Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παιδιά το MMR που σου δείχνει το op.gg απο τι διαμορφώνεται;

Από τα 10 πρώτα ranked που παίζεις ή και από τα Normal;

Εγώ πχ παίζω χρόνια αλλά ranked είχα παίξει μόνο στο Season 2 και τώρα στo Season 5.

Με 6/4 μπήκα Silver 1 που το θεωρώ αρκετά καλό για αρχή και το op.gg δείχνει ένα MMR 1560, άρα το πραγματικό μου πρέπει αν είναι κάπου στο range 1500-1600 έτσι;

Αυτό τώρα τι ακριβώς καθορίζει; Τους συμπαίκτες που θα παίζω; Και υπάρχει περίπτωση μετά απο ένα promotion series να ανέβεις και 2 σκαλιά αντί για ένα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το MMR διαμορφωνεται απο τα games που εχεις κερδισει/χασει . Τωρα συγκεκριμενα του OP.GG δεν γνωριζω , θα εχουν καποια δικη τους φορμουλα που δεν ειναι ακριβως σωστη

 

Normal κ ranked εχουν διαφορετικο MMR 

Μην το κοιτας το OP.GG κ γενικα μην σκεφτεσαι βασει Elo γιατι δεν εχει νοημα . Ο ευκολος τροπος να κοιτας αν εχει decent MMR ειναι απο τα LP που χανεις/κερδιζεις .

 

Το MMR καθοριζει με ποιους παιζεις και ποσα LP χανεις/κερδιζεις ανα παιχνιδι . Ναι υπαρχει τετοια περιπτωση αλλα σε σενα δυσκολο μιας κ δεν εχεις παιξει αρκετα games για να εχεις τοσο καλο MMR

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Zed ειναι ιδεα μου η αμα δεν ειναι fed και μεινει πισω η στο ιδιο επιπεδο με τους αλλους ειναι USELESS στα Tf?

 

 

Μαλλον εχω βγει στην συνταξη με τον νιντζα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άμα προχωρήσει το game και βγουν zhonya's/qss/mikae'ls, δε μπορεί να κάνει και πολλά

Επεξ/σία από Pa0ki
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα προχωρήσει το game και βγουν zhonya's/qss/mikae'ls, δε μπορεί να κάνει και πολλά

Δεν κάνει τίποτα στον Zed. Δεν λειτουργεί σαν το qss

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...