Προς το περιεχόμενο

Συμβουλές κι απορίες για κλιματιστικά


zoranb

Προτεινόμενες αναρτήσεις

15 λεπτά πριν, ΘοδωρήςΚαρπούζης είπε

Αποσύρθηκε από την ευρωπαϊκή αγορά έγραψα οχι ένα γένει ,εχεις δίκιο ομως  ειναι διαφορετική η προσωρινή ή η διακοπή παραγωγής από την απόσυρση ,θα ήταν καλύτερο και πιο ξεκάθαρο αφού συνεχίζεται η διάθεση να συνεχιζόταν και η αναγραφή του στο site της eurovent,ετσι «μοιάζει» η πιστοποιηση να εχει «ημερομηνία λήξης» ως προς την εγκυρότητα της απόδοσης του μηχανήματος,θα μου πεις πόσοι το ψάχνουν τόσο πολύ όσο εμείς σε αυτο το φόρουμ ..? Η απάντηση της eurovent ήταν, tundra green ITS NOT certified ,ενώ πέρυσι ήταν..

Δεν είναι σήμερα.

Ήταν όμως έστω και για μια φορά.

Άρα το κλιματιστικό που έχεις στο σπίτι σου είναι πιστοποιημένο μιας και το μοντέλο είναι το ίδιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 31,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • liakjim

    5364

  • Dare-Devil

    2162

  • banned_acc

    1683

  • Rnd1978

    1481

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, liakjim είπε

Δεν είναι σήμερα.

Ήταν όμως έστω και για μια φορά.

Άρα το κλιματιστικό που έχεις στο σπίτι σου είναι πιστοποιημένο μιας και το μοντέλο είναι το ίδιο.

Οχι δεν ειναι,ήταν 😝 😂 πλάκα κανω 😊

2 λεπτά πριν, guzel είπε

Για να το διέγραψαν από eurovent κάτι δεν πήγε καλά.

Κρίμα!!!

Και συ Βρουτε ? 😂 lol 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, guzel είπε

Για να το διέγραψαν από eurovent κάτι δεν πήγε καλά.

Κρίμα!!!

E τοσιμπάκια, φρόνιμα εσύ!!!! 😛

Απλά έληξε το πιστοποιητικό και προφανώς δεν πλήρωσαν το νταβατζιλίκι για ένα ήδη πιστοποιημένο μοντέλο.

ΥΓ

Το Mirai , τι έπαθε; Έκλεψε η Toshiba;;;; https://www.eurovent-certification.com/en/search-engine#/details/5216887/1?results=2662&product_type=48576&participant=328&tradename=5216906&range=5217113

κρίμα.....

Screenshot-14.png.16dc5041ebd4d8cbfadf8963623e3c3f.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, liakjim είπε

E τοσιμπάκια, φρόνιμα εσύ!!!! 😛

Απλά έληξε το πιστοποιητικό και προφανώς δεν πλήρωσαν το νταβατζιλίκι για ένα ήδη πιστοποιημένο μοντέλο.

ΥΓ

Το Mirai , τι έπαθε; Έκλεψε η Toshiba;;;; https://www.eurovent-certification.com/en/search-engine#/details/5216887/1?results=2662&product_type=48576&participant=328&tradename=5216906&range=5217113

κρίμα.....

Screenshot-14.png.16dc5041ebd4d8cbfadf8963623e3c3f.png

Το Mirai δε ξέρω (δε το θεωρούσα και πότε επιλογή), το shorai όμως εκεί αγέρωχο και... πιστοποιημένο😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, guzel είπε

Το Mirai δε ξέρω (δε το θεωρούσα και πότε επιλογή), το shorai όμως εκεί αγέρωχο και... πιστοποιημένο😁

Οπότε @liakjim Shoraκιας είναι παρά Toσιμπάκιας ! :P

Επεξ/σία από Dare-Devil
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Daikin και ξερο ψωμι! Ολα πιστοποιημενα, εξ απ' ανέκαθεν! Πλακα σας κανω βεβαια...Προσωπικα, FUJITSU θα αγόραζα και χωρίς πιστοποίηση, αν και τώρα εχει αρχίσει να μπαίνει στο μυαλό μου οτι μιλάμε για μηχανήματα αλλης διαλογης που ερχονται Ελλαδα...αν και δεν το πιστεύω...και η εμπειρία μου με την συγκεκριμενη εταιρεία ειναι άριστη!

Επεξ/σία από CorumD
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, CorumD είπε

αν και τώρα εχει αρχίσει να μπαίνει στο μυαλό μου οτι μιλάμε για μηχανήματα αλλης διαλογης που ερχονται Ελλαδα

????????????????????????

Κουφάθηκα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εννοω οτι εταιρείες σαν την FUJITSU, πιστοποιούν τα ΠΑΝΤΑ! Είναι δυνατόν να υπάρχει μη πιστοποιημένο; Και αν υπάρχει, γιατι; Αλλα ξεκαθαρίζω, εγω θα έπαιρνα άφοβα και με μεγάλη σιγουρια FUJITSU, εξάλλου ετοιμάζομαι να πάρω ενα τωρα που μιλαμε...

Επεξ/σία από CorumD
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, CorumD είπε

Εννοω οτι εταιρείες σαν την FUJITSU, πιστοποιούν τα ΠΑΝΤΑ! Είναι δυνατόν να υπάρχει μη πιστοποιημένο; Και αν υπάρχει, γιατι; Αλλα ξεκαθαρίζω, εγω θα έπαιρνα άφοβα και με μεγάλη σιγουρια FUJITSU, εξάλλου ετοιμάζομαι να πάρω ενα τωρα που μιλαμε...

Ποιος σου λέει ότι δεν είναι; Ανέβασα το πιστοποιητικό πριν από μόλις 1 ώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα την βοήθεια σας για την αλλαγή των φίλτρων σε ενα LG κλιματιστικού (σχεδόν 10ετιας)

Με τους κωδικούς, βρήκα τα φίλτρα στο site της LG, αλλα μου φαίνονται αρκετά ακριβά. Υπάρχει κάποια άλλη λύση;

ευχαριστω

https://www.spareslg.com/gb/filter-assembly-air-cleaner-deodorization-sb-ggrd-as-w-adq72909701.html

https://www.spareslg.com/gb/filter-assembly-air-cleaner-deodorization-sb-ggrd-as-w-adq70595901.html

IMG-20190714-171524.jpg

IMG-20190714-171535.jpg

IMG-20190714-172530.jpg
 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, prefuse είπε

Θα ήθελα την βοήθεια σας για την αλλαγή των φίλτρων σε ενα LG κλιματιστικού (σχεδόν 10ετιας)

Με τους κωδικούς, βρήκα τα φίλτρα στο site της LG, αλλα μου φαίνονται αρκετά ακριβά. Υπάρχει κάποια άλλη λύση;

ευχαριστω

https://www.spareslg.com/gb/filter-assembly-air-cleaner-deodorization-sb-ggrd-as-w-adq72909701.html

https://www.spareslg.com/gb/filter-assembly-air-cleaner-deodorization-sb-ggrd-as-w-adq70595901.html

IMG-20190714-171524.jpg

IMG-20190714-171535.jpg

IMG-20190714-172530.jpg
 

Κάνε μια αναζήτησή «φίλτρα κλιματιστικών « θα βρεις ότι θες με λογικές τιμές 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, liakjim είπε

Ποιος σου λέει ότι δεν είναι; Ανέβασα το πιστοποιητικό πριν από μόλις 1 ώρα.

Είδατε; Μόλις αμφισβητήσαμε το FUJITSU σείστηκε ο τόπος!  Περα απο την πλάκα, όλοι οκ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, CorumD είπε

Είδατε; Μόλις αμφισβητήσαμε το FUJITSU σείστηκε ο τόπος!  Περα απο την πλάκα, όλοι οκ;

Να τα λέμε και αυτά.

Ευτυχώς ήταν μικρός σε διάρκεια, αλλιώς θα βλέπαμε πόσο μάστορες ήταν αυτοί που έβαλαν τα κλιματιστικά κρεμαστα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, ParhsG είπε

Παντως εχω δει να γεμιζουν με ακρυλικο στοκο ο οποιος σπαει. Περα απο αυτο μηπως βοηθουσε και ενας αφρος για μέσα;

6 ώρες πριν, ParhsG είπε

Ισως να ειναι καλύτερη η σιλικονη που πρότεινε μιας και βάφεται και ισως ειναι πιο ελαστικη απο το στοκο. Οσους στοκους εχω δει εχουν ραγισει σε σωληνες

Απλά ο ακρυλικός στόκος μαζεύει λίγο όταν στεγνώσει και συνήθως μπαίνει μικρή ποσότητα μέσα στην τρύπα όποτε κάνει τα σπασίματα.
Με την παραπάνω "σιλικόνη" δεν θα έχεις θέμα αφού όπως λέει μπορεί να απορροφήσει έως 7,5% κινητικότητα αρμού κτλ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...