Προς το περιεχόμενο

Αγορά παπουτσιών μέσω internet και απορίες


slipknot

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τι εννοείς μ@κία κ μισή ; ομορφιά ή ποιότητα ;

 

με 20-25€ μια χαρά παπουτσάκι για 6μηνο παίρνεις παντού.

 

δε βλέπω κανένα λόγο να ψάχνεσαι, αφού έτσι κι αλλιώς σε βάθος χρόνου καταστρέφεις το σώμα σου αν χρησιμοποιείς τέτοιας ποιότητας παπούτσια.

 

Εννοω κακη ποιοτητα και φυσικα 'ασχημο'. Ενω απο το λινκ που εδωσα φαινονται 'αξιοπρεπη'.

 

Γιατι με τετοια παπουτσια χαλας το σωμα σου; Για περιστασιακη χρηση τα θελω και να μη με νοιαζει αν χαλασουν, για καθε μερα εχω καλα nike.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εννοω κακη ποιοτητα και φυσικα 'ασχημο'. Ενω απο το λινκ που εδωσα φαινονται 'αξιοπρεπη'.

 

Γιατι με τετοια παπουτσια χαλας το σωμα σου; Για περιστασιακη χρηση τα θελω και να μη με νοιαζει αν χαλασουν, για καθε μερα εχω καλα nike.

 

μάλιστα.

 

αν καταλάβεις οτι τα πόδια σου είναι αυτά που κουβαλούν το ΧΧ βάρος + την καταπόνηση των όποιων εργασιών 24/7...

 

τότε θα καταλάβεις πόσο σημαντικό είναι να επενδύεις σε πατούμενο κι όχι να προσπερνάς σε κάτι βολικό..

 

εγώ θα φορούσα τα nike...κι ας χαλούσαν 2 μήνες νωρίτερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοω κακη ποιοτητα και φυσικα 'ασχημο'. Ενω απο το λινκ που εδωσα φαινονται 'αξιοπρεπη'.

 

Γιατι με τετοια παπουτσια χαλας το σωμα σου; Για περιστασιακη χρηση τα θελω και να μη με νοιαζει αν χαλασουν, για καθε μερα εχω καλα nike.

 

12€ ή 15€ έχει το λιδλ την πέμπτη καλό παπουτσάκi robe di kappa.

 

το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να πας 8 το πρωι να παρεις το νουμερο σου..

απλως οχι σε τρομερα κεντρικο καταστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12€ ή 15€ έχει το λιδλ την πέμπτη καλό παπουτσάκi robe di kappa.

 

το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να πας 8 το πρωι να παρεις το νουμερο σου..

απλως οχι σε τρομερα κεντρικο καταστημα.

 

Σωστος. Μονο που το εχω ηδη αγορασει αυτο, και σε πληροφορω, ειναι απαιχτο για τα λεφτα του!!!!

Ανετοτατο, ελαφρυ κλπ

Οντως το συγκεκριμενο παπουτσι 'τα σπαει' στο value for money.

Αλλα ειναι και θεμα να μπορεσεις να εισαι στις 8 της Δευτερας στο lidl. Εγω, το ειχα σταμπαρει μηνες οτι το φερνει, και το πηρα μια περασμενη φορα, ημουν τυχερος.

 

Θα θελα ομως μια γνωμη για 'κινεζικα' σαν αυτα στο λινκ που εδωσα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπιζω να εχω κι εγω μερικες ευστοχες παρατησεις απο εσας, με τοση εμπειρια που εχει συσσωρευτει απο τοσους πολλους ολα αυτα τα χρονια!!!

 

Θελω ενα φτηνο, κι οταν λεω φτηνο το εννοω, ζευγαρι αθλητικα, για εντελως προχειρη & περιστασιακη χρηση, δηλαδη, οταν πάω μια-δυο φορες τη βδομαδα στην εξοχή σε ένα παλιό σπίτι με κήπο, για ξέσκασμα και προχειροδουλειές.

 

Εντοπισα στο ebay αυτα εδω

http://www.ebay.co.uk/itm/MENS-RUNNING-TRAINERS-BOYS-BLACK-CASUAL-WALKING-RUNNING-GYM-SPORTS-SHOES-SIZE/391031901433?_trksid=p2045573.c100033.m2042&_trkparms=aid%3D111001%26algo%3DREC.SEED%26ao%3D1%26asc%3D29119%26meid%3Df781c719f12341ce96a92f8c2909fb56%26pid%3D100033%26rk%3D1%26rkt%3D4%26mehot%3Dpp%26sd%3D391031901433

 

Σε αυτα τα χρηματα (20€) δεν βλεπω να παιζει κατι αλλο, και θελω, η οποια αγορα μου να γινει μεσω ebay. Δεν θελω επι του παροντος προτασεις του στυλ 'δωσε αλλα 10 ευρω, και αγορασε και απο εκεινο το site'. Σε αυτα τα χρηματα, μονο στο lidl εχω δει να φερνουν, και οποιος προλαβε(εγω ποτέ παντως)

 

Νoname brand, με 'και καλα' σημα asics, αλλα η φωτο τα δειχνει καλουτσικα. Μπορει ομως να ειναι και παραπλανητικη. Οι αξιολογησεις παντως του seller ειναι καλες.

 

Φυσικα δεν περιμενω να εχει αγορασει κανεις απο τον συγκεκριμενο.

Ομως, σιγουρα καποιος μπορει να εχει αγορασει φτηνα αθλητικα απο κινα, και να εχει σχετικη εμπειρια.

 

Θελω λοιπον τις παρατηρησεις σας πανω σε αυτο, αν αξιζει, τι να προσεξω κλπ

Εχει νουμερα, και πιστευω να ειναι ok οπως τα λενε στα νουμερα. Τωρα βεβαια, ποιοτητα-υλικα, δεν μπορω να εχω απαιτησεις, αλλα ομως αν μου εβγαζαν κανα δυο χρονακια, θα ηταν ok.

Αν ομως ειναι να αγοραστουν και σε ενα μηνα να τα φτυσουν, θα ειναι κακή αγορα, έστω και σε αυτα τα λεφτα.

 

Πειτε μου σχετικά λοιπον.

 

φιλε μου αν θες την γνωμη μου τα συγκεκριμενα asics που μπροστά εχουν καστορινο δερμα  μην τα παρεις γιατι χαλάει πολύ ευκολα με μια απλη βροχή βρομίζουν και δεν καθαρίζεται με τίποτα

και το λέω γιατι έχω αγορασμενα απο μαγαζι αντίστοιχα και μου εσπασαν τα νευρα.

 

γενικά στο ebay με paypal μπορεις να κανεις dispute αν δεν σου στειλουν οτι ειναι στην φωτογραφία και ας ειναι μαιμου ,πρεπει να ειναι ιδιο με της φωτογραφίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου αν θες την γνωμη μου τα συγκεκριμενα asics που μπροστά εχουν καστορινο δερμα  μην τα παρεις γιατι χαλάει πολύ ευκολα με μια απλη βροχή βρομίζουν και δεν καθαρίζεται με τίποτα

και το λέω γιατι έχω αγορασμενα απο μαγαζι αντίστοιχα και μου εσπασαν τα νευρα.

 

γενικά στο ebay με paypal μπορεις να κανεις dispute αν δεν σου στειλουν οτι ειναι στην φωτογραφία και ας ειναι μαιμου ,πρεπει να ειναι ιδιο με της φωτογραφίας.

 

Εχεις δικιο για το καστορινο

Σκεφτομουν ομως γι'αυτο εδω

4kv6v9.jpg

 

Δεν φαινονται καστορινα, ή polyester πρεπει να ειναι ή faux-leather.

Τι λες γι'αυτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω το μπροστα σε ολα ειναι με καστορι

 

Ναι, τωρα που το λες, μαλλον ετσι ειναι. Δεν θα ειναι αντοχης και θα λερωνει.

 

Απο 'επωνυμη' αλλα 'φτηνη' μαρκα, αλλα οχι τις κορυφαιες nike-puma-adidas κλπ που εχουν το κοστος τους, τι θα προτεινες;

Αν πεις δηλαδη οτι ξεφευγω απο το noname αλλα δεν τα σκαω και για μια πανακριβη μαρκα.

Για casual trainers, περπατημα ανετο, βολτα κι ετσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα...

εχω μερικες αποριες με το jd sports

ειχε παραγγειλει κανεις απο εκει? ειναι αξιοπιστο? σε ποσες μερες ερχονται οι αγορες?

επισης, τα νουμερα για τα παπουτσια ειναι σε uk? ή us?

τελος, υπαρχει στανταρ ωρα που ανανεωνεται το site καθε μερα? γιατι μπαινω συχνα πυκνα και μολις βρισκω κατι σε προσφορα,λεει no price available... υπαρχει καποια ωρα που προλαβαινει κανεις αυτες τις προσφορες? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχει πάρει κανείς mizuno από aliexpress;

 

βλέπω πάρα πολλές παραγγελίες με απίστευτα καλά σχόλια!

 

π.χ.

 

http://www.aliexpress.com/store/product/MIZUNO-wave-prophecy-3-Free-shipping-100-Original-2014-women-athletic-shoes-tennis-original-running-shoes/1396716_2037131467.html

 

http://www.aliexpress.com/store/product/100-original-Tenis-Mizuno-men-Wave-Prophecy-2-Men-Athletic-Shoes-Brazil-size-38-5-42/1396716_2046106930.html

 

τι λένε οι ειδικοί;

too good to be true;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχει πάρει κανείς mizuno από aliexpress;

 

βλέπω πάρα πολλές παραγγελίες με απίστευτα καλά σχόλια!

 

π.χ.

 

http://www.aliexpress.com/store/product/MIZUNO-wave-prophecy-3-Free-shipping-100-Original-2014-women-athletic-shoes-tennis-original-running-shoes/1396716_2037131467.html

 

http://www.aliexpress.com/store/product/100-original-Tenis-Mizuno-men-Wave-Prophecy-2-Men-Athletic-Shoes-Brazil-size-38-5-42/1396716_2046106930.html

 

τι λένε οι ειδικοί;

too good to be true;

 

Prophecy 2 με $73 δεν νομίζω να υπάρχει, ασ'το καλύτερα...

Αλλά ακόμη και αν ήταν αληθινό, πολύ "επιθετικό" παπούτσι και σε σχήμα και σε σόλα. Είχα κάποτε ένα καλό ζευγάρι Mizuno και ήταν γενικά σκληρά παπούτσια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα...

εχω μερικες αποριες με το jd sports

ειχε παραγγειλει κανεις απο εκει? ειναι αξιοπιστο? σε ποσες μερες ερχονται οι αγορες?

επισης, τα νουμερα για τα παπουτσια ειναι σε uk? ή us?

τελος, υπαρχει στανταρ ωρα που ανανεωνεται το site καθε μερα? γιατι μπαινω συχνα πυκνα και μολις βρισκω κατι σε προσφορα,λεει no price available... υπαρχει καποια ωρα που προλαβαινει κανεις αυτες τις προσφορες? 

Αξιόπιστο είναι,προχώρα άφοβα.Έχω αγοράσει πολλάκις χωρίς κάποιο πρόβλημα.Τα νούμερα των παπουτσιών είναι uk,η επιχείρηση είναι βρετανική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...