Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://matchhistory.eune.leagueoflegends.com/en/#match-details/EUN1/1258740100/29404672

 

τι να παίξω με αυτούς μωρέ.χάνω τόσο πολύ που αισθάνομαι πραγματικά άχρηστος

 

Εμένα πάντως πολύ ωραίο game μου φαίνεται και ισορροπημένο χωρίς να ξέρω αν κάποιος μαλακιζόταν που δε φαίνεται από τους αριθμούς. Βάση αριθμών και οι 10 φαίνονται νορμάλ με εξαίρεση το farm κάποιων για game 45'.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Τα κακα games που ειναι fight festival γιατι δεν ξερουμε να παιξουμε αλλιως φαινονται συνηθως απο τα deaths

10 και 13 deaths ειναι απειρα 

 

Ναι και όχι.

 

Στα worlds ναι.

Στο soloQ εκτός από το εκνευριστικό "group mid" που πετάει κάποιος ξεκάρφωτος στο 12' πριν φτιάξεις καν το 1ο core item ποιο είναι ακριβώς το πρόβλημα με τα fights? Μην είσαι τόσο ελιτιστής.

 

Αν τα games μου ήταν τόσο ισορροπημένα δε θα το παρατούσα το lol. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα κιλλ εγιναν τοσα επειδη καναμε εμεις teamfight μιας και ο draven ηταν συνεχεια μονος του.το προβλημα ηταν ομως οτι δεν ειχαμε mid laner.επίσης δεν ειχε φαρμ η ομαδα μου επειδη "hur dur push mid" ενώ εγώ ήμουν κάτω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι θεμα ελιτισμου

 

Αν ο μονος τροπος που ξερεις να κερδιζεις το game ειναι να κανεις fight επι fight τοτε κατι κανεις λαθος στο παιχνιδι ( οχι εσυ , γενικα )

Mε τοσα fights aka deaths , το μονο που καταφερνεις ειναι να δινεις gold ( εκτος απο το να παιρνεις φυσικα ) . Οταν προσπαθεις ομως να κερδισεις , το κανεις οσο πιο clean μπορεις. Δεν δινεις στον αλλο καμια αφορμη να γυρισει στο παιχνιδι . Για αυτο κ πιστευω οτι τα πολλα death ειναι δειγμα κακου παιχτη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω παιξει 4 στο συνολο ranked,ποσο ακομα πρεπει να παιξω για να με βαλει σε division?10?

Δωσε μας update για το τι μπηκες,τι ησουν,πως πανε τα games κτλπ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι θεμα ελιτισμου

 

Αν ο μονος τροπος που ξερεις να κερδιζεις το game ειναι να κανεις fight επι fight τοτε κατι κανεις λαθος στο παιχνιδι ( οχι εσυ , γενικα )

Mε τοσα fights aka deaths , το μονο που καταφερνεις ειναι να δινεις gold ( εκτος απο το να παιρνεις φυσικα ) . Οταν προσπαθεις ομως να κερδισεις , το κανεις οσο πιο clean μπορεις. Δεν δινεις στον αλλο καμια αφορμη να γυρισει στο παιχνιδι . Για αυτο κ πιστευω οτι τα πολλα death ειναι δειγμα κακου παιχτη 

yeap.Ας πούμε στα promo για diamond είχα 6/10 παίχτες να είναι στην ίδια κατάσταση.Το αποτέλεσμα? 1-2 το σκορ στο 23.Αλλα όταν 2/5 άτομα (jungler-mid) κοιτάνε μόνο fight και δεν ακούνε η θα ακολουθήσεις η θα τους κοιτάς να feedaroun (πράγμα που γινόταν για 30 λεπτά)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε παιδιά οκ δε παίζεται έτσι το game. Απλά είναι σαν να πηγαίνεις τοπικό πρωτάθλημα να δεις μπάλα να λήγει 5-4 και να λες δεν είχαν καλή ανασταλτική λειτουργία.

 

Το σχόλιό μου είχε να κάνει ότι δεν είναι αυτός ο δικός μου ορισμός για κακό game.

 

Κακό game για μένα είναι όταν ένα lane έχει snowballάρει τόσο που ό,τι και να κάνεις δε κερδίζεται. Πχ να είσαι adc και να σκάει μύτη ξαφνικά μια irelia 7-0 με botk και trinity. Δε πα να κερδίζεις το lane σου 2-0 και να είσαι 50cs πάνω δε σώζεσαι και κάτω από το γραφείο σου να κρυφτείς και συ και οι συμπαίκτες σου. Και το αντίστοιχο για οποιοδήποτε lane.

Αυτό το game με το no-win condition είναι για μένα κακό και χάσιμο χρόνου.

 

Όχι ότι είναι το τέλειο το aram που παίζεται σε κάποια games αλλά εκεί τουλάχιστον υπάρχουν κάποια win conditions όπως positioning, κανά καλό play, κανά ward κανά wombo κάτι τέλος πάντων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έπεσα πάνω σε αυτόν σήμερα http://www.twitch.tv/tiensinoakuma

Άλλο επίπεδο το παλικάρι, ήρθε στο lane με clarity(Kata) για να με ξεφτιλίσει  :lol:

Άντε να εξηγήσεις τώρα στο μέσο χαζό του team που με έκραζε

 

 

edit: Από ό,τι είδα είναι ανενεργός ο original, δεν ξέρω αν ήταν αυτός ή κάποιος wannabe πάντως δεν έπαιζε για low plat

Επεξ/σία από Pa0ki
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6/0 ειμαι τωρα,s4 Diamond V.Μολις παιξω και τα 10 θα ενημερωσω.

 

με 10/10 wins σε παει plat1?

απο diamond V με 10 νικες σε παει και diamond 1-2 λογικα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...