Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κάθε game,καλώς η κακώς το βλέπω σοβαρά...ακόμα και το φλίπερακι.

 

Όπως ειπα και πιο πανω δεν περιμένω να κερδίζω συνέχεια!

Απλα δεν καταλαβαινω γτ εχω τον "φόβο",ανασφάλεια όπως θέλετε πείτε το,να παίξω στο midlane soloQ ενώ σπάνια θα χάσω match up είτε ειναι counter είτε όχι(ναι ξέρω γίνομαι λιγο cocky).

 

Για αυτό ρωτάω κάποιον που παίζει χρονια το game αμα είχε παρόμοιο θεματάκι.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Γιατί στο mid είσαι σε solo lane και όλα εξαρτώνται από εσένα. Στο bot με το support μάλλον αισθάνεσαι μια σιγουριά επειδή έχεις δίπλα σου και κάποιον άλλο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω ξαφνικά σε μια μέρα έγινα "καριερίστας" και το παιχνίδι σταμάτησε να είναι παιχνίδι και το ένιωθα σαν δουλειά. Το μάτι ανοιχτό στο champ select να δω αν έχουμε κανά περίεργο pick, κατάθλιψη όταν η αντίπαλος riven top έπαιρνε first blood κτλ κτλ.

 

Από lvl1 tryhardαρα ακόμη και στα aram's απλά κάποια στιγμή σταμάτησε να είναι fun. Τώρα πλέον και αφού έχω κάνω quit όταν μπαίνω μια στο τόσο μπαίνω για να περάσω καλά χωρίς να με νοιάζει αν θα κερδίσω (προφανώς όχι ranked που είναι τεταμένη η ατμόσφαιρα). Μπαίνω παίρνω αυτό που γουστάρω σεβόμενος το pick order αλλά pickάροντας ό,τι γουστάρω στο lane που μου αντιστοιχεί αδιαφορώντας για το τι κάνουν οι υπόλοιποι στα υπόλοιπα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί στο mid είσαι σε solo lane και όλα εξαρτώνται από εσένα. Στο bot με το support μάλλον αισθάνεσαι μια σιγουριά επειδή έχεις δίπλα σου και κάποιον άλλο. 

Ισως να ειναι αυτο!

 

Και γω ξαφνικά σε μια μέρα έγινα "καριερίστας" και το παιχνίδι σταμάτησε να είναι παιχνίδι και το ένιωθα σαν δουλειά. Το μάτι ανοιχτό στο champ select να δω αν έχουμε κανά περίεργο pick, κατάθλιψη όταν η αντίπαλος riven top έπαιρνε first blood κτλ κτλ.

 

Από lvl1 tryhardαρα ακόμη και στα aram's απλά κάποια στιγμή σταμάτησε να είναι fun. Τώρα πλέον και αφού έχω κάνω quit όταν μπαίνω μια στο τόσο μπαίνω για να περάσω καλά χωρίς να με νοιάζει αν θα κερδίσω (προφανώς όχι ranked που είναι τεταμένη η ατμόσφαιρα). Μπαίνω παίρνω αυτό που γουστάρω σεβόμενος το pick order αλλά pickάροντας ό,τι γουστάρω στο lane που μου αντιστοιχεί αδιαφορώντας για το τι κάνουν οι υπόλοιποι στα υπόλοιπα

Ειτε χασω ειτε κερδισω παλι το game θα ειναι fun για μενα,ενταξει λογικο να εκνευριστεις καποια στιγμη και αυτο μεσα στο παιχνιδι ειναι....απλα ειναι παραξενο να ειμαι σε ενα role χωρις αγχος,chilled και στον αλλον (που μαρεσει πιο πολυ) να ειμαι νευρικος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dat ^

 

Κι εγω πριν αρχισω το LoL δεν ημουν συνηθισμενος σε παιχνιδια που επρεπε να ανεβεις ladder η γενικα να ανεβεις , επαιζα εντελως για την πλακα . Ε οταν αρχισα να παιζω ranked με επιανε ο μικρος κομπος στο στομαχι . Και που παω τωρα και γιατι παιζω αφου ξερω οτι θα χασω κ τετοιες πιπες . Μετα απο λιγο καιρο κλαιν μαιν

 

Δεν ξερω ποσο καιρο παιζεις solo q η αν ανεβηκες κ "φοβασαι" μην πεσεις . Ο μονος τροπος για να σου φυγει ειναι να παιξεις , τιποτα αλλο . Και δεν το εχεις μονο εσυ . Ονομαζεται ladder anxiety .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ranked anxiety.Προσωπικά το έχω απο σεζόν 2 και δύσκολα θα μου φύγει μιας και δεν σπαμάρω solo q.Υπάρχουν δυό περιπτώσεις

1η θα αρχίσεις πάλι να νικάς το 50-55% των παιχνιδιών και θα το ξεχάσεις

2η θα τιλτάρεις τόσο που θα μπαίνεις yolo q και θα καταλήξεις να παίζεις 2κ games την σεζον σε ranked

 

Προσωπικά και εγώ για αυτό mainάρω adc επειδή top-mid-jungle νικήσω χάσω το lane μετά στηρίζομαι σε 4 παίχτες να παίξουν καλά.Ενώ με adc-supp χρειάζονται μόνο 3 :D.Όσο για το salty,είναι καθαρά θέμα προσωπικό.Εγώ πάντα ήμουν και θα είμαι τοξικ που λέτε.Απλά δεν αγγίζω το τσατ.Τα λέω irl

 

Πάντως αν θες δοκίμασε mid game champions.Έτσι θα έχεις λιγότερο άγχος αν θα νικήσεις το lane και θα κοιτάς τα teamfight (swain op ma niggah)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dat ^

 

Κι εγω πριν αρχισω το LoL δεν ημουν συνηθισμενος σε παιχνιδια που επρεπε να ανεβεις ladder η γενικα να ανεβεις , επαιζα εντελως για την πλακα . Ε οταν αρχισα να παιζω ranked με επιανε ο μικρος κομπος στο στομαχι . Και που παω τωρα και γιατι παιζω αφου ξερω οτι θα χασω κ τετοιες πιπες . Μετα απο λιγο καιρο κλαιν μαιν

 

Δεν ξερω ποσο καιρο παιζεις solo q η αν ανεβηκες κ "φοβασαι" μην πεσεις . Ο μονος τροπος για να σου φυγει ειναι να παιξεις , τιποτα αλλο . Και δεν το εχεις μονο εσυ . Ονομαζεται ladder anxiety .

Ισως πρεπει να παιξω συνεχομενα games στο mid lane μηπως και παρω τα πανω μου...οταν ειμαι duoq παιζω καλυτερα λογο οτι εχω και ενα communication με το team!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι στο mid ειναι πιο ευκολο να καταλαβεις οτι εισαι απλα καλυτερος απτον αντιπαλο σου (αν εισαι) απο οτι στο bot lane που ειναι 2v2, οποτε αμα χασεις game απο τυπο που ειναι -50cs και 0/2 στο mid θα κολλησεις σπογγωδη φλειμοροπαθεια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα το ιδιο θεμα ειχα και εγω...συνηθως επαιζα top/jungle και στα δυο ημουν πολυ χαλαρος γτ top ειναι farmfest και χαλαρα το jungle φαρμαρεις χαλαρα πρπ να εχεις το νου σου για καλα gang που κανονιζεις εσυ...οποτε εισαι κομπλε...επαιζα καμια φορα mid και με πιανε αγχος!ειναι μεν πολλες οι μεριες που πρεπει να προσεχεις για gang ειναι που πρεπει να κουβαλησεις αν χανουν οι αλλοι η αν βγεις μπροστα να πας να βοηθησεις σε αλλα lanes...λιγο απο ολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή ο χρόνος άρχισε να πιέζει και οι trollάδες να εμφανίζονται, ψάχνω ADC ή JUNGLE για duo. Mainάρω support αλλά παίζω τα πάντα. Τώρα είμαι Gold 1 και θέλω να πάω τουλάχιστον Plat 5. Όποιος θέλει ας με κάνει invite στο LOL. Τώρα αν κάποιος από TOP ή MID θέλει duo δεν έχω πρόβλημα.

IGN: jebindin

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άλλο ένα game υψηλής ποιότητας

 

http://matchhistory.eune.leagueoflegends.com/en/#match-details/EUN1/1262542617/29404672

16 λεπτα χωρις afk και χωρις τρελο feed?τι σκατα κανανε οι αντιπαλοι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...