Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ερώτηση: Ποιός είναι ο πιο εύκολος, απλός, σαφής και γρήγορος τρόπος για να μεταφέρεις τις γνώσεις σου στους φίλους σου?

 

- από λόγια εν ώρα game δεν παίρνουν

- μέσα στο game δεν μπορείς να εξηγείς ενώ παίζεις τον χαρακτήρα σου, ούτε και να βλέπεις τι κάνουν

- αν τους κάνεις spectate είσαι 3min πίσω, πάλι δεν μπορείς να εξηγήσεις και πολλά αφού βρίσκονται αλλού.

- αρνούνται να κάτσουν να δούνε games από lcs/worlds, μερικοί δεν ξέρουν καλά αγγλικά ωστε να καταλάβουν το commentary.

 

Κυρίως με ενδιαφέρουν team strategies, team comps, split pushing, positioning, objective control και τέτοια πράγματα. Όχι ατομικά πράγματα όπως Last hiting κτλπ.

 

Ευχαριστώ.

ετσι οπως του περιγραφεις δεν τους κοβω και πολυ ψημενους να μαθουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Mαζι με οτι λεγαμε το μεσημερι για τα rewards

 

http://forums.eune.leagueoflegends.com/board/showthread.php?p=6425984&posted=1#post6425984

 

Οι negative των negative players δεν θα μπορουν να παιξουν ranked games 

Θα πρεπει πρωτα να τελειωνουν καποια set normal games ( ενω ειναι παντα chat restricted ) κ μετα απο evaluation θα μπορουν να ξαναπαιξουν ranked

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mαζι με οτι λεγαμε το μεσημερι για τα rewards

 

http://forums.eune.leagueoflegends.com/board/showthread.php?p=6425984&posted=1#post6425984

 

Οι negative των negative players δεν θα μπορουν να παιξουν ranked games

Θα πρεπει πρωτα να τελειωνουν καποια set normal games ( ενω ειναι παντα chat restricted ) κ μετα απο evaluation θα μπορουν να ξαναπαιξουν ranked

Forgiven say goodbye to challenger με λίγα λόγια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση: Ποιός είναι ο πιο εύκολος, απλός, σαφής και γρήγορος τρόπος για να μεταφέρεις τις γνώσεις σου στους φίλους σου?

 

- από λόγια εν ώρα game δεν παίρνουν

- μέσα στο game δεν μπορείς να εξηγείς ενώ παίζεις τον χαρακτήρα σου, ούτε και να βλέπεις τι κάνουν

- αν τους κάνεις spectate είσαι 3min πίσω, πάλι δεν μπορείς να εξηγήσεις και πολλά αφού βρίσκονται αλλού.

- αρνούνται να κάτσουν να δούνε games από lcs/worlds, μερικοί δεν ξέρουν καλά αγγλικά ωστε να καταλάβουν το commentary.

 

Κυρίως με ενδιαφέρουν team strategies, team comps, split pushing, positioning, objective control και τέτοια πράγματα. Όχι ατομικά πράγματα όπως Last hiting κτλπ.

 

Ευχαριστώ.

 

Το θέμα είναι ότι ο καθένας κάνει Pick που του αρέσει... δεν κάνει κάποιο Pick για να βοηθήσει την ομάδα!

 

Δεν μπορεί δηλαδή να κάνεις Splitpush με Ρενεκτον/Jax πχ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι ότι ο καθένας κάνει Pick που του αρέσει... δεν κάνει κάποιο Pick για να βοηθήσει την ομάδα!

 

Δεν μπορεί δηλαδή να κάνεις Splitpush με Ρενεκτον/Jax πχ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι ότι ο καθένας κάνει Pick που του αρέσει... δεν κάνει κάποιο Pick για να βοηθήσει την ομάδα!

 

Δεν μπορεί δηλαδή να κάνεις Splitpush με Ρενεκτον/Jax πχ!

 

Αυτό ακριβώς. Split push με Jax ΠΟΤΕ!!!

Δίδαξέ μας δάσκαλε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό ακριβώς. Split push με Jax ΠΟΤΕ!!!

Δίδαξέ μας δάσκαλε.

 

 

Το θέμα είναι ότι ο καθένας κάνει Pick που του αρέσει... δεν κάνει κάποιο Pick για να βοηθήσει την ομάδα!

 

Δεν μπορεί δηλαδή να κάνεις Splitpush με Ρενεκτον/Jax πχ!

 

 

Please no quoterino. Ή βάλτε spoilerino. Καλά τον έκανα block.

Yπαρχει καποιος τροπος να κανουμε tag ορισμενα ποστ για να μη τα χανουμε μετα απο 2-3 χρονια πχ;

Δεξί κλικ στον αριθμό του Post και το βάζεις σελιδοδείκτη. Αν έχεις και Chrome και κάνεις sync με ένα account δεν θα τους χάσεις ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mαζι με οτι λεγαμε το μεσημερι για τα rewards

 

http://forums.eune.leagueoflegends.com/board/showthread.php?p=6425984&posted=1#post6425984

 

Οι negative των negative players δεν θα μπορουν να παιξουν ranked games 

Θα πρεπει πρωτα να τελειωνουν καποια set normal games ( ενω ειναι παντα chat restricted ) κ μετα απο evaluation θα μπορουν να ξαναπαιξουν ranked

 

.....so the most negative players who are Ranked Restricted at the end of the season will be ineligible to earn ranked end of season rewards such as the loading screen borders or Victorious Morgana champion skin.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mαζι με οτι λεγαμε το μεσημερι για τα rewards

 

http://forums.eune.leagueoflegends.com/board/showthread.php?p=6425984&posted=1#post6425984

 

Οι negative των negative players δεν θα μπορουν να παιξουν ranked games 

Θα πρεπει πρωτα να τελειωνουν καποια set normal games ( ενω ειναι παντα chat restricted ) κ μετα απο evaluation θα μπορουν να ξαναπαιξουν ranked

Οποιος εχει chat restrict δηλαδη δεν θα μπορει να παιξει ρανκ?Απο ποτε ξεκιναει η μαλακια αυτη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το παιχνίδι είναι πολύ διασκεδαστικό.

ο client όμως είναι για πολλές φάπες.

 

το είδα, μου άρεσε, το αγόρασα.

για καμια βδομάδα, έπαιζα με φίλους και όλα ήταν καλά.

σε κάποια φάση όμως το account μου δεν μπορούσε με τίποτα να συνδεθεί στο PVP.net chat service με αποτέλεσμα να μη μπορώ να δω κανέναν, ούτε προφανώς να με δουν. Παιχνίδια όμως έπαιζα κανονικά!!!!!

Άλλα account στο ίδιο pc δεν είχαν πρόβλημα. Επίσης το account μου εμφάνιζε το ίδιο πρόβλημα σε κάθε Pc που δοκίμασα... για κάποιο λόγο είχαν "αποσυνδέσει" το ΑΓΟΡΑΣΜΕΝΟ μου λογαριασμό από το chat! έχω στείλει άπειρα mails και με έχουν γραμμένο κανονικά. Το μόνο που τελικά μπόρεσα να κάνω έίναι να ανοίξω ένα δωρεάν λογαριασμό και να παίζω από εκεί. Αλλά χάνω τα πλεονεκτήματα του παιχνιδιού (για αρχή όλους σχεδόν τους ήρωες εκτός από τους 10 που αφήνει κάθε βδομάδα) και είμαι πολύ σπασμένος

 

τουλάχιστον παίζω, έστω και με trial λογαριασμό...

 

το φελέκι μου!

LOL...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν παω να δω τα στατιστικα της season μου λεει 154 νικες και 148 ηττες. Δλδ κοντα στο 52%

 

Οταν ομως βγαινει η screen μετα το τελος του αγωνα, μου δειχνει 154 νικες, 153 ηττες, το ιδιο δειχνει και στο op.gg, δλδ κατω απο 51%

 

Γιατι υπαρχει αυτη η διαφορα;

Γνωριζουμε κατι;

 

 

Επιτελους gold4, μετα απο πολλη προσπαθεια! Σε 15 παιχνιδια, 11 νικες, βελτιωσα και λιγακι το mmr μου. Αποκλειστικα Jungler παιζω, yi, lee sin, evellyn.

 

Μπαναρω παντα amumu,warwick,jax.

 

 

 

 

αν τους κάνεις spectate είσαι 3min πίσω, πάλι δεν μπορείς να εξηγήσεις και πολλά αφού βρίσκονται αλλού.

Τι εννοεις;

 

- αρνούνται να κάτσουν να δούνε games από lcs/worlds, μερικοί δεν ξέρουν καλά αγγλικά ωστε να καταλάβουν το commentary.

Το lcs δε μου λεε κατι.. Δεν εχω παρακολουθησει πανω απο 30 λεπτα, ουτε πιστευω οτι θα ξαναπαρακολουθησω. Διαφορετικη φιλοσοφια υπαρχει εκει.

 

Αμα θελει καλυτερα να παρακολουθησει solo queue replays. Αν και προσωπικα, εγω τα εμαθα ολα μονος μου. Αν δεν τους κοβει, καλυτερα να παρατησουν το παιχνιδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωριζουμε κατι;

 

 

Επιτελους gold4, μετα απο πολλη προσπαθεια! Σε 15 παιχνιδια, 11 νικες, βελτιωσα και λιγακι το mmr μου. Αποκλειστικα Jungler παιζω, yi, lee sin, evellyn.

 

Μπαναρω παντα amumu,warwick,jax.

 

...

 

:ph34r:

 

 

... και άλλος Υι...

 

 

:ph34r:

 

Τι Win rate έχεις με Yi?

 

 

 

 

 

Το θέμα είναι ότι ο καθένας κάνει Pick που του αρέσει... δεν κάνει κάποιο Pick για να βοηθήσει την ομάδα!

 

Δεν μπορεί δηλαδή να κάνεις Splitpush με Ρενεκτον/Jax πχ!

 

 

Αυτό ακριβώς. Split push με Jax ΠΟΤΕ!!!

Δίδαξέ μας δάσκαλε.

 

Please no quoterino. Ή βάλτε spoilerino. Καλά τον έκανα block.

Δεξί κλικ στον αριθμό του Post και το βάζεις σελιδοδείκτη. Αν έχεις και Chrome και κάνεις sync με ένα account δεν θα τους χάσεις ;)

 

 

Ahh... πραγματικά Sorry! ξέχασα και το EloHell :P που splitpush-αρει με Jax... 

 

PS: by the way, παλιά που ήταν πολύ τανκυ (μαζί με το τρελό dps) ήταν καλός Splitpusher γιατί ανάγκαζε 2 άτομα να πάνε στο λανε γιατί 1ας δεν έφτανε να τον χώσει.

Τώρα που είναι στα κανονικά του, ακόμα και ενα Poor Mage(Αννιε) φτάνει να τον ταυλιάσει 1combo.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...