Προς το περιεχόμενο

Η σφαγή του Πάσχα


@@sos@@

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όποιος ανέφερε την μαγική λέξη "πέτσα" τον μισώ.

 

Πως γίνεται στο άκουσμα και μόνο αυτής της λέξης να παράγεται τόσο πολύ σάλιο ε? Φυσικά ο σωστός κρεατοφάγος ξεπετσιάζει το ζώο καμια ώρα πριν βγει απο την σούβλα. Τόσα χρόνια ψήνουμε, μια φορά με πέτσα το αρνί δεν βγήκε απο την σούβλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 639
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
δε μπορώ μωρέ όταν μπλέκονται στα πόδια μου, βγάζω καντήλες και κατεβάζω καντήλια (εορταστικό πνεύμα ο φριξτερ)

 

Ούτε εγώ, ειδικά όταν αυτοί είναι σπαστικοί βλάχοι ξερόλες συγγενείς που τη μετράνε συνεχώς ποιός ξέρει καλύτερα, αλλά αφού θα λιγδώσει το άντερο την άλλη μέρα κάνω τη καρδιά μου πέτρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να έρχεται από την παραμονή κανας αθηνέζος όμως, και να βάζει κανά χεράκι στο παλούκωμα και το πλύσιμο των αντεριών, των καρίτζαφλων και στο τύλιγμα ε, μη μου σκάτε όλοι ανήμερα 12 το μεσημέρι και έχοντας την απαίτηση να αρπάξετε πρώτοι την πέτσα απ' το κατσίκι.

 

Κατσικακι και σουβλα ποτε δε μου εκατσε σωστα, το κατσικακι ειναι για φουρνο, παρεα με μπολικη μανεστρα, παρεα με τον Αθ. Διακο πρεπει να κανει μονο το αρνι :-) (βεβαια περι ορεξεως κολοκυθοπιτα).

 

☻/

/▌

/ \

 

Ήμουν και εγώ εδώ.

 

Μονο εσυ; Εδω εχουμε ενα χρονο και 55 σελιδες, περασαμε σχεδον ολοι :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από έναν χρόνο και άπειρη πασχαλινή σουβλοσοφία να έχει παρελάσει από το thread, ο τίτλος σε σχέση με τα τελευταία posts δείχνει το λιγότερο σκέτος σαρκασμός. Btw, @@sos@@ όπου κι αν είσαι καλή σου ώρα, θα φάω κι εγώ φέτος την πετσούλα μου στην υγειά σου (για την δική μου δεν λέω τπτ με τόση χοληστερίνη που με περιμένει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαμαρτύρομαι για το δικαίωμα της μύγας να ζει και να πετάει ελεύθερη χωρίς να καταπιέζεται από τους ανθρώπους.

Αν γίνουμε πολλοί κατεβαίνουμε και σε πορεία.;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν να ευχαριστήσω τα δύο τα καλόπαιδα που θυμήθηκαν αυτό το thread μετά από έναν χρόνο περίπου. Και του χρόνου ...:P

Ήμμμμμαρτον! Τι το αναστήσατε πάλι αυτό;;; Θα πλακώσουν πάλι αυτοί οι περίεργοι να μας τα πρήξουν για τα συναισθήματα του αρνιού...
Τσα !!!

 

Εδω εχουμε ενα χρονο και 55 σελιδες, περασαμε σχεδον ολοι :-D

;)

 

Btw, @@sos@@ όπου κι αν είσαι καλή σου ώρα,
νάσαι καλά:-)

 

Αν γίνουμε πολλοί κατεβαίνουμε και σε πορεία.;)

Μέσα !!!

 

Παρά της επικλήσεις σε επουράνια σώματα και καταχθόνιους όφιδες το thread δεν κλειδώθηκε για αυτό και μόνο για αυτό δίνω συγχαρητήρια σε όλους τους mods που φρόντισαν να ακουστεί και μιά άλλη περίεργη άποψη και να ανταλλαχθούν απόψεις.

 

Δεν σας κρύβω πως το ξαναδιάβασα όλο ξανά ,πριν από λίγο, και τις 55 σελίδες ,είδα τα εκφραστικά και συντακτικά λάθη μου ,ξανατσέκαρα απόψεις μελών, και το καταχάρηκα.

Αν νομίζετε πως μπορείτε να δώσετε το στίγμα σας σε αυτό το θέμα και να το εξελίξετε καλώς, αν νομίζετε όμως πως του αξίζει να το "πάρετε στο ψιλό" πριν το κάνετε αυτό, γυρίστε σε πίσω σελίδες και διαβάστε απόψεις και επιχειρήματα και από τις δύο πλευρές που διατυπώθηκαν. Σοφότεροι και καλύτεροι θα γίνετε.

Αν παρόλα αυτά θέλετε να το πάτε για κλείδωμα ... καλώς να πάει ...:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό πάσχα σε όλα τα αρνάκια του κόσμου. Ας βρεθεί τουλάχιστον ανώδυνη μέθοδος θανάτωσης/σφαξίματος όπως πρότεινε και ο τούφας, μεγάλη η χάρη του.

 

όχι για να μη πονάνε, για να είναι πιο νόστιμα...:devil:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Easter+Poster1.jpg

 

Ελάτε να διαμαρτυρηθούμε για τη μεγάλη σφαγή των άγιων ημερών, την 1η Απριλίου 2010, Μ. Πέμπτη, και ώρα 11.00 π.μ. στην πλατεία Συντάγματος.

 

 

δεν είναι πρωταπριλιάτικο ψέμα :-D

 

 

αν μαζευτούμε πολλοί θα πάρουμε και 2ο ταξί :lol:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ απλά και βάλτε το καλά στο μυαλό σας οι vegan. Αν δεν υπήρχε η ανάγκη για κατανάλωση,τα αμνοερίφια δεν θα είχαν καν γεννηθεί. Αν δε ζούσατε στο δυτικό κόσμο και είχατε πολύ σημαντικότερα προβλήματα διαβίωσης, δε θα σας απασχολούσε καθόλου η "γενοκτονία" του αρνιού. Η δυτική κοινωνία έλυσε τα προβλήματα επιβίωσης και τώρα αποκτάει υπερευαισθησίες για να ξεγελαστεί πως κάτι κάνει. Πάρτε το χαμπάρι και δεχθείτε το πας και αποκτήσετε γαλήνη. Τα οικόσιτα ζώα επινοήθηκαν για να τις ανάγκες του ανθρώπου. Είστε στην κορυφή της τροφικής πυραμίδας (ντάξ κάτω απο τα νεκροφάγα πτηνά) και είστε είδος αρπακτικό. Ενστερνιστείτε το ρόλο σας,κάντε τη ζωή σας πιο εύκολη. Είστε παμφάγα.

 

http://www.cliqueclack.com/food/2009/03/24/hold-the-meat-vegans/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υποθέτω ότι το μεγάλο σκάλωμα των vegan είναι ο τρόπος με τον οποίο φέρεται σε αυτά τα ζώα ο άθρωπας, ο τρόπος που τα στοιβάζει, τα ταΐζει, τα σκοτώνει. Ε, και το έχουν το δίκιο τους.

Εγώ πάντως θα το τσακίσω χωρίς τύψεις το αρνάκι, και το κοκορετσάκι. Σήμερα μου ανακοινώθηκε ότι θα μπορώ να πιώ και όσο θέλω, οπότε μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...