Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παντως εμενα το twitch tv μ βγαζει error. πιο πολυ για DDos απο τους χριστες μοιαζει ..... Θα δουμε σε λιγο.

 

powercut ήταν, τι ddos μωρέ? Έχει επανέλθει η σύνδεση και μεταδίδει ο deman, gmb vs fnatic!!! Signing out...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Η Riot αποφασισε να σταματησει την αναπτυξη του Magma Chamber και γενικα τα 1vs1 και 2vs2 maps
λογω του οτι δεν ειχε τοσο μεγαλη απηχηση οσο θα ηθελαν ωστε να αξιζει να υλοποιηθουν τα maps.
 

 

Εγώ πάντως από αυτά που διάβασα κατάλαβα ότι εγκαταλείπουν το magma chamber 1v1 και 2v2, αλλά όχι τα 1v1 και 2v2 modes γενικά, τα οποία δεν αποκλείεται να τα ενσωματώσουν στον τωρινό χάρτη του howling abyss.Όπως και να έχει πάντως εγώ ξενέρωσα. :P

 

Στα της κλάψας τώρα, χωρίς να είμαι ο παιχταράς, θεωρώ κι εγώ ότι στα επίπεδα μέχρι 1500-1600 elo τουλάχιστον, μπορείς να φτάσεις από μόνος σου κουβαλώντας τα πιο πολλά παιχνίδια χωρίς να πρέπει να είσαι pro.Το σκ που μας πέρασε είπα να δοκιμάσω να βελτιώσω λίγο το mmr μου στο aram.Εκάθισα λοιπόν στο καλό μου το pc, μου έκανε και τη χάρη η σύνδεσή μου και δε λάγκαρε φοβερά και μιας και είχα χρόνο είπα να παίξω καμιά 20ρια παιχνίδια στο 3ήμερο.Το είχα παρατήσει αρκετό καιρό πριν όταν έπαιζα με κάτι μπρονζάδες φίλους φίλου μου και είχα φτάσει περίπου στις -15 νίκες.Τότε δεν έπαιζα και πολλούς χαρακτήρες η αλήθεια είναι και επειδή δε μπορούσα να παρακολουθήσω και τον δικό μου τον ήρωα, αλλά και τους αντιπάλους στα abilities που είχαν πάντα κάτι μου έφταιγε που χάναμε και έτσι το παράτησα και αυτό και τους φίλους του φίλου μου!Στο μεσοδιάστημα δε βελτιώθηκα και ιδιαίτερα σαν παίχτης θα έλεγα, απλά έπαιξα και 10 ήρωες παραπάνω ούτως ώστε να ξέρω ρε αδερφέ τι κάνουν είτε αν τους παίζω είτε αν με παίζουν.Το αποτέλεσμα είναι να φτάσω στο +1 με πολύ καλό σερί νικών.Ενδεικτικά στο ιστορικό μου αυτή τη στιγμή έχω 9 aram και τα 8 είναι κερδισμένα.Και όχι δε με κουβάλησαν οι συμπαίχτες μου (μαντέψτε: οι φίλοι του φίλου μου ήταν συνήθως καλύτεροι από τους αγνώστους συμπαίκτες που μου τύχαιναν σε ένα τυχαίο σκ και ήταν unranked/bronze/silver...).Απλά έπαιξα καλά σε όλα αυτά τα παιχνίδια και μάλιστα διαδραμάτισα καθοριστικό ρόλο στο να κερδίσουμε.Αλήθεια.Σε διαφορετική περίπτωση απλά δεν...Αν περιμένεις από τον άλλο σε αυτό το επίπεδο να σε πάρει από το χεράκι και να σε οδηγήσει στη νίκη μάλλον θα απογοητεύεσαι μονίμως.Δέχομαι ότι μπορεί να στάθηκα και τυχερός (αν και όσοι με γνωρίζουν με αποκαλούν μαυρόγατα και με αποφεύγουν αν πρόκειται να επιχειρήσουν κάτι που στηρίζεται στην τύχη...), δέχομαι ότι μπορεί στα νορμάλ να μην είχα την ίδια τύχη για διάφορους λόγους, αλλά αυτό που βλέπω και καταλαβαίνω και ο ίδιος έιναι ότι (ειδικά στα bronze/silver επίπεδα που πέφτει η πιο μεγάλη κλάψα) μπορείς από μόνος σου να πάρεις παιχνίδια (τα πιο πολλά έστω τουλάχιστον, ας μην αναλύουμε τα αυτονόητα) αν το καλιάζεις, που λέμε και στο χωριό μου, λιγάκι παραπάνω από το μέσο όρο του συρφετού με τον οποίον παίζεις.Οπότε θα προσυπογράψω κι εγώ με τη σειρά μου τη γνώμη οσων εδώ μέσα είναι στα ανώτερα κλιμάκια και λένε βελτιωθείτε λίγο σαν παίχτες για να δείτε πιο άσπρες ημέρες.

 

Για την ώρα περιμένω εναγωνίως να συνδεθώ στον οτε, να απαλλαγώ από το lag της wind και να μπορέσω επιτέλους να δω και lcs από τον καναπέ μου χωρίς να βλέπω 3sec και να περιμένω 20 να buffάρει το εργαλείο.

 

Μέχρι τότες θα υποβάλω και μία ερώτηση στους πιο έμπειρους, που ομολογουμένως την έχω από καιρό.Γενικότερα παίζω σαν adc και εκτιμώ το ie αφάνταστα σαν item, στις περισσότερες δε των περιπτώσεων και σαν πρώτο.Η ερώτηση είναι η εξής: σε περίπτωση που έχεις adc που δε στακάρει τόσο πολύ με ad και δεν έχει νόημα ιδιαίτερο να ξεκινήσεις με bt, πχ κατ' εμέ tristana, που την παίζω πολύ ( :X ), και σου έρχεται κομμάτι δύσκολο να ψωνίσεις bf νωρίς, γιατί κρίση έχουμε εξάλλου, και δε μπορείς να το ολοκληρώσεις νωρίς το ρημάδι το ie για να θερίζεις, τι κάνεις;Τι item για dmg ολοκληρώνεις πρώτα;Ένα lw που είναι σαφώς πιο εύκολο για να ξεκινήσει κανείς την καριέρα του "λέει" πχ;

Ευχαριστώωωωω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Rekkles με τρέλανε με το double kill + escape στην αρχή!!!Eυχαριστήθηκα παραπάνω τη νίκη  διότι νίκησαν με όχι τόσο meta favored champs.

 

Στην Tristana βγάζω botrk πρώτο εκτός άμα πάει αρκετά καλά το παιχνίδι βγάζω ie.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί γράφουν όλοι οι έλληνες στο chat για τον Forg1ven ότι γάμησε? LoL...Got carried.

Ο YoungBuck OP...

Τί έχετε να πείτε για το Shyv vs Renek?

Έχει ο Renek καμιά ελπίδα vs Shyv? Και εγώ όποτε παίζω shyv δεν έχει τύχει να χάσω από Renek...Ίσως έτυχε βέβαια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα στο early ο ρενε την εχει την shyv αλλα ειχε χτισει  πολυκατοικια ο amazing ε μετα τον κανει outscale δεν νομιζω να εφαγε carry ο forgiven η vi εκανε focus το bot οποτε δεν τον αφησε να snowballarei πριν παει η vi στο bot η cait  στο lvl 3 ειχε 1/4 hp και στα μισα ο thresh

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχε κακιστο build o Wickd

Παρε το Visage σου με 4 magic απεναντι , οχι , πηρε Hexdrinker για να φερει την επανασταση μετα το Trinity στον Malphite

Εμπαινε στα fights κ δεν προλαβαινε να καταλαβει που πηγαν τα hp του

 

Κατα τα αλλα οτι ειπε ο Νατσος

 

Νταξει ο Forgiven δεν εκανε κατι ιδιαιτερο αν κ ηταν πισω , για να λεμε την αληθεια

Πιαστηκε χαζα κανα 2 φορες αλλα αφου νικησανε who cares

 

Παντως τελευταια παιζουν Kayle αρκετα στην Ευρωπη , με 26-0-4 Masteries αν δεν κανω λαθος , την βοηθανε πολυ τα καινουρια hybrid masteries

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορω να δω απο καπου το history στα games μου; Στο lolking δειχνει μονο τα 10 τελευταια. Μπορω να δω περισσοτερα; Πχ 15,20 παιχνιδια.

 

Και ποια η αποψη σας για ap ezreal. Με 40% cdr και τελικο build 800+ ap, η ulti ειναι απολαυση!

 

Ο yasuo πιο πολυ παιζεται mid;

 

Καλυτερο adc μεταξυ των ezreal, vayne, jinx, cait;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...