Προς το περιεχόμενο

Pro Evolution Soccer 2010


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 785
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ναι, sorry, ξέχασα να το αναφέρω ότι πάντα μιλάω για το Fifa σε nextgen κονσόλες. Για PC προφανώς και το PES2010 θα είναι μονόδρομος.

 

Αλλά αν είχα μόνο PC και ήξερα ότι κάπου αλλού υπάρχει και καλύτερο ποδοσφαιράκι απ' αυτό που παίζω, ε τότε θα έκανα την υπέρβαση να πάρω και μια κονσόλα. Όπως και με το NBA Live, που απ' το 1994 μέχρι το 2002 έλιωνα μέρα νύχτα σε Megadrive και αργότερα σε PC και ξαφνικά έμαθα ότι υπάρχει κάποιο... "NBA 2k" που είναι πολύ καλύτερο. Την ίδια μέρα πήγα και πήρα το Xbox One. Από τότε δεν έχω ξαναπαίξει NBA Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως έπαιξα ένα αγώνα τώρα στο 360 και νομίζω ότι σε PC είναι σαφώς καλύτερο. Τόσο από πλευράς γραφικών, όσο και ταχύτητας. Στο ΧΒΟΧ μου φάνηκε αφύσικα γρήγορο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσο γκασμάδες είναι εκεί στην Konami και κλειδώνουν για άλλη μια χρονιά το space bar; Δηλαδή τόσο δύσκολο τους είναι να σε αφήνουν να βάλεις ΟΠΟΙΟ ΚΟΥΜΠΙ ΕΣΥ ΘΕΛΕΙΣ; :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και η Konami... πάλι απογοητεύει. Για ακόμη μια φορά οι παίκτες χορεύουν ζεϊμπέκικο. Για ακόμη μια φορά ανοίγουν τρύπες. Για ακόμη μια φορά σταματούν στα καλά καθούμενα με αποτέλεσμα να φεύγει ο αντίπαλος. Δεν άντεξα και το τράβηξα με FRAPS. Παρατηρήστε το εξυπνοπούλι τον Gerard.

 

PS: Η πλάκα είναι ότι στην "Κανονική" δυσκολία οι παίκτες έκαναν καλύτερα κοντρόλ στις πάσες και δεν χόρευαν συρτάκι κάθε λίγο και λιγάκι. Μόλις δοκίμασα σε "Κορυφαία" δυσκολία, ιδού το αποτέλεσμα. Α ρε Konami... Α ΡΕ KONAMI :mad:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον: Πανεμορφο,πορωτικο,70% code, δεν μπορει καποιος παρα να ειναι ευχαριστημενος με αυτο το demo.

+ Ρυθμος αγωνας σχεδον τελειος.Θα ειναι ακομα καλυτερος με μικροτερου βεληνεκους ομαδες

+ 360 κινηση πολυ καλη.Χρειαζονται καποιες μικροβελτιωσεις ωστε να ειναι πιο responsive μερικες φορες αλλα ειμαι σιγουρος οτι σε retail θα ειναι ολα καλα

+ ΑΙ στο top player πολυ καλο με build-up play και πιο καθαρο παιχνιδι,κλεινει διαδρομους στην αμυνα, δεν αφηνει εκτεθειμενα τα ακρα

+ "Βαρος" παικτων+μπαλας.

+ Σουτ.Σουτ.Σουτ.Απλα πορωση.Γουσταρεις να σουταρεις.FUN!

+ Γραφικα.Ο,τι και να πω ειναι λιγο.1680χ1050,16χΑΑ,16χΑF,Clamp mode,τριβεις τα ματια σου.

Πλην:

- Αποτομες κινησεις GK.Πρεπει να γινουν πιο smooth.

- Φιλαθλοι low-res again απο κοντα.

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 17:46 ----------

 

john2gr, ειναι θεμα κωδικα αυτο και λαθος programming.Πιστευω θα φτιαχτει στην τελικη εκδοση.Ειναι σπαστικο καποιες φορες το ξερω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ ήμουν στο τσακ να ανοίξω fraps για να γράψω μια απίστευτη φάση μπροστά από το τέρμα. Όπου -με τον GK εξουδετερωμένο- κυνήγαγε ένας αμυντικός την μπάλα να μην περάσει τη γραμμή, κάνει προβολή με τα δύο πόδια, τη φτάνει ακριβώς πάνω στη γραμμή και με κάποιο απίστευτο τρόπο που καταρρίπτει τους νόμους της φύσης και τα... πάντα όλα, ακουμπάει την μπάλα με το καλάμι και αντί αυτή να σπρωχθεί στα δίχτυα (μαζί με τον παίχτη) περνάει μέσα από τον παίχτη και απομακρύνεται προς την αντίθετη κατεύθυνση! Μακριά απ΄ το τέρμα!! Ο παίχτης εννοείται κατέληξε... γκολ με τη φόρα που είχε πάρει. Το είδα 10 φορές στο replay και δεν το πίστευα. Ούτε στο Microprose soccer δεν γίνονταν αυτά.

 

Για τους τερματοφύλακες δεν έχω να πω τίποτα γιατί είναι τραγικοί. 2 γκολ έφαγα από σέντρα επειδή ο γκολκίπερ δεν έκανε 1 (ένα) βήμα μπροστά για να διώξει την μπάλα και καθόταν και τη χάζευε. 3 ψηλά σουτ πήγαν πάνω του και αντί να την πιάσει ή έστω να τη διώξει πάνω απ' το οριζόντιο, την απομάκρυνε στην... μικρή περιοχή με αποτέλεσμα το γνωστό γκολ από rebound. Μία φορά έφαγε γκολ με σουτ έξω απ' την περιοχή και την μπάλα να περνάει κάτω απ' τα πόδια του. 2 φορές τον πήρε μέσα. Τι άλλο να πω...

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 17:50 ----------

 

Λοιπον: Πανεμορφο,πορωτικο,70% code, δεν μπορει καποιος παρα να ειναι ευχαριστημενος με αυτο το demo.

+ Ρυθμος αγωνας σχεδον τελειος.Θα ειναι ακομα καλυτερος με μικροτερου βεληνεκους ομαδες

+ 360 κινηση πολυ καλη.Χρειαζονται καποιες μικροβελτιωσεις ωστε να ειναι πιο responsive μερικες φορες αλλα ειμαι σιγουρος οτι σε retail θα ειναι ολα καλα

+ ΑΙ στο top player πολυ καλο με build-up play και πιο καθαρο παιχνιδι,κλεινει διαδρομους στην αμυνα, δεν αφηνει εκτεθειμενα τα ακρα

+ "Βαρος" παικτων+μπαλας.

+ Σουτ.Σουτ.Σουτ.Απλα πορωση.Γουσταρεις να σουταρεις.FUN!

+ Γραφικα.Ο,τι και να πω ειναι λιγο.1680χ1050,16χΑΑ,16χΑF,Clamp mode,τριβεις τα ματια σου.

Πλην:

- Αποτομες κινησεις GK.Πρεπει να γινουν πιο smooth.

- Φιλαθλοι low-res again απο κοντα.

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 17:46 ----------

 

john2gr, ειναι θεμα κωδικα αυτο και λαθος programming.Πιστευω θα φτιαχτει στην τελικη εκδοση.Ειναι σπαστικο καποιες φορες το ξερω.

 

Αν αυτά είναι τα μόνα αρνητικά που παρατήρησες, άλλο παιχνίδι παίζουμε εμείς οι δύο. Γιατί το δικό μου demo είναι μια σκέτη δυστυχία και αποτυχία, όπως κι ο ίδιος ο Τσακατσούκας και ο θίασός του. Τελοσπάντων, αυτό είναι και το τελευταίο μου post για το Pro. Θα το δείξω και στον αδερφό μου (πρώην ΜΕΓΑ pes fan) και μετά uninstall.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

john2gr, ειναι θεμα κωδικα αυτο και λαθος programming.Πιστευω θα φτιαχτει στην τελικη εκδοση.Ειναι σπαστικο καποιες φορες το ξερω.

 

Το ζεϊμπέκικο, το σταμάτημα στα καλά καθούμενα και οι τρύπες που ανοίγει η άμυνα είναι παράπονα που έχω από την εποχή του PES6 (αν μπεις στα thread τους, σίγουρα θα δεις να τα γράφω). Βασικά, είναι οι κυριότεροι λόγοι που εδώ και χρόνια δεν παίζω πια PES. Οπότε αφού τόσο καιρό υπάρχουν, αμφιβάλλω κατά ΠΟΛΥ αν η Konami το διορθώσει!

 

PS: Εντάξει είχα παράπονα κι από το collision (έχω ακόμα μια απίστευτη foto με το πόδι του αντιπάλου να περνάει το πόδι του παίκτη μου για να διώξει την μπάλα και να μου χαλάσει την επίθεση :lol: ), που μετά από δύο ματσάκια δεν είδα να έχει τρελό πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ ήμουν στο τσακ να ανοίξω fraps για να γράψω μια απίστευτη φάση μπροστά από το τέρμα. Όπου -με τον GK εξουδετερωμένο- κυνήγαγε ένας αμυντικός την μπάλα να μην περάσει τη γραμμή, κάνει προβολή με τα δύο πόδια, τη φτάνει ακριβώς πάνω στη γραμμή και με κάποιο απίστευτο τρόπο που καταρρίπτει τους νόμους της φύσης και τα... πάντα όλα, ακουμπάει την μπάλα με το καλάμι και αντί αυτή να σπρωχθεί στα δίχτυα (μαζί με τον παίχτη) περνάει μέσα από τον παίχτη και απομακρύνεται προς την αντίθετη κατεύθυνση! Μακριά απ΄ το τέρμα!! Ο παίχτης εννοείται κατέληξε... γκολ με τη φόρα που είχε πάρει. Το είδα 10 φορές στο replay και δεν το πίστευα. Ούτε στο Microprose soccer δεν γίνονταν αυτά.

 

Για τους τερματοφύλακες δεν έχω να πω τίποτα γιατί είναι τραγικοί. 2 γκολ έφαγα από σέντρα επειδή ο γκολκίπερ δεν έκανε 1 (ένα) βήμα μπροστά για να διώξει την μπάλα και καθόταν και τη χάζευε. 3 ψηλά σουτ πήγαν πάνω του και αντί να την πιάσει ή έστω να τη διώξει πάνω απ' το οριζόντιο, την απομάκρυνε στην... μικρή περιοχή με αποτέλεσμα το γνωστό γκολ από rebound. Μία φορά έφαγε γκολ με σουτ έξω απ' την περιοχή και την μπάλα να περνάει κάτω απ' τα πόδια του. 2 φορές τον πήρε μέσα. Τι άλλο να πω...

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 17:50 ----------

 

 

Αν αυτά είναι τα μόνα αρνητικά που παρατήρησες, άλλο παιχνίδι παίζουμε εμείς οι δύο. Γιατί το δικό μου demo είναι μια σκέτη δυστυχία και αποτυχία, όπως κι ο ίδιος ο Τσακατσούκας και ο θίασός του. Τελοσπάντων, αυτό είναι και το τελευταίο μου post για το Pro. Θα το δείξω και στον αδερφό μου (πρώην ΜΕΓΑ pes fan) και μετά uninstall.

 

Προφανως παιζεις fifa σε κονσολα οποτε δεν καταλαβαινεις οτι τα σχολια μου ειναι κατα βαση σε συγκριση με τα προ2008+2009.Στο pc παιζουμε μονο pro και δεν εχουμε να συγκρινουμε το παιχνιδι με κατι αλλο παρα μονο με παλιοτερες εκδοσεις.Για να ποσταρεις θετικα και αρνητικα θα πρεπει να εχεις παιξει απο αρκετα εως πολυ τα 2 προηγουμενα προ.Και οπως εχεις πει δεν το εχεις κανει οποτε μαλλον ακυρο και ακαιρο να μιλας για αποτυχια demo.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ξενερωμα ηταν αυτο ρε σεις ????

Δε παλευεται το παιχνιδι. Ελπιζω να αλλαξει και να μην ειναι αυτη η τελικη του μορφη.

 

Το μονο θετικο ειναι τα γραφικα. Σε αυτον τον τομεα υπαρχει προοδος μονο.

 

Αν ειναι ετσι τελικως το παιχνιδι με βλεπω φετος να παιζω το pes2009 :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα χρωματα και ο φωτισμος δεν ειναι αισχρα ή φταιει το pc μου?

Ολα φαινονται υπερβολικα φωτεινα σα να τα τυφλωνει ο ηλιος

Για οσους παιζουν με keyboard δυστυχια, καθως το ALT με το οποια αλλαζα παικτη παλια τωρα βγαζει σε window mode

Επισης απο το περσινο και στο φετινο τα R1 R2 R3 που κανανε εξυπνες ντριπλες τωρα κανουν μια πασουλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο σε εμένα φάνηκε ότι και στο μέγιστο επίπεδο δυσκολίας ήταν πολύ εύκολο το παιχνίδι (το έπαιζα και με πληκτρολόγιο)? Τέλος δεν είδα τίποτα τρομερές αλλαγές στο gameplay , ούτε κατάλαβα τίποτα από το 360. Σε γενικές γραμμές .... μια από τα ίδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...