Προς το περιεχόμενο

Συμβουλές κι απορίες για κλιματιστικά


zoranb

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, Dare-Devil είπε

https://tesla.info/el/service/

ή πάρε εδώ τηλέφωνο: 210-5197500 . Εντύπωση μου κάνει πως πίσω απο την εξυπηρέτηση πελατών είναι η TS Solutions . Η πρώην Arvato που έχει service κινητών για όποιον γνωρίζει και θυμάται................

9-5 ειναι οποτε αυριο θα καλεσω..αυτη δεν ειναι με το χειροτερο service? 🤔

στο FB που ρωτησα στν σελιδα τους μου ειπαν να στειλω στο email [email protected] η οποια ειναι αλλη εταιρεια στην Σερβια..

Επεξ/σία από jacob24
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 31,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • liakjim

    5364

  • Dare-Devil

    2162

  • banned_acc

    1683

  • Rnd1978

    1481

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 ώρες πριν, jacob24 είπε

ναι μου ειπανε οτι ειναι AUX

Μακριά φίλε. Η πλεμπα της Κινας..... Αν επιλέξεις premium κινεζικες εταιρείες όπως midea gree και haier θα ειναι πολυ καλύτερα. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάντως, στα 308 ευρώ αγοράζεις TCL που είναι αψογα κλιματιστικα και για τα χρήματα, αχτύπητο value for money. 

Επεξ/σία από CorumD
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, CorumD είπε

Πάντως, στα 308 ευρώ αγοράζεις TCL που είναι αψογα κλιματιστικα και για τα χρήματα, αχτύπητο value for money. Εχουν και 10 χρονια εγγύηση. To 18αρη που εχω σε μια αίθουσα ειναι άριστο. 

Καλά έχεις 18ρι tcl και δεν μας έχεις πει τίποτα;;; 👎😬🤨

Στη θέρμανση σου δεν σου κάνει ανοιγοκλεισιματα που δεν έχει follow me;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, liakjim είπε

Καλά έχεις 18ρι tcl και δεν μας έχεις πει τίποτα;;; 👎😬🤨

Στη θέρμανση σου δεν σου κάνει ανοιγοκλεισιματα που δεν έχει follow me;

Το διόρθωσα, ειναι το MORRIS, απλα, εχω το TCL προγραμμα στο κινητο και ξεχαστηκα! 

Στο μεταξυ, κλείσαμε λογω κορονοιου, οποτε τωρα που εχω smartplugs, δεν ειμαι στον χωρο εργασιας να κανω δοκιμες! Στο μεταξυ, ο αδερφος μου περιμενει προσφορες ΚΟΤΣΟΒΟΛΟΥ για να παρει το 9αρη TOSHIBA MIRAI PLUS....να δουμε πως συμπεριφέρεται το μηχανημα σε μικρο χωρο. Κατεβαίνει αρκετα πιο χαμηλα απο το DAIKIN...

Οποιος θελει κινητο να δει το Realme x2 pro...είναι διαμάντι!

Επεξ/σία από CorumD
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, jacob24 είπε

9-5 ειναι οποτε αυριο θα καλεσω..αυτη δεν ειναι με το χειροτερο service? 🤔

στο FB που ρωτησα στν σελιδα τους μου ειπαν να στειλω στο email [email protected] η οποια ειναι αλλη εταιρεια στην Σερβια..

Στο site τους επιλέγοντας τεχνική υποστήριξη για τα κλιματιστικά βγαίνει το τηλέφωνο αυτό της TS Solutions . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Dare-Devil είπε

Αυτό είπα και εγώ ! Δεν έχω προσωπική εμπειρία αλλά η Arvato έτρωγε ανελέητο κράξιμο στα forums για την ποιότητα της εξυπηρέτησης . 

Ήταν σχετικά αργή και κυρίως υπέρμετρα αυστηρή στην υποστήριξη και δεν δικαιολογούσε επισκευές καθόλου εύκολα, για κάποιο λόγο όλα τα κινητά είχαν υγρασία και έφταιγε ο πελάτης... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
3 hours ago, CorumD said:

Στο μεταξυ, ο αδερφος μου περιμενει προσφορες ΚΟΤΣΟΒΟΛΟΥ για να παρει το 9αρη TOSHIBA MIRAI PLUS....να δουμε πως συμπεριφέρεται το μηχανημα σε μικρο χωρο. Κατεβαίνει αρκετα πιο χαμηλα απο το DAIKIN...

Κάνω λάθος ή το Mitsubishi MSZ HR25VF πάει ακόμα πιο χαμηλά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Thresh είπε

Κάνω λάθος ή το Mitsubishi MSZ HR25VF πάει ακόμα πιο χαμηλά?

Πράγματι εχεις δικιο! Αυτό το μοντέλο πέφτει μέχρι τα 1700 BTU και το βγάζει συχνά/πυκνά σε προσφορές ο ΚΟΤΣΟΒΟΛΟΣ, ισως να είναι πολυ καλη περίπτωση, απλά δεν έχουμε εμπειρίες με MITSUBISHI ELECTRIC στο forum...αλλα απο τέτοια εταιρεία, κακό εν μπορεί να είναι σίγουρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, CorumD είπε

Το διόρθωσα, ειναι το MORRIS, απλα, εχω το TCL προγραμμα στο κινητο και ξεχαστηκα!

Σου ανοιγοκλείνει στο θέρμανση που δεν έχει follow me ή πέφτει σε watts οπότε τελικά όχι ;

 

26 λεπτά πριν, CorumD είπε

Πράγματι εχεις δικιο! Αυτό το μοντέλο πέφτει μέχρι τα 1700 BTU και το βγάζει συχνά/πυκνά σε προσφορές ο ΚΟΤΣΟΒΟΛΟΣ, ισως να είναι πολυ καλη περίπτωση, απλά δεν έχουμε εμπειρίες με MITSUBISHI ELECTRIC στο forum...αλλα απο τέτοια εταιρεία, κακό εν μπορεί να είναι σίγουρα!

Στο παραδίπλα σπίτι από μένα έχουν το Mitsubishi MSZ/MUZ-SF50VE σε 60τμ,  ίδιος χώρος με το δικό μου μιας και είναι καθρεπτικό σπίτι. Είναι πολύ ευχαριστημένοι. Watts κτλ δεν ξέρω.

Είναι αυτό που φαίνεται στο κάτωθι video :

 

Επεξ/σία από liakjim
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι το μοντέλο της MORRIS που είναι φτιαγμένο απο την TCL. Κατέβασα την εφαρμογή της ΤCL στο κινητό αλλα μετα το ξέχασα διότι δεν ήμουνα ποτέ σε εκείνη την αίθουσα. Τωρα που ξανανοίγουμε, και εχω smartplugs, θα μπορέσω να δώσω data για το MORRIS, το FUJITSU 14KMTA και το TOSHIBA 14MIRAIplus. Δυστυχώς, μονο στην ψύξη(και δεν ξερω τι γινεται και με το κορονοιο και αν επιτρέπεται να βαλουμε κλιματιστικα λογω διάδοσης!). 

Μόλις τώρα, CorumD είπε

Ειναι το μοντέλο της MORRIS που είναι φτιαγμένο απο την TCL. Κατέβασα την εφαρμογή της ΤCL στο κινητό αλλα μετα το ξέχασα διότι δεν ήμουνα ποτέ σε εκείνη την αίθουσα. Τωρα που ξανανοίγουμε(18 Μαιου), και εχω smartplugs, θα μπορέσω να δώσω data για το MORRIS, το FUJITSU 14KMTA και το TOSHIBA 14MIRAIplus. Δυστυχώς, μονο στην ψύξη(και δεν ξερω τι γινεται και με το κορονοιο και αν επιτρέπεται να βαλουμε κλιματιστικα λογω διάδοσης!). 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Thresh είπε

Κάνω λάθος ή το Mitsubishi MSZ HR25VF πάει ακόμα πιο χαμηλά?

Το δίνει κατώτατο capacity στα 500W (~1700btus) , οπότε δεν μου έκανε εντύπωση αν έπεφτε στα 125W ή και πιο κάτω.

228967011_Annotation2020-04-29081058.jpg.e8c9f237229272600c33d13716ca1604.jpg

 

11 λεπτά πριν, CorumD είπε

Δυστυχώς, μονο στην ψύξη

Όχι απαραίτητα. Σε κάποια ευκαιρία που δεν θα έχει κόσμο μέσα και βράδυ, μπορείς να το δοκιμάσεις σε θέρμανση 2-3 βαθμούς πάνω από τη θερμοκρασία του χώρου να δεις τι θα κάνει .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέρομαι για 12άρι κλιματιστικό για χώρο 24τμ (σαλόνι). Έλεγα για το Inventor Passion ECO P9VI32-12WF/P9VO32-12. Φίλοι  μου έχουν πει καλά λόγια για αυτά τα κλιματιστικά αλλά στο skroutz που μπήκα το ψιλοθάβουν γιατί" κάνει έναν θόρυβο σαν να φυσάει έξω και να φέρνει τον αέρα μέσα". Δεν ξέρω τι φαινόμενο είναι αυτό. Μετά έλεγα για το Daikin ATXC35B Siesta Sensira.
Σκεφτόμουν για Κωτσόβολο επειδή έχει τις άτοκες δόσεις τώρα. Δεν ξέρω αν αξίζει να περιμένω για προσφορές που αν κατάλαβα θα μπουν τέλη Μαΐου. Αν και ελέω κορωνοϊού ποτέ δεν ξέρεις.
Θα ήθελα την γνώμη σας.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, liakjim είπε

Το δίνει κατώτατο capacity στα 500W (~1700btus) , οπότε δεν μου έκανε εντύπωση αν έπεφτε στα 125W ή και πιο κάτω.

228967011_Annotation2020-04-29081058.jpg.e8c9f237229272600c33d13716ca1604.jpg

Όχι απαραίτητα. Σε κάποια ευκαιρία που δεν θα έχει κόσμο μέσα και βράδυ, μπορείς να το δοκιμάσεις σε θέρμανση 2-3 βαθμούς πάνω από τη θερμοκρασία του χώρου να δεις τι θα κάνει .

Στα brochures και οχι μονο η Μιτσου το δινει 0.7 ελαχιστο στη θερμανση.

Επεξ/σία από rbx1000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, rbx1000 είπε

Στα brochures και οχι μονο η Μιτσου το δινει 0.7 ελαχιστο στη θερμανση.

Από εδώ το πήρα https://library.mitsubishielectric.co.uk/pdf/download_full/3919

 

21 λεπτά πριν, pantelas80 είπε
Ενδιαφέρομαι για 12άρι κλιματιστικό για χώρο 24τμ (σαλόνι). Έλεγα για το Inventor Passion ECO P9VI32-12WF/P9VO32-12. Φίλοι  μου έχουν πει καλά λόγια για αυτά τα κλιματιστικά αλλά στο skroutz που μπήκα το ψιλοθάβουν γιατί" κάνει έναν θόρυβο σαν να φυσάει έξω και να φέρνει τον αέρα μέσα". Δεν ξέρω τι φαινόμενο είναι αυτό. Μετά έλεγα για το Daikin ATXC35B Siesta Sensira.
Σκεφτόμουν για Κωτσόβολο επειδή έχει τις άτοκες δόσεις τώρα. Δεν ξέρω αν αξίζει να περιμένω για προσφορές που αν κατάλαβα θα μπουν τέλη Μαΐου. Αν και ελέω κορωνοϊού ποτέ δεν ξέρεις.
Θα ήθελα την γνώμη σας.

Μόνο ψύξη; Χρήματα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...