Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν εχω θεμα με chat restricts ή να χασω reward κλπ (δεν εφαγα chat restrict στο main μου ουτε οταν ηταν ολος ο eune chat restricted), αλλα ειναι ηλιθια κινηση απτην rito.

 

Αν το κανεις για το καλο του community το ανακοινωνεις στην αρχη του s4, ωστε να το ξερει ο Ακραιος και ο καθε Ακραιος και να ξανασκεφτει τρεις φορες πριν "ευχηθει" στους συμπαικτες του. Η τουλαχιστον το πετας ως unofficial σκεψη με καποιο ποστ απο το team της riot για να το εχουν υποψιν τους, οτι ΜΠΟΡΕΙ να γινει.

 

Με το να τους αφηνεις 1 ολοκληρο σεζον να βριζουν σε καθε game οτι βρουν μπροστα τους και 1 μηνα πριν τελειωσει το season να τους λες "ΧΑ, την πατησατε!", απλα γινεσαι ανουσιος. 1 season τον φαγαμε τον οχετο, το game μας χαλασε οσο ηταν να μας χαλασει και τωρα με τη λογικη της sistah ερχομαστε να πουμε σε ολους αυτους "χαχαχα καλα να παθεις την εφαγες εκει που σε ποναει!". Ναι, και; Τα μλκσιμενα games με τα ζωντοβολα που flamaran χωρις λογο+τον χαμενο χρονο, θα μου τα φερει καποιος πισω για να τα παιξω ηρεμα και ομορφα;

 

Ποσως με ενδιαφερει αν ο flamer δεν παρει rewards. Με ενδιαφερει ομως να μην μου τραβαει ανουσιο flame ο καθε πικραμενος κι αυτο θα συνεβαινε μονο αν το ειχαν ανακοινωσει εγκαιρως, αν ηταν δηλαδη προοληπτικου χαρακτηρα η πολιτικη της rito.

 

Τελος, ειναι ενα πολυ καλο μετρο αν εφαρμοστει στο s5, αρκει να το ξερουν ΟΛΟΙ απο την αρχη. Κι ας αναλαβουν τις ευθυνες τους. Αλλα μονο ετσι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αν το κανεις για το καλο του community το ανακοινωνεις στην αρχη του s4, ωστε να το ξερει ο Ακραιος και ο καθε Ακραιος και να ξανασκεφτει τρεις φορες πριν "ευχηθει" στους συμπαικτες του. Η τουλαχιστον το πετας ως unofficial σκεψη με καποιο ποστ απο το team της riot για να το εχουν υποψιν τους, οτι ΜΠΟΡΕΙ να γινει.

 

Με το να τους αφηνεις 1 ολοκληρο σεζον να βριζουν σε καθε game οτι βρουν μπροστα τους και 1 μηνα πριν τελειωσει το season να τους λες "ΧΑ, την πατησατε!", απλα γινεσαι ανουσιος. 

Ισως ειναι λαθος εποχη αλλα ο τυπος που τρωει απανωτα chat restriction ολο τον χρονο

-μην ξεχναμε οτι το massive chat restriction εγινε λογω απουσιας tribunal- ειναι θεωρητικα banαρισμενος 2βδομαδα και βαλε .

Αυτοι που εμαθαν να το βουλωνουν ειναι κερδισμενοι οχι μονο σε ψυχικη ηρεμια αλλα prolly και σε elo,

περα απο τα end season rewards.

Oι υπολοιποι στον βαλτο και καλα κανουν και τους πετανε εκει μεσα.

1 βδομαδα reddit hate και τελος το πανηγυρι.

Και απο του χρονου σουζα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα το παιχνιδι με τα Fails των Community Managers το εχει χασει προ πολλου η RIOT.

Ανοιγουν το στομα τους υποσχοντε οτι να`ναι και μετα σε αφηνουν ξεκρεμαστο

Εφαρμοζουν πολιτικες αποφασιζουμε και διαταζουμε οποτε θελουν 

 

Αλλαζουν πραγματα Ingame και σου αρνουντε το Refund

και αλλα ομορφα που εχουν γινει κατα καιρους.

 

ΑΛΛΑ απο την στιγμη που συμφωνεις με την EULA μετα απο καθε Patch λυπαμαι φιλε μου εχασες.

 

Το Tribunal ειναι Under Maintance και καλα ~1 χρονο σε προειδοποιησαμε με τα Chat Restricts αλλα εσυ εκει τον χαβα σου,αλλωστε οταν εξεταζουν αν εισαι banworthy μπορει να περασει και ενα τριμηνο στο νερο αφου δεν εξεταζουν instantly ολα τα cases.

 

Μη ξεχνας οτι το Toxic παιδακι που κραζει απο το champ select μεχρι το end screen εχει ολοοοοοο τον χρονο να φτιαξει/αγορασει και αλλα accounts νομιζεις οτι το Ban θα τον τρομαξει;Εχει θειο στην διωξη και στην RIOT.

Τεσπα τωρα θα τσουξει πολλους αλλα αμφιβαλω αν καποιος θα παρατησει το παιχνιδι οπως εγινε και με τα χαλια του EUW,Lifetime Rewards,Lore,Reworks κλπ κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oι υπολοιποι στον βαλτο και καλα κανουν και τους πετανε εκει μεσα.

1 βδομαδα reddit hate και τελος το πανηγυρι.

Και απο του χρονου σουζα.

Καλα μη το λες εχω δει ενα παλικαρι ονοματι MASTER GALIO στον EUNE που για να μη τρωει συνεχεια Verbal Abuse Reports εχει βαλει προγραμμα και κανει Scrumble οτι γραφει.

 

Π.χ. Go fuck yourself---->clap clap go clapfucclapk yourclapself clap clap

 

Θα την βρουν την τρυπα παλι το τρολινγκ ποτε δεν πεθαινει,ισως εκμεταλλευτουν την αδυναμια του Tribunal να διαβαζει αριθμους ή καποιες γραμματοσειρες αλλα ο Bronze/Silver Flamer δεν εχει τιποτα να χασει

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήδη εχουν σκασει τα πρωτα emails που ενημερωνουν παιχτες οτι δεν θα λαβουν τα End Season Rewards επειδη ηταν Elo Boosted (η Riot αφησε να εννοηθει οτι εχουν βρει τροπο για να το ελεγχουν αλλα δεν δινει παραπανω πληροφοριες για το πως για να αποφυγουν το Detection και το παρακαμψουν οι boosters με καποιο τροπο) και καπακια ενα Ban για 2 εβδομαδες για Greef ή Intentional Feeding.

 

Ε ενταξει τωρα αν δει οτι το ιδιο Account Loggarei απο την Αθηνα μετα απο την Σιγκαπουρη και μετα απο το Ναυπλιο σε θεμα λεπτων κατι βρωμαει.

 

Σε μερικες περιπτωσεις αφαιρουν ακομα και τα Rewards της προηγουμενης Season.

 

Αρα δεν με ξενιζει ιδιαιτερα αυτη η κινηση της RIOT.

 

Μαζι με την κωλοτουμπα για τα Lifetime RP Rewards ειναι υποψηφια να γινει μελος του διαολου με πολυ QQ απο ολες τις παντες.

 

Δεν βλεπω κατι κακο προσωπικα

 

Το ειχανε κανει κ φετος αυτο με την αφαιρεση των rewards 

Εφοσον δεν τα αξιζεις , δεν τα παιρνεις . Τοσο απλα

 

@Midi

 

Δεν βλεπω τον λογο που χρειαζεται ειδικη προειδοποιηση ο flamer η ο οτιδηποτε για να συμμαζευτει

 

Οσο δεν λειτουργει το tribunal , βαλανε τα warnings κ τα chat restrictions . Ακομα κ με τα warnings , ο flamer παλι flamer θα ειναι . Το ξερει οτι απο την στιγμη που αρχιζει τα γαμωσταυριδια , υπαρχει η περιπτωση να χασει τον λογαριασμο του για 1/2 βδομαδες η κ για παντα . Απλα η κατασταση εχει ξεφυγει κ κατι πρεπει να γινει

 

Σε κανενα δεν θα αναπληρωθουν τα χαμενα games η ο χρονος λογω flame , οπως ειναι φυσικο

Αλλα απο το να εχω κι αλλα τετοια , το προτιμω ετσι

 

Οχι οτι χανουν κατι ιδιαιτερο , αλλα λεμε τωρα . Μεχρι να βγει το tribunal η καποιο καινουριο συστημα παλι τα ιδια θα γινονται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν βλεπω κατι κακο προσωπικα

 

Το ειχανε κανει κ φετος αυτο με την αφαιρεση των rewards 

Εφοσον δεν τα αξιζεις , δεν τα παιρνεις . Τοσο απλα

 

Ναι βρε το ιδιο λεμε εγω σταθηκα για την κλαψα που εχει να πεσει επειδη η Riot εχει ανοιξει πολλα μετωπα ταυτοχρονα.

 

Εγω εσυ και ο μεσος υγιης παιχτης τριβουμε τα χερια μας με το σκουπιδαριο που θα αναγκαστει να μαζευτει και λεμε μπραβο στην συγκεκριμενη κινηση αλλα δεν αναιρει τις αποτυχιες που ζημιωνουν το community με τις τελευταιες αποφασεις της για αλλα θεματα,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή για να μη κατεβάζει κάποιος παναγίες, να εύχεται καρκίνους και να μην λέει ότι λέει για τη μάνα του άλλου θα πρέπει η riot να κάνει κάποια συγκεκριμένη κίνηση? 

 

Δε φτάνει που πλέον το ban έγινε chat restriction στα ζώα έχουν και παράπονο.

 

Δεν είναι δουλειά της riot να κάνει τα ζώα ανθρώπους. Δικαίωμά της όμως να κάνει ότι θέλει στους players που δε γουστάρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Midi

 

Δεν βλεπω τον λογο που χρειαζεται ειδικη προειδοποιηση ο flamer η ο οτιδηποτε για να συμμαζευτει

Ο κλασικος flamer δε θα συμαζευτει, οπως δε συμαζευοταν και με τα perma bans. Ανιατη ασθενεια, καρκινος σε οποιοδηποτε community βρεθουν στη ζωη τους, το αποδεχομαστε και προχωραμε.

Ομως υπαρχει αλλος ενας τυπος ατομων που βριζουν και πιστευω οτι ειναι και πολλοι, συμπεριλαμβανομενου και του εαυτου μου.

Οσο δεν με τιμωρουν flamaρω. Περυσι εφαγα 1ο, 2ο , 3ο ban και σταματησα το excessive flaming και εκτοτε δεν ξαναεφαγα τιποτα, ουτε chat restrict. Παραμενω δυνητικος flamer , εχω πιθανοτητες δηλαδη να συμπεριφερθω ασχημα σε καποια παιχνιδια. Σαν εμενα πιστευω οτι ειναι οι περισσοτεροι, απλα καποιοι με την αφαιρεση των bans και τον ερχομο του chat restrict πηραν πολυ αερα και το θεμα ξεφτυλιστηκε. Ε λοιπον αυτους κοιτας να περιορισεις. Τους λες στην αρχη του season οτι θα παρουν το τριτο το μακρυτερο απο rewards και απλα βαζουν μεσα στον εγκεφαλο τους να αποφευγουν το flame. Profit.

 

To να τους δινεις την ιδεα οτι υπαρχει καθεστως ατιμωρησιας (οπως εγινε φετος) φερνει τα αναλογα αποτελεσματα. Αν η ανακοινωση για το QQ rewards ειχε γινει καποιους μηνες νωριτερα ειμαι σιγουρος οτι δε θα ηταν τοσο ξεφτυλα το θεμα flame, οσο ειδαμε φετος. H αυξηση του flame δεν ηταν επειδη αυξηθηκαν οι κλασικοι flamers, αλλα επειδη ξεθαρεψαν τυποι που ΘΑ μπορουσαν να μην ειχαν ξεθαρεψει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιξτε λιγο σε high elo game αρκετα games και πειτε μου ποσα μπαν θα φας.Τα report σε diamond πεφτουν βροχη[και εγω ριχνω συνεχεια report γιατι ετσι].Ενα μπουρδελο ειναι το συστημα το tribunal,και οσο πιο ψηλα πας σε tier ,τοσο πιο competitve γινετε το παιχνιδι και τοσο περισσοτερα μπαν τρως.

Για εμενα το chat restrict ειανι πολυ καλο.Εχεις να flamaρεις 5 μυνηματα.Το να φας 2 εβδομαδες μπαν και ξαναγυρισεις και γραφεις παλι non stop το ιδιο πραγμα ειναι.

Αν δεν θες να φας μπαν,ingore ολους και παιζεις ,τελος.Ειναι αναλογα και τον ανθρωπο,εμενα αμα με βρισουν θα βρισω ,ακομα και απο το keyboard,αλλος δεν τον νοιαζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο κλασικος flamer δε θα συμαζευτει, οπως δε συμαζευοταν και με τα perma bans. Ανιατη ασθενεια, καρκινος σε οποιοδηποτε community βρεθουν στη ζωη τους, το αποδεχομαστε και προχωραμε.Ομως υπαρχει αλλος ενας τυπος ατομων που βριζουν και πιστευω οτι ειναι και πολλοι, συμπεριλαμβανομενου και του εαυτου μου.Οσο δεν με τιμωρουν flamaρω. Περυσι εφαγα 1ο, 2ο , 3ο ban και σταματησα το excessive flaming και εκτοτε δεν ξαναεφαγα τιποτα, ουτε chat restrict. Παραμενω δυνητικος flamer , εχω πιθανοτητες δηλαδη να συμπεριφερθω ασχημα σε καποια παιχνιδια. Σαν εμενα πιστευω οτι ειναι οι περισσοτεροι, απλα καποιοι με την αφαιρεση των bans και τον ερχομο του chat restrict πηραν πολυ αερα και το θεμα ξεφτυλιστηκε. Ε λοιπον αυτους κοιτας να περιορισεις. Τους λες στην αρχη του season οτι θα παρουν το τριτο το μακρυτερο απο rewards και απλα βαζουν μεσα στον εγκεφαλο τους να αποφευγουν το flame. Profit.To να τους δινεις την ιδεα οτι υπαρχει καθεστως ατιμωρησιας (οπως εγινε φετος) φερνει τα αναλογα αποτελεσματα. Αν η ανακοινωση για το QQ rewards ειχε γινει καποιους μηνες νωριτερα ειμαι σιγουρος οτι δε θα ηταν τοσο ξεφτυλα το θεμα flame, οσο ειδαμε φετος. H αυξηση του flame δεν ηταν επειδη αυξηθηκαν οι κλασικοι flamers, αλλα επειδη ξεθαρεψαν τυποι που ΘΑ μπορουσαν να μην ειχαν ξεθαρεψει.

 

Agreed στην τελευταία παράγραφο σου αλλα νομιζω πως δεν στοχευουν τον "μεσο" flamer αλλα τον toxic τυπο που σε 9/10 παιχνιδια θα αρχιζε να κραζει απο το 5 κ θα σε εκανε να μην θες να παιξεις αλλο .

 

Οι αλλοι νομιζω πως με τα νεα συστηματα θα βαλουν μυαλο κ δεν θα τους επηρεασει αυτο το μετρο

Παιξτε λιγο σε high elo game αρκετα games και πειτε μου ποσα μπαν θα φας.Τα report σε diamond πεφτουν βροχη[και εγω ριχνω συνεχεια report γιατι ετσι].Ενα μπουρδελο ειναι το συστημα το tribunal,και οσο πιο ψηλα πας σε tier ,τοσο πιο competitve γινετε το παιχνιδι και τοσο περισσοτερα μπαν τρως.

Για εμενα το chat restrict ειανι πολυ καλο.Εχεις να flamaρεις 5 μυνηματα.Το να φας 2 εβδομαδες μπαν και ξαναγυρισεις και γραφεις παλι non stop το ιδιο πραγμα ειναι.

Αν δεν θες να φας μπαν,ingore ολους και παιζεις ,τελος.Ειναι αναλογα και τον ανθρωπο,εμενα αμα με βρισουν θα βρισω ,ακομα και απο το keyboard,αλλος δεν τον νοιαζει.

 

Το restriction δεν ειναι λυση , ειναι ανεκδοτο . Perma κ σπιτι του οποιος καρκινιαζει τον αλλο . Το tribunal θα επιστρεψει καλυτερο κ ερχεται κ αυτοματοποιημένο συστημα για το perma

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tier πεφτεις πια;

Πχ. εχω ενα φιλο gold 5 (με αυτον συζηταω τωρα) και ειναι στο 0 ποιντσ και χανει.

Στις ποσες ηττες πεφτει; 10?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tier πεφτεις πια;

Πχ. εχω ενα φιλο gold 5 (με αυτον συζηταω τωρα) και ειναι στο 0 ποιντσ και χανει.

Στις ποσες ηττες πεφτει; 10?

Εαν δεν παιξεις καμποσες βδομαδες, χανεις tier.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...