Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να σου πω την αληθεια μου το εχω στα 5600 το imperator, με το windows setting στη δευτερη χαμηλοτερη μπαρα.

Για μενα πρεπει με μια μικρη κινηση του χεριου να μπορεις να πας το mouse απο τη μια ακρη της οθονης στην

αλλη. Αλλιως χανεις χρονο συνεπως και performance.

Η αληθεια ειναι πως το μονο μου παραπονο απο το imperator ειναι οτι τρωει κατι μικροσκαλωματα (σπανια και για 1-2 δευτερολεπτα).

Απο την αλλη με βολευει απιστευτα στο χερι και λατρευω το οτι μπροω να κανω adjust τα buttons.

Εχω σχετικα μικρο χερι και αλλα mouse δε με βολευαν.

Με το Nostromo δεν εχω κανενα προβλημα (εκτος απο το οτι θελει το λογισμικο του για ν αλλαξεις buttons αλλα w/e), με το goliathus ειμαι ΠΟΛΥ ικανοποιημενος και με τα Carcharias ειμαι ερωτευμενος.

Οποτε για μενα Razer +1.

Τελος εχω μια εντυπωση οτι οτι προιον της χρησιμοποιει το synapse 2.0 ειναι σε αλλο επιπεδο απο τα υπολοιπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ναι ισχυει, το synapse 2.0 πρεπει να ειναι καλο.
Περιμενω να βγει και στο mouse μου.
Γενικα τα προβληματα με το support της razer ειναι αρκετα και πολυς κοσμος κραζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την εντύπωση οτι τα σκαλώματα είναι λόγω windows settings. Αυτό απο το λίγο που είδα πρέπει να είναι πάντα 6/11 (σίγουρα ποτέ παραπάνω) και απο κεί και πέρα να πειράζεις το ingame speed. Αν βάλεις 7/11 ας πούμε κάνει fake acceleration και τρώει σκαλώματα. Δεν ξέρω αν το ίδιο συμβαίνει και στο χαμήλωμα. Θα δοκιμάσω να παίξω με high dpi/low in game speed μήπως και αξιοποιήσω κάτι παραπάνω αν και νομίζω οτι είναι placebo.

 

Επίσης goliathus>all. Μακράν το καλύτερο pad.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και μιλησατε για pads, τι στο διαολο περισσοτερο προσφερει ενα pad που κανει 20e απο ενα των 3-5?
Και βασικα, εγω ποτε δεν καταλαβα την υπαρξη τους σε εποχες με laser και optical.
Δηλαδη εγω που παιζω στο γραφειο χυμα, χανω κατι τοσο σημαντικο?
Για θα τρελαθω.

Και για το τελος εχουμε την αλλη βλακεια που κοστιζει 20$.
Ενα κονταρι να κραταει το καλωδιο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω ποτε δεν χρησιμοποιουσα Mousepad, ημουν χυμα γραφειο. Μετα πηρα ενα playmat απο MtG και μου αρεσε.

Τελος, προσφατα πηρα το Goliathus. Σεβαστη αλλαγη απο το 1 στο 2, τεραστια με το 3. Ασε που στο softwaere του Imperator εχει και επιλογη αναγνωρισης επιφανειας για καλυτερη λειτουργεια.

Σου προτεινω απλα να το δοκιμασεις και να αποφασισεις για σενα.

 

Οσο για δωρεαν παικτες αν δεν απατωμαι, εχει Riot Tristana απο FB, Unchained Alistar απο youtube

και Riot Graves & Nasus, Fullmetal Rammus απο promo. Αυτα δινουν το skin μαζι με τον ηρωα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω εχω το Sphex μαζι με imperator.

και γω μια ιδια αποψη ειχα για τα pads , αλλα εαν δε δοκιμασεις , δεν καταλαβαινεις...οι τριβες μειωνονται παρα πολυ και οι κινησεις γινονται πολυ πιο αβιαστα.

για μενα ενα pad και ενα καλο mouse αξιζουν , προφανως και δεν χανεις τιποτα σοβαρο , δεν παιζουμε σε καταστασεις msec.

 

οσο για το λινκ , η razer ειναι γνωστη για την τιμολογηση της...

 

επισης οσο για τα charcarias για μενα ειναι μεγαλη πατατα , μια που τα πηρα , μια που τα επεστρεψα στο μαγαζι , δε ξερω ,ισως εχω μικρο κεφαλι για αυτα , αλλα στη μικροτερη ρυθμιση δεν ηταν ανετα και εννοω μου επεφταν....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω ποτε δεν χρησιμοποιουσα Mousepad, ημουν χυμα γραφειο. Μετα πηρα ενα playmat απο MtG και μου αρεσε.

Τελος, προσφατα πηρα το Goliathus. Σεβαστη αλλαγη απο το 1 στο 2, τεραστια με το 3. Ασε που στο softwaere του Imperator εχει και επιλογη αναγνωρισης επιφανειας για καλυτερη λειτουργεια.

Σου προτεινω απλα να το δοκιμασεις και να αποφασισεις για σενα.

 

Οσο για δωρεαν παικτες αν δεν απατωμαι, εχει Riot Tristana απο FB, Unchained Alistar απο youtube

και Riot Graves & Nasus, Fullmetal Rammus απο promo. Αυτα δινουν το skin μαζι με τον ηρωα

LOL τον graves πως τον περνεις!? μπορω να τον παρω free τωρα?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το παιρνεις δωρεαν με τον ιδιο τροπο που παιρνεις την tristana και τον Alistar.
Promo ειπε, που σημαινει οτι ειτε απο events ειτε απο streamers μπορεις να παρεις skin codes.
Αμα σου κατσει, σου εκατσε. Σημερα π.χ ο OddOne εδωσε Riot Nasus.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...