Προς το περιεχόμενο

Η σφαγή του Πάσχα


@@sos@@

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το σχολίασα εγώ το δικό μου :P

...και κάποιων άλλων, χωρίς να σε ρωτήσει κανείς.

 

 

θα συμφωνείς σίγουρα πως τέτοια σχόλια καλύτερα να γίνονται κατάφατσα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 639
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
...και κάποιων άλλων, χωρίς να σε ρωτήσει κανείς.

 

 

θα συμφωνείς σίγουρα πως τέτοια σχόλια καλύτερα να γίνονται κατάφατσα

 

Yeap,η γνώμη είναι για να εκφράζεται,σωστή ή λάθος :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@elven: Κοίτα δεν είδα το video στη 1ο πρώτο post και δε ξέρω τι εννοείς με τον όρο ''βασανίζει''.Utorrent's fault. :P

Αλλά όχι ρε 'συ αδερφέ να σκέφτομαι και το πως αισθάνεται το ζωντανό.Δε θα το έτρωγα καν.Στο λέω αυτό γιατί διάβασα κάτι άκυρο posts του στυλ:

 

Τo αναχρονιστικό έθιμο του εορτασμού του Πάσχα με την σφαγή χιλιάδων αιγοπροβάτων ,τα οποία αφού σφάζονται ζωντανά στη συνέχεια γδέρνονται για να περαστούν σε μια σούβλα αφού τους έχουν ξεριζωθεί η καρδιά , το συκώτι, το παχύ έντερο, οι πνεύμονες.

 

Εδώ συμφωνώ,μία μέθοδος είναι για παράδειγμα η αναισθητοποίηση με ηλεκτρισμό πριν τη σφαγή. Αν και δύσκολα φαντάζομαι τον μισανθρωποκαράβλαχο να χρησιμοποιεί (σωστά) κάτι τέτοιο,ειδικά αν γουστάρει να το παίζει jeffrey dahmer με τα ζώα του.

 

...που μάλλον υπερβολικά θα τα χαρακτήριζα.Αν διαφωνούμε και εδώ μάλλον δεν υπάρχει λόγος να συνεχίσουμε να συζητάμε διότι είμαι πανίβλακας.Ευχαριστώ για το κομπλιμέντο.No hard feelings.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν διαφωνούμε και εδώ μάλλον δεν υπάρχει λόγος να συνεχίσουμε να συζητάμε διότι είμαι πανίβλακας.Ευχαριστώ για το κομπλιμέντο.No hard feelings.

 

Διαφωνούμε :-)

Νταξ αν είσαι πανίβλακας γινόμαστε δύο.

 

 

Πολύ προσωπικά το πήρατε ωρέ,θα ξεφύγει και μια κουβέντα παραπάνω,σιγά

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ανθρωπος ειναι ενα παμφαγο ζωο , τρωει για να επιβιωσει . Στην ζουγκλα και στη φυση, ο θανατος ειναι στο καθημερινο προγραμμα, με πολυ σκληροτερους τροπους αποτι παραπονιουνται μερικοι εδω μεσα. οποιος εχει ευαισθησιες με τα προβατακια να παρει να φτιαξει μια φαρμα και να τα μαζευει εκει μεσα μεχρι να πεθανουν απο γηρατεια. τα υπολοιπα θα τα ξεκοκαλισουμε εμεις που θελουμε να φαμε κατι αλλο εκτος απο ραδικια.

 

kill the lambs . feed the children . shave the queen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ανθρωπος ειναι ενα παμφαγο ζωο , τρωει για να επιβιωσει . Στην ζουγκλα και στη φυση, ο θανατος ειναι στο καθημερινο προγραμμα, με πολυ σκληροτερους τροπους αποτι παραπονιουνται μερικοι εδω μεσα. οποιος εχει ευαισθησιες με τα προβατακια να παρει να φτιαξει μια φαρμα και να τα μαζευει εκει μεσα μεχρι να πεθανουν απο γηρατεια. τα υπολοιπα θα τα ξεκοκαλισουμε εμεις που θελουμε να φαμε κατι αλλο εκτος απο ραδικια.

 

kill the lambs . feed the children . shave the queen

 

καλα τα λες με την σιγουρια βεβαια οτι εισαι στην κορυφη της τροφικης αλυσιδας

 

διαφορετικα τι θα ελεγες?

 

φατε με οπως γουσταρετε,ειμαι θηραμα αυτος ειναι ο προορισμος μου?

 

δεν νομιζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μας κοροιδευεις? τι με νοιαζει τι σκεφτεται το καθε προβατο πριν το σφαξω? πλακα μας κανεις? ετσι ειναι η φυση. ο δυνατος τρωει τον αδυναμο , απο εκει εχει παρει και η κοινωνια μας... λυπασαι τα προβατακια? μαγκια σου μη τα τρως! εισαι χορτοφαγος η απλα θες να δημιουργεις εντυπωσεις? ανηκεις σε φιλοζωικες οργανωσεις για τα δικαιωματα των ζωων η ξερεις να πατας μονο τα πληκτρα?

 

το ξαναλεω. ο προορισμος των προβατων ειναι το στομαχι μας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

protip: ο ελληνας δεν εχει ιδεα τι τρωει. δεν υπαρχει μια κοτα ενα γουρουνι ενα αρνι και μια αγελαδα.

οπως δεν υπαρχει και ενας σκυλος και μια γατα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

protip: ο ελληνας δεν εχει ιδεα τι τρωει. δεν υπαρχει μια κοτα ενα γουρουνι ενα αρνι και μια αγελαδα.

οπως δεν υπαρχει και ενας σκυλος και μια γατα.

 

normal tip : go out and smell the grass .. ετσι για αλλαγη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

probatakia.jpgΤο μόνο που μένει είναι να αναρωτηθείς .

Αξίζει , ο πόνος ενός τέτοιου αθώου άκακου πλάσματος να γίνει δική σου διατροφική απόλαυση ;

Να το φας τσιγαριαστό να γλείφεις τα δάχτυλά σου.True story.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αξιζει, ειπαμε τα προβατακια τα καλα εκτος οτι μας βοηθανε στο να μας παιρνει ο υπνος, εχουν εναν προορισμο συμφωνα με την φυση.. το στομαχι μας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 1000αδες μυρμηγκια που πολτοποιουμε καθε μερα με τα παπουτσια μας τα λυπασαι ? Τις κατσαριδες ?

Μερικοι λυπουνται τα ζωα περισσοτερο απο τους ανθρωπους

Καποιοι συνανθρωποι μας τις ωρες αυτες περνουν φρικτες στιγμες και καποιους αλλους τους φερομαστε εμεις φρικτα Ας σκεφτουμε λιγο αυτους και μετα τα μυρμηγκακια και τα κατσικακια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...