Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 26.4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Η Riot αποφασισε να σταματησει την αναπτυξη του Magma Chamber και γενικα τα 1vs1 και 2vs2 maps
λογω του οτι δεν ειχε τοσο μεγαλη απηχηση οσο θα ηθελαν ωστε να αξιζει να υλοποιηθουν τα maps.
 

παιδια παρακολουθει κανενας lcs? αν ναι μπορούμε να κάνουμε ένα ξεχωριστό νήμα για να σχολιάζουμε ή τα γράφουμε όλα εδώ ξερωγώ 

Eδω τα γραφαμε αλλα ειναι καλη ιδεα να γινει ενα thread για το LCS.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Unranked ≥ Bronze. Unranked χειρότερος από Bronze δεν γίνεται...

 

Άσχετο παιδιά μια ερώτηση...Με Vayne τι supp πάει καλύτερα στο current meta? Ali, Janna?

Η vayne θελει κυριως farm και safety στα αρχικα σταδια του παιχνδιου.Αυτο παντα αναλογα με το πως παιζει κ καθενας.Μετριαζεις την κατασταση και αναλογως πας aggresive,defensive η απλα κανεις poke

 

Αlistar κανει καλο synergy καθως μπορει να σου σερβιρει ανετα early kills.

 

Thresh επισης.Επισης lulux/janna μου αρεσουν προσωπικα οπως και blitz.

 

Aυτο που θελω εγω προσωπικα οταν παιζω vayne ειναι το support να εχει pressencε.Οταν ομως καποιος ξερει καλη karma και εχω vayne τοτε το lane ειναι νικημμενο 100%.

Απιστευτο poke ms boost και shield.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παω bot με garen τανκ και ολοι στην αρχη με βριζουν, να πουμε  :P

Ομως στο 80% εχω νικες.

 

Μπαινω μροστα, τρωω ολο το ξυλο (χωρις να χανω), και το adc της ομαδας μου, μαζευει ολα τα κιλς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παω bot με garen τανκ και ολοι στην αρχη με βριζουν, να πουμε :P

Ομως στο 80% εχω νικες.

 

Μπαινω μροστα, τρωω ολο το ξυλο (χωρις να χανω), και το adc της ομαδας μου, μαζευει ολα τα κιλς.

No offense φιλε μου αλλα λογικα στο ελο που εισαι και με trynda να πας bot μπορεις να νικησεις το lane.

 

Δεν το λεω ρατσιστικα να φανταστω silver-bronze εισαι.Και εγω περασα τα 1000 απο απο τα 1700 games εκει :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια να κανω μια ερωτηση και γω. Βασικα ειχα αρχισει το ranked παρα πολυ νωρις...με το που εγινα 30 δηλαδη. Οποτε καταλαβαινετε BRONZE. Ουτε runes ουτε τιποτα. Πλεον ειμαι πολυ καλα σε ολα τα θεματα. Εχω κολλησει bronze και δεν μπορω να βγω παρολλο που στα περισοοτερα παιχνιδια παιζω πολυ καλα τυχαινω παντα με trolls κτλπ κτλπ. Αλλο ηθελα να ρωτησω. Το mmr πως το βρισκω. Καταφερα να φτασω bronze 1 (μαλλον κοιμηθηκε ο Θεος και ειχα καλες ομαδες). Σε καε νικη μου εδινε 17-20λπ και μου επαιρνε γυρω στα 30 στις ηττες. Οπότε λογικό ήταν (ετυχα και πολλωνακια trollers) επεσα bronze IV. Γιατι παιρνω οσο λιγα lp  και πως το διορθωνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια να κανω μια ερωτηση και γω. Βασικα ειχα αρχισει το ranked παρα πολυ νωρις...με το που εγινα 30 δηλαδη. Οποτε καταλαβαινετε BRONZE. Ουτε runes ουτε τιποτα. Πλεον ειμαι πολυ καλα σε ολα τα θεματα. Εχω κολλησει bronze και δεν μπορω να βγω παρολλο που στα περισοοτερα παιχνιδια παιζω πολυ καλα τυχαινω παντα με trolls κτλπ κτλπ. Αλλο ηθελα να ρωτησω. Το mmr πως το βρισκω. Καταφερα να φτασω bronze 1 (μαλλον κοιμηθηκε ο Θεος και ειχα καλες ομαδες). Σε καε νικη μου εδινε 17-20λπ και μου επαιρνε γυρω στα 30 στις ηττες. Οπότε λογικό ήταν (ετυχα και πολλωνακια trollers) επεσα bronze IV. Γιατι παιρνω οσο λιγα lp  και πως το διορθωνω

 

Δεν το βλεπεις καπου το MMR το οποιο ειναι κ ο λογος που χανεις τοσα πολλα LP

 

Περιμενεις το reset , σταματας να νομιζεις οτι φταινε οι αλλοι που εισαι Bronze 4 , γινεσαι καλυτερος κ ανεβαινεις

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

No offense φιλε μου αλλα λογικα στο ελο που εισαι και με trynda να πας bot μπορεις να νικησεις το lane.

 

Δεν το λεω ρατσιστικα να φανταστω silver-bronze εισαι.Και εγω περασα τα 1000 απο απο τα 1700 games εκει :)

χαχαχα εχω 80 παχνιδια και ειμαι bronze 3.

Ναι, εγω το ξερω. Σε αυτους που με βριζουν πεστα! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το βλεπεις καπου το MMR το οποιο ειναι κ ο λογος που χανεις τοσα πολλα LP

 

Περιμενεις το reset , σταματας να νομιζεις οτι φταινε οι αλλοι που εισαι Bronze 4 , γινεσαι καλυτερος κ ανεβαινεις

 

 

μην το δενεις κομπο οτι εμεις που ειμαστε bronze ειμαστε εκει με 100% ευθυνη δικη μας...

 

το τελευταιο 24ωρο εχω τυχει ολους τους μαλακες του σερβερ....απο troll picks μεχρι afk με το καλημερα , unskilled περα απο το επιπεδο της δικης μου ανικανοτητας...

 

Οπως ξαναπα...και προ να ημουν πιστευω οτι τα παιχνιδια που τα γαμανε οι βλακες ή απλα η αντιπαλη ομαδα ειναι καλυτερη ή συνδυασμος και των 2 εναι απειρως περισσοτερα...

Με λιγα λογια αν μου τυχαιναν 9 στις 10 ομαδες νορμαλ..δεν λεω γαματες..απλα νορμαλ...πιστευω οτι θα χα ξεφυγει απο τον οχετο που λεγεται βρονζε...

 

Μην καταδικαζεις τους bronze-ραδες τοσο ισοπεδωτικα...τουλαχιστον εμας εδω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν εισαι Bronze 4 εισαι ενα βημα απο τον πατο , που σημαινει οτι για να εισαι εκει περα ε  δεν πατας τα κουμπακια σου

 

Οσο τυφλοι ειναι οι δικοι σου , αλλο τοσο ειναι κ οι αλλοι . Οσα afks εχεις εσυ , τοσα θα εχουν κ οι αλλοι

Δεν μιλαω κακοπροαιρετα απλα ετσι ειναι

 

Οταν καποιος δεν μπορει να βγει απο οποιοδηποτε elo , πρωτα κοιταει τον εαυτο του κ μετα τους αλλους . Στην περιπτωση του bronze ομως , οταν μετα απο 100/200 games εισαι ακομα εκει ε τοτε υπαρχει λογος

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν εισαι Bronze 4 εισαι ενα βημα απο τον πατο , που σημαινει οτι για να εισαι εκει περα ε  δεν πατας τα κουμπακια σου

 

Οσο τυφλοι ειναι οι δικοι σου , αλλο τοσο ειναι κ οι αλλοι . Οσα afks εχεις εσυ , τοσα θα εχουν κ οι αλλοι

Δεν μιλαω κακοπροαιρετα απλα ετσι ειναι

 

Οταν καποιος δεν μπορει να βγει απο οποιοδηποτε elo , πρωτα κοιταει τον εαυτο του κ μετα τους αλλους . Στην περιπτωση του bronze ομως , οταν μετα απο 100/200 games εισαι ακομα εκει ε τοτε υπαρχει λογος

 

εχω τυχει μερες που κανω απιστευτα παιχνιδια...εχω σερι νικες..και καταπινω ενα ολοκληρο division σε λιγες ωρες...

εχω τυχει και μερες....που πετυχαινω ολα τα αναπηρα τα γκρουπς...οταν εχεις 4-5 ηττες μαζεμενες δεν θελει πολυ να σε γυρισει πισω...

 

Ενα ατομο μονο του οσο καλο και ναναι δεν μπορει να κουβαλησει..εκτος και αν ειναι κανας faker ή dyrus ξερωγω :)...αλλα οταν το παιχνιδι γαμιεται εξαρχης..με ποικιλους τροπους τοτε εισαι καταδικασμενος...

 

Οπως προειπα , δεν ειμαι τελειος ουτε καν καλος...αλλα 6-7 στα 10 παιχνιδια μου γαμιουνται απο αλλους..οχι απο το δικο μου παιξιμο.

 

 

Παιξε κανα ranked να δεις οτι ειναι ευκολο το πεσιμο...γιατι ολο με νορμαλς σε βλεπω :) Καλοπροαιρετα παντα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Bronze 4 δεν χρειαζεται να εισαι ο Faker , χρειαζεται απλα να πατας τα κουμπια σου οταν πρεπει κ οχι με 3 δευτερολεπτα καθυστερηση

 

Μια χαρα μπορει να κουβαλησει ενα ατομο μονο του οσο δυσκολο κι αν φανταζει

 

Δεν υπαρχει λογος να παιξω ranked πριν το reset . Το πολυ να φτασω Diamond 1 και μετα το reset να με πεταξει Plat 2-3 . Μικρη διαφορα για πολυ κοπο οποτε not wurth my time

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην το δενεις κομπο οτι εμεις που ειμαστε bronze ειμαστε εκει με 100% ευθυνη δικη μας...

 

το τελευταιο 24ωρο εχω τυχει ολους τους μαλακες του σερβερ....απο troll picks μεχρι afk με το καλημερα , unskilled περα απο το επιπεδο της δικης μου ανικανοτητας...

 

Οπως ξαναπα...και προ να ημουν πιστευω οτι τα παιχνιδια που τα γαμανε οι βλακες ή απλα η αντιπαλη ομαδα ειναι καλυτερη ή συνδυασμος και των 2 εναι απειρως περισσοτερα...

Με λιγα λογια αν μου τυχαιναν 9 στις 10 ομαδες νορμαλ..δεν λεω γαματες..απλα νορμαλ...πιστευω οτι θα χα ξεφυγει απο τον οχετο που λεγεται βρονζε...

 

Μην καταδικαζεις τους bronze-ραδες τοσο ισοπεδωτικα...τουλαχιστον εμας εδω :)

Καθως τα 1000 παιχνιδια ranked τα περασα στο bronze θα σου πω κατι.΄(ουτε δασκαλος το παιζω ουτε τιποτα.απλα προσπαθω να σου ανοιξω τα ματια οπως και εμενα μου εκαναν τα stream και διαφορα tips μεσα σε αυτα ηταν και των παιδιων εδω μεσα)

 

 

Ναι ξερω πολυ σκατο κυκολοφορει εκει κατω.Λαθος itemaziaton(το σιχαινομαι) καθολου map awaereness λιγο εως καθολου mechanicall skill και καθολου ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ του παιχνιδιου.

 

Ασε τους αλλους.Καποια παιχνιδια δεν θα τα νικησεις ουτε ο froggen θα εισαι.Αλλα τα περισσοτερα κερδιζονται με γελοιο τροπο.

 

Κατεβασε το lolrecorder και τα τελευταια 10 ματς που επαιξες δεστα.Ναι ξερω ειναι λιγο βαρετο αλλα αμα θελεις να γινεις καλυτερος πρεπει πρωτα να μαθεις.Η camera να ειναι locked σε σενα.Μην σε νοιαζει που ο πχ renekton ειναι 0-19 στο τοπ και εχει βγαλει πρωτο item rod of ages(το εχω δει πιστεψε με).Για να καταληξω λοιπον lock η καμερα σε σενα και δες πως παιζεις.Σκεψου τι θα μπορεσεις να εκανες καλυτερα.Βελτιωσε το farm σου.Να pushaρεις το lane οταν ο αντιπαλος εχει παει b ωστε να χασει xp\gold.Να λες στους συμπαικτες σου να περνετε δρακο.Ολα αυτα τα μικρα πλεονεκτηματα θα δημιουργησουν ενα μεγαλο η ομαδα σου θα ειναι μπροστα και θα βοηθησουν εσενα να ανεβεις.Υπαρχουν βεβαια και αλλα πολλα.Εγω απλα ανεφερα 1-2 βασικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...