Προς το περιεχόμενο

Pro Evolution Soccer 2010


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 785
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μπορείτε να κατεβάσετε το Demo expander tweak ΕΔΩ

 

Σ' ευχαριστώ!!!

 

Παίδες αν είστε soccer fans κάντε μια χάρη στον εαυτό σας και πάρτε κονσολίτσα. Καλό το pro αλλά το fifa είναι έτη φωτός μπροστά.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το κατέβασα χτες για 360 και μπορώ να πω ότι έπαθα την πλάκα μου όταν είδα ότι όλα ήταν στα Ελληνικά.

Στα γραφικά μου άρεσε ότι οι χαρακτήρες είναι πιο μεγάλοι σε μέγεθος και φυσικά είναι και πιο ρεαλιστικοί.

Στο gameplay κομμάτι όμως με αυτά που είδα δεν ενθουσιάστηκα. Μπήκε γκολ από το κέντρο με τον Pirlo όπου η μπάλα πέρασε κυριολεκτικά δίπλα από τα χέρια του Casillas έχοντας πορεία λόμπας.(παρόμοια πορεία με το γκολ που έβαλε ο Ronaldo στην Ζυρίχη στο πρώτο φάουλ.) Στο ελεύθερο τοοοοοοοοσα χρόνια μόνο μία επιλογή σου δίνη για πάσα σε έναν συγκεκριμένο παίχτη.

Επίσης ακόμα δεν μπορείς να δώσεις την μπάλα εκεί που θες εσύ εκτός και την δώσεις manual που και πάλι δεν πήγαινε σωστά.

Έχει πολύ καλύτερες και ρεαλιστικές τρίπλες-σουτ.

Επιτέλους δεν περνάς με την ίδια ευκολία όλη την ομάδα.

Σε γενικές γραμμές έχει βελτιωθεί αρκετά αλλά εάν κάποιος έχει ασχοληθεί λίγο με το Fifa δύσκολα θα το προτιμήσει.

Πάντως γουστάρω που έχει και υποστήριξη Ελληνικών αν και δεν υπάρχει περίπτωση να τα προτιμήσω σαν επιλογή θέλω να υπάρχουν.

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 09:30 ----------

 

Σ' ευχαριστώ!!!

 

Παίδες αν είστε soccer fans κάντε μια χάρη στον εαυτό σας και πάρτε κονσολίτσα. Καλό το pro αλλά το fifa είναι έτη φωτός μπροστά.......

 

Όπως τα λες είναι αλλά για πολλούς το να παίξουν fifa αποτελεί επιστήμη (όχι πως δεν είναι) και μένουν στο pro. (μου αρέσει που είναι και κατηγορηματικοί μερικοί ότι το pro είναι το καλύτερο. Σίγουρα πριν το fifa09 ήταν αλλά μέχρι τότε.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείτε να κατεβάσετε το Demo expander tweak ΕΔΩ

 

Με αυτο μπορεις να πειραξεις μονο τη χρονικη διαρκεια και την αναλυση ??

Την αναλυση τη ρυθμιζεις και απο τα settings του παιχνιδιου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο ειναι το μοναδικο τοπικ παγκοσμιως που υπαρχει τοοοοοση γκρινια για το demo.Βεβαια ακομη υπαρχουν ατομα που παιζουν με Keyb..

Καλα οι μισοι δεν εχετε παρει χαμπαρι γιατι καποιοι παικτες πασαρουν με καθυστερηση και γκρινιαζετε για αυτο.Ελεος δηλαδη.Αυτο γινεται διοτι πλεον οι παικτες παιζουν την μπαλα και με τα δυο ποδια, αλλαζουν ποδι στην ντριπλα και επισης υποδεχονται τις πασες οχι παντα με το 'καλο' ποδι.Πρεπει να ξερεις και λιγη μπαλα για να καταλαβεις οτι ειναι ρεαλιστικοτατη αυτη η προσεγγιση απο την ΚΟΝΑΜΙ και δεν καταληγει το παιχνδι σε pinball καταστασεις οπως το 2008+2009.

Επισης μερικους τους πειραζει που εγινε πιο αργο ενω περυσι φωναζαν οτι ειναι γρηγορο..

Ειχα πει πριν βγει το ντεμο οτι ειχα πληροφοριες οτι το παιχνιδι θα μοιαζει αρκετα με το fifa09 της κονσολας και δεν εχω πεσει και πολυ εξω.

Επισης ειναι εκτος του ντεμο οι επιλογες πασων+τυπου cursor για οσους λενε οτι δεν μπορουν να στειλουν την μπαλα εκει που θελουν.

Προσωπικα απο το ντεμο μου ηρθαν μνημες απο Pes6 και για αυτο εχω θετικες εντυπωσεις μεχρι τωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως τα λες είναι αλλά για πολλούς το να παίξουν fifa αποτελεί επιστήμη (όχι πως δεν είναι) και μένουν στο pro. (μου αρέσει που είναι και κατηγορηματικοί μερικοί ότι το pro είναι το καλύτερο. Σίγουρα πριν το fifa09 ήταν αλλά μέχρι τότε.)

 

<<offtopic>> Ελληνικό φαινόμενο.......Υπάρχουν πολλοί που δεν έχουν την παραμικρή ιδέα από games και το μόνο που γνωρίζουν είναι το pro. Το γνωρίζω από πρώτο χέρι μιας και όλοι στην παρέα μου εκτός του pro δεν ασχολούνται με τίποτε άλλο.....

 

Χαρακτηριστικά θυμάμαι πέρσι, ότι κάποιος είδε στην tv το fifa να τρέχει, άρχισε τα "wow, γαμάτο, πωωωω, τέλειο" και όταν του εξήγησα ότι αυτό δεν είναι pro άλλαξε αμέσως στάση "μαλακία, γιατί δεν πήρες το pro, πότε βγαίνει το pro" κτλ

 

2 tournaments προλάβαμε να παίξουμε πέρσι σε 2ΣΚ στο fifa με τα χίλια ζόρια.....με το που παρέλαβα το pro, όποτε μαζευόμασταν σερί μέχρι και τώρα αποκλειστικά pro (άντε και nba 2k :P) .Ε αυτό το ΣΚ προβλέπω λιώσιμο στο pes10 demo :lol:

 

Ώρες ώρες πραγματικά απορώ πως για κάποιους τίθεται και θέμα σύγκρισης. Το μόνο κοινό που έχουν είναι ότι και τα 2 είναι ποδοσφαιράκια. Από εκεί και πέρα καμιά απολύτως σχέση. <<offtopic>>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι παίζουν με keyboard να κατεβάσουν to KeyExtender.v3.9. Ίσως το καλύτερο στο είδος του γιατί ενεργοποιεί και απενεργοποιεί τα keys άμεσα χωρίς restart και διάφορα άλλα ..

Πχ. Τρέχεις το KeyExtender και ορίζεις το L να είναι πλέον το space . Τρέχεις τα settings του Pro και ορίζεις αυτό θες για space στο keyboard σε L.

Κάθε φορά που θα παίζεις Pro θα ενεργοποιείς το KeyExtender . Μη ξεχνάτε να απενεργοποιείτε το KeyExtender όταν βγαίνετε από το Pro.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο ειναι το μοναδικο τοπικ παγκοσμιως που υπαρχει τοοοοοση γκρινια για το demo.Βεβαια ακομη υπαρχουν ατομα που παιζουν με Keyb..

Καλα οι μισοι δεν εχετε παρει χαμπαρι γιατι καποιοι παικτες πασαρουν με καθυστερηση και γκρινιαζετε για αυτο.Ελεος δηλαδη.Αυτο γινεται διοτι πλεον οι παικτες παιζουν την μπαλα και με τα δυο ποδια, αλλαζουν ποδι στην ντριπλα και επισης υποδεχονται τις πασες οχι παντα με το 'καλο' ποδι.Πρεπει να ξερεις και λιγη μπαλα για να καταλαβεις οτι ειναι ρεαλιστικοτατη αυτη η προσεγγιση απο την ΚΟΝΑΜΙ και δεν καταληγει το παιχνδι σε pinball καταστασεις οπως το 2008+2009.

Επισης μερικους τους πειραζει που εγινε πιο αργο ενω περυσι φωναζαν οτι ειναι γρηγορο..

Ειχα πει πριν βγει το ντεμο οτι ειχα πληροφοριες οτι το παιχνιδι θα μοιαζει αρκετα με το fifa09 της κονσολας και δεν εχω πεσει και πολυ εξω.

Επισης ειναι εκτος του ντεμο οι επιλογες πασων+τυπου cursor για οσους λενε οτι δεν μπορουν να στειλουν την μπαλα εκει που θελουν.

Προσωπικα απο το ντεμο μου ηρθαν μνημες απο Pes6 και για αυτο εχω θετικες εντυπωσεις μεχρι τωρα.

 

Ποιές "πληροφορίες" ρε fearwhatnow? Εσύ δεν ήσουν που είχες πει:

 

[...]η Konami εχει κανει καλυτερη δουλεια στην κινηση 360 που ειναι πιο ορατη λεει στο pes.Επισης μου ειπε οτι οι τερματοφυλακες στο pes ειναι παρα πολυ καλοι αλλα δεν μου το ανεφερε ως θετικο στοιχειο διοτι του φανηκε υπερβολικα δυσκολο το σκοραρισμα[...]

 

http://www.insomnia.gr/forum/showpost.php?p=2898123&postcount=406

 

Μέσα έπεσες!

 

(από το 1985 που παίζω ποδοσφαιράκια πάντως, δεν θυμάμαι πολλά παιχνίδια που να είχαν τόσο τραγικούς GKs όπως το PES2010)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιές "πληροφορίες" ρε fearwhatnow? Εσύ δεν ήσουν που είχες πει:

 

 

 

http://www.insomnia.gr/forum/showpost.php?p=2898123&postcount=406

 

Μέσα έπεσες!

 

(από το 1985 που παίζω ποδοσφαιράκια πάντως, δεν θυμάμαι πολλά παιχνίδια που να είχαν τόσο τραγικούς GKs όπως το PES2010)

 

Φυσικα δεν γνωριζουμε αν επεσα μεσα.Αυτα που ειχα γραψει αφορουσαν την retail εκδοση και οχι το ντεμο.Και να σου θυμισω και το ντεμο του Pes6 οπου οι τερματοφυλακες ηταν για τα πανηγυρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α, σωστά. Ξέχασα ότι η τελική έκδοση θα λύσει όλα τα προβλήματα. Ακόμα και το πρόβλημα της πείνας στην Αϊτή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α, σωστά. Ξέχασα ότι η τελική έκδοση θα λύσει όλα τα προβλήματα. Ακόμα και το πρόβλημα της πείνας στην Αϊτή...

 

Δεν με ενδιαφερει αν θα τα λυσει ή οχι.Στο Pes6 ειχε λυσει το προβλημα με τους GK.Αν δεν το λυσει καλα να παθει.Απ'ο,τι γνωριζω δεν υπαρχει προβλημα στην retail με τους GK ουτε με την μικρη καθυστερηση στις πασες.Αν δεν το δω με τα ματια μου κραταω επιφυλαξεις αλλα εμπιστευομαι αυτον που το ειπε(Δεν ειναι Ελληνας,ειναι φαν του φιφα στην κονσολα και δουλευει σε μεγαλο καταστημα videogames εξω).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες αν είστε soccer fans κάντε μια χάρη στον εαυτό σας και πάρτε κονσολίτσα. Καλό το pro αλλά το fifa είναι έτη φωτός μπροστά.......

 

Εγώ δε νομίζω να μπορέσω ποτέ να παίξω παιχνίδι με gamepad. Μόνο το πληκτρολόγιο με βολεύει, γι' αυτό δεν μπορώ να πάω σε κονσόλα με τίποτα. Παίζω παιχνίδια 20 χρόνια (ναι, από 5 χρονών) και έχω δοκιμάσει αρκετές φορές να κάνω την αλλαγή. Κάποτε μάλιστα αγόρασα για τον υπολογιστή ένα gamepad με σκοπό να το βάλω πείσμα και να το συνηθίσω. Δεν άντεξα. Μετά από κανένα μισάωρο με πονάνε τα δάχτυλα.

 

[...]

Καλα οι μισοι δεν εχετε παρει χαμπαρι γιατι καποιοι παικτες πασαρουν με καθυστερηση και γκρινιαζετε για αυτο.[...]Αυτο γινεται διοτι πλεον οι παικτες παιζουν την μπαλα και με τα δυο ποδια, αλλαζουν ποδι στην ντριπλα και επισης υποδεχονται τις πασες οχι παντα με το 'καλο' ποδι.[...]

Επισης μερικους τους πειραζει που εγινε πιο αργο ενω περυσι φωναζαν οτι ειναι γρηγορο..[...]

Προσωπικα απο το ντεμο μου ηρθαν μνημες απο Pes6 και για αυτο εχω θετικες εντυπωσεις μεχρι τωρα.

 

Και μένα τις ίδιες θετικές εντυπώσεις μου άφησε το demo πάντως. Απορώ γιατί τόση γκρίνια. Όταν το έπαιξα μπήκα όλο ενθουσιασμό, θεωρώντας πως θα διαβάσω και από τους άλλους θετικά σχόλια.

 

Όσοι παίζουν με keyboard να κατεβάσουν to KeyExtender.v3.9. Ίσως το καλύτερο στο είδος του γιατί ενεργοποιεί και απενεργοποιεί τα keys άμεσα χωρίς restart και διάφορα άλλα ..

Πχ. Τρέχεις το KeyExtender και ορίζεις το L να είναι πλέον το space . Τρέχεις τα settings του Pro και ορίζεις αυτό θες για space στο keyboard σε L.

Κάθε φορά που θα παίζεις Pro θα ενεργοποιείς το KeyExtender . Μη ξεχνάτε να απενεργοποιείτε το KeyExtender όταν βγαίνετε από το Pro.

 

Ευχαριστώ! Επιτέλους! Γιούπι και όλα τα σχετικά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αυτο μπορεις να πειραξεις μονο τη χρονικη διαρκεια και την αναλυση ??

Την αναλυση τη ρυθμιζεις και απο τα settings του παιχνιδιου.

 

ΝΑΙ και ΝΑΙ.

Ουσιαστικά σου δίνει την δυνατότητα πχ αν έχεις μια κάρτα με 256MB μνήμη να σου δίνει στο settings.exe την κομμένη από την μαμά (άτιμε τσακατσούκα) επιλογή πχ 1280x1024. Επίσης μπορεί να φαίνεται στα settings στο παιχνίδι ότι παίζεις 5λεπτό αλλά ο χρόνος κυλάει πιο αργά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δε νομίζω να μπορέσω ποτέ να παίξω παιχνίδι με gamepad. Μόνο το πληκτρολόγιο με βολεύει, γι' αυτό δεν μπορώ να πάω σε κονσόλα με τίποτα. Παίζω παιχνίδια 20 χρόνια (ναι, από 5 χρονών) και έχω δοκιμάσει αρκετές φορές να κάνω την αλλαγή. Κάποτε μάλιστα αγόρασα για τον υπολογιστή ένα gamepad με σκοπό να το βάλω πείσμα και να το συνηθίσω. Δεν άντεξα. Μετά από κανένα μισάωρο με πονάνε τα δάχτυλα.

 

Και εγώ έτσι έλεγα μέχρι τον Γενάρη του 2008 όπου και πήρα το playstation. Από τότε.....μέχρι και 360 controller for win πήρα :lol:. Και εγώ αποκλειστικά με keyboard+mouse έπαιζα και εμένα τα χέρια μου στην αρχή υπέφεραν τώρα όμως όλα καλά :-). Για αθλητικά/action είναι καθαρό win.....για όλα τα υπόλοιπα παραμένουμε στο keyboard/mouse combo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, εντυπώσεις μετά από δεύτερη ανάγνωση.

Το παιχνίδια ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΤΑΙ, κυριολεκτικά δεν παίζεται όμως και δεν εννοώ ότι είναι "άριστης ποιότητας" που θα γραφε και ο Μπαμπινιώτης. Δεν παίζεται γιατί έχει τρομερή χρονοκαθυστέρηση σε όλες τις κινήσεις, πάσες, αλλαγή πορείας, σουτ, με ή χωρίς την μπάλα. Ξεχνάμε τις τρίπλες, πασινγκ γκέιμ αυστηρά και χωρίς πολλά πολλά. Από γραφικά τα είπαμε, έβαλα στο καπάκι το FIFA10 για pc πάντα και νόμιζα ότι έβλεπα master system! Εκεί, βέβαια, δεν υπάρχει καθυστέρηση στις κινήσεις αλλά τα παιδάκια-παίχτες στριφογυρίζουν σαν παλαβά!!! Στο καπάκι είδα βίντεο από fifa 10 σε xbox. Οι παίχτες διπλάσιοι σε μέγεθος (φυσιολογικά), πιο smooth όλες οι κινήσεις, πιο ρεαλιστικά τα πάντα με λίγο υπερβολικές (χολυγουντιανές τις λες) τις βουτιές του γκολκίπερ. Αυτά. Πάω για κονσόλα και FIFA μέχρι να βγει το pes 2011 που θα ναι βελτιωμένο στα πάντα όλα... ρε ουστ!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...