Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Και Ad ezreal mid τι ειναι δηλαδη 3χ troll build?  :P

Ε καπως ετσι :P

Το build στο rift δεν παίζει τόσο ρόλο. Πχ, ο Ap Ezreal mid είναι viable. Δε θα χάσεις το παιχνίδι επειδή πήρες Ap ezreal, ούτε καν αν είσαι και bot ap ezreal. Το Last whisper είναι απέναντι σε armor. Αν ο Jungle Jarvan είναι AD , δε χρειάζεσαι πχ. Last whisper. Και ο Ad jarvan δεν είναι optimal αλλά είναι πολύ viable και ούτω καθεξής. Αν είσαι Ap Malphite επίσης μπορείς να τα πας μια χαρά ή ακόμα και AD Lulu.

O ap ezreal mid ειναι viable σε τι elo,  bronze / silver? Ρε πες μου οτι κανεις πλακα...πες μου 1 mid champ που δεν θα λιωσει τον ezreal mid. Κατσε να σκεφτω, ezreal ap mid vs Ahri / Fizz / Zed / Lux / Swain / Οriana / Xerath μερικα παραδειγματα.  Nταξει, δεν εχει καν πλακα

 

Αν ο jungler (οποιοσδηποτε jungler) παει AD το game εχει τελειωσει, εκτος αν υπαρχει μεγαλη διαφορα σε skill εναντια στις δυο ομαδες. Υπαρχουν λογοι που ο Jungler πρεπει να γινει tanky. Eπισης, και AD να παει, με runes + το base armor του ο AD jarvan φτανει 90 armor. Ε στα 90 armor το lw σου δινει περισσοτερο dps απο οποιοδηποτε αλλο item, και ειναι και το φτηνοτερο. Τωρα για τα ap malphite και τα ad lulu τι να σχολιασω..

 

 

 

 

Μπορείς να φτιάξεις τα αντικείμενα που θες αλλά μπορείς και να forcareis το Playstyle που θες. Δεν τανκάρεις αρκετά στα teamfights γιατί πήγες AD? Φόρσαρε skirmishes κλπ. κλπ.  

Και οι αντιπαλοι θα σαφησουν να σουλατσαρεις.  Αν δεν μπορεις να κανεις teamfight, θα πανε baron η straight to inhibitor. Να σε δω μετα τι θα κανεις με AD jarvan, adc lulu και ap malphite :D

Oσο υπηρχαν τα rewards για τα ranked κλαιγοσασταν για τους συμπαικτες που ειχατε,τωρα που δεν υπαρχουν και δεν εχουν τοσο σημασια κλαιγεστε για τους συμπαικτες σας στα normal.Οποτε οπως καταλαβαινω μερικοι δεν προκειται να ειστε ποτε ευχαριστημενοι.Μηπως να το αφηνατε το παιχνιδακι αν ειναι ετσι?

Μαλλον πρεπει να ξαναδιαβασεις το topic γιατι εισαι εκτος θεματος

 

Ποσοι θα παρουν Executioners Calling/Morellonomicon οταν ειναι vs Mundo?

Ποσοι ξερουν οτι το armor pen γινεται "counter" απο ακομα πιο πολυ armor οταν εχεις το απαραιτητο health?

Ποσοι ξερουν οτι το Lich Bane ειναι effective οταν εχεις πανω απο 150 AP ?

 

Aν και σε γενικες γραμμες συμφωνω, executioners και morello δεν χρειαζονται. Το exec ειναι αθλιο, και το morello δεν βοηθαει  αν ο αλλος το μυριζεται, δεν θα ανοιξει την ulti στο 10% hp αλλα στο 60%. Το ignite κανει την δουλεια, δεν χρειαζεσαι morello.

 

Btw το armor penetration γινεται counter απο aspeed reduction και απο health. Οχι απο πιο πολυ armor, μιας και οσο πιο πολυ armor βγαλεις, τοσο πιο cost efficient κανεις το last whisper του αντιπαλου και τοσο πιο cost inefficient κανεις το armor που μολις αγορασες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για το αρμορ που λετε http://www.lolking.net/guides/38109

To oλο concept ειναι λαθος γιατι δεν συγκρινει τα υπολοιπα items με το lw. Πχ, οταν ο αντιπαλος εχει 200 armor, βγαζοντας BT (που κοστιζει 3.2k) ποσο dmg κοβεις σε σχεση με το LW που κοστιζει 2.3k.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Aν και σε γενικες γραμμες συμφωνω, executioners και morello δεν χρειαζονται. Το exec ειναι αθλιο, και το morello δεν βοηθαει  αν ο αλλος το μυριζεται, δεν θα ανοιξει την ulti στο 10% hp αλλα στο 60%. Το ignite κανει την δουλεια, δεν χρειαζεσαι morello.

 

Btw το armor penetration γινεται counter απο aspeed reduction και απο health. Οχι απο πιο πολυ armor, μιας και οσο πιο πολυ armor βγαλεις, τοσο πιο cost efficient κανεις το last whisper του αντιπαλου και τοσο πιο cost inefficient κανεις το armor που μολις αγορασες

 

Το exec ναι ειναι χαλια item , απλα το ανεφερερα ως ειδικη περιπτωση 

Αν δεν εχεις αναγκη τα effects του Chalice τοτε το Morellos ειναι εξαιρετικο item . Οχι μονο για Mundo κτλ , αλλα κοβει και το lifesteal 

 

Uhm διαφωνω στο last part . Για armor pen αν κατσεις και κανεις τα math θα δεις οτι επειδη κανεις δεν θα παρει πανω απο Cleaver και LW μαζι ( μιας και δεν υπαρχουν κ αλλα apen items εκτος απο Ghostblade ) τοτε το apen σου βαραει κοφτη . Αρα απο καποιο σημειο κ μετα το apen σου θα γινει Ignored γιατι πολυ απλα ο αλλος θα εχει απειρο armor

 

Αυτο φυσικα σε συνδυασμο με health γιατι δεν μπορεις να εχεις 1500 health και 250 armor 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το exec ναι ειναι χαλια item , απλα το ανεφερερα ως ειδικη περιπτωση 

Αν δεν εχεις αναγκη τα effects του Chalice τοτε το Morellos ειναι εξαιρετικο item . Οχι μονο για Mundo κτλ , αλλα κοβει και το lifesteal 

 

Uhm διαφωνω στο last part . Για armor pen αν κατσεις και κανεις τα math θα δεις οτι επειδη κανεις δεν θα παρει πανω απο Cleaver και LW μαζι ( μιας και δεν υπαρχουν κ αλλα apen items εκτος απο Ghostblade ) τοτε το apen σου βαραει κοφτη . Αρα απο καποιο σημειο κ μετα το apen σου θα γινει Ignored γιατι πολυ απλα ο αλλος θα εχει απειρο armor

 

Αυτο φυσικα σε συνδυασμο με health γιατι δεν μπορεις να εχεις 1500 health και 250 armor 

Μα δεν υπαρχουν και πολλοι heroes που θα κανανε morellos αντι για athenes. Vladimir ισως? :D

Nαι ρε συ αλλα εχεις και το 8% απο masteries + τα flat (10 του bc και 6 απο masteries). Τεσπα, δεν το εχω ψαξει για VS 300+ armor, παντως γενικα οταν βλεπω adc με infinity + pd τραβαω τα βυζια μου μεχρι να ξεχειλωσουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω το παιρνω συχνα πυκνα σε mid champs οταν ειμαι vs ad και δεν εχω αναγκη chalice η tear

Eιναι και εξαιρειτκο main item σε support για CDR/AP

 

Dunno μπορει να ειμαι biased αλλα σε γενικες γραμμες το θεωρω πολυ χρησιμο item 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε καπως ετσι :P

O ap ezreal mid ειναι viable σε τι elo,  bronze / silver? Ρε πες μου οτι κανεις πλακα...πες μου 1 mid champ που δεν θα λιωσει τον ezreal mid. Κατσε να σκεφτω, ezreal ap mid vs Ahri / Fizz / Zed / Lux / Swain / Οriana / Xerath μερικα παραδειγματα.  Nταξει, δεν εχει καν πλακα

 

Αν ο jungler (οποιοσδηποτε jungler) παει AD το game εχει τελειωσει, εκτος αν υπαρχει μεγαλη διαφορα σε skill εναντια στις δυο ομαδες. Υπαρχουν λογοι που ο Jungler πρεπει να γινει tanky. Eπισης, και AD να παει, με runes + το base armor του ο AD jarvan φτανει 90 armor. Ε στα 90 armor το lw σου δινει περισσοτερο dps απο οποιοδηποτε αλλο item, και ειναι και το φτηνοτερο. Τωρα για τα ap malphite και τα ad lulu τι να σχολιασω..

 

 

 

 

Και οι αντιπαλοι θα σαφησουν να σουλατσαρεις.  Αν δεν μπορεις να κανεις teamfight, θα πανε baron η straight to inhibitor. Να σε δω μετα τι θα κανεις με AD jarvan, adc lulu και ap malphite :D

Μαλλον πρεπει να ξαναδιαβασεις το topic γιατι εισαι εκτος θεματος

Aν και σε γενικες γραμμες συμφωνω, executioners και morello δεν χρειαζονται. Το exec ειναι αθλιο, και το morello δεν βοηθαει  αν ο αλλος το μυριζεται, δεν θα ανοιξει την ulti στο 10% hp αλλα στο 60%. Το ignite κανει την δουλεια, δεν χρειαζεσαι morello.

 

Btw το armor penetration γινεται counter απο aspeed reduction και απο health. Οχι απο πιο πολυ armor, μιας και οσο πιο πολυ armor βγαλεις, τοσο πιο cost efficient κανεις το last whisper του αντιπαλου και τοσο πιο cost inefficient κανεις το armor που μολις αγορασες

Ap ezreal mid Μονο απο Platinum και πανω ειναι Viable αυτο ειναι αυτονοητο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ap ezreal mid Μονο απο Platinum και πανω ειναι Viable αυτο ειναι αυτονοητο.

Πλακα με κανεις? Εχεις παιξει ap ezreal mid vs diamond ας πουμε και πηρες lane?

 

Btw, τα περισσοτερα ranked με ezreal τα εχω γιαυτο το λεω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλακα με κανεις? Εχεις παιξει ap ezreal mid vs diamond ας πουμε και πηρες lane?

 

Btw, τα περισσοτερα ranked με ezreal τα εχω γιαυτο το λεω

Ειπα οτι μπορει να παιξει δεν ειπα ουτε αν ειναι Op ουτε αν μου αρεσει ουτε τιποτα.Τι elo εισαι καταρχας και εννοεις οτι τα περισσοτερα wins σε ranked τα εχεις με AP ezreal??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειπα οτι μπορει να παιξει δεν ειπα ουτε αν ειναι Op ουτε αν μου αρεσει ουτε τιποτα.Τι elo εισαι καταρχας και εννοεις οτι τα περισσοτερα wins σε ranked τα εχεις με AP ezreal??

Δεν ειπα wins, ειπα games, και δεν ειπα για ap ezreal. Ειπα ezreal γενικα

 

P1 ειμαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλακα με κανεις? Εχεις παιξει ap ezreal mid vs diamond ας πουμε και πηρες lane?

 

Btw, τα περισσοτερα ranked με ezreal τα εχω γιαυτο το λεω

Πλακα κανω εγω ή εσυ???Εγω ειπα οτι για να δεις καποιο σοβαρο AP Ezreal mid που να μην ειναι Τιτανικος πρεπει να εισαι τουλαχιστον σε Platinum και πανω.Προφανως και υπαρχουν και αλλες επιλογες καλυτερες για Mid που να βολευουν τον καθενα(εμενα πχ δεν μου αρεσει καθολου ο AP Ezreal)ουτε ανεφερα οτι η καλυτερη θεση του ειναι στο mid.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...