Προς το περιεχόμενο

Αλλαγή σκληρού δίσκου σε PlayStation 3 - Οδηγίες, απορίες, προβλήματα


three_brothers1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

η εγγύηση δεν χαλάει 100%

 

και νομίζω ότι οποιοσδήποτε 2,5" σκληρός για λαπτοπ μπαίνει στο ps3 ( δεν έχω αλλάξει τον δικό μου για να σου προτείνω σίγουρα)

edit αρκεί να μην έχει ύψος μεγαλύτερο από 9,5 χιλιοστά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Upgrading the HDD will not void the warranty, however, the consumer takes full responsibility when upgrading the HDD.

 

Source.png Πηγή: http://support.us.playstation.com/app/answers/detail/a_id/362">upgrading the hdd

 

η ταινία ασφαλείας-εγγύησης δεν καλύπτει τον σκληρό

το θυμόμουν γιατί ήθελα να αλλάξω αλλά έκατσα και έσβησα demo & game data και δεν χρειάστηκε τελικά .

 

ύψος, πάχος λεπτομέρειες :-D  το ίδιο λέμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλαγή δίσκου για PS3 Super Slim 12 GB

 

 

Καλημερα
Εχω το νεο ps3 slim με τον 12 gb ssd σκληρο......πως μπορω να του βαλω εξωτερικο σκληρο οποτε οταν κατεβαζω κατι απο το network για παραδειγμα καποιο παιχνιδι να το παω εκει και να το παιζω απο εκει???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα το κάνεις. Υπάρχουν σκληροί δίσκοι φτιαγμένοι ειδικά για την κονσόλα σου. Ένας υπάρχει εδώ (είναι εξωτερικός):
http://www.public.gr/product/gaming/accessories/ps3-accessories/sony-playstation-3-250gb-hard-disk-drive-esoterikos-skliros-diskos-plus-basi-ps3/prod3110254pp/#.UNq9LncnOSo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι υπαρχει εσωτερικος το γνωριζα και ακριβως πως να τον κανω format......εξωτερικο ηθελα να βρω τροπο γιατι εχω 3 και καθονται

Ευχαριστω και χρονια πολλα παντος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο εξωτερικο δισκο δεν μπορεις να παιξεις παιχνιδια παρα μονο αν εισαι σε custom firwmare.Βεβαια οι νεες κονσολες δεν μπορουν να γινουν jaibroken ακομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναγκαστικα πας για εσωτερικο

κοιτα εδω post 8 για λυσεις σαφως οικονομικοτερες απο το official 250αρι

http://www.insomnia.gr/topic/469922-sony-playstation-3-slim-12gb-£11999-amazoncouk/?p=5149022

 

εκτος αν εχεις συμβατο SATA 2.5' που τοτε θα χρειαστεις μονο το mounting bracket

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου πω δύο πράγματα 1)Πρέπει να είναι φορμαρισμένος σε FAT32 ο δίσκος και χωρίς partition 2) (εξωτερικό παίρνει μέχρι 1TB σε FAT32 πάντα) θα σε συμβούλευα να πας μέχρι 300 GB για να είσαι σίγουρος ότι θα τον δει !

Και άμα δεν έχεις πρόβλημα χώρου μην τον αλλάξεις και τέλος πάντων κάνε του format από το PS3 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τα 12 gb δεν έχω χώρο ούτε για να παίξω τα παιχνίδια μου, δλδ μας κοροιδεύουν? Είναι τραγικά λίγο... οπότε πρέπει να βάλω εναν 750άρι θα έλεγα, διάβασα οτι μέχρι 750 gb μπαίνει και να είναι 5400 rpm, SATA και 2,5''. Το δοκίμασα και με έναν εξωτερικό σε fat32 όπως λές αλλα δεν μπορώ να παίξω τα παιχνίδια με τον εξωτερικό, οπότε θα βάλω εναν εσωτερικό απο netbook. Απλά επειδή το PS3 με τα 12 gb δεν έχει σκληρό μέσα αλλα flash memory έλεγα μήπως χρειάζομαι κ κάτι άλλο πέρα απο τον δίσκο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...