Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σου στειλα ήδη request.

Σου πα και μόνος μου ότι είναι κακά picks, αλλά supp για χαβαλέ θέλω να παίξω πιο πολύ ρε.

Όχι να κάψω το team μου αλλά να μ*********** λίγο με το Blitz το θεούλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ιος δεν ειναι οχι

 

Δεν το επιτρεπει αλλα δεν σου κανει κ κατι ( προς το παρον )

 

Τα timers στο jungling τα βαζει η ιδια στον client οποτε πλεον κ για αυτο ειναι αχρηστο . Οχι οτι πριν δεν ηταν , απλα δαχτυλα αν ειχες την εκανες την δουλεια σου.

 

Για τα skins , δεν τρεχει κατι . Τα βλεπεις μονο εσυ κ δεν εχεις καν τα animations που εχουν τα original skins οποτε δεν τους νοιαζει κ ιδιαιτερα για αυτο κ υπαρχουν απειρα custom skins

Κατάλαβα.

Εγώ πάντος άν ήμουν η riot δέν θα το επέτρεπα,Εχει χάσει πολλά λεφτά απο αυτήν την π****** Σε ιντερνετ καφέ δουλευω και τα βλέπω κάθε μέρα τα πιτσιρίκια μέχρι να το ανακαλύψουν βάζανε συνέχεια paysafe και αγωράζανε skins. Τώρα πλέων έχει μειωθεί κατακόρυφα γιατί σκίν θα αγωράσουν ή τα παιδάκια ή οι pro παίχτες ένας μέσος παίχτης με μέτρια οικονομικά δέν πρόκειτε να βάλει τα λεφτά του στο lol,

Ε αυτά τα πιτσιρίκια, ένα τεράστιο ποσοστό τα έχει χάσει πλέον ή riot.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου στειλα ήδη request.

Σου πα και μόνος μου ότι είναι κακά picks, αλλά supp για χαβαλέ θέλω να παίξω πιο πολύ ρε.

Όχι να κάψω το team μου αλλά να μ********* λίγο με το Blitz το θεούλη.

 

Ναι βρε καταλαβα πως το λες αλλα θα νιωθεις ψιλοαχρηστος στο lane κ με τα 2 picks για αυτο στο λεω

Εκανα accept απλα βγηκα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατάλαβα.

Εγώ πάντος άν ήμουν η riot δέν θα το επέτρεπα,Εχει χάσει πολλά λεφτά απο αυτήν την π****** Σε ιντερνετ καφέ δουλευω και τα βλέπω κάθε μέρα τα πιτσιρίκια μέχρι να το ανακαλύψουν βάζανε συνέχεια paysafe και αγωράζανε skins. Τώρα πλέων έχει μειωθεί κατακόρυφα γιατί σκίν θα αγωράσουν ή τα παιδάκια ή οι pro παίχτες ένας μέσος παίχτης με μέτρια οικονομικά δέν πρόκειτε να βάλει τα λεφτά του στο lol,

Ε αυτά τα πιτσιρίκια, ένα τεράστιο ποσοστό τα έχει χάσει πλέον ή riot.

 

Πέρα από τα πιτσιρίκια πιστεύω όμως πως οι περισσότεροι ψωνίζουν skin για να τους βλέπουν με αυτά.

Όχι γιατί τα γουστάρουν οι ίδιοι.

 

Άλλωστε το lol καλώς η κακώς έχει φτιαχτεί για να είναι παιχνίδι των εντυπώσεων και η RIOT έχει βάλει μια χαρά το χεράκι της για να δείξει πως μπορείς να ξεχωρίζεις ορισμένους players (Πχ league-division crests+ το περίγραμμα που δείχνει που ήσουν last season)/honor crests/ward skins/champ skins)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αρχη , εγω μιλησα για max dps με AA στο ποστ μου

Χωρις να εχω κανει math , pretty sure οτι δεν συγκρινεται το dmg σου lvl 1 οταν εχεις AD/AS . Για να υπολογισεις το dmg εξηγησα παραπανω τι πρεπει να υπολογισεις

 

Γενικα το armor pen ειναι κακο early , δεν εισαι bruiser για να εχεις 4 offensive skills ωστε να επωφελεισαι τοσο

Για lategame σιγουρα ειναι καλυτερα μιας κ ειναι flat pen . To flat pen επωφελειται απειρα απο το % pen του LW 

 

Also , το να παρεις brutaliser mid game ειναι αχρηστο γιατι ειναι flat pen . Οταν στο midgame ο αλλος εχει 120 armor το να παρεις εσυ brutaliser δεν κανει κατι . Μιλαμε παντα για AD . Σε bruisers αλλαζει το πραμα

 

Και μην ξεγελιεστε απο το recent rush Botrk μαζι με Ghostblade . Η ολη υποθεση που το παιρνουν ειναι το 6 sec που παιρνουν πλεον οι ranged κ ειναι broken σε duels  (Παει στα 60 sec CD στον PBE ) . Δεν αλλαξε κατι στο armor pen 

To dmg στο level 1 εχει ελαχιστη διαφορα. Απο το lvl 1 μεχρι το ~4 κλεινει η διαφορα, και μετα το 4 και εφοσον εχεις αγορασει damage η διαφορα ειναι υπερ των penetration.  Aπο κει και περα το build που προτεινα ειναι yomus -- > botrk --> lw --> bruta. 

Πέρα από τα πιτσιρίκια πιστεύω όμως πως οι περισσότεροι ψωνίζουν skin για να τους βλέπουν με αυτά.

Όχι γιατί τα γουστάρουν οι ίδιοι.

 

Άλλωστε το lol καλώς η κακώς έχει φτιαχτεί για να είναι παιχνίδι των εντυπώσεων και η RIOT έχει βάλει μια χαρά το χεράκι της για να δείξει πως μπορείς να ξεχωρίζεις ορισμένους players (Πχ league-division crests+ το περίγραμμα που δείχνει που ήσουν last season)/honor crests/ward skins/champ skins)

Aστα αυτο το περιγραμμα σπαει @@. Μετα απο καθε new season, βλεπουν στο περιγραμμα diamond (αυτο συνεβαινε κυριως στην αρχη της season 3, που ηταν λιγοι diamond), και περιμεναν να κουβαλησεις 1v5. Αλλοιμονο σου αν χανατε το game, ετρωγες το απειρο flame, χωρις να φταις καλα καλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εισαι bruiser για να πας πρωτα Yomu's , οποιοδηποτε trade πας να κανεις θα το χασεις

Xανεις αρκετο early dmg για να παρεις pen σε role που δεν το χρειαζεται , τουλαχιστον early game

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εισαι bruiser για να πας πρωτα Yomu's , οποιοδηποτε trade πας να κανεις θα το χασεις

Xανεις αρκετο early dmg για να παρεις pen σε role που δεν το χρειαζεται , τουλαχιστον early game

Με 2700 τι αλλο αγοραζεις ομως? BF + pickaxe? Παλι πισω εισαι, και σε dmg / hit, και σε aspeed (λογω του active), και σε mobility

 

Aς πουμε οτι στα 10 level με bf + pickaxe (και flat ad runes) εχεις 190 ad. Αν ο αντιπαλος εχει 40 armor, κοβεις 5 dmg περισσοτερα / hit, αλλα δεν εχεις το active του yomus. Ακομα και yomus + bruta VS IE, το 1ο κερδιζει σε dmg output, χωρις να υπολογιζω το cdr και το active του yomus. 

 

Xανεις μονο αν ο αντιπαλος (κυριως ο jungler, μιας και σε αυτη τη φαση του game μονο αυτος θα εχει armor) βγαλει καποιο βαρυ armor item, οπως το raduins. Αλλα και σε αυτη την περιπτωση, υπαρχει και το active που σου δινει 40% aspeed

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιά είναι η άποψή σας για στακάρισμα απο 2-3 doran's early game; Ρωτάω γιατί τελευταία και μετά το τελευταίο patch έχω δει αρκετούς να βγάζουν 2 και 3 και με παραξένεψε (και top και adc) σε διάφορα video απο ξένους youtubers που παρακολουθώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aστα αυτο το περιγραμμα σπαει @@. Μετα απο καθε new season, βλεπουν στο περιγραμμα diamond (αυτο συνεβαινε κυριως στην αρχη της season 3, που ηταν λιγοι diamond), και περιμεναν να κουβαλησεις 1v5. Αλλοιμονο σου αν χανατε το game, ετρωγες το απειρο flame, χωρις να φταις καλα καλα.

 

Θυμάμαι θρυλικές σκηνές από unranked με τυπάδες με gold crest να μπαίνουν σε NORMAL και να γράφουν οι αντίπαλοι "Χ gtfo go to ranked". Τι ασταμάτιτο flame έτρωγαν τα παλικάρια επειδή ήθελαν να παίξουν με παρέα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πας για IE ναι , τι εχει το BF κ το pickaxe ? Πως χανω σε trade οταν θα εχεις Yomu's χωρις item να κανεις dmg?

Δεν υπολογιζεις πολλα πραματα , δεν υπαρχει περιπτωση κανενα AD να χασει trade απο ξερο Yomu's οταν εχει IE . Θα φας ενα 300αρι crit στο κεφαλι κ θα τρεχεις μετα 

 

Στα μονα AD που θες early armor pen ειναι σε Varus , MF , Graves κ αντε κ σε Draven . Και φυσικα μιλαω για δευτερο item το pen item . Στα υπολοιπα AD δεν εχεις λογο να πας

 

Ποιά είναι η άποψή σας για στακάρισμα απο 2-3 doran's early game; Ρωτάω γιατί τελευταία και μετά το τελευταίο patch έχω δει αρκετούς να βγάζουν 2 και 3 και με παραξένεψε (και top και adc) σε διάφορα video απο ξένους youtubers που παρακολουθώ.

 

Με 2 Dorans εισαι μια χαρα , με 3 εισαι υπερβολικος , με 4 εισαι Ryan Choi κ παιζεις Rengar

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτε δεν καταλαβα την λογικη των 2/3 dorans blade. Δεν καθυστερουν αρκετα το main build?

Γιατι να παρει ενας 2ο doran τη στιγμη που μπορει να παρει ενα long sword (και 5 pots για πιο αμεσο sustain);

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτε δεν καταλαβα την λογικη των 2/3 dorans blade. Δεν καθυστερουν αρκετα το main build?

Γιατι να παρει ενας 2ο doran τη στιγμη που μπορει να παρει ενα long sword (και 5 pots για πιο αμεσο sustain);

 

Επειδή εμ σου δίνει 80 παραπάνω hp να αντέχεις στα trades εμ σου δίνει κάτι ψίχουλα damage και μαζί με το LS έχεις συνεχόμενο sustain μέσω farming. Επίσης είναι τρομερά gold efficient που το κάνει πολύ καλό αντικείμενο για underfed καταστάσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...