Προς το περιεχόμενο

Αγορά παπουτσιών μέσω internet και απορίες


slipknot

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά καλησπέρα,

Για αγορά ποδοσφαιρικών παπουτσιών πως το βλέπετε αυτό το site?

έχει χαμηλές τιμές πολύ... 

 

http://www.sportskicksuk.co.uk/

 

 

Payment method έχει paypal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

καλησπέρα θέλω να αγοράσω κάτι παπούτσι απο το sportsdirect . περνάν τελωνείο απο εκεί ? τα μεταφορικα πόσο βγαίνουν μου έβγαλε στην αρχή 1 και κάτι ευρώ αλλα μου φαίνεται πολυ λιγο για 3 ζευγάρια θα πληρώσω κάτι όταν ερθουν εδώ ?

Καλησπέρα,τα μεταφορικά έχουν ανέβει στα 9 ευρω.Ξέρει κανείς τίποτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Καλησπέρα,τα μεταφορικά έχουν ανέβει στα 9 ευρω.Ξέρει κανείς τίποτα?

 

Λοιπόν για για παραγγελίες άνω των 100 ευρώ είναι 1 ευρώ. Οι παραγγελίες κάτω των 100 ευρώ είναι κάπου στα 9 ευρώ. Τα φέρνει η DHL στο σπίτι σας μετά από 8 ημέρες περίπου. Τελωνείο δεν περνάνε αφού είναι από Ευρώπη και ότι είναι από Ε.Ε δεν περνάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για σας παιδιά,μου έχει στήλη από το σάββατο η sd τον κωδικό τις dhl για παρακολούθηση τις παραγγελίας,βάζο τον κωδικό και μου βγάζει συνεχεια αυτό  (Not found): No result found for your DHL query. Please try again,πρέπει να κάνω εγγραφη στην dhl για να δω την παραγγελια μου?πιο είναι το πρόβλημα ξέρει κανεις?                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           Τελικά έστειλα μήνυμα στο sd ότι είναι λάθος το νούμερο παρακολούθησης παραγγέλλεις,αφού πήρα πρώτα τηλέφωνο στην dhl και το επιβεβαίωσα,και μου στείλανε καινούριο νούμερο, και τώρα είναι βουδαπέστη

Επεξ/σία από vagos44
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Καλησπέρα,τα μεταφορικά έχουν ανέβει στα 9 ευρω.Ξέρει κανείς τίποτα?

 

Λοιπόν για για παραγγελίες άνω των 100 ευρώ είναι 1 ευρώ. Οι παραγγελίες κάτω των 100 ευρώ είναι κάπου στα 9 ευρώ. Τα φέρνει η DHL στο σπίτι σας μετά από 8 ημέρες περίπου. Τελωνείο δεν περνάνε αφού είναι από Ευρώπη και ότι είναι από Ε.Ε δεν περνάει.

 

Εδώ και λίγες μέρες ακόμα και στις παραγγελίες άνω των 100 ευρώ,χρεώνει 8,99 ευρώ για τα μεταφορικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπερα παιδια..Θελω να κανω μια παραγγελια απο eastbay τησ ταξης των 300$ μαζι με μεταφορικα και ενα κουπονι εκπτωσης που βρηκα για το east bay.Τα ιδια προιοντα τα βρηκα σε ελληνικο σαιτ 350 ευρω μαζι μετα μεταφορικα.Αν τυχον και περασουν απο το τελωνειο και τουσ κατσει στο ματι το λογικα μεγαλο μου πακετο ποσο φορο μπορει να μου βαλουν..Γιατι και 30 και 50 ευρω να μου βαλουν που απο τι εχω διαβασει τοσο περιπου βαζουν με συμφερει..Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων σε αυτουσ που θα ασχοληθουν να μου απαντησουν στο post μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55€ θα είναι μόνο το ΦΠΑ.

βάλε και μερικά ακόμα έξτρα που κοτσάρουνε συνήθως, δεν νομίζω να γλιτώσεις πάνω απο 20-30 ευρώ σε σχέση με το ελληνικό κατάστημα.

 

καλύτερα πάρτα απο εδώ ή κοίτα απο ευρώπη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από καιρό λέω να ξαναπαραγγείλω κι εγώ από eastbay 2 ζευγάρια Νike που δε βρίσκω σε ευρωπαϊκά μαγαζιά.Συνολικό κόστος με μεταφορικά,κουπόνια κτλ είναι στα 176$.Έχει κάποιος πρόσφατη εμπειρία από εκεί σε ανάλογου εύρους τιμής και βάρους παραγγελία ή είναι 50-50 το αν θα περάσει τελωνείο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδια... Ερωτηση.. Από που πρέπει να γράφει made in σε παπούτσια asics;; Cambodia;Indonesia;China;

 

Τα Asics Kayano 20 που πήρα από το αγγλικό sportsdirect είναι made in China.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Asics Kayano 20 που πήρα από το αγγλικό sportsdirect είναι made in China.

 

Από μαγαζί στο σκρούτζ πήρα παπούτσι acics και εγώ με τη σειρά μου, και ήταν made in china.

Το γύρισα πίσω και πήρα τα λεφτά μου. Όταν το φόρεσα είχε διαφορά, δεν καταλάβαινες το gel και ήταν αρκετά σκληρό.

 

Ρώτησα άτομο που δουλεύει σε μαγαζί με αθλητικά ( πωλητής ), και μου είπε ότι τα παλιά παπούτσια asics ( προηγούμενα μοντέλα) είναι από Cambodia, ενώ τα καινούργια μοντέλα από Indonesia.  

 

Επίσης φίλε nzeppos, μου είπε ότι αυτά που πήρες είναι πιο πολύ για άτομα με αρκετά κιλά ( γιατί το είδα και εγώ αυτό το μοντέλο ) για να καταλάβουν το gel μου είπε.. και μου συνέστησε να μην το πάρω...Δεν ξέρω εσύ αν βλέπεις διαφορά από αυτά που πήρες από sd.  

 

Αυτά για όποιον σκέφτεται για asics. Αν έχει κάποιος άλλος κάποια πληροφόρηση, καλό είναι να την μοιραστεί μαζί μας.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω για τα άλλα μοντέλα της Asics από Ινδονησία, Καμπότζη κλπ (αφού δεν έχω μέτρο σύγκρισης), πάντως το συγκεκριμένο Kayano είναι ό,τι πιο μαλακό έχω φορέσει ποτέ και το περπάτημα/τρέξιμο είναι απόλαυση. Δεν περίμενα ότι θα μου έβγαινε καλύτερο από τα δεκάδες Nike και Jordan που έχω αγοράσει από Eastbay. Όταν όμως το πρωτοφόρεσα, με εξέπληξε και ευχαρίστως θα αγόραζα κι άλλα τέτοια μοντέλα.

 

Δεν ξέρω αν είναι θέμα κιλών (δεν έχω και λίγα), πάντως θυμάμαι πως κάποια στιγμή ζήτησα από τη γυναίκα μου να το δοκιμάσει (η οποία δεν είναι ούτε 50 κιλά) και το βρήκε κι αυτή πολύ μαλακό και άνετο. Ενδεχομένως τα μοντέλα από Ινδονησία να είναι ακόμα πιο μαλακά, αλλά και το κινέζικο μια χαρά μου φάνηκε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω για τα άλλα μοντέλα της Asics από Ινδονησία, Καμπότζη κλπ (αφού δεν έχω μέτρο σύγκρισης), πάντως το συγκεκριμένο Kayano είναι ό,τι πιο μαλακό έχω φορέσει ποτέ και το περπάτημα/τρέξιμο είναι απόλαυση. Δεν περίμενα ότι θα μου έβγαινε καλύτερο από τα δεκάδες Nike και Jordan που έχω αγοράσει από Eastbay. Όταν όμως το πρωτοφόρεσα, με εξέπληξε και ευχαρίστως θα αγόραζα κι άλλα τέτοια μοντέλα.

 

Δεν ξέρω αν είναι θέμα κιλών (δεν έχω και λίγα), πάντως θυμάμαι πως κάποια στιγμή ζήτησα από τη γυναίκα μου να το δοκιμάσει (η οποία δεν είναι ούτε 50 κιλά) και το βρήκε κι αυτή πολύ μαλακό και άνετο. Ενδεχομένως τα μοντέλα από Ινδονησία να είναι ακόμα πιο μαλακά, αλλά και το κινέζικο μια χαρά μου φάνηκε.

 

 Επειδή ενδιαφέρομαι και εγώ για ανατομικά αθλητικά παπούτσια, το συγκεκριμένο site από ποια χώρα είναι και τα έξοδα μεταφορικών για παραγγελίες είτε άνω είτε κάτω των 100 € ισχύουν?

Επίσης είδα ότι στο ίδιο site έχει και παπούτσια για παιδάκια (πολύ οικονομικά) αλλά δεν καταλαβαίνω τα μεγέθη (ορισμένα αρχίζουν από C)! Γενικά ανατομικά παπούτσια αθλητικά και μη για παιδάκια από 2-5 ετών πού μπορώ να βρω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι Αγγλία άρα δεν υπάρχει θέμα τελωνείου. Για τα μεταφορικά δεν είμαι εντελώς σίγουρος, αφού συχνά αλλάζουν τις τιμές τους. Πάντως στη δική μου περίπτωση (βλ. αγορά των Kayano) δεν πλήρωσα τίποτα σε μεταφορικά, μόνο τα ίδια τα παπούτσια. Για τα μεγέθη που λες, δυστυχώς δεν έχω ιδέα, μάλλον θα χρειαστεί γκουγκλάρισμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...