Προς το περιεχόμενο

Apple iPhone 3GS


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να πω κ εγω τον πόνο μου!

 

Στις φωτογραφίες, εκτός απο το camera roll, εχω 3 - 4 folders με φωτογραφίες που κάνω sync. Εκτός όμως απο αυτά τα φακελάκια, υπάρχει κ το photo library, που έχει μέσα συνολικά κ χύμα ο,τι υπάρχει στον κάθε φάκελο ξεχωριστά. Είναι φυσιολογικό ή κάτι παίζει με το sync?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Να πω κ εγω τον πόνο μου!

 

Στις φωτογραφίες, εκτός απο το camera roll, εχω 3 - 4 folders με φωτογραφίες που κάνω sync. Εκτός όμως απο αυτά τα φακελάκια, υπάρχει κ το photo library, που έχει μέσα συνολικά κ χύμα ο,τι υπάρχει στον κάθε φάκελο ξεχωριστά. Είναι φυσιολογικό ή κάτι παίζει με το sync?

 

Tι εννοεις? Μηπως λες οτι στους φακελους σου με τις photos υπαρχουν φακελοι ipod photocache? Με διαφορους φακελους μεσα F00, F01 κτλ? Αν ναι don't worry ειναι απολυτα φυσιολογικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι οχι. Εννοώ οτι όταν ανοίγω το photos βλέπω τα εξής:

 

Camera Roll

Photo Library (30)

London (10)

Home(10)

Wallpapers(10)

 

Όπου μέσα στο Library υπάρχουν και οι 30 φωτογραφίες των υπόλοιπων φακέλων όλες μαζί χύμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι οχι. Εννοώ οτι όταν ανοίγω το photos βλέπω τα εξής:

 

Camera Roll

Photo Library (30)

London (10)

Home(10)

Wallpapers(10)

 

Όπου μέσα στο Library υπάρχουν και οι 30 φωτογραφίες των υπόλοιπων φακέλων όλες μαζί χύμα...

 

Ναι έτσι είναι! Στο library τις έχει όλες.

 

----------------

Now playing on iTunes: Eddie Vedder - Society

via FoxyTunes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια γεια σας και απο μενα!ειμαι καινουρια στο φορουμ,βασικα το ξερω εδω και καιρο και παρακλοθω αρκετα τοπικς απλα δεν ημουν γραμμενη,anyways!σε λιγες μερες λοιπον,ερχεται και το δικο μου iphone 3gs σε ασπρο βεβαιως βεβαιως:-) και που λετε εχω την εξης απορια:γινεται να μεταφερω τα sms απο το νοκια κινητο μου στο iphone? αχ πειτε μου οτι υπαρχει τροπος,διαβασα οτι το κανουν στη vodafone ισχυει??παντως για τηλεφωνικο καταλογο γινεται απ'οτι ειδα...α και επισης τελικα ερχονται αναφορες μηνυματων?μμ εχω και αλλες αποριες αλλα ας μη σας ζαλισω ακομα,:o..ευχαριστω εκ των προτερων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια γεια σας και απο μενα!ειμαι καινουρια στο φορουμ,βασικα το ξερω εδω και καιρο και παρακλοθω αρκετα τοπικς απλα δεν ημουν γραμμενη,anyways!σε λιγες μερες λοιπον,ερχεται και το δικο μου iphone 3gs σε ασπρο βεβαιως βεβαιως:-) και που λετε εχω την εξης απορια:γινεται να μεταφερω τα sms απο το νοκια κινητο μου στο iphone? αχ πειτε μου οτι υπαρχει τροπος,διαβασα οτι το κανουν στη vodafone ισχυει??παντως για τηλεφωνικο καταλογο γινεται απ'οτι ειδα...α και επισης τελικα ερχονται αναφορες μηνυματων?μμ εχω και αλλες αποριες αλλα ας μη σας ζαλισω ακομα,:o..ευχαριστω εκ των προτερων!

 

Για τα sms δεν ξερω φιλη μου.Τα τηλεφωνα απο την sim μπορεις να τα μεταφερεις αλλα προσεχε....Μετα οτι τηλεφωνα νεα αποθηκευεις πανε στο τηλ μονο και δεν μπορεις να τα πας και στην sim.Καλο ειναι να συγχρονιζεις σε τακτικα διαστηματα το κινητο με το microsoft outllok και να εχεις εκι τις επαφες σου για backup.

Αναφορες sms δεν ερχοντε εκτος και αν καθε φορα πριν το μηνυμα βαλεις καποιους χαρακτηρες στο sms.Αν ομως κανεις jailbreak το κινητο υπαρχουν προγραμματα που το κανουν....Εχεις πολλα να μαθεις αφου ειναι η πρωτη σου φορα με Iphone οπως κι εγω πριν 5 μηνες.

 

Αν εχεις ορεξη για διαβασμα και ερωτησεις που το θεωρω απαραιτητο

 

http://www.iphonehellas.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα sms δεν ξερω φιλη μου.Τα τηλεφωνα απο την sim μπορεις να τα μεταφερεις αλλα προσεχε....Μετα οτι τηλεφωνα νεα αποθηκευεις πανε στο τηλ μονο και δεν μπορεις να τα πας και στην sim.Καλο ειναι να συγχρονιζεις σε τακτικα διαστηματα το κινητο με το microsoft outllok και να εχεις εκι τις επαφες σου για backup.

Αναφορες sms δεν ερχοντε εκτος και αν καθε φορα πριν το μηνυμα βαλεις καποιους χαρακτηρες στο sms.Αν ομως κανεις jailbreak το κινητο υπαρχουν προγραμματα που το κανουν....Εχεις πολλα να μαθεις αφου ειναι η πρωτη σου φορα με Iphone οπως κι εγω πριν 5 μηνες.

 

Αν εχεις ορεξη για διαβασμα και ερωτησεις που το θεωρω απαραιτητο

 

http://www.iphonehellas.gr

 

 

ευχαριστω πολυ γιαννη!οταν λες ομως να συγχρονιζω συχνα τι εννοεις ακριβως?δηλαδη να τα περνα συχνα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
ευχαριστω πολυ γιαννη!οταν λες ομως να συγχρονιζω συχνα τι εννοεις ακριβως?δηλαδη να τα περνα συχνα?

Για λογους backup στο αναφερει.Ετσι ωστε ανα πασα στιγμη να εχεις τις επαφες σου και στον υπολογιστη με τις τελευταιες αλλαγες που εχεις κανει σε αυτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για λογους backup στο αναφερει.Ετσι ωστε ανα πασα στιγμη να εχεις τις επαφες σου και στον υπολογιστη με τις τελευταιες αλλαγες που εχεις κανει σε αυτες.

 

 

Ετσι ακριβως...Ειδικα οταν παρνας τακτικα νεες επαφες στο κινητο σου.Μαλιστα μεσα απο το outllok μπορεις να τις σωσεις και σε αρχειο που θα φυλας καπου με ασφαλεια για μεγαλυτερη ασφαλεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι το Iphone κουτιου θελει ενεργοποιηση μεσω itunes για να ξεκλειδωσει?

 

Θελουν με αυτον τον φασιστικο τροπο να σε εξαναγκασουν να εγκατασησεις itunes?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα απο τη στιγμη που εχεις Iphone πρεπει να εχεις και itunes....Αυτα τα 2 δεν πανε χωρια...σχεδον ΟΤΙ και να κανεις στο κινητο θα χρειαστεις το itunes..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Γιατι το Iphone κουτιου θελει ενεργοποιηση μεσω itunes για να ξεκλειδωσει?

 

Θελουν με αυτον τον φασιστικο τροπο να σε εξαναγκασουν να εγκατασησεις itunes?

Θα κανω τον δικηγορο του διαβολου,αλλα δεν σε αναγκασε κανενας να παρεις το iphone.Aναγκαιο κακο ειναι το itunes οταν μιλαμε για iphone/ipodtouch.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα κανω τον δικηγορο του διαβολου,αλλα δεν σε αναγκασε κανενας να παρεις το iphone.Aναγκαιο κακο ειναι το itunes οταν μιλαμε για iphone/ipodtouch.

 

Εγω προσωπικα στο ipodtouch χρησιμοποιω τριτες εφαρμογες για sync. Δεν εχω αναγκη απο itunes τα 2-3 service Που τρεχει +το quicktime.

 

Απλως πηρε ο πατερας μου το 3GS και για να του το ενεργοποιησω χρειαστηκε να φορτωσω Itunes.

 

Καλα τωρα θα μου πειτε "σιγα εβαλες μια εφαρμογη και τρεχουν και 3 service, τι θα παθεις?". Ε αμα καθε φορα σκεφτομαστε ετσι, λογικο ειναι που οι υπολογιστες γεμιζουν 150 προγραμματα και 240 service να τρεχουν πριν το καταλαβουμε και χανουμε την μπαλα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Εγω προσωπικα στο ipodtouch χρησιμοποιω τριτες εφαρμογες για sync. Δεν εχω αναγκη απο itunes τα 2-3 service Που τρεχει +το quicktime.

 

Απλως πηρε ο πατερας μου το 3GS και για να του το ενεργοποιησω χρειαστηκε να φορτωσω Itunes.

 

Καλα τωρα θα μου πειτε "σιγα εβαλες μια εφαρμογη και τρεχουν και 3 service, τι θα παθεις?". Ε αμα καθε φορα σκεφτομαστε ετσι, λογικο ειναι που οι υπολογιστες γεμιζουν 150 προγραμματα και 240 service να τρεχουν πριν το καταλαβουμε και χανουμε την μπαλα!

To quicktime ποτε δεν το εκανα εγκατασταση.Και τα MBs των services του itunes ειναι σε χαμηλα επιπεδα+το οτι εχω αρκετη ram+την απενεργοποιηση αυτων που δεν χρειαζομαι(πχ bonjour)απο την εκκινηση του υπολογιστη.

Μπορεις να το φερεις στα μετρα σου,αν το χρειαστεις και να παρεις τα θετικα του;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...