Προς το περιεχόμενο

Αλλαγή σκληρού δίσκου σε PlayStation 3 - Οδηγίες, απορίες, προβλήματα


three_brothers1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχεις δικιο απλως πολλα εχουν ακουστει για ελαττωματικά προιοντα της WD σε συγκριση με σκληρούς άλλων εταιρειών ακόμη και αυτά κάτω των 500GB

 

για τους εσωτερικούς θα συμφωνήσω ότι το ιδανικό είναι αυτοί ανάμεσα σε 500-640 χώρο άντε με το ζόρι 750...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 322
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εχεις δικιο απλως πολλα εχουν ακουστει για ελαττωματικά προιοντα της WD σε συγκριση με σκληρούς άλλων εταιρειών ακόμη και αυτά κάτω των 500GB

 

για τους εξωτερικούς θα συμφωνήσω ότι το ιδανικό είναι αυτοί ανάμεσα σε 500-640 χώρο άντε με το ζόρι 750...

για εσωτερικο μιλαω μεχρι 500-640. ισως παρανοησες

εξωτερικο βαλε οτι θες μεχρι και 2Τ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για εσωτερικο μιλαω μεχρι 500-640. ισως παρανοησες

εξωτερικο βαλε οτι θες μεχρι και 2Τ

 

edit: για εσωτερικους της WD αναφερομουνα οπου εχουν δημιουργηθει παραπονα ακομη και για τα μικρα μοντελα(160,320 κτλ...) δεν ξερω αν καποιος εδω μεσα εχει εσωτερικο της Western Digital και εαν του εχει δημιουργησει κανενα θεμα αλλα επειδη θελω και γω εναν τετοιο της εταιρειας θα ηθελα να ακουσω γνωμες πανω σε αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

edit: για εσωτερικους της WD αναφερομουνα οπου εχουν δημιουργηθει παραπονα ακομη και για τα μικρα μοντελα(160,320 κτλ...) δεν ξερω αν καποιος εδω μεσα εχει εσωτερικο της Western Digital και εαν του εχει δημιουργησει κανενα θεμα αλλα επειδη θελω και γω εναν τετοιο της εταιρειας θα ηθελα να ακουσω γνωμες πανω σε αυτο

εγω εχω WD250 SATA 2.5'' σε λαπτοπ εδω και 6 χρονια. Λειτουργει ακομη, τον εκανα εξωτερικο

τωρα εχω βαλει WD500 στο ιδιο λαπτοπ (ηταν εξωτερικος και τον εκανα εσωτερικο δηλαδη - τον εχω 3 χρονια) και επισης WD500 (τον ιδιο) στο ΠΣ3 τον οποιο πηρα τα χριστουγεννα.

Τον 320αρη του ΠΣ3 τον εκανα κι αυτον εξωτερικο (ηταν τοσιμπα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τους 2 πρωτους τους εχω και δουλεουν αψογα .. τους ειχα και στο πλευ τωρα εχω τον 750 εσωτερικο και τον 500 εξωτερικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία και γω μαλλον για αυτους θα παω μιας και καλύπτουν τις απαιτησεις μου για μνημη και απόδοση  εσυ eddie που περασες 750gb της WD ειχες καθολου προβλημα με θερμοκρασία οσο καιρο το εχεις?

 

 

 

Τελος ειναι υποχρεωτικό να κάνω backup στα αρχεια μου πριν βαλω το νεο δίσκο. ρωτώ από φοβο μην χαθει το cfw μετα το format

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Backup κανεις για να κρατησεις saves + trophies. Αν δεν τα θες δεν κρατας backup. Φυσικα και δεν ειναι υποχρεωτικο.

Με το φορματ δεν χανεται κανενα cfw. Μιλαω υπευθυνα. Εκτος αν βαλεις αλλο firmware οταν σου ζητηθει !!! Αν καταφερεις και το κανεις αυτο τι να σου πω :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι  ρε φιλε αφου τα παμε.... :-D  οταν ανοιξω την κονσολα θα εχω μεσα στο στικακι στη διαδρομη PS3/UPDATE/PS3UPDAT.PUP το rogero 4.40 1ν03 θα μου το ζητησει, θα το κανω install και μετα format(ελπιζω να τα πα σωστα... :wacko: )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα παιδιά..... Σήμερα αγόρασα το Playstation 3 super slim 12GB. Πολύ όμορφο και πραγματικά δεν έχει καμία σχέση με το παλιό μου Playstation 2 slim αλλά και με τα προηγούμενα Playstation 3 ( Fat, Slim).  Είχα να επιλέξω ανάμεσα στο 12GB και το 500GB. Αλλά μιάς και είχα πάνω μου 160€ κατέληξα στο 12GB. Το αγόρασα πιο πολύ για το Bluray Player και πιο λίγο για παιχνίδι. Έχω την εξής απορία....  Θα μου φτάσει ο χώρος του σκλήρου ή θα χρείαστει να πάρω άλλο δίσκο(μεγαλύτερης χωρητικότητας);;;;;;;; Πόση χωρητικότητα έχει το savegame του κάθε παιχνιδιού  PS3(περίπου);;;;;;;;; Με το PS2 είχα αγορασεί μια Memory Card 32MB και είχα το κεφάλι μου ήσυχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα saves εισαι οκ.......για να κατεβασεις games δεν εισαι.ιδιο προβλημα εχω κ εγω κ πρεπει να βαλω αλλο εσωτερικο γιατι με εξωτερικο μονο σε jailbroken παιζει καποιο παιχνιδι

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλε και τα updates, που σε μερικά είναι τραγικά μεγάλα στο PS3. Θα γεμίσει πριν πολάβεις να το καταλάβεις. 

 

Εν τω μεταξύ, παίζει να είσαι το πρώτο άτομο που λέει ότι του φαίνεται καλύτερο το Super Slim από τα προηγούμενα. Μια άθλια πλαστικούρα το βρίσκω εγώ. Γούστα, θα μου πεις. Just saying...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ όλους για τις απάντησεις σας..... Δηλαδή για το Uncharted 3, to GT5, to GTA IV, to NFS hot persuit kai to tekken 6 θα μου φτάσει ο 12αρης η να παρώ τον 500αρη???????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τιποτα δε σου φτανει 12 αν θες να εγκαταστησεις GT5  + GtA IV που απ οσο θυμαμαι εχουν μεγαλα υποχρεωτικα install. για το GT5 ειδικα προτεινεται να εγκαταστησεις ολο το παιχνιδι στο σκληρο αν δε θες να σου κανει μεγαλο loading time 4,5GB πιανει το Install χωρις να εχω εγκαταστησει ολο το παιχνιδι γιατι το τρεχω απο σκληρο με το backup του.

Το UC3 απ οτι ειδα εχει 0,5GB install, το GTAIV δε θυμαμαι αλλα ειναι κι αυτο μεγαλο. Τα αλλα δε πρεπει να πιανουν πολυ.

Αν εχει ακομη τη προσφορα στα public με 170 ΠΣ3 + extra  DS3 παρε αυτο και βαζεις σκληρο εξτρα 500αρη με αλλα 60 μαζι με το bracket. Συνολο 230 μπροστα στα 260+ που εχουν τα 500αρια PS3 χωρις εξτρα DS3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...