Προς το περιεχόμενο

Συμβουλές κι απορίες για κλιματιστικά


zoranb

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στην Πολωνια, οι τιμες του Edge ειναι ιδιες με του απλου Shorai.

Εαν οντως ειναι αυτο το MSRP, ελπιζω να ισχυει το ιδιο και σε εμας.

 

https://www.toshiba-hvac.pl/uploads/Nowe 2019/cennik 2020/Cennik-TOSHIBA_2020

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 31,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • liakjim

    5364

  • Dare-Devil

    2162

  • banned_acc

    1683

  • Rnd1978

    1481

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
36 λεπτά πριν, guzel είπε

Αφρόκρεμα, ποιότητα αξιοπιστία, απόδοση, κατανάλωση και 7 χρόνια εγγύηση 

 

Μιας και ανεφερες την εγγυηση, για θυμισε μας ποσο κοστιζει αυτη η 7χρονη εγγυηση σε υποχρεωτικα ετησια σερβις ομως;

Επεξ/σία από energy52
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, liakjim είπε

Δεν έχουν ιονιστή, οπότε δεν αναγκάστηκες να αγοράσεις κάτι που είναι περιττό σύμφωνα με την εταιρία που το είχε/έχει στο premium μοντέλο της.

Μα πόσο τυχεροί είμαστε!!!

😏

Το βελτίωσε με Ultra Pure. Αύριο περισσοτερα, υπομονή 

9 λεπτά πριν, energy52 είπε

Μιας και ανεφερες την εγγυηση, για θυμισε μας ποσο κοστιζει αυτη η 7χρονη εγγυηση σε υποχρεωτικα ετησια σερβις ομως;

20 ευρώ (ετήσια συντήρηση) για έξι χρόνια.

Αν έχεις γνωστό κ τσάμπα, απλά θέλουν απόδειξη ότι έκανες συντήρηση. Δεν ξέρω και κατά πόσο τις ζητάνε να σου πω την αλήθεια...Θα μάθουμε στη πρώτη βλάβη που θα βγάλει 

Επεξ/σία από guzel
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, guzel είπε

Το βελτίωσε με Ultra Pure. Αύριο περισσοτερα, υπομονή 

20 ευρώ (ετήσια συντήρηση) για έξι χρόνια 

Εφοσον δεν τη ζητα απ το εξουσιοδοτημενο, κι ειναι μονο τοσο..παλι καλα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, energy52 είπε

Εφοσον δεν τη ζητα απ το εξουσιοδοτημενο, κι ειναι μονο τοσο..παλι καλα!

Και άποψη μου είναι κάτι που πρέπει να κάνουμε όλοι στα κλιματιστικά μας.. ανεξάρτητα από την εγγύηση κτλ.. μια φορά ειναι το χρόνο.. και επηρεάζει τον αέρα που αναπνέουμε..

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Artakos είπε

To premium επιασε νεα χαμηλη καταναλωση τωρα το βραδυ στο eco

Screenshot_2020-05-20-23-16-28.png

Στα μικρα καλα τα πανε!! απο μεγαλα 18 και πανω εχουν θεματα τα μοντελα της inventor ,και δεν εχουμε αναφορες που να λενε το αντιθετο..Αν δεν απατωμαι εχει αναφερθει απο καποιον για nemesis pro 18ari να πεφτει χαμηλα..

6 λεπτά πριν, Rnd1978 είπε

Και άποψη μου είναι κάτι που πρέπει να κάνουμε όλοι στα κλιματιστικά μας.. ανεξάρτητα από την εγγύηση κτλ.. μια φορά ειναι το χρόνο.. και επηρεάζει τον αέρα που αναπνέουμε..

Νομιζω  σ αυτο συμφωνουμε ολοι!! Εγω ειχα την εντυπωση πως η toshiba ζητα τα ετησια απο εξουσιοδοτημενο και μονο για να σε καλυψει,αλλα αφου δεν ειναι ετσι τοτε οντως μιλαμε για πολυ καλη εγγυηση γιατι ολα σχετιζονται και με το κοστος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, energy52 είπε

Στα μικρα καλα τα πανε!! απο μεγαλα 18 και πανω εχουν θεματα τα μοντελα της inventor ,και δεν εχουμε αναφορες που να λενε το αντιθετο..Αν δεν απατωμαι εχει αναφερθει απο καποιον για nemesis pro 18ari να πεφτει χαμηλα..

Δεν εχεις αδικο,το δικο μου aria 24 δεν πεφτει σε θερμανση κατω απο 750, ψυξη δεν το εχω βαλει ακομα ουτε δοκιμαστικα γιατι το sonoff μου κανει κολπα και ανανεώνεται στην καταναλωση μπορει και καθε 5λεπτο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Artakos είπε

Δεν εχεις αδικο,το δικο μου aria 24 δεν πεφτει σε θερμανση κατω απο 750, ψυξη δεν το εχω βαλει ακομα ουτε δοκιμαστικα γιατι το sonoff μου κανει κολπα και ανανεώνεται στην καταναλωση μπορει και καθε 5λεπτο...

Αμα πεφτει στα 750 w μη μιλας καθολου😃 φανταζεσαι να μην κατεβαινε κατω απο 1kw;..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Artakos είπε

Δεν εχεις αδικο,το δικο μου aria 24 δεν πεφτει σε θερμανση κατω απο 750, ψυξη δεν το εχω βαλει ακομα ουτε δοκιμαστικα γιατι το sonoff μου κανει κολπα και ανανεώνεται στην καταναλωση μπορει και καθε 5λεπτο...

750w ;;; Άρχοντας! Εμένα το κινέζικο 24αρι δεν έπεφτε κάτω από 1300w στη θέρμανση 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, guzel είπε

750w ;;; Άρχοντας! Εμένα το κινέζικο 24αρι δεν έπεφτε κάτω από 1300w στη θέρμανση 

Βρε να λες εισαι τυχερος που χε την τοσιμπαρα εκεινη την περιοδο ο κωτσοβολος και στο δωσανε  αλλιως..ποιος ξερει με τι θα σουνα φορτωμενος τωρα😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...