Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είχα πολύ καιρό να μπω και εξεπλάγην ευχάριστα με την αλλαγή στο community. Λίγο flame παίζει ακόμα, αλλά όχι σ' αυτόν τον εκνευριστικό βαθμό με τους leavers και τις ευχές για καρκίνους επειδή κάποιος έκλεψε το blue ή το farm. Ελπίζω να μην έτυχε απλά σήμερα, γιατί ο λόγος που το 'χα παρατήσει ήταν το τρισάθλιο community ακόμα και στο gold II που 'χα φτάσει.

εχω καθαρισει ολο τον κοσμο για αυτο σε αυτο το ελο (μιας και ειμαστε κοντα το λεω)τις τελευταιες βδομαδες εχω βαλει σ εφαρμογη το συστημα report σε ολους σχεδον ακομα και αν ειπαν noob καποιον αντιπαλο και ας βγαλει η rito το φιδι απο την τρυπα...το αποτελεσμα?την προηγουμενη βδομαδα μονο 6 φορες βγηκε το μηνυματακι οτι καποιος τιμωρηθηκε :P

 

 

Η αληθεια ειναι οτι οντως καθαρισε ο τοπος λιγο...μαλλον ομως λογω του οτι ολα τα silver-gold πηγαν στο bronze και silver Λογω του reset του mmr που εγινε και στο υψηλο gold χαμηλο Plat που παιζω εγω εχουν σκασει μυτη μεχρι και diamond (ολα αυτα για τo flex,solo/duo δεν εχω μπει καν)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

εχω καθαρισει ολο τον κοσμο για αυτο σε αυτο το ελο (μιας και ειμαστε κοντα το λεω)τις τελευταιες βδομαδες εχω βαλει σ εφαρμογη το συστημα report σε ολους σχεδον ακομα και αν ειπαν noob καποιον αντιπαλο και ας βγαλει η rito το φιδι απο την τρυπα...το αποτελεσμα?την προηγουμενη βδομαδα μονο 6 φορες βγηκε το μηνυματακι οτι καποιος τιμωρηθηκε :P

Δεν είμαι σίγουρη αν ισχύει, αλλά έχω διαβάσει ότι όταν σπαμάρεις τα report δεν "υπολογίζεται" τόσο πολύ η γνώμη σου. Μ' ένα γκουγκλάρισμα μού έβγαλε αυτό http://www.gamefaqs.com/boards/954437-league-of-legends/70340652 Ίσως βέβαια να μιλάμε μόνο για την περίπτωση που κάποιος κάνει report χωρίς να υπάρχει ουσιαστικός λόγος. Π.χ. επειδή τσαντίστηκε που έχασε ή επειδή το support του πήρε το kill (story of my life με pro ap sona :P).

 

Υ.Γ. Για κάποιο λόγο γελάω πάντα με το "rito pls" :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανως και αν κανεις ρεπορτ για ενα απλο "noob" που ειπε ο αλλος δε θα μετραει η γνωμη σου, και συνηθως για να μπει σε case πρεπει να φαει 2+ reports στο καθε παιχνιδι.

 

Εγω παντως πρεπει να εχω φαει πανω απο 50 ρεπορτς μεσα σε 2 ημερες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανως και αν κανεις ρεπορτ για ενα απλο "noob" που ειπε ο αλλος δε θα μετραει η γνωμη σου, και συνηθως για να μπει σε case πρεπει να φαει 2+ reports στο καθε παιχνιδι.

 

Εγω παντως πρεπει να εχω φαει πανω απο 50 ρεπορτς μεσα σε 2 ημερες..

Γτ τι σου βγαλε?

 

Δεν είμαι σίγουρη αν ισχύει, αλλά έχω διαβάσει ότι όταν σπαμάρεις τα report δεν "υπολογίζεται" τόσο πολύ η γνώμη σου. Μ' ένα γκουγκλάρισμα μού έβγαλε αυτό http://www.gamefaqs.com/boards/954437-league-of-legends/70340652 Ίσως βέβαια να μιλάμε μόνο για την περίπτωση που κάποιος κάνει report χωρίς να υπάρχει ουσιαστικός λόγος. Π.χ. επειδή τσαντίστηκε που έχασε ή επειδή το support του πήρε το kill (story of my life με pro ap sona :P).

 

Υ.Γ. Για κάποιο λόγο γελάω πάντα με το "rito pls" :D

και εγω το ιδιο πιστευα αλλα τελευταια φαινεται ν δουλευει...εκτος αν ειναι επειδη οντως τρωνε κ απο αλλους reports!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που να δεις εμενα αυτες τις ημερες τι καρκινους εχω δωσει.. Αμα δε φαω περμα κατι δε παει καλα με το συστημα.. Βεβαια τα περισσοτερα λεγονται aftergame. :devil:

Θα μπορούσες να μου εξηγήσεις γιατί το κάνεις; Αν ένας συμπαίκτης παίζει άσχημα εσκεμμένα ή μη, με το να τον βρίζεις σίγουρα θα γίνουν χειρότερα τα πράγματα. Αν απ' την άλλη, κάποιος σε προκαλεί και βρίζει εσένα ή τη μανούλα σου, κάνε τον mute και συνέχισε ήρεμα το παιχνίδι σου. Ποιος ο λόγος να κάθεσαι να ανταλλάζεις κατάρες; Παίζω λολ σποραδικά περίπου 3 χρόνια και ζήτημα να 'χω μαλώσει 2 φορές (ελαφρά, όχι καρκίνους και ιστορίες) και αυτό επειδή είχα άσχημη μέρα, κάποιος με προκάλεσε και ξέσπασα εκεί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το πράγμα με τα reworks νομίζω το καταστρέφει το game... Ήτοι με τον τρόπο και το πρόγραμμα που γίνεται μέχρι στιγμής.

 

Προσπαθούν να φτιάξουν ένα παλιό/ξεχασμένο champion και χαλάνε έμμεσα άλλα 10.

 

Αποφασίζουν π.χ. τώρα να στρώσουν τον ww, καλή κίνηση ρε αδερφέ, αλλά τον έχεις κάνει τόσο OP (πέρα απο το damage βρίσκεται παντού στο Map μέσα σε δευτερόλεπτα), που έχεις αχρηστέψει-κάνεις ακόμη χειρότερο Outclass άλλα τόσα champ. Μπαίνω χτες να παίξω aatrox ζούγκλα που ήταν Legit pick season 3 και το Kit του *υποτίθεται* είναι καλό για jungle (survivability-slow-gap closer - light cc). Απέναντι είχα ww και ενώ είχαμε τα ίδια cs, με το που τον έβλεπα απευθείας τα πόδια στους ώμους και Base... Καμία τύχη 1v1 (σε 2 δεύτερα είχα πέσει με tanky build), στα rotations δεν τον προλάβαινα ούτε για αστείο κτλ. Άσε που από το champ select μου ρίχνανε καρκίνο για το pick μου...

 

Πιστεύω παίρνουν το κάθε champ για rework ως μονάδα και δεν κοιτάνε καθόλου τον συσχετισμό του με άλλα champ με μικρό Pick rate με το σκεπτικό ότι κάποια στιγμή θα κάνουν rework και σε αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που να δεις εμενα αυτες τις ημερες τι καρκινους εχω δωσει.. Αμα δε φαω περμα κατι δε παει καλα με το συστημα.. Βεβαια τα περισσοτερα λεγονται aftergame. :devil:

 

Εχω την εντύπωση οτι το after game chat δεν το πιάνει το σύστημα και λίγο δύσκολα να τα κοιτάξει Rioter ενα ενα. Εκτος και αν τρως πάρα πολλά report οπότε σου λένε κάτι δεν πάει καλά εδω ας κάνουμε μια έρευνα.

 

 κάνω λάθος?

 

Πάντως έχω παρατηρήσει οτι έχουν κόψει τα warnings πράγμα πολύ καλό διότι σε τιλτάριζε οταν έπαιρνες random warnings επειδη έτρωγες false reports απο τον κάθε ηλίθιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το πράγμα με τα reworks νομίζω το καταστρέφει το game... Ήτοι με τον τρόπο και το πρόγραμμα που γίνεται μέχρι στιγμής.

 

Προσπαθούν να φτιάξουν ένα παλιό/ξεχασμένο champion και χαλάνε έμμεσα άλλα 10.

 

Αποφασίζουν π.χ. τώρα να στρώσουν τον ww, καλή κίνηση ρε αδερφέ, αλλά τον έχεις κάνει τόσο OP (πέρα απο το damage βρίσκεται παντού στο Map μέσα σε δευτερόλεπτα), που έχεις αχρηστέψει-κάνεις ακόμη χειρότερο Outclass άλλα τόσα champ. Μπαίνω χτες να παίξω aatrox ζούγκλα που ήταν Legit pick season 3 και το Kit του *υποτίθεται* είναι καλό για jungle (survivability-slow-gap closer - light cc). Απέναντι είχα ww και ενώ είχαμε τα ίδια cs, με το που τον έβλεπα απευθείας τα πόδια στους ώμους και Base... Καμία τύχη 1v1 (σε 2 δεύτερα είχα πέσει με tanky build), στα rotations δεν τον προλάβαινα ούτε για αστείο κτλ. Άσε που από το champ select μου ρίχνανε καρκίνο για το pick μου...

 

Πιστεύω παίρνουν το κάθε champ για rework ως μονάδα και δεν κοιτάνε καθόλου τον συσχετισμό του με άλλα champ με μικρό Pick rate με το σκεπτικό ότι κάποια στιγμή θα κάνουν rework και σε αυτά.

κοιτα για το pick σ το μονο π μπορει ν πει κανεις ειναι οτι ειναι out of meta για αυτο και βριζαν...αν το πηρες σε normal/flex κακως σετα χωναν,αν τ πηρες σε solo/duo παλι κακως σε βριζανε αλλα μαλλον κ εγω θα τ περνα στο κρανιο...οσο τερματισμενα και να τ παιζεις εχει καποιον λογο που ειναι Out of meta!

κατα τ αλλα στα rework και τα λοιπα εχεις καποια δικια...απο την αλλη ομως αν ο αντιπαλος jungler εχει κανει 4 gank παραπανω απο σενα και εχει κ ιδιο φαρμ πρωτον κατι εκανες εσυ λαθος και δευτερον εχει βγαλει kills Και αρα εχεi gold και αρα λογικο να το βαζεις στα ποδια οποτε τον βλεπεις...

Αν γινοντουσταν αντιστροφα τα πραγματα θα το βαζε αυτος στα ποδια...δεν ειναι οτι εφαγε rework και εγινε τπτ τερας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα είναι ο αδερφός μου στο εμπορικό ναυτικό και είναι καμένος με το lol. Θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει τρόπος να παίξει το lol offline και ας είναι πιο παλιό client ας είναι οτι νάνε υπάρχει τρόπος για κάτι τέτοιο; Έχει το dota αλλα δεν το έχει λιώσει και αυτο. ξέρετε τίποτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λύση Α

Να αγοράσει ένα USB modem και με μια αντίστοιχη κάρτα SIM να έχει internet στο laptop ώστε να παίζει online

 

Λύση Β

Να κάνει το smartphone του Hotspot για να δίνει internet στο laptop και να παίζει online

 

Λύση Γ

Να χαλαρώσει με τα online games και να τα αφήσει για τον ελεύθερο του χρόνο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα δεν ειναι οτι παιζει Κάθε μέρα και βδομάδα ολόκληρη μπορεί να μη βρει ούτε 10 λεπτά άλλα εντάξει στον free time του θέλει να παίζει και λίγο lol του έχω βάλει διάφορα offline games αλλά δεν τα παίζει. Δεν είναι και τόσο gamer πάρα μόνο λολ παίζει. Το ίντερνετ εκεί στην καλύτερη Πάρι 1gb 50-80 δολάρια για 15-30 ημέρες και είναι δορυφορικό αφού από χώρα σε χώρα που παν, και το ping μεγάλο οπότε δεν είναι η λύση το internet. Λέτε να υπάρχει έστω με πληρωμη? Θα πλήρωνε όσο ήταν μονο να το εχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...