Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

σε ποια κουμπια βολευει?

εσυ τα χρησιμοποιεις...τι να σου πει δηλαδη... αυτον μπορει να τον βολευει στο enter και στο Backspace.

 

βεβαια τα keyboards με macros εχουν συγκεκριμενα κουμπια στα αριστερα (συνηθως) που ειναι programmable , δε νομιζω να ειναι ολο το Keyboard programmable...τουλαχιστον στα γνωστα πιο φθηνα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εγώ πάντως σε macros έχω βάλει τα ss1,ss2,ss mid.Βολεύει απίστευτα, γλιτώνεις χρόνο και δεν χάνεις και τη συγκέντρωσή σου.Ειδικά αν θες να τα σπαμάρεις κιόλας για τους στραβούς. ^_^

 

τι ειναι το macros??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι πρακτικά άχρηστο στο lol. Χρησιμοποιούνται κυρίως σε mmo/strategy games. Ουσιαστικά με το πάτημα ενός κουμπιού κάνεις μια σειρά λειτουργιών. Αυτό είναι για κάνα wow που θέλεις να ανοίξεις όλα τα buffs ας πούμε, να κάνεις ένα standard combo για pve κτλ. Και δεκάδες άλλες χρήσεις. Στο lol μόνο για burst ήρωες θα μπορούσες να τα χρησιμοποιήσεις ώστε να κάνεις το full combo με το πάτημα ενός κουμπιού. Annie/Malzahar μου έρχονται στο μυαλό. Δεν ξέρω αν λόγω ασταθούς ping μπορείς να κάνεις και το shatter combo του alistar. Και κάτι τέτοιο anyway.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι πρακτικά άχρηστο στο lol. Χρησιμοποιούνται κυρίως σε mmo/strategy games. Ουσιαστικά με το πάτημα ενός κουμπιού κάνεις μια σειρά λειτουργιών. Αυτό είναι για κάνα wow που θέλεις να ανοίξεις όλα τα buffs ας πούμε, να κάνεις ένα standard combo για pve κτλ. Και δεκάδες άλλες χρήσεις. Στο lol μόνο για burst ήρωες θα μπορούσες να τα χρησιμοποιήσεις ώστε να κάνεις το full combo με το πάτημα ενός κουμπιού. Annie/Malzahar μου έρχονται στο μυαλό. Δεν ξέρω αν λόγω ασταθούς ping μπορείς να κάνεις και το shatter combo του alistar. Και κάτι τέτοιο anyway.

klain πως φτιάχνεις δικά σου macros στο lol?

πχ στην akali μπορώ με το πάτημα ενώς κουμπιού να κάνει την q και επιτόπου ulti?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

klain πως φτιάχνεις δικά σου macros στο lol?

πχ στην akali μπορώ με το πάτημα ενώς κουμπιού να κάνει την q και επιτόπου ulti?

Κανονικά ναί. Το lol δεν υποστηρίζει απο μόνο του macros οπότε αυτό που μπορείς να κάνεις είναι σε ένα σχετικό programmable πληκτρολόγιο να έχεις ένα key που θα κάνει q+r με ένα πάτημα. Στην προκειμένη δεν θα το πρότεινα μιας και το q έχει range 600 και το r 800 οπότε αν είσαι εκτός q range θα μπείς μόνο με ulti. Afaic τα macro για spells είναι ψιλοάχρηστα εκτός όπως είπαμε σε single combo burst champions τύπου annie/veigar και πάνω απο όλα για laugh spam 24/7.

 

Στο mouse δεν είναι κακή ιδέα τα ss btw. Το re το θεωρώ άχρηστο να πώ την αλήθεια. Ματάκια έχει ο άλλος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...