Προς το περιεχόμενο

Η σφαγή του Πάσχα


@@sos@@

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ναι αξιζει, ειπαμε τα προβατακια τα καλα εκτος οτι μας βοηθανε στο να μας παιρνει ο υπνος, εχουν εναν προορισμο συμφωνα με την φυση.. το στομαχι μας..

 

πω πω ρε φιλε εισαι ο ορισμος του χοντροπετσου παρτακια

 

εξηγησε του καποιος γιατι βαριεμαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 639
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Όσοι πιστεύουν ότι είναι στην κορυφή τις τροφικής αλυσίδας, ας κάνουν ένα ταξίδι στην υποσαχάρια Αφρική, στον Αμαζόνιο, και μια βουτιά στα ανοιχτά των ακτών της Αυστραλίας.

 

Από την άλλη είμαι χορτοφάγος 15 χρόνια τώρα και το μόνο που μου έχει λείψει ειναι η χοληστερίνη κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πω πω ρε φιλε εισαι ο ορισμος του χοντροπετσου παρτακια

 

εξηγησε του καποιος γιατι βαριεμαι

 

Θα το κάνω εγώ

 

Λοιπόν φίλε SPSS07 εκτός από εμάς υπάρχουν και άλλα σαρκοφάγα όντα σε αυτό το πλανήτη. Είναι οι λύκοι, οι αλεπούδες, τα λιοντάρια κτλ. Καταλαβαίνεις λοιπόν ότι να λες πως τα πρόβατα προορίζονται για τα στομάχια μας είναι άκρος εγωιστικό. Πρέπει να φάνε και τα υπόλοιπα πλάσματα του Θεού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποιοι συνανθρωποι μας τις ωρες αυτες περνουν φρικτες στιγμες και καποιους αλλους τους φερομαστε εμεις φρικτα Ας σκεφτουμε λιγο αυτους και μετα τα μυρμηγκακια και τα κατσικακια

 

Χεστήκαμε!

Ο νόμος του ισχυρού,ετσι είναι η φύση,ο ισχυρός επιβιώνει-οι άλλοι τον πούλο,να ψοφήσουν

 

Γαμάτη λογική,ήδη αισθάνομαι καλύτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στην ελλαδα δεν κινδυνευουμε απο αυτα , αμα παω στο εδαφος τους ( στεππες, ζουγκλες και τροπικα δαση τοτε ναι δεν ειμαι στην κορυφη της τροφικης αλυσιδας. ο adi32 τα ειπε ολα, τα μυρμηγκια που τα σαρωνετε ανα χιλιαδες καθε μερα δεν τα λυπαστε?

 

ειπαμε και θα το ξαναπουμε . ο προορισμος του αρνιου ειναι το στομαχι μας . οσοι σοκαρεστε αλλαξτε καναλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε σε παιρνει . αραξε χτυπα ενα προβατακι να ισιωσεις :D

1 x VEG180S: Vegetable. Salad Onion North Holland Blood Red Redmate SMALL 200 seeds. = £0.75

1 x VEG322: Vegetable. Melon Honey Orange 10 seeds. = £2.75

1 x VEG431: Vegetable. Turnip Purple Top Milan. = £1.15

1 x VEG476: Vegetable. Tomato Juliet 10 seeds. = £2.55

1 x VEG789: Vegetable. Tomato Black from Tula 15 seeds. = £1.15

1 x VEG214: Vegetable. Tomatillo Purple 150 seeds. = £1.20

1 x VEG709: Vegetable. Tomato Ananas Noire or Black Pineapple 10 seeds. = £1.95

1 x VEG265: Vegetable. Radicchio Indigo. = £1.45

1 x VEG123: Vegetable. Melon Ogen 10 seeds. = £2.75

1 x VEG535: Vegetable. Melon Tigger 6 seeds. = £1.50

1 x VEG416: Vegetable. Kale Palm Tree or Dinosaur Kale. = £1.20

1 x VEG362: Vegetable. Beetroot Chioggia 300 seeds. = £1.35

1 x VEG635: Vegetable. Beetroot Albina Ice 1g pkt. = £1.35

1 x VEG263: Vegetable. Beetroot Burpees Golden 3 gram pkt. = £1.65

 

 

οι σποροι που παρήγγειλα τελευταια φορα.

παω στοιχημα οτι δεν εσυ νομιζεις οτι υπαρχει μια ντοματα μονο ε?

5176VI-RlqL._AA280_.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το κάνω εγώ

 

Λοιπόν φίλε SPSS07 εκτός από εμάς υπάρχουν και άλλα σαρκοφάγα όντα σε αυτό το πλανήτη. Είναι οι λύκοι, οι αλεπούδες, τα λιοντάρια κτλ. Καταλαβαίνεις λοιπόν ότι να λες πως τα πρόβατα προορίζονται για τα στομάχια μας είναι άκρος εγωιστικό. Πρέπει να φάνε και τα υπόλοιπα πλάσματα του Θεού.

 

nice try αλλα λεω να βοηθησω

 

1) το οτι πρεπει να τα τρωμε για να επιβιωσουμε (στην τωρινη φαση) δεν σημαινει οτι πρεπει να τα σκοτωνουμε βαναυσα (εκτος και αν βεβαια θεωρεις οτι δεν εχουμε και καμμια διαφορα απο τα αλλα ζωα)

 

2) δεν ξερω αν στο εχουν πει αλλα δεν ειμαστε η κορωνιδα της πλασης και η γη και γενικως ολο το οικοσυστημα δεν υπαρχει με μοναδικο σκοπο τους να απλωνουμε την αριδα μας και να τρωμε παιδακια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι πιστεύουν ότι είναι στην κορυφή τις τροφικής αλυσίδας, ας κάνουν ένα ταξίδι στην υποσαχάρια Αφρική, στον Αμαζόνιο, και μια βουτιά στα ανοιχτά των ακτών της Αυστραλίας.

 

Από την άλλη είμαι χορτοφάγος 15 χρόνια τώρα και το μόνο που μου έχει λείψει ειναι η χοληστερίνη κλπ.

ε ναι αφου τα φυτα δεν εχουν ματια δεν ειναι ζωντανα ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειπαμε και θα το ξαναπουμε . ο προορισμος του αρνιου ειναι το στομαχι μας . οσοι σοκαρεστε αλλαξτε καναλι

 

Βασικά πες μου τι ορίζει το τι είναι τροφή ή όχι.

Για παράδειγμα στην Κίνα τρώνε σκύλους,τους είναι φυσιολογικό.

 

Θα σε σόκαρε να κυνηγάω σκυλιά,να τα γδέρνω και να τα τρώω;Σοβαρά ρωτάω,plz απάντησε αναλόγως.

 

Ακόμα παλαιότερα υπήρχαν οι κανίβαλοι,στην κοινωνία τους ήταν λογικό να τρώνε ανθρώπους.

Απο την άλλη έτσι είναι η φύση όπως σ' αρέσει να λες,πχ ο ιπποπόταμος κανιβαλίζει σπανίως βέβαια αλλά ισχύει.

 

Το ότι εσύ και η σημερινή προσωρινή κοινωνία το θεωρείς φυσιολογικό το κάνει και σωστό;

Γιατί η δικιά σου κοινωνία είναι η σωστή και όχι αυτοί των κανίβαλων;

 

 

Δεν είμαι χορτοφάγος,η συμμετοχή μου στο thread έγραψα στην αρχή που οφείλεται,αλλά με αυτά που διάβασα θα ήθελα να απαντήσει κάποιος σοβαρά σε αυτά που ρωτάω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποτε ειπα εγω οτι υπαρχει ενα ειδος ντοματας μονο?

ντοματα και φετα τρωω μαζι με το αρνακι :D

 

απλα αυτο που ειπες πριν εκατσε καπως...

στην ελλαδα υπαρχουν πιο μεγαλα προβληματα για να νοιαστει ο κοσμος τι ειναι αυτο που τρωει, που μεγαλωσε, τι ετρωγε κλπ κλπ

τα παντα παιζουν ρολο. προτιμω να μην φαω κοτοπουλο επειδη δεν μου φτανουν τα λεφτα, παρα να φαω αυτο που περιγραφονται εδω: http://www.chickenout.tv/why-chicken-out.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι μηπως ξερεις τι πινεις? ξερεις τι αναπνεεις μεσα στην πολη? ξερεις με τι σε ραντιζουν καθημερινα? γιαυτο σου λεω χαλαρωσε και απολαυσε το μαλακο κρεατακι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...