Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν έχω πρόβλημα να παραδεχτώ το ότι πιστεύω ότι η κάθε κοινωνία ανταμείβει τους ικανότερους ανάλογα (όχι τους τάχα ικανούς) μιλώντας πάντοτε από προσωπική εμπειρία. Στην τελική άμα πιστεύεις ότι κάποιοι άλλοι φταίνε για την κατάσταση που βρίσκεσαι (ακόμα και αν αυτό ισχύει έως ένα βαθμό, τίποτα δεν είναι μαύρο και άσπρο) σταματας αυτόματα και την προσωπική ανάπτυξη, γιατί πιστεύεις ότι είσαι μια χαρά και περιμένεις από τους άλλους. Αυτή είναι η προσωπική μου γνώμη στο θέμα και δεν θα ήθελα να το συνεχίσω μιας και είμαστε off-topic, σέβομαι τι πιστεύεις αλλα δεν το πιστεύω.

Ουτε εγω θελω να συνεχισω, αλλα προσπαθω να καταλαβω απο που συμπερανες πως 

 

"Στην τελική άμα πιστεύεις ότι κάποιοι άλλοι φταίνε για την κατάσταση που βρίσκεσαι (ακόμα και αν αυτό ισχύει έως ένα βαθμό, τίποτα δεν είναι μαύρο και άσπρο) σταματας αυτόματα και την προσωπική ανάπτυξη, γιατί πιστεύεις ότι είσαι μια χαρά και περιμένεις από τους άλλους"

 

...το πιστευω αυτο;

 

Δεν εξεφρασα κανενα πιστευω ωστε να μπορεσεις να το σχολιασεις, απλα μου προσαψες κατι που εσυ ειχες στο μυαλο σου, το σχολιασες, και εβγαλες ενα συμπερασμα για μενα.

 

Δεκτο μεν, παντελως λαθος δε.

 

Εγω μια διαπιστωση εκανα. Την διαφορα της κοινωνιας με το lol, που εβαλες και τα δυο στο ιδιο τσουβαλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26.4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Έκανα 2ο λογαριασμό (για να έχω και west έναν) και το να πηγαίνεις απο τα ranked στο co-op vs ai στα πρώτα lv και γενικότερα ο τρόπος που παίζουν τα λίγα lv είναι σκέτος καρκίνος. Τον έφτασα lv5 στα γρήγορα και ίσως να το ψήσω να τον πάω 30 (αν και θα μου βγεί η παναγία).

Μόνο κακό το υψηλότερο ping (απο 75 περίπου ~100-105 τώρα).

Όσο αναφορά τους παίκτες (απο 1 μέχρι 10lv) που έπαιξα, σαφώς υπήρξε το flame αλλά σε μικρότερο βαθμό απο ότι θα συναίβενε στα ίδια lv στον east.

ΦΥΣΙΚΑ δεν είναι αντιπροσωπευτικό αυτό το δείγμα και δεν δείχνει τίποτα άλλο απο την εμπειρία που είχα εγώ. 

Έχω να δοκιμάσω οτι jungler υπάρχει λέμε. Μακράν η καλύτερη θέση για να κουβαλήσεις σε αυτά τα μικρά lv που προφανώς, κι οι συμμαχοί σου, θα είναι κακοί.

 

ΥΓ:Αν υπάρχει κανείς που να παίζει west και να είναι λίγα lv ας με κάνει add: InstaDeath21

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλα και εσύ τι περιμένεις; Να έχεις καλούς συμπαίκτες; Στο bronze παίζεις πιο κατω δεν παει.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

Καλά τα λέτε εσείς αλλά δεν γουστάρω να παίζω OP Champions για να ανέβω... θα μπορούσα να κάτσω να μάθω καλά Katarina, Jax, Trynda και να καθαρίζω μόνος μου ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΕΤΣΙ!

Για αυτόν τον λόγο και πολλές φορές κάνω τρολλ Bans για να πάρουν οι Enemies ώστε να ζοριστούμε και να μάθουμε, έτσι θα μάθουμε!

 

 

PS:

Να έχεις Fiora και Quinn που feedaroun non stop (που αυτοί έπρεπε να κόβουν κώλους) και έναν Rengar που το προσπαθεί αλλά θέλει δουλειά, και μια Support Lux (εγώ) που βλέπει τον ADC της να είναι άχρηστος... ε δεν θες πολλά να ξενερώσεις και να πεις, οκ! Next games = Trolling hard!

Επεξ/σία από sonyxp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mentioning OP champs - Check.

 

Troll Bans "για να πάρουν οι enemies ώστε να ζοριστούμε και να μάθουμε (wtf?!?)" - Check.

 

Blaming teammates - Check of course.

 

Trolling when the game goes bad - Ξανά ματά Check.

 

The Bronze is strong in this one...


ρε παιδια εγω εχασα δυο φορες promote επειδη την μια φορά δεν ημουν καλος και την αλλη feedare το supports μας.παρα αυτα παω για τρίτο promote με μωλις 9 νικες.>>>στην κατηγορία μου είμαι ο καλύτερος <<<αλλα ε\ξαρατάται και την ομαδα που θα εχεις.diamond 4 ειχαμε και καταφεραμε να χασουμε.παντως επειδη ψαχνομαι για ομαδα οποιος θέλει ασ μου στείλει στο ονομα ndims

 
42 cs σε 40 λεπτά και 29 cs σε 35 λεπτά με Lux, σε παιχνίδια για πρόμος.
Πρώτο item Void Staff, υποθέτω γιατί είναι φτηνό.
 
Μόλις ΜΙΑ rune page, με Ad runes φυσικά (άρα αναγκαστικά Lux με Ad runes).
Masteries τα κλασικά 27/0/3 για να κάνουμε μπόλικο damage.
 
Silver στον East. Αλλά μάλλον είμαι υπερβολικός όταν τα λέω, μικρές οι διαφορές με τον
West.
 
Επαναλαμβάνω: 29 cs σε 35 λεπτά με Lux ενώ την παίζει με Ad runes, σε παιχνίδι
που υποτίθεται tryhardάρει γιατί πάει να ανέβει division.
 
Αλλά φταίει το support που feedαρε (στην κατηγορία του είναι ο καλύτερος).
 
KDA κτλ. δεν αναφέρω καν, μπορεί να φανταστεί κάποιος (0.8-1.2).
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα 2ο λογαριασμό (για να έχω και west έναν) και το να πηγαίνεις απο τα ranked στο co-op vs ai στα πρώτα lv και γενικότερα ο τρόπος που παίζουν τα λίγα lv είναι σκέτος καρκίνος. Τον έφτασα lv5 στα γρήγορα και ίσως να το ψήσω να τον πάω 30 (αν και θα μου βγεί η παναγία).

Μόνο κακό το υψηλότερο ping (απο 75 περίπου ~100-105 τώρα).

Όσο αναφορά τους παίκτες (απο 1 μέχρι 10lv) που έπαιξα, σαφώς υπήρξε το flame αλλά σε μικρότερο βαθμό απο ότι θα συναίβενε στα ίδια lv στον east.

ΦΥΣΙΚΑ δεν είναι αντιπροσωπευτικό αυτό το δείγμα και δεν δείχνει τίποτα άλλο απο την εμπειρία που είχα εγώ. 

Έχω να δοκιμάσω οτι jungler υπάρχει λέμε. Μακράν η καλύτερη θέση για να κουβαλήσεις σε αυτά τα μικρά lv που προφανώς, κι οι συμμαχοί σου, θα είναι κακοί.

 

ΥΓ:Αν υπάρχει κανείς που να παίζει west και να είναι λίγα lv ας με κάνει add: InstaDeath21

γιατί βρε φίλε εμείς οι 30αρηδες δε σου κάνουμε? :Ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα μπορούσα να κάτσω να μάθω καλά Katarina, Jax, Trynda και να καθαρίζω μόνος μου ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΕΤΣΙ!

 

Kαλά τότε προσπάθα εσύ με Οriana Syndra Lee και Rumble να κουβαλήσεις ενώ δεν ξέρεις καλά καλά να είσαι πρώτα summoner και μετά champion.

 

Troll bans στο ranked? Πες μου πως δεν παίζεις west... :unsure:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλά τότε προσπάθα εσύ με Οriana Syndra Lee και Rumble να κουβαλήσεις ενώ δεν ξέρεις καλά καλά να είσαι πρώτα summoner και μετά champion.

 

Troll bans στο ranked? Πες μου πως δεν παίζεις west... :unsure:

west είναι νομίζω :ρ

 

πάντως σχετικά με αυτο..τι έχει η orianna κ ο lee?:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά τα λέτε εσείς αλλά δεν γουστάρω να παίζω OP Champions για να ανέβω... θα μπορούσα να κάτσω να μάθω καλά Katarina, Jax, Trynda και να καθαρίζω μόνος μου ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΕΤΣΙ!

 

και μια Support Lux (εγώ) που βλέπει τον ADC της να είναι άχρηστος... ε δεν θες πολλά να ξενερώσεις και να πεις, οκ! Next games = Trolling hard!

Για αρχη, διαβασε κανα guide, δες κανενα game στο LCS, τουλαχιστον να μαθεις ποια ειναι τα OP champs. Kata και trynda δεν ειναι OP για κανενα λογο. Γινονται πανευκολα shut down, απλα στο Elo που εισαι, ειναι λογικο να πεφτει της snowballias το καγκελο. Και η Kata, και ο Trynda, ανηκουν στη κατηγορια "win more", το οποιο χοντρικα σημαινει οτι οταν η ομαδα σου νικαει, αυτα τα hero σε κανουν να νικας ακομα περισσοτερο / ευκολοτερα. Οταν ομως η ομαδα σου ειναι πισω, ειναι παντελως τραγελαφικα αχρηστα. 

 

Η Kata ειδικα, ακομα και τα champs που θεωρητικα κανει Counter (Swain / Vlad για παραδειγμα), την σαπιζουν ασχημα στο lane.

 

Eπισης, η Lux ΔΕΝ ειναι support. Aσφαλως και το ADC σου ΔΕΝ μπορει να ειναι καλος οταν εσυ εχεις lux και ο αντιπαλος support εχει ενα thresh / leona για παραδειγμα. Ακομα και με smurf account οταν μπαινω, οταν εχω support lux / nidalee / kayle και λοιπες αηδιες, παρολο που ειμαι diamond χανω το lane. Στο bot, το support ειναι που κανει τα plays και νικαει το lane. Οσο αρρωστημενα καλο και να ειναι το adc, ενας thresh / leona αντιπαλος απλα τον κανει shutdown και αχρηστο, αν το δικο σου support δεν μυριζεται.

 

Αμα η Leona κανει initiate με ulti και λοιπα συμπραγκαλα, εσυ σαν support lux τι ακριβως θα κανεις? Damage πολυ δεν κανεις, τα cds σου ειναι τραγελαφικα μεγαλα, το CC σου ειναι αστειο, μιας και δεν σταματαει το αντιπαλο carry απτο να κανει autoattacks, και το να μπεις να φας καμια φαπα δεν παιζει γιατι εχεις 11 base armor και 390hp. Ηeck, με τα stats που εχεις, το να πλησιασεις το αντιπαλο adc για να κανεις exhaust ειναι αυτοκτονια, γιατι σε 4 auto εισαι νεκρος.

 

Oταν λοιπον ο αντιπαλος thresh / leona / blitz κανει zone το adc σου, εσυ τι θα κανεις? Αμα πλησιασεις, εισαι 100% νεκρος, το adc σου ΔΕΝ μπορει να farmari. Εγω παω στοιχημα οτι εισαι απτα κλασσικα support που καθονται ΠΑΝΤΑ πισω απο το adc και καθονται afk χτενιζωντας τη φραντζα τους, νομιζωντας οτι επειδη δεν παιρνουν death παιζουνε σωστα. 

 

Μαθε λοιπον τα βασικα του πως να παιζεις support, και μετα ελα να μας πεις για bronze elo adventures. Μαθε τι εστι lane presence για αρχη, και βλεπουμε και τα υπολοιπα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sonyxp, επειδη θυμαμαι τα ιδια ποστ απο σενα και πριν καμποσους μηνες -οι feeders και τα trolls που σου τυχαινουν, η super op vayne και οι προγραμματιστες της riot που τρολαρουν τον κοσμακη με τετοια champs (τοτε ελεγες για την vayne , σημερα λες για τον jax με τον trynda και την kata)κλπ κλπ, θα σου κανω μια ερωτηση:

Απο τοτε μεχρι σημερα, εσυ ως sonyxp τι εκανες για να βελτιωθεις ατομικα? (περα απτο να πικαρεις lux supp και poppy jungle σε bronze elo απλα για να "το κανεις πιο δυσκολο").

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά τα λέτε εσείς αλλά δεν γουστάρω να παίζω OP Champions για να ανέβω... θα μπορούσα να κάτσω να μάθω καλά Katarina, Jax, Trynda και να καθαρίζω μόνος μου ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΕΤΣΙ!

Για αυτόν τον λόγο και πολλές φορές κάνω τρολλ Bans για να πάρουν οι Enemies ώστε να ζοριστούμε και να μάθουμε, έτσι θα μάθουμε!

 

Εδώ έχεις λάθος. Οι 2 από τους 3 που αναφέρεις είναι split pushers το οποίο μάλλον s4 είναι το πιο δύσκολο να κανείς χωρίς ένα καλό team να σε υποστηρίξει και να παίρνει objectives αντί απλά να γράφει "gg jax still top" μετά από ένα 4v5 fight. Η kata εκτός και αν μιλάμε για 17/0 kata στο 23' χρειάζεται ένα σοβαρούτσικο team έστω να τους κατεβάσει τους άλλους λίγο hp για να χωθεί μετα.

 

Οι πιο "εύκολοι" champs για να κάνεις carry ακόμη και αν δε φαίνεται τόσο είναι οι champs με τα aoe dmg/stuns και γενικά initiators, γιατί όσο καθυστερημένοι και να είναι οι teammates σου ε του πούστη αν δουν έναν amumu fiddle orianna vi ww etc. να χώνεται αν δεν είναι bronze καταλαβαίνουν τι να κάνουν. Αν είσαι απ'την άλλη bronze τότε απλά είσαι άσχετος και δε φταίει το team σου που είσαι κουλός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση. Έπαιξα 3 games σε acc φίλου Plat3 σε east (D4 σε west το acc μου) και δε παρατήρησα καμιά τρομερή διαφορά σε mechanics σε σχέση με το plat του west αλλά κάτι μου έκανε τρομερή εντύπωση. Το πόσο κρατούσαν τα games. Ειλικρινά τέτοιο φόβο και τέτοια διστακτικότητα να πας να πάρεις κανά turret να κάνεις κανά siege ακόμη κ με baron buff on δεν έχω ξαναδεί. 

 

Και στα 3 games το ίδιο. Κάποιος στυλ Malzahar να κάνει ένα random split push, μια orianna να farmarei wraiths στο 50' και να σου τα throws και τα counter throws εκατέρωθεν. Μετά από ace αντί για baron (lanes in bad place) το team πάει για ΕΝΑ turret στο bot κτλ.Για push ακόμη 5v3 ούτε λόγος.

 

Είναι το mindset σ αυτά τα elo στον east τόσο κακό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...