Προς το περιεχόμενο

Αγορά παπουτσιών μέσω internet και απορίες


slipknot

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα πολύ ενισχυμένα μοντέλα της Asics (δηλαδή με "πολύ gel") είναι τρία, τα Kinsei, τα Nimbus και τα Kayano. Από αυτά τα τρία, τα Kayano απευθύνονται σε ανθρώπους με υπερπρηνισμό. Δεν νομίζω ότι αυτό είναι λόγος να μην τα αγοράσει κανείς (ιδίως αν δεν είναι σοβαρός δρομέας), απλά τα Kayano είναι για την μειοψηφία των δρομέων, ο υπερπρηνισμός είναι πιο σπάνιος.

Από εκεί και πέρα, αν κάποιος έχει κανονικό βάδισμα, αν τα χρήματα δεν είναι πρόβλημα και θέλει το απολύτως πιο άνετο παπούτσι για περπάτημα και περιστασιακό τρέξιμο-ιδίως αν έχει αρκετά κιλά-αγοράζει τα Kinsei. Τα Nimbus είναι επίσης εξαιρετικά άνετα και, επειδή είναι πιο ελαφριά από τα Kinsei, κάνουν και για πιο σοβαρό τρέξιμο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

σε asics καλές τιμές απο Αγγλία θα βρείτε κατά καιρούς και στα sportsshoes.com και startfitness.co.uk.

ψάξτε και για κουπόνι την εποχή της αγοράς γιατί βγάζουν συχνά πυκνά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ομολογώ ότι δεν γνώριζα τίποτα από τα παραπάνω. Βουρ για τα Kinsei λοιπόν.

 

Τα Kinsei είναι απίθανα! Αν προσέξεις, δεν έχουν "διχτάκι" (mesh) πουθενά, είναι φτιαγμένα εξολοκλήρου από συνθετικό, όπως μερικά Nike. Τα Kinsei 2 ήταν τα ωραιότερα και καλύτερα παπούτσια που είχα πάρει ποτέ. Για τρέξιμο ήταν υπερβολικά βαριά, αλλά για καθημερινά ήταν απίστευτα. Μου τα βούτηξαν έξω από την πόρτα του σπιτιού όταν τα άφησα για μία ώρα, μετά από 3 μήνες χρήσης. Ακόμη κλαίω.

Τα 5 είναι αισθητά ελαφρύτερα πλέον. Όλο ψήνομαι να τα αγοράσω, αλλά δυστυχώς δεν μου περισσεύουν πια για να αγοράσω τόσο ακριβά παπούτσια μόνο για καθημερινά και ψιλοφοβάμαι να τα αγοράσω για τρέξιμο, τα Nimbus 15 μου έχουν καθήσει πολύ καλά και λέω να τα ξαναπάρω ή να πάω στα 16. Αλλά τα μπλε Kinsei 5 είναι τρομερά.

Το startfitness το έχω μελετήσει αρκετά καλά. Για τα μπλε Kinsei 5 λόγου χάρη, αυτή τη στιγμή στις 100 λίρες είναι η χαμηλότερη νορμάλ τιμή που θα πιάσουν, αργότερα, όταν θα μείνουν λίγα νούμερα, θα πέσουν στις 90 και ίσως και στις 70, όταν πια θα μείνουν κάτι τεράστια νούμερα. Απλά ποτέ δεν συμπίπτουν clearance και κουπόνια ταυτόχρονα, για να πετύχει κάποιος μία πραγματικά καλή τιμή. Ας πούμε τώρα έχει clearance, όταν θα σταματήσει αυτό, θα αρχίσουν τα κουπόνια.

Πάντως με ένα κουπόνι 10% και δωρεάν μεταφορικά με αγορές πάνω από €150, αγοράζεις 2 ή 3 καλά ζευγάρια παπούτσια για την οικογένεια σε αρκετά δελαστικές τιμές συνολικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφόσον μιλάμε για τα Kayano επείδη τα βρίσκω πιο οικονομικά και με δωρεάν μεταφορικά από το eastbay θα ήταν καλύτερα να ψωνίσω από εκεί σε σχέση με το starfitness? Υπάρχει περίπτωση να χρεωθώ με κόστος τελωνείου?

Εχω να παραγγείλω περίπου 3 χρόνια από το eastbay και την τελευταία φορά νομίζω είχα μόλις 3 ευρώ κόστος για 3 παπούτσια που αγόρασα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα δωρεάν μεταφορικά του eastbay ισχύουν μόνο για αποστολές εντός ΗΠΑ (εκτός κι αν έχει αλλάξει κάτι, που δεν το νομίζω). Επίσης τελευταία φορά που είχα κοιτάξει, το EB δεν έστελνε καν Asics στην Ελλάδα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι απο αμερικη ? αν βλεπω καλα 99 δολαρια εχουν..και το δολαριο ποια ειναι στο 1.2

Βρισκεις kayano 20 με 80 λιρες (η 108€) απο sportsshoes χωρις μεταφορικα και χωρις τελωνειο

Kayano εχει και ποιο φτηνα οπως το 19 απο το sportsdirect και ακομα πιο κατω (για μικροτερα νουμερα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια θέλω να αγοράσω κάτι παπούτσια για τρέξιμο puma αλλά δεν έξω ξαναφορέσει τι νούμερο να πάρω σε casual παπουτσια φοράω 9 uk αλλά έχω και κάτι αθλητικα asics για τρέξιμο που ειναι 9,5uk ενώ άλλα asics που φοράω καθημερινά όπως και τα onitsuka tiger είναι 9 uk στα puma τι να πάρω γιατί βλέπω να είναι κάπως διαφορετικά τα νούμερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ ΠΕΡΙΟΧΗ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 08-01-2015 17:08 ΗΝ ΠΟΛΙΤΕΙΕΣ ΑΜΕΡΙΚΗΣ ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 12-01-2015 14:01 ΕΛΛΑΔΑ - ΑΘΗΝΑ (ΚΑΤ) ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΑΤ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (EMS) 13-01-2015 04:17 ΚΑΤ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (EMS)

τι λετε θα το φαω το τελεωνειο πρωτη φορα αγοραζω απο eastbay 139$ παραγγελια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντα ξεχνάω ποιο ακριβώς στάδιο είναι το "ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΑΤ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ". Άπαξ και δεις το δέμα να έχει πάει στο κέντρο διανομής των ΕΛΤΑ μέσα σε 1-2 μέρες, πάει να πει τη γλύτωσες σχεδόν σίγουρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά ... Υπάρχει κάποιο μαγαζί για παραγγελεία πιο casual παπουτσιών εως και πιο καλών μέσω internet απο εξωτερικό εντός EU. Εννοώ με γνωστές μάρκες να υπάρχει και η δυνατότητα δοκιμής στην Ελλάδα σε πιο συμφέρουσες τιμές. Sportsshoew, startsfitness ka isportsdirect είναι μόνο για αθλητικά και τώρα ψάχνω κάτι καλύτερο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θελω να αγορασω παπουτσια για τρεξιμο,εχετε να μου προτεινετε καποιο?

 

http://www.sportsdirect.com/running/running-shoes/mens-running-shoes#dcp=1&dppp=24&OrderBy=discountvalue_desc&Filter=ACSIZE^7%C2%BD%7CASUB^Running+Shoes|apri^5,65

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...