Προς το περιεχόμενο

Windows 7 E : Από €119 έως €299 το κόστος χωρίς δυνατότητα αναβάθμισης


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν τα ξερεις καλα...

 

Τα Win2000 ηταν χαλασμενα και μολις εγινε αντιληπτο γυρισαν ολοι στα Win 98. Για τα Me δεν το συζηταμε καν. Τα καλυτερα Win ως τωρα ειναι τα XP που ειναι και τα μακροβιοτερα και μετα τα 98.

 

Πάρντον μι; Ε όχι τα 2000 ήταν ΙΣΩΣ το καλύτερο που έχει βγάλει η microsoft

 

Εδω. Εσεις το ειπατε οτι ειναι γεματα bugs. Κι εσυ ειδικα μου προτεινες να μην τη βαλω. Καλά, ξεχνας τι γραφεις?

 

Τα 7 είναι μιά χαρά απλά είναι σε pre-rtm ακόμα φάση..δοκίμασε τα δεν χάνεις απολύτως τίποτα:)

Θα σε παραξενέψει το "νέο" look & feel αλλά άμα τους ΄δωσεις χρόνο θα δεις και μόνος σου.

 

Αν τα Vista ηταν μια χαρα δεν θα τα επαιρνε αρον-αρον πισω η MS μετα απο τοσο λιγο χρονικο διαστημα. Εσεις που τα βαλατε πρεπει να το παραδεχτειτε... διαπραξατε σφαλμα:-)

 

Έσφαλα κύριε Πρόεδρα...έσφαλα αλλά είμαι γαμάτα :)

Κ τα βίστα μου αρέσαν εμένα και δυστυχώς άργησα σαν πολλούς άλλους να τα γνωρίσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 193
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τα Win2000 ηταν χαλασμενα και μολις εγινε αντιληπτο γυρισαν ολοι στα Win 98.

 

Ωχχ Θεέ μου τι άλλο θα ακούσουμε! :rolleyes:

Να δούμε πότε θα πάψει ο καθένας χωρίς να γνωρίζει να βγάζει ιστορίες από το κεφάλι του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Win2000 ηταν χαλασμενα ...

 

Οντως, και μερικα μαλιστα ειχαν αρχισει να σκουλικιαζουν, καποια αλλα μυριζαν μουχλα, και καποιες παρτιδες ειχαν σαπισει. Η επιτροπη εμποριου τα κατεβασε αρον αρον απο τα ραφια, και η Ms παραδεχτηκε οτι η συσκευασια ηταν το προβλημα, και οτι στις νεες παρτιδες θα ειναι αεροστεγη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντως, και μερικα μαλιστα ειχαν αρχισει να σκουλικιαζουν, καποια αλλα μυριζαν μουχλα, και καποιες παρτιδες ειχαν σαπισει. Η επιτροπη εμποριου τα κατεβασε αρον αρον απο τα ραφια, και η Ms παραδεχτηκε οτι η συσκευασια ηταν το προβλημα, και οτι στις νεες παρτιδες θα ειναι αεροστεγη.

 

:lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

ακόμα δεν μπορώ να πιστέψω πως δεν ειρωνεύτηκα πρώτος πρώτος το συγκεκριμένο quote...πάει χάλασε ο κόσμος... :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακόμα δεν μπορώ να πιστέψω πως δεν ειρωνεύτηκα πρώτος πρώτος το συγκεκριμένο quote...πάει χάλασε ο κόσμος... :-(

 

Μεσημερι... ανεβασμενη θερμοκρασια... σε επιασα στη καθιερωμενη σου σιεστα :-)

 

siesta.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

LOL δεν εχεις χρησιμοποιησει vista οποτε δεν μπορεις να εχεις αποψη με επιχειρηματα. Oσοι τα χρησιμοποιουν ξερουν αν εκαναν σφλαμα και δεν περιμενουν να τους πεις εσυ αν ηταν σφαλμα :P ...και λες στον αλλο οτι δεν τα ξερει καλα?

 

Τα vista μετρανε 3 χρονια οσα και ολες οι υπολοιπες εκδοσεις windows, αλλες μαλιστα και λιγοτερο και εχουν αποκτησει κακη φημη λογω της μακρας παραμονης των XP στα PC που δημιουργησε φαινομενα φοβιας αλλαγης, καθως και αμνησιας καθως συνεκριναν δυο λειτουργικα διαφορας 6 χρονων ως προς τη "βαρυτητα" τους. Για βαλε τα XP σε μηχανημα του 95 να δουμε τι θα γινει. 6 χρονια διαφορα εχουν και αυτα τα λειτουργικα

 

 

+1000 μέχρι τα 7 να βγάλουν sp1 θα μείνω με vista :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1000 μέχρι τα 7 να βγάλουν sp1 θα μείνω με vista :-)

 

δεν ειναι αναγκη, ακομα και τα "vista" μια χαρα ηταν χωρις service pack. Αν θες να αλλαξεις αλλαξε μην κολλας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παμε για μια γενικη εκκαθαριση γιατι επεσε παλι πολυ στρεβλωση:-)

 

LOL δεν εχεις χρησιμοποιησει vista οποτε δεν μπορεις να εχεις αποψη με επιχειρηματα. Oσοι τα χρησιμοποιουν ξερουν αν εκαναν σφλαμα και δεν περιμενουν να τους πεις εσυ αν ηταν σφαλμα :P ...και λες στον αλλο οτι δεν τα ξερει καλα?

Τα vista μετρανε 3 χρονια οσα και ολες οι υπολοιπες εκδοσεις windows, αλλες μαλιστα και λιγοτερο και εχουν αποκτησει κακη φημη λογω της μακρας παραμονης των XP στα PC που δημιουργησε φαινομενα φοβιας αλλαγης, καθως και αμνησιας καθως συνεκριναν δυο λειτουργικα διαφορας 6 χρονων ως προς τη "βαρυτητα" τους. Για βαλε τα XP σε μηχανημα του 95 να δουμε τι θα γινει. 6 χρονια διαφορα εχουν και αυτα τα λειτουργικα

 

Οντως δεν εχω χρησιμοποιησει Vista και δεν λεω προσωπικη αποψη, μόνο οτι ξερουμε ολοι μας και οτι λεει η MS. Aπ τη στιγμη που η MS αποφασισε να σταματησει κιολας τα Vista και να προχωρησει στα 7, τα λεει ολα. Τα θεωρει αποτυχημενα. Και οχι, δεν μετρανε 3 χρονια. Καταλαβαινω οτι υπεραμυνεσαι του προιοντος που εχεις βαλει, κι εγω στη θεση σου πιθανον το ιδιο να εκανα. Εξαλλου σημειωσα οτι για καποιον που χρειαζεται πολλά GB μνημης τα Vista64 θα τον βολευαν.

 

Οκ διεπραξα σφαλμα και σταματω καπου εδω τη κουβεντα καθως ειναι ανωφελη.

 

Μεινε στα XP για τον επομενο αιωνα :-) Ειδικα αφου τα 2000 ηταν αποτυχημενα... (:lol: τι αλλο θ ακουσουμε!)

 

Βεβαια ολ αυτα που λεω μπορει να μην τα εννοω, καθως εχω και αμνησια κατα τα λεγομενα σου. Οποτε μη δινεις και πολλη σημασια..

 

Στα XP δεν θα μεινω μεχρι τον επομενο αιωνα αλλα μεχρι να βγουν καποια καλυτερα.

Σκεφτηκα να βαλώ τα 7 αλλα με παροτρυνες να μην βαλω τη beta γιατι ειναι γεματη bugs. Απ τη μια συνεληφθεις αντιφατικος, απ την αλλη ειρωνευεσαι...

 

Ωχχ Θεέ μου τι άλλο θα ακούσουμε! :rolleyes:

Να δούμε πότε θα πάψει ο καθένας χωρίς να γνωρίζει να βγάζει ιστορίες από το κεφάλι του.

 

Ευτυχως φιλε μου εσυ γνωριζεις και μας επεισες με τα αδιασειστα στοιχεια σου...

 

Εγω τα ειχα στη δουλεια μου τα 2000 και ξερω απο πρωτο χερι οτι ηταν ελαττωματικα, γιαυτο αλλωστε αποσυρθηκαν σβελτα και οσοι τα ειχαν γυρισαν στα 98. Φαινεται οτι εκεινη την εποχη, πριν 10 χρονια αν και νηπιο ειχες μεγαλη διαισθηση και ως παιδι-θαυμα εβγαλες γνωματευση, μόνο που ειναι για τα πανηγυρια:lol:

 

ακόμα δεν μπορώ να πιστέψω πως δεν ειρωνεύτηκα πρώτος πρώτος το συγκεκριμένο quote...πάει χάλασε ο κόσμος... :-(

 

Στενοχωριεσαι γιατι εχασες την ευκαιρια να ειρωνευτεις πρωτος?!

Αυτο θα πει "απολυτη παρακμη":-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Στενοχωριεσαι γιατι εχασες την ευκαιρια να ειρωνευτεις πρωτος?!

Αυτο θα πει "απολυτη παρακμη":-)

 

τουλάχιστον "χαίρομαι" που δεν απάντησες/σχολίασες κάτι στα 2 προηγούμενα posts μου τα οποία ήταν quotes με ερωτήσεις/σχόλια των δικών σου posts...

 

ημιμάθεια>αμάθεια FTW

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν απαντησα ειτε γιατι δεν ηταν κατι ανταξιο απαντησης ουτε γιατι θα σε καλυπταν τα αλλα παρομοια quotes.

 

Το "ημιμάθεια>αμάθεια" τι σημαινει και για ποιον το ειπες?

Τι σημαινει "FTW"?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

ε ναι τι να πεις, λες και υπήρχε κάτι να αιτολογήσει αυτά που είχες γράψει και quotαρα...

 

πχ τα προβλήματα με τα "χαλασμένα" Windows 2000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυστυχως δε μπορω να απαντησω στις ανακριβειες που γραφεις αφου ο dimitris 2006 επιθυμει να μη συνεχιστει αυτο.

 

Παντως μια αδεια με νεο μηχανημα windows σε καμια περιπτωση δε θεωρειται ακριβη. Αλλωστε λιγοι home users ειναι αυτοι που θα αγορασουν retail εκδοσεις σε αυτες τις τιμες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε ναι τι να πεις, λες και υπήρχε κάτι να αιτολογήσει αυτά που είχες γράψει και quotαρα...

 

πχ τα προβλήματα με τα "χαλασμένα" Windows 2000

 

Eφοσον δεν εξηγεις τι σημαινε "ημιμάθεια>αμάθεια FTW" υποθετω λογικα οτι το ειπες για τον εαυτο σου.

 

Οσο για τα Vista διαβασα κατι πολυ αστειο σε υπογραφη μελους forum, που αντικατοπτριζει και το γενικοτερο κλιμα απ ολους τους σφαλματουχους που τα δοκιμασαν:

 

πρωτα V®ista κ υστερα (s)Vista:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...