Προς το περιεχόμενο

Apple iPhone 3GS


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν το iphone ειναι αγορασμενο απο Ελλαδα(αρα και ειναι ξεκλειδωτο απο τους παροχους)να μπορεις να βαλεις οτι καρτα θελεις μεσα και θα λειτουργησει.

 

Ευχαριστώ πολύ! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόλις αγόρασα το iphone 3gs και έχω μια απορία...Κάνς jailbreak κανονικά με το blackra1n ...Πάς να εγκαταστήσω το cydia ενω αρχίζει να κατεβάζει μου βγάζει download error no internet connection ενω wifi έχω κανονικα ... Τι κάνω λάθος ???

 

Δοκιμασε λιγο αυτο: πηγαινε στα γενικα, αυτοματο κλειδωμα και πατησε ποτε. Ξαναδοκιμασε και πες μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

#$@$#

Έκανα το χαζόblackra1n στο 3gs του αδερφού μου με 3.1.2.

Έγινε κανονικά, όλα μια χαρά.. Έβαλα cydia, έκανα uninstall το app... Τέλεια όλα.

Έλα όμως που κάθε φορά που το κλείνω όταν ξανανοίγει μπαίνε σε dfu mode!! :\

Τώρα του κάνω restore to factory αλλα σίγουρα θα υπάρχει κάποιος τρόπος. Κρίμα είναι γιατί γίνεται κανονικά το jailbreak αλλα μετά σκαλώνει στο dfu όταν ξανανοίγει :|

Αν είμαι σε λάθος θέμα πλζ μεταφέρτε με γιατί στις 2-3 πρώτες σελίδες δεν πήρε κάτι το μάτι μου σε σχετικό θέμα(αν και θυμάμαι να υπάρχει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

#$@$#

Έκανα το χαζόblackra1n στο 3gs του αδερφού μου με 3.1.2.

Έγινε κανονικά, όλα μια χαρά.. Έβαλα cydia, έκανα uninstall το app... Τέλεια όλα.

Έλα όμως που κάθε φορά που το κλείνω όταν ξανανοίγει μπαίνε σε dfu mode!! :\

Τώρα του κάνω restore to factory αλλα σίγουρα θα υπάρχει κάποιος τρόπος. Κρίμα είναι γιατί γίνεται κανονικά το jailbreak αλλα μετά σκαλώνει στο dfu όταν ξανανοίγει :|

Αν είμαι σε λάθος θέμα πλζ μεταφέρτε με γιατί στις 2-3 πρώτες σελίδες δεν πήρε κάτι το μάτι μου σε σχετικό θέμα(αν και θυμάμαι να υπάρχει)

 

Aπ'οτι ξέρω αν κάνεις uninstall το blackra1n μετα κρασάρει το cydia.. τώρα για dfu δεν ξέρω αλλά καλά είναι να μην το πειράξεις. Εγώ το έχω να υπάρχει και δεν έχω κάποιο πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το iphone ειναι αγορασμενο απο Ελλαδα(αρα και ειναι ξεκλειδωτο απο τους παροχους)να μπορεις να βαλεις οτι καρτα θελεις μεσα και θα λειτουργησει.

 

Δηλαδή μόνο τα Ελληνικά iphones είναι ξεκλείδωτα officially? Βάζεις ό,τι sim θες και από το εξωτερικό; Δεν το ήξερα αυτό! Δηλαδή άμα θέλω να μπω στο δίκτυο του cosmote γιατί δεν μπορούν να μου ξεκλειδώσουν το δικό μου; Προφανώς κάποιο firmware περνάνε έτσι δεν είναι; Επίσης εδώ στη Σκωτία έχει ένα κάρο μαγαζιά που λένε ότι ξεκλειδώνουν τα iphones. Αυτό το κάνουν με τα γνωστά blackran πως το λένε κτλ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δηλαδή μόνο τα Ελληνικά iphones είναι ξεκλείδωτα officially?Βάζεις ό,τι sim θες και από το εξωτερικό; Δεν το ήξερα αυτό!

Eιναι καποιες χωρες που δια νομου απαγορευεται να δεσμευτει μιασυσκευη σε ενα παροχο.Δεν τις θυμαμαι ακριβως αλλα δεν ειναι και πολλες.Βαζεις οτι sim θελεις και λειτουργει κανονικα,μια και ειναι ξεκλειδωτα.

 

Δηλαδή άμα θέλω να μπω στο δίκτυο του cosmote γιατί δεν μπορούν να μου ξεκλειδώσουν το δικό μου; Προφανώς κάποιο firmware περνάνε έτσι δεν είναι;

Δεν ειναι το firmware που κανει την δουλεια,αλλιως ολο κ καπου θα βρισκαμε ολοι και θα το περνουσαμε.:-)Στην συσκευη ειναι το κλειδωμα/ξεκλειδωμα.

Επίσης εδώ στη Σκωτία έχει ένα κάρο μαγαζιά που λένε ότι ξεκλειδώνουν τα iphones. Αυτό το κάνουν με τα γνωστά blackran πως το λένε κτλ;

Μια χαρα αισχροκερδια απο τα προγραμματα που δινουν δωρεαν οι δημιουργοι τους (geohot,dev team) για το ξεκλειδωμα.Tιποτα παραπανω.Σαν να σου πω,βαλε μου 20€ στο paypal μου επειδη σου ειπα πως να χρησιμοποιησεις το εκαστοτε ξεκλειδωμα.

 

#$@$#

Έκανα το χαζόblackra1n στο 3gs του αδερφού μου με 3.1.2.

Έγινε κανονικά, όλα μια χαρά.. Έβαλα cydia, έκανα uninstall το app... Τέλεια όλα.

Έλα όμως που κάθε φορά που το κλείνω όταν ξανανοίγει μπαίνε σε dfu mode!! :\

Τώρα του κάνω restore to factory αλλα σίγουρα θα υπάρχει κάποιος τρόπος. Κρίμα είναι γιατί γίνεται κανονικά το jailbreak αλλα μετά σκαλώνει στο dfu όταν ξανανοίγει :|

Αν είμαι σε λάθος θέμα πλζ μεταφέρτε με γιατί στις 2-3 πρώτες σελίδες δεν πήρε κάτι το μάτι μου σε σχετικό θέμα(αν και θυμάμαι να υπάρχει)

 

Τethered jailbreak boy.Νορμαλ ειναι αυτο που εγινε και ειναι ο μονος τροπος για το 3gs με το καινουριο bootrom.Θα πρεπει να χεις blackrain για να το ξεκινας σε περιπτωση reboot.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τethered jailbreak boy.Νορμαλ ειναι αυτο που εγινε και ειναι ο μονος τροπος για το 3gs με το καινουριο bootrom.Θα πρεπει να χεις blackrain για να το ξεκινας σε περιπτωση reboot.

 

Όχι ρε γμτ... Τζάμπα χάρηκε ο άλλος :P

Ευχαριστώ πολύ Gi0 είχα πολύ καιρό να ασχοληθώ και φαντάστηκα οτι δεν είχε αλλάξει κάτι :-(

Οπότε η tethered ή @@ προς το παρόν.. Nice ;p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτός αν έχεις 3gs από τις πρώτες παρτίδες που δεν μασάει τίποτα σαν το δικό μου. Και δεν έχω πάει καν σε 3.1, φαντάσου. Μόνο τα augmented reality apps θα με ενδιέφεραν.

 

Ακόμα δεν έχουν βρει workaround για το καινούργιο bootrom;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα τώρα τελευταία το πήρε και το δοκίμασα και σκαλώνει με το reboot. Άστον δεν είναι για τέτοια. Έχει 2σε1 sim οπότε κάθε φορά που αλλάζει αριθμό του γα#$@αι ο Δίας :\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη δεν καταλαβα, πια εινα τα 3gs που δεν ξεκλιδωνουν? εγω εχω ενα στην 3.00 και θελω να το παω στην 3.1.2, με blackrain να το κανω?

 

Εσυ δεν θα εχεις κανενα προβλημα γιατι τα iPhone με νεα bootrom εχουν απο το κουτι 3.1.2 και στο serial το 4 κ 5 νουμερο ειναι μεγαλυτερο απο 39.

Δυστηχως εμενα ειναι 42 και περιμενω... Αλλα διαβασα οτι εχει ξεκινησει ο geohot το σπασιμο της νεας bootrom..

Ως τοτε υπομονη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εχω απο wind ενα free2go και ενα προγραμμα ADSM ιντερνετ (ξερετε αυτο με το στικακι που σου δεινουν μια καρτα σιμ η οποια δεν ειναι για ομιλια αλλα μονο ιντερνετ) , μπορω να τα εχω και τα 2 σε μια καρτα? με την 2 in 1 υπηρεσια? θα δουλευει στο iphone? στο τηλ μου ειπαν οτι δεν γινεται, ρωταω ειναι δυνατον? αν παω σε ενα καταστημα και τους πω να μου το κανουν , μετα δεν θα δουλευει?

Επεξ/σία από ababapanos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...