Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Q κανεις max πλεον για περισσοτερα hooks , μετα το nerf του Ε

Ο Κrepo συνηθιζε να παιρνει CDR μποτα + Kindlegem που αργοτερα γινοταν Solari . Με runes/masteries τον εβγαζε πανω απο 35% αρκετα γρηγορα . Οι υπολοιποι ολοι παιρνουν Mobis

Εγώ δεν ξέρω. Συνήθως προτιμώ να κάνω Max το E γιατί μου φαίνεται ότι δεν κάνω damage στο Lane.

Αλλά για το Q max, μετά τι πας? Έχω δει να ανεβάζουν W μετά για περισσότερο safety στο mid game.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

W ανεβαζεις ,δεν μπορεις να κανεις E δευτερο κ να αφησει τριτο το lantern 

Δεν χρειαζεται να κανεις dmg στο lane , τα AA σου κ το base dmg απο τα spells ειναι αρκετα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει καποιος να μου εξηγησει το κολπο με την vayne και το e + flash;

 

Τι ακριβως πετυχαινει;

 

https://www.youtube.com/watch?v=AwK1QxWBprI

πατάει e και μέχρι να γίνει το e flashαρει (το e της vayne εχει ενα μικρο χρονικό παράθυρο μεταξύ της ώρας που ενεργοποιειται και της ώρας που φεύγει το βέλος, εκείνη την ωρα κάνει το flash). Το e της vayne υπολογίζει την κατεύθυνση του knockback την στιγμή που το βλήμα χτυπάει το στόχο με βάση την ευθεία που ορίζει η vayne και ο στόχος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω και πολύ καιρό χρησιμοποιώ smart cast με indicators αλλά πρόσφατα παρατήρησα στον Ekko οταν κάνω το Q το indicator του Q μένει ανοιχτό! Δεν ξέρω αν συμβαίνει και σε άλλα champion μιας και τις τελευταίες μέρες παίζω μόνο Ekko. Μήπως είναι bug ή έχουν αλλάξει τις ρυθμίσεις?

 

Και κάτι ακόμα. Πρόσφατα παρατήρησα οτι έχω σταθερά γύρω στα 75-80 ms ping (EUNE) ενώ είχα γύρω στα 45-60 max. Τι συμβαίνει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω και πολύ καιρό χρησιμοποιώ smart cast με indicators αλλά πρόσφατα παρατήρησα στον Ekko οταν κάνω το Q το indicator του Q μένει ανοιχτό! Δεν ξέρω αν συμβαίνει και σε άλλα champion μιας και τις τελευταίες μέρες παίζω μόνο Ekko. Μήπως είναι bug ή έχουν αλλάξει τις ρυθμίσεις?

 

Και κάτι ακόμα. Πρόσφατα παρατήρησα οτι έχω σταθερά γύρω στα 75-80 ms ping (EUNE) ενώ είχα γύρω στα 45-60 max. Τι συμβαίνει?

και εγω εχω 10 ping παραπανω απο οτι συνήθως στον west

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hud Update

 

Ενω μου αρεσει , ταυτοχρονα κατι με χαλαει 

Θελει συνηθεια i guess

Είναι σίγουρα καλύτερο από αυτό που έχουμε τώρα. Πιο καθαρό και πιο εύχρηστο. Ε, μέχρι να το συνηθίσουμε και αυτό :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υποτίθεται οτι κερδίζεις μερικά ελάχιστα milliseconds στο cast του Ε...

Δεν ειναι το ιδιο πραγμα με το να κανεις πρωτα flash και μετα e; Αν εξαιρεσεις αυτα τα ms που κερδιζεις.. Παντως μου φαινεται αρκετα δυσκολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω και πολύ καιρό χρησιμοποιώ smart cast με indicators αλλά πρόσφατα παρατήρησα στον Ekko οταν κάνω το Q το indicator του Q μένει ανοιχτό! Δεν ξέρω αν συμβαίνει και σε άλλα champion μιας και τις τελευταίες μέρες παίζω μόνο Ekko. Μήπως είναι bug ή έχουν αλλάξει τις ρυθμίσεις?

 

Σε όλα τα champion μου συμβαίνει αυτό. Κάνω cast το skill/spell και ο δείκτης του skill μένει στην οθόνη. Τι φταίει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"λουσιμο" μονο ο καραφλας στο lcs...αυτα γινονται οταν δεν καθεσαι να αποδειξεις την αξια σου και θιγεσαι επειδη εχεις ανταγωνισμο και θες να εισαι super star της ομαδας!κατσε τωρα με τους "Ρωσσους" να feedareis top lane rummble!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...