Προς το περιεχόμενο

Αγορά παπουτσιών μέσω internet και απορίες


slipknot

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τους ρώτησα για το θέμα του φίλου μου που έφαγε τελωνείο και η απάντηση ήταν η εξής:

Hello,

Thank you for your inquiry.

Our current shipper is UPS, however, we ship to certain countries via USPS

including Greece.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

@DeathBoy

 

H παράθεση των ημερομηνιών που έβαλες (3 εργάσιμες που λέει και στο σάιτ) μου λέει οτι αυτοί μπερδεύτηκαν και νόμιζαν θα το στείλουν εντός ΗΠΑ. Για αυτό έβαλαν UPS. Αφού έφυγε από αυτούς κατάλαβαν οτι δεν πάει εντός ΗΠΑ. Αρνήσου να το παραλάβεις. Λάθος δικό τους είναι και δεν είσαι υποχρεωμένος να μαλώνεις με τα κούριερ.

 

@dermitzos

 

Μαζί με μεταφορικά περίπου 70 ευρώ. 3 ευρώ τελωνείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@DeathBoy

 

H παράθεση των ημερομηνιών που έβαλες (3 εργάσιμες που λέει και στο σάιτ) μου λέει οτι αυτοί μπερδεύτηκαν και νόμιζαν θα το στείλουν εντός ΗΠΑ. Για αυτό έβαλαν UPS. Αφού έφυγε από αυτούς κατάλαβαν οτι δεν πάει εντός ΗΠΑ. Αρνήσου να το παραλάβεις. Λάθος δικό τους είναι και δεν είσαι υποχρεωμένος να μαλώνεις με τα κούριερ.

 

Ευχαριστώ και πάλι για την βοήθεια. Τώρα αμέσως θα τους στείλω e-mail ότι δεν θα το παραλάβω και θα πω βέβαια ότι είναι λάθος δικό τους. Τώρα μάλιστα που το είδα εγώ επέλεξα σαν τρόπο αποστολής standard 20-30 days!πως γίνεται να μου το στέλνουν σε 3 μέρες, έχεις απόλυτο δίκιο..θα τους στείλω e-mail και επιδεί επικοινώνησα με UPS μου έδωσαν ένα τηλέφωνο στο τμήμα μεταφορών και αποστολής δεμάτων(και καλά)επίσης μου είπαν να καλέσω στις 8 του μήνα το πρωί να ζητήσω ακύρωση της παραγγελίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σου έρθει και είσαι απο Αθήνα, μπορείς να πάς στο Ελ. Βενιζέλος και να το εκτελωνίσεις μόνος σου. Το πολύ 20-30€ να είναι, τα κουριερ βάζουν τα κερατιατικά τους και φτάνει στα 130-150.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σου έρθει και είσαι απο Αθήνα, μπορείς να πάς στο Ελ. Βενιζέλος και να το εκτελωνίσεις μόνος σου. Το πολύ 20-30€ να είναι, τα κουριερ βάζουν τα κερατιατικά τους και φτάνει στα 130-150.

Μπα πείρα τηλέφωνο σήμερα και μου είπαν 66ε για να το εκτελωνήσω μόνος μου. Επίσης ενημέρωσα πως αρνούμαι το δέμα και τώρα θα δούμε τι θα γίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από διάβασμα του thread σκέφτομαι να αγοράσω παππούτσια από το eastbay περίπου 75-100 δολάρια για πρώτη φορά . Είμαι τελίως άσχετος με αγορές από το internet . Ποια pre-paid card συμφέρει για αγορές μέσω internet με μια γρήγορη αναζήτησ δε γράφουν όλες οι τράπεζες τις λεπτομέριες στο site τους , και βλέπω π.χ. ότι της τράπεζας πειρεώς δε συμφέρει γιατί δεσμευέσαι να έχει λογαριασμό. Μετά από την έκδοση της prepaid αγοράζω με την επιλογή visa ή μέσω paypal ;

 

Όποιος έχει κάποιο guide ή μπορεί να μου περιγράψει τη διαδικασία τονν ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από διάβασμα του thread σκέφτομαι να αγοράσω παππούτσια από το eastbay περίπου 75-100 δολάρια για πρώτη φορά . Είμαι τελίως άσχετος με αγορές από το internet . Ποια pre-paid card συμφέρει για αγορές μέσω internet με μια γρήγορη αναζήτησ δε γράφουν όλες οι τράπεζες τις λεπτομέριες στο site τους , και βλέπω π.χ. ότι της τράπεζας πειρεώς δε συμφέρει γιατί δεσμευέσαι να έχει λογαριασμό. Μετά από την έκδοση της prepaid αγοράζω με την επιλογή visa ή μέσω paypal ;

 

Όποιος έχει κάποιο guide ή μπορεί να μου περιγράψει τη διαδικασία τονν ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή με έχει ζαλίσει μια φίλη. Έχει πάρει ή έχει ακούσει κανείς ποτέ τπτ για το 6pm.com ;

 

Αν έχει αυθεντικά προϊόντα κυρίως , έξοδα αποστολής , αξιοπιστία κτλ .

 

edit: Εντάξει άκυρο δεν στέλνουν εκτός US λέει..

 

edit2: FAIL get . To 666o post μου , αφορούσε γυναικεία παπούτσια :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή με έχει ζαλίσει μια φίλη. Έχει πάρει ή έχει ακούσει κανείς ποτέ τπτ για το 6pm.com ;

 

Αν έχει αυθεντικά προϊόντα κυρίως , έξοδα αποστολής , αξιοπιστία κτλ .

 

edit: Εντάξει άκυρο δεν στέλνουν εκτός US λέει..

 

edit2: FAIL get . To 666o post μου , αφορούσε γυναικεία παπούτσια :P

 

http://www.byserv.com/index.php τσεκαρε αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατά τη γνώμη μου μπορείς να παραγγείλεις πάρα πολλά πράγματα απο το ίντερνετ σχεδόν τα πάντα..αλλά λίγα εκ τον οποίον δεν μπορείς να πάρεις είναι τα παπούτσια.

Γιατί στο μαγαζί πάς και ζητάς το νούμερο σου και το άλλο σε χτυπάει η είναι στενό στα παππούτσια δεν έχει τίποτα στάνταρ η εκτός κι αν το πάρεις 2-3 νούμερα μεγαλύτερο..οπότε πας για βαρκάδα στο τέλος. :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατά τη γνώμη μου μπορείς να παραγγείλεις πάρα πολλά πράγματα απο το ίντερνετ σχεδόν τα πάντα..αλλά λίγα εκ τον οποίον δεν μπορείς να πάρεις είναι τα παπούτσια.

Γιατί στο μαγαζί πάς και ζητάς το νούμερο σου και το άλλο σε χτυπάει η είναι στενό στα παππούτσια δεν έχει τίποτα στάνταρ η εκτός κι αν το πάρεις 2-3 νούμερα μεγαλύτερο..οπότε πας για βαρκάδα στο τέλος. :lol:

 

εγω εχω παρει 5-6 ζευγαρια παπουτσια(οχι μονο για μενα αλλα κ για αλλους) απο 3 διαφορετικα μαγαζια και ολα ηταν οκ,και στο κατω κατω τα περισοτερα μαγαζια εχουν απλη διαδικασια επιστροφης ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους παιδιά!Είδα αυτο το θέμα εχθές κ αποφάσισα να παραγγείλω απο το eastbay!

Απόψε κιόλας επειδή λήγει η έκπτωση 20% σε 3 μέρες!Επειδή θέλει κ η κοπέλα μου βγαίνουνε 3 ζευγάρια παπούτσια σύνολο 239.97$ μαζί με τα μεταφόρικα(ουσιαστικά με την έκπτωση 20% δεν τα πληρώνεις;))!

Θέλω να ρωτήσω αν θα υπάρξει πρόβλημα στο τελωνείο!Αν εχει παραγείλει κάποιο άλλο παιδί απο εδώ με τέτοιο ποσό κ πόσα πλήρωσε!Αμα είναι να την σπάσω την παραγγελία!

Ευχαριστώ πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα πρότεινα να την σπάσεις την παραγγελία, προσωπικά οι παραγγελίες που έχω κάνει δεν ξεπερνούσαν τα 130$ και απο αριθμό απο τεμάχια είχα πάντα όσα χωράνε στην χαρτόκουτα που στέλνουν. (φαντάσου χωράνε 2 ζευγάρια παπούτσια και κανα 2 μπλουζάκια.

 

Βάλε λοιπόν σε μια παραγγελία τα 2 πιο φτηνά ζευγάρια και σε μια άλλη το πιο ακριβό.

 

http://www.retailmenot.com/view/eastbay.com Τσέκαρε και αυτό το site που έχει διάφορα κουπόνια με προσφορές. Αν και στο eastbay πάντα βάζουν καινούργιες. πχ μπορεί τώρα να βάλουν δωρεάν έξοδα αποστολής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...