Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ερώτηση: Ποιός είναι ο πιο εύκολος, απλός, σαφής και γρήγορος τρόπος για να μεταφέρεις τις γνώσεις σου στους φίλους σου?

 

- από λόγια εν ώρα game δεν παίρνουν

- μέσα στο game δεν μπορείς να εξηγείς ενώ παίζεις τον χαρακτήρα σου, ούτε και να βλέπεις τι κάνουν

- αν τους κάνεις spectate είσαι 3min πίσω, πάλι δεν μπορείς να εξηγήσεις και πολλά αφού βρίσκονται αλλού.

- αρνούνται να κάτσουν να δούνε games από lcs/worlds, μερικοί δεν ξέρουν καλά αγγλικά ωστε να καταλάβουν το commentary.

 

Κυρίως με ενδιαφέρουν team strategies, team comps, split pushing, positioning, objective control και τέτοια πράγματα. Όχι ατομικά πράγματα όπως Last hiting κτλπ.

 

Ευχαριστώ.

Νομίζω ότι καλύτερα είναι να τον έχεις πάνω απ το pc, να παίξεις εσύ 1-2 game και να του εξηγείς τι κάνεις.

Εγώ που ξεκίνησα πριν 5-6 μήνες μέσω skype μου τα λεγε ο δικός μου και ότι καταλάβαινα :P

Τώρα που ξεκίνησαν 2 άλλοι φίλοι και προσπαθώ να τους πω 5 πράγματα εγώ πραγματικά καταλαβαίνω πόσο έβγαζα την παναγία στον δικό μου..

Νομίζω είναι και θέμα ανθρώπου και το πόσο του αρέσει το game.

Προσωπικά επειδή λόγω δουλειάς παίζω 2-3 παιχνίδια τη μέρα θα πρεπε να γνωρίζω πολύ λιγότερα θεωρώ, αλλά λιώνω πολλές ώρες στη δουλειά στο Twitch, οπότε κάτι έχω μάθει παραπάνω απ τον Wingsofdeath :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το na θα μετανομαστει σε κορεα second division

αφου το na δεν βγαζει παιχτες λογικο ειναι..

αν γινει παντως του piglet θα μιλαμε για τεραστια προσθηκη και θα ναι ο καλυτερος παιχτης στο Na

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oχι, το εχουμε πει τοσες φορες το ανεκδοτο του sony και το επαναλαβανουμε ανα 2 σελιδες.

Δεν πειθεις. Aπευθυνεσαι ενοχλημενη ξερω 'γω σε εμενα που εκανα 1 ανουσιο ποστ μετα απο 30 σελιδες και δεν απευθυνεσαι στα 1-2 ατομα που σε καθημερινη βαση τραβανε 10 παρομοια ποστ.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και στην επομενη σεζον ξανα δεκα παιχνιδια καταταξης ?

 

Δεν θες να μπεις αυτή τη σεζον για να μην λερώσεις το Account σου? να μην κουβαλάς Bronzy-Silver border??? 

 

... παίξε ρε αδερφέ και μην σε απασχολεί... 

 

Στην αρχή έτσι έλεγα και εγώ... θα κάνω λίγα και προσεκτικά παιχνίδια... τελικά κατάλαβα ότι "παίξε και μην περιμένεις την κατάλληλη στιγμή". Δεν υπάρχει καλή-κατάλληλη στιγμή! Οπότε και να αρχίσεις τα ίδια θα κάνεις...

 

Επίσης όσα Normal και να παίξεις, δεν θα μπεις στο πετσί των Ranked παιχνιδιών! έχουν αρκετή διαφορά! ... τα μούτρα σου θα τα φας και δεν θα το γλυτώσεις αυτό! Διασκέδασε το φίλε μου! 

 

Μόνο παίζοντας Ρανκεντ θα γίνεις καλύτερος στα ρανκεντ.

 

 

 

Oχι, το εχουμε πει τοσες φορες το ανεκδοτο του sony και το επαναλαβανουμε ανα 2 σελιδες.

 

Αν αναφέρεσαι σε μένα (Sonyxp) , θύμισε μου σε παρακαλώ αυτό το ανέκδοτο που λες γιατί με τόσα πολλά που έχουν ειπωθεί εδώ μέσα ούτε που θυμάμαι. (Μήπως για το ότι είπα ότι West>East? και έκανα κάποιες συγκρίσεις { Silver East == Bronze West } ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ το κάνατε {Challenger East == Bronze West} ???... όντως είναι πολύ αστείο! ακόμα γελάω που το τραβήξατε τόσο! εγώ όμως δεν είπα ποτέ κάτι τέτοιο hehe :) )

 

PS: Pls μην απαντήσετε πάνω σε αυτό... το έχουμε εξαντλήσει και είναι κουραστικό!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα υπαρχουν 2 κατηγοριες

Αυτοι που θα εχουν chat restrict κ θα μπορουν να παιζουν ranked

Και θα υπαρχουν αυτοι που ειναι ranked restricted , θα μπορουν να παιζουν normals ( μαζι με chat restriction ) μεχρι να τους επιτρεψουν να παιξουν ranked

Ποτε θα γινει αυτο?Στην νεα σεζον?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην του δινεις τετοια ποστ ρε φιλε,ελεος.Το παιδι οτι παικτη να παρει τοπ ,παει ολο ευθεια,δεν εχει ιδεα τι να κανει αμα μεινει πισω στο lane και ο μονος λογος που ανεβηκε ειναι γιατι σπαμαρει παικτες που κανουν hard carry και ηταν fotm[jax ρενε τοτε,khazix ,και φιορα σε περιοδο που δεν την επαιζε κανεις και κανεις δεν ηξερε να την κανει counter]

Καλος διασκαδαστης ,δεν λεω,αλλα οχι και να μαθεις τοπ απο αυτον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...