Προς το περιεχόμενο

Συμβουλές κι απορίες για κλιματιστικά


zoranb

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, liakjim είπε

Τί εννοείς στο bold?

Εχω ξαναγραψει εδω για την συμπεριφορα του cv more και εχω πει οτι η εγκατασταση που ειχα κανει ηταν με 1 μετρο σωληνα στο περιπου αυτο εννοω.....

τωρα ειναι 4μιση με 5

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 31.7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • liakjim

    5364

  • Dare-Devil

    2162

  • banned_acc

    1683

  • Rnd1978

    1481

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, grizos είπε

Εχω ξαναγραψει εδω για την συμπεριφορα του cv more και εχω πει οτι η εγκατασταση που ειχα κανει ηταν με 1 μετρο σωληνα στο περιπου αυτο εννοω.....

Ναι το θυμάμαι, που είχες γράψει για το καταγραφικό θερμοκρασίας.

Δηλαδή είδες βελτίωση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο εγκαταστατης γελουσε ........

δεν ξερω σιγουρα ακομη  εκεινο που ειναι βεβαιο ειναι οτι πλεον ανεβαινει κατι που δεν το εκανε παλια.θα δουμε και στο κατεβασμα τι κανει .

αν και για να φτασει τους 16 θελει μερες ....οι τοιχοι ειναι 35 ποντοι.....

ελεγα και για το daikin για αψυχολογητα να και ενα tcl 856990353__2020-01-22_21-27-16.png.35254953f9747f9c0c417775af5110b2.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν μπορει καποιος να βοηθησει.....τι εννοει ο ποιητης ? το εκανα και εσβησε ....

https://drive.google.com/drive/folders/1VEzwfbpG9jvvr3DeTj_R8SS9CebZAAPw

σελιδα 10 Low temperature heating function setting

● In heating mode, pressing "MODE" and " " button at the same time will enter/exit the low temperature heating function.
● " " would be showed on the remote controller after entered into the low temperature heating funtion.
● When switching from one mode to another mode, low temperature heating function was canceled. Turn off and then turn on air
conditioner that will remain the low temperature heating function. After powered on, the low temperature heating mode was default to
off status.
● In the low temperature heating function, "Sleep" and "Low temperature heating" function cannot start at the same time. When low
temperature heating function has already started, meanwhile you press the "SLEEP" button, the air conditioner will exit low temperature
heating mode and enter the sleep mode. Vice versa.
Note:
1. In the low temperature heating function, the fan speed was default to Auto and non-ajusatable.
2. In the low temperature heating function, Turbo function can't be set. If enter the low temperature heating function, the turbo and quiet
function that started before will be canceled. As well as when exit the low temperature heating function, it will resume .
3. When exit from the low temperature heating function, the speed and temperature will turn into the original condition before it started.
4. You can set up other function.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοεί την λειτουργία των 8 βαθμών...Εάν πέσει ή θερμοκρασία κάτω από τους 8 βαθμούς ενεργοποιεί την θέρμανση για να μην χαλάσει η τοιχοποιία τα έπιπλα κλπ

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, bill2015 είπε

Κάλεσα στη toyotomi 

Καλά για μπάτσες ειναι οι τύποι λέει ότι φταίει το δίκτυο μου η κάτι στην εφαρμογή να δοκιμάσω αποσύνδεση επανασύνδεση μήπως στρώσει

Ποια εφαρμογή χρησιμοποιεις; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μπορεί να παιζουν ρολο και οι διαφορες εκδόσεις του android.

Π.χ με το note10 δε μπόρεσα να βάλω ένα carrier σε wifi. Με της γυναικας με το προηγούμενο android ολα καλά. Το χει πάθει και φίλος με ινβεντορ αυτό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Cvmore Intense CVINTI-12 / CVINTO-12

το ειχα περσυ εγκατεστημενο σε αλλο δωματιο με μηκος σωληνων εγκαταστασης περιπου 1 μετρο (οσο ειχε η εσωτερικη μοναδα + μισο μετρο ) δεν είχα καταφέρει ποτε να το δω να ανεβει στην θερμανση πανω απο 1100 βατ και αυτο το εκανε για λιγο χρόνο .

το έβαζα με εσωτερικη 17 τοτε να παει 30 στο μαξ ,δεν ήθελε να ανέβει με τίποτε, ινβερταρε κανα 5 λεπτο απο 400 εως 1100 και μετα επαιζε στα 400 περιπου........μετα απο ωρα η ωρες αναλογα την εσωτερικη και εξωτερικη συμπεριφεροταν σαν ον οφ εσβηνε απο τα 400 και δεν ανεβαινε πανω απο 450.....

σημερα με νεα εγκατασταση σε αλλο δωματιο και με μηκος σωληνων 4 νεα μετρα + τα παλια ,τριβω τα ματια μου .......ανεβαινει με ζητηση 21 και οχι 30 παρακαλω στα 1750!! βατ και για πρωτη φορα βλεπω να πίανει με το παραπάνω τα μαξ βατ των προδιαγραφων του .......αν πιασει και τα μινιμουμ(140 παρακαλω ) και ινβερταρει σωστα  που δεν το πολυπιστευω θα αλλαξω ομαδα και απο toshiba  θα γινω cv more 😉

δεν ειχα τοτε το energy monitor.......

379593265_Screenshot_2020-01-23-EnergyMonitor.png.8cf6630af67a5d52cdd3c89486f9b83b.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/1/2020 στις 3:52 ΜΜ, Dare-Devil είπε

Ψύξη ή θέρμανση ;  Αν το θες για θέρμανση θα είναι κύρια πηγή και θα δουλεύει καθημερινά για ώρες ;  Ή μήπως θα βαράει υπερωρίες στην ψύξη ; 
Μέχρι πόσα λεφτά διαθέτεις 

Μέχρι 1300 ευρώ. Θα είναι κύρια θέρμανση. Και θέρμανση και ψύξη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, parginos25 είπε

Μέχρι 1300 ευρώ. Θα είναι κύρια θέρμανση. Και θέρμανση και ψύξη. 

Μπορείς να τρέξεις το παρακάτω ;

https://www.elith.gr/calc/index.php

Επίσης σε ποια περιοχή είσαι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, parginos25 είπε

Μέχρι 1300 ευρώ. Θα είναι κύρια θέρμανση. Και θέρμανση και ψύξη. 

Οι αγαπημένες επιλογές του τοπικ είναι

1. Toshiba Shorai/Shorai Premium

2. Fujitsu ASYG24

Πιο οικονομικό το δεύτερο και πιο ακριβό το premium. Εγώ προσωπικά, σε 24αρι ειδικά, θα εμένα μακριά από οτιδήποτε κινεζοφασον και παράγωγα τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...