Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

To reduced tp cooldown ηταν ο λογος που παιχτηκε ξανα ο Jax

Δεν χρειαζεται να κερδισεις το lane σου με το ignite , χρειαζεται απλα να κανεις scale κ split push . Με το tp μπορεις πιο ευκολα , με το ignite θα πρεπει να εισαι σε θεση να κερδισεις 1v2

 

Meh pick , ισως να δουλεψει με meta picks οπως Mao/Alistar στο top αλλα δεν ειναι fun κ δεν κανει κ πολλα πραγματα , για jungling οχι δυστυχως

Η Nidalee για Solo Q μεχρι να φαει το πρωτο nerf μετα το rework ειναι god tier

Με ψήνεις λίγο λίγο με το κωλοtp..

Να σου πω την αλήθεια για τέτοια ζώα τον ήθελα, πιο πολύ για vs rene που στα δικά σας elo ξέρω ότι δεν πολυπαίζετε πια πολύ, αλλά silver που ξεκινάω εγώ έχει ακόμα πέραση.

 

Για τη Nida δεν του πα ότι δεν είναι καλή, απλά είναι σιχαμερό για μένα να σκάνε τα champs που ανέφερα στο top.

Ο Alistar σα support ξεκίνησε και τον λες meta top? Soz αλλά 6 μήνες παίζω και δεν έχω προλάβει πολλά :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Με ψήνεις λίγο λίγο με το κωλοtp..

Να σου πω την αλήθεια για τέτοια ζώα τον ήθελα, πιο πολύ για vs rene που στα δικά σας elo ξέρω ότι δεν πολυπαίζετε πια πολύ, αλλά silver που ξεκινάω εγώ έχει ακόμα πέραση.

 

Για τη Nida δεν του πα ότι δεν είναι καλή, απλά είναι σιχαμερό για μένα να σκάνε τα champs που ανέφερα στο top.

Ο Alistar σα support ξεκίνησε και τον λες meta top? Soz αλλά 6 μήνες παίζω και δεν έχω προλάβει πολλά :P

 

Atm ναι , εχουμε φτασει σε patch που ο Maokai θα φαει nerf , ο Alistar τρωει bans κ παιζονται κ οι δυο top

Το 70% dmg reduction που του εδωσαν απο το lvl 6 σε συνδυασμο με το regen κ με το tanky frontline dmg reductuon meta που υπαρχει , τον καθιστα meta pick . Μιλαω για competetive , στο Solo Q παντα θα παιζονται τα παντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γνωρίζω ούτε την Irelia αλλά ούτε και τον Malphite (Ελάχιστα), οπότε δεν μπορώ και να βοηθήσω.

 

Αυτό που λέτε όμως "με 3 Q πάει όλο το Mana του Malphite", συμφωνώ! το έχω και εγώ απορία πως spamarei... φαντάζομαι θα έχει Runes&Masteries για Mana... μου έχει τύχει και εμένα Malphite τοπ που να μου σπαμαρει το Q.

 

 

 

 

 

 

Αυτά είναι για άμπαλους... από την στιγμή που ο άλλος έχει Freez-αρει το Lane δεν κάθεσαι σαν μαλάακς να περιμένεις τα Minions, ή κάνεις Gank άλλα Lane ή απλά πλησιάζεις και συνεχίζεις το Push. (3o βίντεο είδα μόνο)

Εξυπνε ,το λεει το βιντεο ,οταν εισαι μπροστα απο τον αντιπαλο αξιζει να το κανεις.Γιατι δεν μπορει να πλησιασει,καθως αν πλησιασει εχει πεθανει[μιας και εχει μεινει πισω].Δευτερον,παρε mellee παικτη εναντιον range ,και pushare,κασι πες τον αντιπαλο να freezαρει λιγω μπροστα απο το τουρετ του,να δουμε τι φαρμ θα κανεις.Αλλα λογικο ειναι,εσυ θα πας να gankαρεις ,και αν δεν πετυχει το gank θα μενεις 2-3 lvl πισω,η θα κανεις full push [οταν ο αλλος εχει freeζαρει το lane του να δουμε τι full push θα κανεις κατω απο το τουρετ του]και θα φας καμια 50αρια gank.Στο τοπ αν μεινεις λιγο πισω[σκεψου ryze vs fiora και ryze free lane λιγο μπροστα απο το τουρρετ του]να δω τι θα κανεις ρε μπαγασα.Αλλα για αυτο ειθσαι στο ελο που εισαι.

  Βοηθεια στα αλλα lanes δινεις ,οταν εσυ εισαι παρα πολυ μπροστα και το team σου πισω και θες να τους βοηθησεις,οταν εχει χασει τελειως το lane σου και προσπαθεις να κερδισεις το lane του συμπαικτη σου],ή αν εχεις παικτες με τρομακτικο impact σε tf και τελε για βοηθειες[malphite alistar maokai,wukong]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξυπνε ,το λεει το βιντεο ,οταν εισαι μπροστα απο τον αντιπαλο αξιζει να το κανεις.Γιατι δεν μπορει να πλησιασει,καθως αν πλησιασει εχει πεθανει[μιας και εχει μεινει πισω].Δευτερον,παρε mellee παικτη εναντιον range ,και pushare,κασι πες τον αντιπαλο να freezαρει λιγω μπροστα απο το τουρετ του,να δουμε τι φαρμ θα κανεις.Αλλα λογικο ειναι,εσυ θα πας να gankαρεις ,και αν δεν πετυχει το gank θα μενεις 2-3 lvl πισω,η θα κανεις full push [οταν ο αλλος εχει freeζαρει το lane του να δουμε τι full push θα κανεις κατω απο το τουρετ του]και θα φας καμια 50αρια gank.Στο τοπ αν μεινεις λιγο πισω[σκεψου ryze vs fiora και ryze free lane λιγο μπροστα απο το τουρρετ του]να δω τι θα κανεις ρε μπαγασα.Αλλα για αυτο ειθσαι στο ελο που εισαι.

  Βοηθεια στα αλλα lanes δινεις ,οταν εσυ εισαι παρα πολυ μπροστα και το team σου πισω και θες να τους βοηθησεις,οταν εχει χασει τελειως το lane σου και προσπαθεις να κερδισεις το lane του συμπαικτη σου],ή αν εχεις παικτες με τρομακτικο impact σε tf και τελε για βοηθειες[malphite alistar maokai,wukong]

Τολμάς να τα πεις αυτά στον mastah? Πώς τολμάς? ΝΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΑΙΣΧΟΣ Keepo

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απόψεις για desrespecting σε αντιπάλους. 

 

Δεν είμαι ποτέ αγενής με τους συμπαίχτες μου και ποτέ με τους αντιπάλους επίσης όταν έχει τελειώσει το παχινίδι. Το θεώρω ανούσιο εκτός από bad manner. Κάποιες φορές όμως δεν μπορώ να αντισταθώ στο να εκνευρίσω τους αντιπάλους όσο παίζουμε. Παίρνω first blood για παράδειγμα και με κάποιο σχόλιο προσπαθώ να εκνευρίσω την αντίπαλη ομάδα περιμένωντας flame από αυτούς στον αντίπαλο laner κτλ. Αυτό είναι εξαιρετικά αποδοτικό σε πολλές περιπτώσεις και αποδιοργανώνει την ομάδα και μεγαλώνει τις πιθανότητές μου για νίκη.

Ποια είναι η αποψή σας; Το κάνετε - θα το κάνατε; Είναι bannable? Θεωρώ πως είναι, αλλά κανείς δεν ασχολείται να σε κάνει report σε αυτές τις περιπτώσεις. Δε λέω ποτέ gg easy πχ. Όταν τελειώσει το παιχνίδι όλα καλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απόψεις για desrespecting σε αντιπάλους. 

 

Δεν είμαι ποτέ αγενής με τους συμπαίχτες μου και ποτέ με τους αντιπάλους επίσης όταν έχει τελειώσει το παχινίδι. Το θεώρω ανούσιο εκτός από bad manner. Κάποιες φορές όμως δεν μπορώ να αντισταθώ στο να εκνευρίσω τους αντιπάλους όσο παίζουμε. Παίρνω first blood για παράδειγμα και με κάποιο σχόλιο προσπαθώ να εκνευρίσω την αντίπαλη ομάδα περιμένωντας flame από αυτούς στον αντίπαλο laner κτλ. Αυτό είναι εξαιρετικά αποδοτικό σε πολλές περιπτώσεις και αποδιοργανώνει την ομάδα και μεγαλώνει τις πιθανότητές μου για νίκη.

 

Ποια είναι η αποψή σας; Το κάνετε - θα το κάνατε; Είναι bannable? Θεωρώ πως είναι, αλλά κανείς δεν ασχολείται να σε κάνει report σε αυτές τις περιπτώσεις. Δε λέω ποτέ gg easy πχ. Όταν τελειώσει το παιχνίδι όλα καλα.

Το αν ειναι bannable η οχι, εχει σχεση με το τι θα πεις. Τωρα οτι ειναι bad manner, ειναι αλλα σε καποιες περιπτώσεις το αξιζει και αυτος που το το κανεις.Το να προσπαθείς να βγαλεις τον αλλον απ το παιχνιδι του με mind-games ειναι ύπουλο αλλα αποδοτικό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απόψεις για desrespecting σε αντιπάλους. 

 

Δεν είμαι ποτέ αγενής με τους συμπαίχτες μου και ποτέ με τους αντιπάλους επίσης όταν έχει τελειώσει το παχινίδι. Το θεώρω ανούσιο εκτός από bad manner. Κάποιες φορές όμως δεν μπορώ να αντισταθώ στο να εκνευρίσω τους αντιπάλους όσο παίζουμε. Παίρνω first blood για παράδειγμα και με κάποιο σχόλιο προσπαθώ να εκνευρίσω την αντίπαλη ομάδα περιμένωντας flame από αυτούς στον αντίπαλο laner κτλ. Αυτό είναι εξαιρετικά αποδοτικό σε πολλές περιπτώσεις και αποδιοργανώνει την ομάδα και μεγαλώνει τις πιθανότητές μου για νίκη.

 

Ποια είναι η αποψή σας; Το κάνετε - θα το κάνατε; Είναι bannable? Θεωρώ πως είναι, αλλά κανείς δεν ασχολείται να σε κάνει report σε αυτές τις περιπτώσεις. Δε λέω ποτέ gg easy πχ. Όταν τελειώσει το παιχνίδι όλα καλα.

 

Bannable δεν είναι εκτός και αν δε σταματήσεις να μιλάς σε /all και να γίνεις εκνευριστικός ή αν για κάποιο περίεργο λόγο αρχίσεις να τον μπινελικώνεις.

 

Το να πετάξεις κανένα "best nidalee eu" μετά από ένα first blood είναι κάτι που το κάνω και γω καμιά φορά για να τσιτώσω λίγο τους αντιπάλους και να αρχίσουν το flame με την ίδια λογική που κανακεύω τη δική μου ομάδα για να μη ξεκινήσουν αυτοί.

 

Αν το κάνεις έξυπνα δε νομίζω να έχεις θέμα ποτέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...