λένε ότι suck-άρει ο χειρισμός... και καλά κάνουν. Πως γίνεται δια μαγείας το Pro να γλυτώνει το κράξιμο δεν έχω καταλάβει... ή μάλλον όλοι ξέρουμε αλλά δεν το παραδέχεται κανείς (ίσως γιατί στο PC δεν υπάρχει εναλλακτική λύση; Ή μήπως επειδή ο Έλληνας θέλει να "πίνει μπάφους και να παίζει Pro"; Λέω εγώ τώρα ;))

 

Αν το review δεν έχει να κάνει με το PES2010 και μιλάει για γενικότητες (με videos που δεν είναι παρμένα από το ίδιο το PES2010), πάω πάσο. Στο PES2008 είχα αυτά τα προβλήματα (όταν διαβάζω το άρθρο γελάω πλέον) και το είδα το θέμα "αντικειμενικά" (ουδέτερα δηλαδή, απλά αναφέροντας τα προβλήματα). Αμέσως μόλις το είχα γράψει, δήλωσα ότι η προϋπόθεση για το review του 2010 θα ήταν να πω τα πράγματα όπως έχουν κι ας μην γίνω αρεστός σε κάποιους, με videos κι όλας (το 2009 ήμουν φαντάρος, γι' αυτό την είχε γλυτώσει τότε :P). Permision granted. Και η νέα προϋπόθεση που έχω ήδη θέσει για το 2011 είναι video από εξωτερική κάμερα με ελευθερία λόγου. Καλώς ή κακώς, εσύ έβγαλες αυτά τα συμπεράσματα. Άλλος συμφωνεί και λέει <<Πες τα επιτέλους ρε>>. Άλλος λέει ακριβώς αυτό που έγραψα το όποιο πας να κατακρίνεις, δηλαδή <<Τι άχρηστος και άσχετος>>. Different people... different opinions ;). Και ίσως είμαι τόσο κολλημένος που να θέλω να παίξω επιτέλους ένα αναβαθμισμένο και ΚΑΛΥΤΕΡΟ Pro που να μην έχει τα προβλήματα του παρελθόντος. Ίσως είμαι τόσο απαιτητικός που να θέλω καλύτερο gameplay από αυτό που πρόσφερε η Konami στο PES3 ώστε να αξίζουν τα 50 ευρώ που κοστίζει η νέα έκδοση. Φτου μου τελικά ρε γμτ :P

 

PS: Κι αν πεις για τα διάφορα νέα φρουφρου του Pro2010, θα στο θέσω αλλιώς. Αν βγει το νέο FPS του παραδείγματος με νέα όπλα, εχθρούς και squad based elements, αλλά με τα ίδια προβλήματα όπως του να πατάς μπροστά και να πηγαίνει προς τα πίσω σε άκυρα σημεία και να καθυστερεί 2 secs στο να πυροβολήσει... τι θα πεις; Ότι σου προσφέρει μια καλύτερη εμπειρία επειδή οι αντίπαλοι κάνουν δύο τούμπες παραπάνω; Μα τον Θεό, όλοι θα βρίζουν τους devs του που δεν διόρθωσαν τέτοια προβλήματα.

 

Eάν παίξετε αυτό θα ξεχάσετε και PES και όλα.

 

http://www.youtube.com/watch?v=WwFkoWD8JVQ&feature=player_embedded

 

Όταν στο PSX παίζαμε με την Γουατεμάλα για ομάδα δεν μας καιγόταν καρφί. No why; Γιατί το gameplay του πετούσε. Για εκείνα τα δεδομένα' date=' έπαιζες ποδοσφαιράκι ρε παιδί μου. Και αυτό θέλαμε όλοι, να παίξουμε. Όχι να έχουμε την κανονική 11άδα του 1940 :P

 

Κλείνω τον σχολιασμό μου γενικώς με το παρακάτω video που συνοψίζει το gameplay του PES2010. Όσο γκαβάδι και να είναι ο παίκτης, όταν πατάς το Χ για να κλέψει ρε γμτ... δεν γίνεται να γυρνάει και να στρώνει κωλαράκι στον αντίπαλο. Σημειωτέον ότι αν έπαιρνα την μπάλα (όπως έπρεπε... γι' αυτό υπάρχει το κλέψιμο με το Χ και όταν το πατάς οφείλει ο παίκτης να κάνει την παντέρμη την προβολή) θα ήμουν τετ-α-τετ έτσι; Όλα τα υπόλοιπα είναι "άλλα λόγια ν'αγαπιόμαστε" και ανούσια φρουφρου ;)

 

[yt2']W3iAQKpOhpg[/yt2]

Επεξ/σία από john2gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιχνίδι είναι γεμάτο με bugs και ακόμα παραμένει με τελείως αυτοματοποιήμενες φάσεις...ειδικά κάποια γκολ είναι 2 κινήσεις και μέσα.

Όπως λέτε το pes6 ήταν το καλύτερο μετά το 2 που έχω παίξει..Από κει και πέρα για μένα τελείωσε σαν παιχνίδι..

Εμένα το πρόβλημα μου είναι η γ*** πάσα,και η κίνηση......το απόλυτο έλεος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στείλε μου το ακριβές link του αρχείου που κατέβασες. Να δω τι κατέβασες.

 

 

Eάν παίξετε αυτό θα ξεχάσετε και PES και όλα..

 

http://www.youtube.com/watch?v=WwFkoWD8JVQ&feature=player_embedded

 

Φίλε ΜΕ ΕΦΤΙΑΞΕΣ ΤΡΕΛΑ !!!! Τι ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ έχουν κάνει τα παλικάρια, ψάχνω τώρα να κατεβάσω !!!

 

Α Π Ι Σ Τ Ε Υ Τ Ο ! ! !

 

ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΟΓΙΑΑ, ΕΙΝΑΙ ΘΕΟΙ ΡΕ !!

 

El Grande Patch contains:

 

-266 Classic teams (98% of them have kits from their peroid,other 2% will have kits in update)

-Over 200 new classic faces

-Completly new graphics

-Kits for almost all classic teams

-Classic balls

-Completly new music-49 rock songs,from Elvis Presley to Queen

-Own exe,save files,save folders,own settings and own kitserver (your patch will be seperated from your other patches or the original game)

-Intro for the patch

-New SFX sounds

-Patch installation

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το pro γίνεται fifa και αυτό pro έτσι νομίζω

 

Και δεν είσαι ο μόνος...

 

ναι υπάρχει μια μεταβατική περίοδος..

Πάντως θα ήθελα να έφτιαχνε το pro να ξαναγύρναγα κοντά του,αλλά δεν μπορώ μου σπάει τα νεύρα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...