Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εαν δεις καλα, θα δεις οτι κανει dodge το q της shyv.

 

Γιατί σου κάνει εντύπωση; μιλάμε για Diamond παίχτες! εδώ Gold+ και εύκολα κάνεις Dodge... πόσο μάλλον Diamond! Επίσης μιλάμε για την Riven... αυτό τα λέει όλα! (στο Jump αναφέρομαι)

και αμα γινει ας πουμε ενα invade και φας 100-150 damage  τι θα κανεις θα πας πισω για να γεμισεις?

 

Άμα είσαι Yi έχεις το W σε ώρα ανάγκης!

 

 

....

 

Δικαιολογείσαι άμα είσαι 10 χρονων.

 

 

Haha.... έλα πες το... δεν έχεις παίξει ποτέ Yi ... και αν έχεις παίξει δεν ήξερες τι έκανες...

 

Αγαπητέ μου, πολλές φορές mid(core) game μου χρειαζόταν το Ghost και επειδή είχα Teleport έχανα free kills. Πολλές φορές απέναντι είχα έναν καρα-φεενταρισμένο Lucian που έκοβε κώλους (αλλά και εκεί είχα Teleport αντί Exhaust/Barrier)

 

Με απλά λόγια, αν τύχεις με αντίπαλοι ομάδα που όλοι νοιώθουν και δεν βγαίνει εύκολα Gank, τότε το Teleport είναι άχρηστο εντελώς.

 

Επίσης πολλές φορές είχα Ghost και έλεγα "Ah γμτο να είχα Τελεπορτ!".

Ξέρεις τι είναι να βλέπεις σε κάποιο Lane να έχουν pusharei, να έχουν παλέψει και να έχουν μείνει 20-30% HP 2 άτομα? χάνεις free kills.

 

ΥΓ1: Δεν ξέρω αλλά ο Αράπης είναι ο χειρότερος αντίπαλος για μένα... σκάει πολύ damage σε σχέση με τους άλλους ADC. (Passive δεν έχει αυτός -> κάθε 2 hit το επόμενο είναι Double Hit ? χειρότερα και από Yi που θέλει 3 για το Passive και το επόμενο το dmg είναι 1/2 όχι ολόκληρο!)

ΥΓ2: Για αυτό προτείνω Thornmail... προσωπικά πολλές φορές έχει κάνει την διαφορά για μένα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εξαρετικα games στο TSM set , μεχρι εκει που ειδα δηλαδη 

Δεν τους περιμενα να κερδισουν tbh

 

C9 ηταν αναμενομενο , οι LMQ θα περασουν απο την 3η θεση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δείτε εδώ υστερία* ο παρουσιαστής...

 

 

Δείτε το Score του, έχει κάτι το Special? (7/0/x πχ?) όχι! και φυσικά το ότι έκλεψε Baron ήταν καθαρή τύχη ΑΛΛΑ ξέρω ότι εσείς θα πείτε "Όχι δεν ήταν τύχη! ήταν Skill"

 

* OOOOOO Faker stole a baaaaaaaaron

* he goooot it, heee gooot it, he gooot it

* i can't belive that

* what a play from faker

 

Σιγά ρε μπάρμπα... αυτό μου την σπάει εμένα... έχουν δημιουργήσει μια ψευδή εικόνα και τον έχουν κάνει θεό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δείτε εδώ υστερία* ο παρουσιαστής...

 

 

Δείτε το Score του, έχει κάτι το Special? (7/0/x πχ?) όχι! και φυσικά το ότι έκλεψε Baron ήταν καθαρή τύχη ΑΛΛΑ ξέρω ότι εσείς θα πείτε "Όχι δεν ήταν τύχη! ήταν Skill"

 

* OOOOOO Faker stole a baaaaaaaaron

* he goooot it, heee gooot it, he gooot it

* i can't belive that

* what a play from faker

 

Σιγά ρε μπάρμπα... αυτό μου την σπάει εμένα... έχουν δημιουργήσει μια ψευδή εικόνα και τον έχουν κάνει θεό. 

 

Δεν υπαρχει αλλος παικτης αυτη την στιγμη με αυτα τα mechanics του faker.Ειναι αλλου ο τυπος.Και εσυ εχει κανει noobακια ολους τους προ,που οι τυποι εχυν παιξει ολους τους παικτες και ξερουν ακριβως τι runes masteris να τρεξουν,τι pick να παρουν,πως να παιξουν κτλ.Αλλα εσυ ενταξει ξερεις καλυτερα ,στο bronze εχει παικταραδες.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δείτε εδώ υστερία* ο παρουσιαστής...

 

 

Δείτε το Score του, έχει κάτι το Special? (7/0/x πχ?) όχι! και φυσικά το ότι έκλεψε Baron ήταν καθαρή τύχη ΑΛΛΑ ξέρω ότι εσείς θα πείτε "Όχι δεν ήταν τύχη! ήταν Skill"

 

* OOOOOO Faker stole a baaaaaaaaron

* he goooot it, heee gooot it, he gooot it

* i can't belive that

* what a play from faker

 

Σιγά ρε μπάρμπα... αυτό μου την σπάει εμένα... έχουν δημιουργήσει μια ψευδή εικόνα και τον έχουν κάνει θεό. 

 

 

Και για πες.ποιον θεωρεις εσυ ως τον καλυτερο?

Εξαρετικα games στο TSM set , μεχρι εκει που ειδα δηλαδη 

Δεν τους περιμενα να κερδισουν tbh

 

C9 ηταν αναμενομενο , οι LMQ θα περασουν απο την 3η θεση

lmq tiltaran απιστευτα..ειδικα στο 5ο game απλα πηγαιναν ενας ενας και ψοφαγαν!

c9 ειναι μακραν η καλυτερη ομαδα απο ολες τις ΝΑ.κανουν outpick τους παντες..το comp τους στο πρωτο ματς ηταν απλα ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην τον feedαρετε αλλο. Αιωνιος κατοικος bronze, ουτε καν silver V 0 LP για το ξεκαρφωμα εστω, να λεει nooba/διαφημισμενο/wtf εναν απ'τους πιο δυνατους LCS players, μου θυμιζει την Τζουλια στην Επιδαυρο να απαγγελει αρχαια κειμενα και τραγωδιες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην τον feedαρετε αλλο. Αιωνιος κατοικος bronze, ουτε καν silver V 0 LP για το ξεκαρφωμα εστω, να λεει nooba/διαφημισμενο/wtf εναν απ'τους πιο δυνατους LCS players, μου θυμιζει την Τζουλια στην Επιδαυρο να απαγγελει αρχαια κειμενα και τραγωδιες.

 

Μην τον feedaρετε αλλα σε καθε ατακα του, ψαρωνετε και απαντατε για να κουραστει κι'αλλο το θεμα.

 

Τι σχέση έχει το τι είναι κάποιος με το να πει το πολύ απλό-λογικό πράγμα:

 

"Πλέον, κανείς δεν μπορεί να κουβαλήσει μόνος του και να κάνει παπάδες. Αυτό που μετράει είναι η ομαδικότητα και οι "μαγκιές" έχουν πεθάνει εδώ και καιρό"

 

Να σας θυμίσω ότι αυτά είναι δικά σας λόγια (με τα οποία συμφωνώ).

 

 

Και για πες.ποιον θεωρεις εσυ ως τον καλυτερο?

lmq tiltaran απιστευτα..ειδικα στο 5ο game απλα πηγαιναν ενας ενας και ψοφαγαν!

c9 ειναι μακραν η καλυτερη ομαδα απο ολες τις ΝΑ.κανουν outpick τους παντες..το comp τους στο πρωτο ματς ηταν απλα ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ

 

Δεν θεωρώ κανέναν σουπερ ντουπερ, λέω το πολύ απλό ότι πλέον δεν μπορεί κανείς μόνος του να κάνει τον σουπερ ήρωα (ότι έγραψα και πάνω). 

Αφού ισχύει -το από πάνω-, πως γίνεται να υπάρχει αυτή η υστερία-θαυμασμός προς το πρόσωπο του;; αυτό αναρωτιέμαι! ο Faker για μένα είναι όπως και άλλοι LCS-επιπέδου παίχτες.

 

Ας σταθούμε λίγο στον αγώνα με NJWS (Score):

 

Faker stats

1ος αγώνας :  5/2/5        Enemy: 6/1/8

2ος αγώνας :  3/3/4        Enemy: 4/2/17

3ος αγώνας :  3/0/7        Enemy: 2/3/1

4ος αγώνας :  1/1/0        Enemy: 1/0/8

 

Ας δούμε και λίγο το παρακάτω βίντεο για τον Faker που κάνει Dodge τα πάντα για πλάκα... 

 

Παγώστε το 1:08:15 για να δείτε πόσο μακριά είναι οι Enemy από το σημείο που κάνει Ulti η Oriana.

 

Whatever όμως! ο Faker είναι και θα παραμείνει ο καλύτερος και ΑΛΑΝΘΑΣΤΟΣ. πάντα θα κάνει παπάδες... (τώρα πως δεν μπόρεσε να κουβαλήσει την ομάδα του να κερδίσουν είναι πολύ περίεργο...)

 

Επίσης το 1-3 είναι λίγο "εξευτελιστικό" Score για την SKT (δεν μιλάω για Faker!!!)

ΥΓ: Οι καλοί παίχτες το αποδεικνύουν κάθε φορά και όχι μια φορά με OP Zed Ξέρω γω... (ήταν OP , για αυτό άλλωστε και όλα τα Nerfs). O Faker είναι πολύ καλός παίχτης και το αποδεικνύει κάθε φορά αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι θα έβλεπα Bronze 1 "Master peasy" main να κάνει κριτική τον Faker δεν το περίμενα. + για το ban, έχει πλακα τα πρώτα 10 post αλλα μετά κουράζει.

κατάντησε αηδία κάθε 3 και λίγο να έρχονται ειδοποιήσεις για μπούρδες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...