Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξεκίνησα το παιχνίδι πριν λίγους 1-2 μήνες και παίζω τώρασ για να τριανταρίσω και να πάρω κανέναν champion. Αν υπάρχει κανείς που θέλει να παίζουμε μαζί για να μπουστάρουμε και τα IP ας κάνει add NickMrg. Είμαι 23lvl προς το παρών...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Χαχαχα! Καλά να σου πω πιο πολύ για χαβαλέ το παίζω αν βρω κάτι καλύτερο θα το αφήσω, απλά τώρα που έχει το Ip boost έλεγα μήπως ενδιαφρόταν κανείς να παίξουμε μαζί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Μετα απο 1 χρονο περιπου διακοπης και εντατικης ενασχολησης με dota 2, ειπα να γυρισω στο lol. Μπαινω provisionals, με πεταει gold V. Παραυτα, με βαζει με αντιπαλους Diamond V. Και θεε μου, πρωτη φορα παιζω με τοσο κακους αντιπαλους diamond. Αν με αφηνες να μαντεψω με το πως παιζουν, θα σου λεγα οτι καπου μεταξυ silver και gold ειναι. Τι σκατα γινεται? Με εκανε η dota καλυτερο παιχτη η απλα το diamond εγινε clown fiesta? Μιλαμε οι τυποι ειναι ΤΡΑΓΙΚΟι, κανουν παιδαριωδη λαθη που τα βλεπεις και κλαις. 

Επισης παει συννεφο το counterpicking και το tryharding, αλλα παρολαυτα αποτυγχανουν. Παιρνω veigar και παει ο αλλος instalock kassadin, δεν εχει ιδεα ομως πως παιζεται το champ και καταληγει 0/5. Σε καθε game τα ιδια πανω κατω. Τι εγινε ρε παιδες? Περσυ που επαιζα δεν ηταν τοσο κακοι στο diamond

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.e-food.gr/gaming/league

 

Αυτό το σκ έχει πάλι τουρνουά. Έπαιξα και στο προηγούμενο και ομολογώ πέρασα ωραία, αν και κόπηκαν με την ομάδα μ στα ημιτελικά :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα απο 1 χρονο περιπου διακοπης και εντατικης ενασχολησης με dota 2, ειπα να γυρισω στο lol. Μπαινω provisionals, με πεταει gold V. Παραυτα, με βαζει με αντιπαλους Diamond V. Και θεε μου, πρωτη φορα παιζω με τοσο κακους αντιπαλους diamond. Αν με αφηνες να μαντεψω με το πως παιζουν, θα σου λεγα οτι καπου μεταξυ silver και gold ειναι. Τι σκατα γινεται? Με εκανε η dota καλυτερο παιχτη η απλα το diamond εγινε clown fiesta? Μιλαμε οι τυποι ειναι ΤΡΑΓΙΚΟι, κανουν παιδαριωδη λαθη που τα βλεπεις και κλαις. 

 

Επισης παει συννεφο το counterpicking και το tryharding, αλλα παρολαυτα αποτυγχανουν. Παιρνω veigar και παει ο αλλος instalock kassadin, δεν εχει ιδεα ομως πως παιζεται το champ και καταληγει 0/5. Σε καθε game τα ιδια πανω κατω. Τι εγινε ρε παιδες? Περσυ που επαιζα δεν ηταν τοσο κακοι στο diamond

η οντως σε εκανε καλυτερο το dota που σιγουρα συνεβησε μιας κ ειναι πολυ πιο δυσκολο παιχνιδι απο το λολ η ξεχασεις πως ειναι το λολ μετα το season 3...clown fiest μεχρι και master θα λεγα!

 

παρατα το και πισω στην dota!

 

ΥΓ:Δεν εχω παιξει πανω απο μια ωρα dota

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι division εισαι Αλεξανδρε Α92 που το master ειναι clown fiesta?

@strawman. Diamond V ειπες. Οι μισοι στο συγκεκριμενο div ειναι boosted, ή εχουν αθλιο MMR ή και τα δυο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι σημασια εχει τι div Ειναι ο καθενας?εννοεις πως εχω αποψη και βλεπω οτι ειναι clown fiesta?Πρωτων το λενε ακομα και οι επαγγελματιες δευτερον με ενα γυρω στο twich και σε αλλα stream sites μπορεις να δεις μονος σου,και λογικο εν μερη αφου ο καθενας ειναι μονος η αντε μαξ duo και ο καθενας νμζ οτι κανει αυτο το καλυτερο focus στο map (αν κανουν κιολας...) και αφηνει την ομαδα η δινει λαθος calls για λαθος objectives η δεν ξερουν καν να παιξουν 1-3-1 η splitpush με 1-4...Οποτε τι σχεση εχουν ολα τα παραπανω για το div ειμαι εγω εσυ η καποιος αλλος?Αν σου πει δλδ ειμαι χαμηλο diamond εχει σημασια?Παντου τρολλαρουν δυστηχως και πριν αντι για μαστερ ειχα γραψει challenger αλλα ειπα να μην ειμαι υπερβολικος,ωστοσο φυσικα και ισχυει αφου και αυτοι παιζουν πολλες φορες με high diam Η Master!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πώς γίνεται και σε όλους φαίνονται κακοί οι αντίπαλοι και clown fiesta τα games και όλοι παρ όλα αυτά είναι μεταξύ bronze και gold ένα πολύ περίεργο πράγμα ρε παιδί μου.

Όσο περίεργο και το ότι σε κανέναν δεν αρέσει το community και το lol και το meta και το σύμπαν και όλοι παίζουν lol.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πώς γίνεται και σε όλους φαίνονται κακοί οι αντίπαλοι και clown fiesta τα games και όλοι παρ όλα αυτά είναι μεταξύ bronze και gold ένα πολύ περίεργο πράγμα ρε παιδί μου.

 

Μα επειδη φταινε οι συμπαικτες τους που ειναι τρολ, feeder και afk. Γι αυτό ειναι εκει. Κανονικα αξίζουν για challenger αλλά δεν τους αφηνουν να πανε εκει που αξιζουν

 

Δεν γραφω για καποιον συγκεκριμενο. Μην παρεξηγηθώ. Γενικά για την φιλοσοφια που επικρατει στα συγκεκριμενα tierς λεω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακουγα μεχρι και για plat οτι ειναι ασχετοι. Τωρα εδω σημερα ειδα οτι και diamond, master ειναι νουμπαδες.. Μετα περιμενω σχολια για challenger το ποσο boosted ειναι ολοι και εκει..

 

Και ολα αυτα τα λενε ατομα που ειναι silver,gold εδω και 5 χρονια; Τραγικο..

 

Btw, αρκετα δυσκολο να εισαι gold5 και να σε βαζει με d5 αντιπαλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι σημασια εχει τι div Ειναι ο καθενας?εννοεις πως εχω αποψη και βλεπω οτι ειναι clown fiesta?Πρωτων το λενε ακομα και οι επαγγελματιες δευτερον με ενα γυρω στο twich και σε αλλα stream sites μπορεις να δεις μονος σου,και λογικο εν μερη αφου ο καθενας ειναι μονος η αντε μαξ duo και ο καθενας νμζ οτι κανει αυτο το καλυτερο focus στο map (αν κανουν κιολας...) και αφηνει την ομαδα η δινει λαθος calls για λαθος objectives η δεν ξερουν καν να παιξουν 1-3-1 η splitpush με 1-4...Οποτε τι σχεση εχουν ολα τα παραπανω για το div ειμαι εγω εσυ η καποιος αλλος?Αν σου πει δλδ ειμαι χαμηλο diamond εχει σημασια?Παντου τρολλαρουν δυστηχως και πριν αντι για μαστερ ειχα γραψει challenger αλλα ειπα να μην ειμαι υπερβολικος,ωστοσο φυσικα και ισχυει αφου και αυτοι παιζουν πολλες φορες με high diam Η Master!

Ωραια, για πες εναν επαγγελματια παιχτη που λεει οτι το master ειναι clown fiesta.

 

Απο κει και περα και βεβαια εχει σημασια το div σου οταν λες clown fiesta το master. Αλλο να το πει ενας challenger κι αλλο να το πει bronzας.

Διοτι αν -ας πουμε- εισαι gold σημαινει πως δεν μπορεις να αντιληφθεις τι ειναι λαθος και τι σωστο στο challenger/master, παρα μονο αν στο υποδειξει ο streamer που παρακολουθεις. 

 

Αλλα εν πασει περιπτωση, στο προκειμενο κρινεις το master σαν clown fiesta, ως τι elo παιχτης; Νομιζω οτι ειναι πιο ευκολο να πεις απλα το elo σου αντι να προσπαθεις να αναλυσεις το γιατι μετραει η γνωμη καποιου για το master, ανεξαρτητως elo.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπως σου εγραψα παραπανω δεν παιζω ranked συνηθως παιζω τα 10 πρωτα και τελος γτ πλεον δεν μ αρεσει το παιχνιδι ετσι κ σκυλοβαριεμαι παιζω μονο 5αδες 3αδες με φιλαρακια νορμαλ οποτε το ελο μου δεν εχει σημασια οπως λες...περυσι με τα 10 παιχνιδια με εβαλε plat και τελος...

Για τους επαγγελματιες παιχτες που σ λεω απλα ανοιξε στο twich παρακολουθησε τους 5 πρωτους ξερω γω που κανουν stream και δες τι λενε αλλα δες και το Map ας πουμε στους μισους μιλανε και δεν απαντανε καν (γτ κανουν stream ας πουμε και δεν προσεχουν το chat) μετα δες το map πως αναπτυσονται και πως κανουν τα split push και αν μπορουν να συννενοηθουν...τα πραγματα ειναι πολυ απλα στο solo queue καθε game ειναι clown fiest ανεξαρτητως του αν εισαι bronze Η chall η επαγγελματιας παιχτης γτ πολυ απλα πρπ να συνενοηθεις με αλλους 4 χωρις skype χωρις να μιλανε ολοι το ιδιο καλα αγγλικα και χωρις να εχουν την ιδια αντιληψη του παιχνιδιου με εσενα...ΠΡΟΣΟΧΗ δεν λεω οτι καποιος εχεις λαθος η σωστη...απλα ας πουμε καποιος που παιζει jax/yi/trynda θελει να παει να splitpushαρει ολο το top 24/7 και να τραβαει πιεση και η ομαδα του του λεει ελα μαζι μας εισαι fed και σε θελουμε...να παει να κανει tower def ας πουμε ενας trynda...οτι να ναι γενικα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...