Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οταν βλεπω thresh με targon's τρελαινομαι! Και σιγουρα χανω πανω απο 20cs. Δε λειτουργει το execute καθως το attack του ειναι ranged με αποτελεσμα να χανει το last hit. Ειδικα στα siege. 1000 φορες το νομισμα, ειδικα τωρα που το βελτιωσαν.

 

Αμα δεν εδινες κ συμβουλες για πραγματα που δεν ξερεις , καλα θα ηταν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Οταν βλεπω thresh με targon's τρελαινομαι! Και σιγουρα χανω πανω απο 20cs. Δε λειτουργει το execute καθως το attack του ειναι ranged με αποτελεσμα να χανει το last hit. Ειδικα στα siege. 1000 φορες το νομισμα, ειδικα τωρα που το βελτιωσαν.

Το execute δεν λειτουργεί. Αλλά για μένα τουλάχιστον, είναι εύκολο να το πάρεις με Thresh, ειδικά αν το passive του E έχει βαρέσει κόκκινο. 

 

7300 είναι ο εκκο

7800 βασικά

EDIT:

Αμα δεν εδινες κ συμβουλες για πραγματα που δεν ξερεις , καλα θα ηταν

 

Πιάνει το execute βασικά? Εγώ αφήνω να πάει όσο πιο low γίνεται για να το σιγουρέψω

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάζεψα με τόσο κόπο τα 6300 IP. Να πάρω Ekko(μου έχει κολλήσει) ή να πάρω Cass/Shaco ?? :P

 

Όπως είπε το παπι, ακόμη  7300 έχει

Αν δεν έχεις αρκετούς champions καλύτερα cass ή shaco, πιο πολύ θα τους χαρείς και μέχρι να τους βαρεθείς θα έχεις μαζέψει τα 6300 του ekko

Το πρόβλημα του ekko τώρα είναι ότι στο teambuilder θα περιμένεις κάνα 15λεπτο για mid, draft/ranked αν δεν φάει ban θα πάει στο 1st pick, σου μένει μόνο ο καρκίνος του blind pick και το instalock :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα δεν εδινες κ συμβουλες για πραγματα που δεν ξερεις , καλα θα ηταν

Δε ξερω σε τι elo παιζεις φιλε μου. Αλλα σε αυτο που παιζω εγω οι thresh με αυτο το item πατωνουν και μου χαλανε και το farm. Δεν εδωσα καμια συμβουλη. Πραγματα που βιωνω εδω και μηνες λεω και το γεγονος οτι δε κανει execute παρα μονο δινει health και gold, αν ποτε καταφερει ο thresh να κανει last hit minion, απο τη στιγμη που εχει 50AD.

 

Δε ξερω αν εκει στο Plat/Diamond που εισαι βιωνεις τη "χαρα" του να προσπαθει να κανει Last hit ο thresh το siege minion, να το αφηνει με 10hp και να το σκοτωνουν τα δικα μας minions.. Χαμενα λεφτα. Και οχι να γινεται μια φορα, αλλα σχεδον παντα..

 

Εγω οποτε παιρνω thresh, μονο νομισμα. Και δεν εδωσα καμια συμβουλη.

 

Και ναι noobas ειμαι, που εχω μεσο ορο kda 3.2-4.5 με τους champions που παιζω περισσοτερο. Ενω οι περισσοτεροι στο tier μου δεν εχουν ουτε το μισο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε Luxx support main είναι το παιδί γιατί να σου πει ψέματα ή κάτι λάθος.

Και γω όσους Thresh βλέπω με targon's τους βλέπω.

Και ο Aphro με targon's παίζει όσες φορές έχει τύχει να τον δω στο stream του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ξερω σε τι elo παιζεις φιλε μου. Αλλα σε αυτο που παιζω εγω οι thresh με αυτο το item πατωνουν και μου χαλανε και το farm. Δεν εδωσα καμια συμβουλη. Πραγματα που βιωνω εδω και μηνες λεω και το γεγονος οτι δε κανει execute παρα μονο δινει health και gold, αν ποτε καταφερει ο thresh να κανει last hit minion, απο τη στιγμη που εχει 50AD.

 

Δε ξερω αν εκει στο Plat/Diamond που εισαι βιωνεις τη "χαρα" του να προσπαθει να κανει Last hit ο thresh το siege minion, να το αφηνει με 10hp και να το σκοτωνουν τα δικα μας minions.. Χαμενα λεφτα. Και οχι να γινεται μια φορα, αλλα σχεδον παντα..

 

Εγω οποτε παιρνω thresh, μονο νομισμα. Και δεν εδωσα καμια συμβουλη.

 

Και ναι noobas ειμαι, που εχω μεσο ορο kda 3.2-4.5 με τους champions που παιζω περισσοτερο. Ενω οι περισσοτεροι στο tier μου δεν εχουν ουτε το μισο.

 

Μα με το thresh κάνει last hit όταν έχεις την passive από το e

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Rant post...

Ίδιο division στα ranked (S3) και EUNE και EUW με το MMR στα νόρμαλς να είναι λογικά το ίδιο. ΤΙ ΚΑΡΚΙΝΟΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟN ΕUNE στα blind picks. 5 παιχνίδια σερί η trollia η αφκ η "θα παίξω Azir support με το ένα χέρι γιατί θα τρωω παγωτό τα πρώτα 20 λεπτά του game και ψήνομαι να ultarω για να τους διώξω απο 'σενα μην γίνει καμια στραβή και πάρεις kill και κουβαλήσεις....

 

Απο την άλλη λες να παίξεις normal draft μπας και είναι λιγότερο στα παπάρια τους που τελικά είναι χειρότερα επειδή όταν πάει το toplane 0/3 στα πρώτα 5'  σου λέει κιόλας ( ok im done cya και a Summoner has disconnected). Προσμένω πως και πως επιτέλυος να μου πει το νέο σύστημα οτι εφαγε μπαν κανείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα με το thresh κάνει last hit όταν έχεις την passive από το e

Ναι αλλα μιλαω για silver-gold elo που οι περισσοτεροι παιρνουν support με το ζορι επειδη ειναι last pick και δε ξερουν πως να παιζουν. Συνηθως μαξαρουν το q στον thresh και δε καταλαβαινουν απο last hit και e.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλα μιλαω για silver-gold elo που οι περισσοτεροι παιρνουν support με το ζορι επειδη ειναι last pick και δε ξερουν πως να παιζουν. Συνηθως μαξαρουν το q στον thresh και δε καταλαβαινουν απο last hit και e.

Δεν τα πάω καλά με το support αλλά από πότε είναι must τι μαξάρεις στον thresh? Πολλές φορές δεν πάει ανάλογα το τι θες να κάνεις? Π.χ Krepo πολλές φορές έχει μαξάρει q.Troll? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Q κανεις max πλεον για περισσοτερα hooks , μετα το nerf του Ε

Ο Κrepo συνηθιζε να παιρνει CDR μποτα + Kindlegem που αργοτερα γινοταν Solari . Με runes/masteries τον εβγαζε πανω απο 35% αρκετα γρηγορα . Οι υπολοιποι ολοι παιρνουν Mobis

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...