Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ομολογω οτι ημουν αρκετα toxic τον τελευταιο καιρο, καθως συνηθως εκανα carry και εχανα. Οποτε ηρθε και ο πρωτος περιορισμος για 75 παιχνιδια! Μπορω να πω οτι τους ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

τρελαθηκαν στην ασια...παλι θα παρουμε π***** στο παγκοσμιο...ας ελπισουμε οτι fnatic και origen και uol θα ειναι αρκετοι να κανουν κατι φετος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι είναι το elo tanking; Και καλά να κρατάς ηθελιμένα το ΜΜρ εκεί που βρίσκεται;

το να αναβαίνεις στην κατάταξη με το ελάχιστο δυνατό ποσοστό win ratio (50%).Είναι αυτοί που παίζουν 100 ματς καθε tier και αν τους πετύχεις αναρωτιέσαι πως στο διάολο έφτασαν εκεί και πως παραμένουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το να αναβαίνεις στην κατάταξη με το ελάχιστο δυνατό ποσοστό win ratio (50%).Είναι αυτοί που παίζουν 100 ματς καθε tier και αν τους πετύχεις αναρωτιέσαι πως στο διάολο έφτασαν εκεί και πως παραμένουν.

Δηλαδή χάνουν επίτιδες κάποια παιχνίδια για να κατεβάσουν το w/l τουσ στο 50%, να κατεβάσουν το MMR τους για να ανεβουν ποιο εύκολα αργότερα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή χάνουν επίτιδες κάποια παιχνίδια για να κατεβάσουν το w/l τουσ στο 50%, να κατεβάσουν το MMR τους για να ανεβουν ποιο εύκολα αργότερα;

 

 

Δεν εχει λογικη αυτο, αν εχεις καλο MMR ( δηλαδή και καλό win rate συνήθως ), ανεβαίνεις πολύ πιο γρήγορα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εστειλα ενα ticket στο support σχετικα με ενα λογαριασμο στον West στον οποιο δε με αφηνει να μπω μεσα, αφου λεει οτι μεταφερθηκε σε αλλο region. Δοκιμασα σε ολα τα region, χωρις αποτελεσμα. Επισης στο op.gg μου τον δειχνει κανονικα να υπαρχει στον West server.. Ισως επειδη ημουν inactive πανω απο χρονο;

 

Και ο λογος που το κανω αυτο ειναι γιατι  εκτος απο τα 75 παιχνιδια για chat restrict, μου ηρθε σημερα και ακομα ενα με 35 ranked games restrict.. Και λεει οτι για να φυγει πρεπει να κανω 35 νικες σε normal games.. Σοβαρα τωρα; Δλδ ακομα και 55% winratio να εχω, θελω το λιγοτερο 65 παιχνιδια!!

 

Καλου, κακου, ξεκινησα ενα καινουριο λογαριασμο, αλλα και αυτος μεχρι να παει 30 level με ολα τα runes και τους champions.. θα παρει μερικους μηνες..

 

Απλα ελεος.. Και αολα αυτα γιατι ειχα αγανακτησει ορισμενες ημερες οταν εμπλεκα με Noobades και τους ελεγα ποσο αχρηστοι ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Απλα ελεος.. Και αολα αυτα γιατι ειχα αγανακτησει ορισμενες ημερες οταν εμπλεκα με Noobades και τους ελεγα ποσο αχρηστοι ειναι.

 

Κακοποιούσες λεκτικά άλλους παίκτες μην παραπονιέσαι τώρα! Το να πεις σε έναν παίκτη πόσο κακά παίζει δεν κερδίζεις τίποτα! Δεν πρόκειται να τον κάνεις καλύτερο, το αντίθετο μάλιστα.

 

Οταν δω ένα άτομο να πει κάτι αρνητικό στο chat, τρώει insta mute και report στο τέλος. Ούτε κάθομαι να διαβάζω, ούτε να απαντώ. :) 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...

 

Εχεις το δικαίωμα να πιστεύεις οτι θέλεις boy. 

Η δική μου διαφορά με την υπόλοιπη συντριπτική πλειοψηφία είναι οτι βλέπω τα πράγματα με την λογική ενώ αυτοί που είναι τοξικοί είναι άτομα με μεγάλο εγωισμό. Και με άτομα με μεγάλο εγωισμό δεν έχεις κανένα όφελος να ανταλλάξεις κουβέντες γιατί δεν διακατέχονται απο λογική λόγω της΄έντονης συναισθηματικής φόρτισης. Τόσο απλά.

 

Παίζω το παιχνίδι μου, περνάω καλά, σέβομαι τους άλλους παίκτες και αυτούς που δεν αξίζουν σεβασμό, τρώνε insta mute και get rekt son :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα επεφταν ετσι απλα τα ban, θα ειχαμε φαει ολοι μας..

 

Για να μη ξεφευγουμε απο το θεμα ομως. Ξερει κανεις τι ακριβως γινεται με το ticket που εστειλα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κομπλε τελικα. Μου εκαναν recover τον λογαριασμο.. Πολλα smurf βλεπω.. Ηδη στα placements 1-2.. Με βλεπω παλι για silver. Αλλα ψυχραιμια. Στο chat δε μιλαω καθολου..

 

Δε μπορω να καταλαβω πως γινεται στο 3ο παιχνιδι που επαιξα τωρα ( ειχα 1-1 ) να με εβαλε μονο με golders.. Ετσι δεν επαιζα ουτε στον eune που ημουν gold5.. Και στην ομαδα ειχαμε μαζι με εμενα, αλλους 2 unranked.. Πολυ broken το matchmaking.. Εκτος αν υπολογιζει και καποια αλλα στατιστικα, οπως το kda; Γνωριζει καποιος;

 

Συμφωνειτε με αυτη τη λιστα;

 

http://www.reddit.com/r/leagueoflegends/comments/390rvt/very_detailed_adc_tier_list_patch_510_by_diamond/

 

Παιζω μονο graves adc. Απο kalista και sivir δεν εχω ιδεα. Και vayne, lucian επαιζα περυσι.. Να προσπαθησα να μαθω κατι αλλο;; Με graves σε 190 games αυτη τη season 50,1% win ratio ( μια νικη παραπανω ;P ) και 3.1 kda.. Δε βλεπω να ανεβαινω ετσι ομως..  Εχει φαει nerf και το q..

 

Με την vayne δυσκολευομαι αρκετα, και ειδικα αμα φαει focus, no hope.. Kalista ακουω οτι ειναι δυσκολη.. Αλλα μπορει ανετα να παρει και 1vs2 kill early στο lane. Αυτο το rend πρεπει να ειναι κορυφη!

 

Και το spell shield της Sivir πρεπει να ειναι ολα τα λεφτα! Γενικα kalista,sivir + thresh πρεπει να ειναι απο τα καλυτερα duo bot..

 

Τι μου προτεινετε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γενικα ετσι οπως ειναι το meta το ADC ΔΕΝ ΚΟΥΒΑΛΑΕΙ και οχι μονο δεν κουβαλαει αλλα με τοσο cc που υπαρχει απο top jungle supp συνηθως feedαρει κιολας!

Οποτε προταση μου ειναι Sivir ( λογω του spell shield) με μια Morgana support η Kalista αλλα να την μαθεις...Αξιολογη περιπτωση και ο Lucian αλλα aggresive lane με το αναλογο support 

Η vayne ισως ειναι μια λυση με τοσα tank και τονους HP αλλα θα φαει πολυ camp και αν δεν παει στα 50λεπτα το παιχνιδι θα κανει λιγοτερο dmg και απο support η nunu jungle!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γενικα ετσι οπως ειναι το meta το ADC ΔΕΝ ΚΟΥΒΑΛΑΕΙ και οχι μονο δεν κουβαλαει αλλα με τοσο cc που υπαρχει απο top jungle supp συνηθως feedαρει κιολας!

Οποτε προταση μου ειναι Sivir ( λογω του spell shield) με μια Morgana support η Kalista αλλα να την μαθεις...Αξιολογη περιπτωση και ο Lucian αλλα aggresive lane με το αναλογο support 

Η vayne ισως ειναι μια λυση με τοσα tank και τονους HP αλλα θα φαει πολυ camp και αν δεν παει στα 50λεπτα το παιχνιδι θα κανει λιγοτερο dmg και απο support η nunu jungle!

Δεν κουβαλαει το adc?Μαλλον ο καλυτερος ρολος στο solo q μαζι με το mid.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...