Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κοίτα sistah, κι εγώ γενικά έπαιζα χωρίς mousepads.Ως φοιτητής ασχολούμην κυρίως με single player παιχνίδια (εξάλλου τότε δεν υπήρχαν και τα competitive games, όχι στο σημερινό βαθμό τουλάχιστον).Οπότε και μιας και το γραφείο βόλευε στο παιχνίδι χωρίς να προκαλεί προβλήματα, δεν είχα pads.Αργότερα όμως αναγκάστηκα να πάρω μιας και το γραφείο που έχω τώρα είναι κάπως ανάγλυφο στην επιφάνειά του.Ομολογώ βέβαια πως παρατήρησα σαφή βελτίωση στην κίνηση του ποντικιού.Απλά με εκνεύριζε που όλα ήταν μικρά σε μέγεθος.Μέχρι που ένα χρόνο περίπου πριν πήρα ένα μαγκούφι της roccat που είναι μισό στρέμμα και βρήκα την υγειά μου!Τώρα όσο και να τραβάω περισσεύει. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δεν υπάρχει καμία σύγκριση των καλών mousepads με τα διαφημιστικά και πόσο μάλλον με μια σκέτη επιφάνεια.

Η ομαλότητα κύλισης και η εξάλειψη στα σκαλώματα είναι χαοτική. Πλέον θεωρώ τεράστιο handicap να μην παίζω στο goliathus(speed). Για τα ακουστικά και το mouse θα συμφωνήσω though. Αν δε θέλεις τα άπειρα dpi και τα programmable buttons, τότε πληρώνεις όνομα. Μια χαρά παίζω και με το mx518 μου χωρίς κανένα θέμα. Όσο για ακουστικά δεν χρησιμοποιώ ποτέ αλλά σίγουρα υπάρχουν πολύ καλύτερες και φθηνότερες επιλογές. Θα προτιμούσα αν είναι για mostra να πάρω turtle beach με true surround.

http://www.turtlebeach.com/products/headsets

 

In other ontopic news, βγήκε ο thresh. 7400 δε δίνω. Τον έπαιξα στην pbe και δεν είμαι σίγουρος αν μου άρεσε. Με τόσο cc θα τον ήθελα jungle, όχι support. Αλλά αμφιβάλλω αν μπορεί να το βγάλει με τέτοια spells και ratio.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια να ρωτησω κατι με αυτα που λεγατε προηγουμενος το logitech g500 πως το βρισκετε;

εξαιρετικό,για μένα το καλύτερο vfm ποντίκι. κοντράρει όλα τα hi-end και πανάκριβα ποντίκια με άνεση.

βέβαια είναι να σου κάτσει και καλά στο χέρι,είναι λίγο περίεργη η αγωρά mouse.

προσωπικά κοιτάω πρώτα πως μου κάθεται ένα ποντίκι στο χέρι μου και μετά όλα τα υπόλοιπα(dpi,φωτισμοί :P ,βαράκια extra κλπ)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες τελευταία έχω μια λατρεία στον Amumu jungle..:P
Απο τα games που έχω παίξει έχω συμπεράνει ότι είναι πολύ καλός! Αρχίζω κλασσικά με το item για jungle και πρώτο item φτιάχνω spirit of the spectral wraith..Μετά μπότες tabi/mercury's και μετα warmogs sunfire cape rylais. Όχι απαραίτητα με αυτή τη σειρά. Και αν φτάσει πολύ late το game φτιάχνω abyssal/liandry's ή μπορεί κανα raduin's....ανάλογα με το αντίπαλο team.
Γενικά πάντως σε νορμάλ σπάνια εώς καθόλου βλέπω Amumu...Σε ranked πάλι κλασσικά banned B)

Επίσης αγόρασα Pantheon...Απορώ τοσο καιρό πως δεν τον είχα πάρει! :X Πολύ ωραίος champ, fun to play. Τι items του φτιάχνετε? Εγώ Blackcleaver/Warmog's/Atma's...Και μετά δεν έχω κάτι σταθερό..Αν έχουν π.χ 2 ap ή fed ap φτιάχνω κανα maw of malmortius... 

Έπαιξα και ενα ranked solo top panth vs kha zix... Η αλήθεια είναι οτι στο lane δεν την πολύ πάλεψα...εντάξει δεν feedara 2 kills με πηρε με turret dive μαζι με τον jungler, στο ενα εκ των οποίων πήρα και εγώ ενα kill. :-D
Μετά παίχτηκαν κάτι καλά team fights και τελικά το πήραμε το game.. B)

Υ.Γ : Αν γουστάρει κανείς να παίξουμε κανα game καμια φορά ας με κάνει add...συνήθως μόνος παίζω...κατι φιλαράκια κάνανε transfer σε west...εγώ να δω πότε θα κάνω! :P
EU east : TheOneGandalf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο αμούμος είναι n1 ban σε ranked :P άρα λογικό να μην τον βλέπεις σε Normal.

 

Kha γαμάτος , αυτό το Jump που κάνει όταν το κάνεις Upgrade είναι άπαιχτο.

 

ο Thresh περίεργος champ, προς το παρόν μου φαίνεται δύσκολος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Amumu ειναι banned στο 1400 elo..

Aν και πλεον ειναι top tier 

 

Αρχιζουν τα EU Qualifiers

 

Πολλα nerfs incoming σε items και champs

 

 

 

Blitz nerf στο mana (meh )

Elise nerf στο mana του Q ( χρειαζοταν )

Kat nerf στο Q και στο E , buff στο ratio του Ulti ( meh )

Nerf στο heal του Master Yi ( επιτελους )

Big nerf στο Blood Boil ( Ενα πραγμα ειχε, το κανανε nerf κι αυτο )

Olaf nerf σε Ulti και W ( χρειαζοταν )

Shaco nerf σε Q , E ( ακομα πιο αχρηστος απο οτι ειναι )

 

Athens Grails απο 2600 ---> 2800

BT απο 3000 --->3200

Black Cleaver nerf 

DFG AP 100 -->120 , 3300 cost απο 3000 ( Αλλαζει και η συνταγη )

Fiendish Condex 820 απο 1000 , δν δινει Mreg πλεον

Frozen 3000 απο 3100

Μικρο nerf σε Giants Belt , 380 απο 400 hp

Μικρο nerf σε Solari , 400 απο 425 hp

Nashors Tooth 2270 απο 2500 , δεν εχει Mreg πλεον

Ruby Sightstone μεγαλες αλλαγες (imo) , 1330 --> 1550 , hp 300-->360

Sightstone 700-->950 , hp 100-->180 ,φτιαχνεται πλεον απο Ruby Crystal

Sunfire Cape 2500-->2650

Warmogs πλεον κανει 2830 και φτιαχνεται απο Giants Belt , Ruby Crystal και 2 Rej Beads

Ζhonyas 3100-->3400 , AP 100-->120 , φτιαχνεται πλεον απο το καινουριο item που δινει armor και AP και απο Large Rod

 

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες τελευταία έχω μια λατρεία στον Amumu jungle.. :P

Απο τα games που έχω παίξει έχω συμπεράνει ότι είναι πολύ καλός! Αρχίζω κλασσικά με το item για jungle και πρώτο item φτιάχνω spirit of the spectral wraith..Μετά μπότες tabi/mercury's και μετα warmogs sunfire cape rylais. Όχι απαραίτητα με αυτή τη σειρά. Και αν φτάσει πολύ late το game φτιάχνω abyssal/liandry's ή μπορεί κανα raduin's....ανάλογα με το αντίπαλο team.

Γενικά πάντως σε νορμάλ σπάνια εώς καθόλου βλέπω Amumu...Σε ranked πάλι κλασσικά banned B)

 

Επίσης αγόρασα Pantheon...Απορώ τοσο καιρό πως δεν τον είχα πάρει! :X Πολύ ωραίος champ, fun to play. Τι items του φτιάχνετε? Εγώ Blackcleaver/Warmog's/Atma's...Και μετά δεν έχω κάτι σταθερό..Αν έχουν π.χ 2 ap ή fed ap φτιάχνω κανα maw of malmortius... 

Έπαιξα και ενα ranked solo top panth vs kha zix... Η αλήθεια είναι οτι στο lane δεν την πολύ πάλεψα...εντάξει δεν feedara 2 kills με πηρε με turret dive μαζι με τον jungler, στο ενα εκ των οποίων πήρα και εγώ ενα kill. :-D

Μετά παίχτηκαν κάτι καλά team fights και τελικά το πήραμε το game.. B)

 

Υ.Γ : Αν γουστάρει κανείς να παίξουμε κανα game καμια φορά ας με κάνει add...συνήθως μόνος παίζω...κατι φιλαράκια κάνανε transfer σε west...εγώ να δω πότε θα κάνω! :P

EU east : TheOneGandalf

φιλε μου αμα κατσει και δεν τον μπαναρουν και τον κατεχεις pickαρε τον.Ειναι σταθερη αξια.Τζαματο aoe και αμα τον παιξεις και λιγο ap σκαει καλο damage.

 

οσο αφορα τον pantheon ειχα κανει το πρωτο μου πεντακιλλ με αυτον.Γνωμη μου ειναι οτι αμα εχεις κανα δυο champs στο team που μπορουν να φανε λιγο ''ξυλο'' boostαρε το damage του.Η τριτη και η πρωτη κανουν ''παππαδες''

 

Υ.Γ. σε κανω add σε λιγο οκ?

 

 

ο αμούμος είναι n1 ban σε ranked :P άρα λογικό να μην τον βλέπεις σε Normal.

 

Kha γαμάτος , αυτό το Jump που κάνει όταν το κάνεις Upgrade είναι άπαιχτο.

 

ο Thresh περίεργος champ, προς το παρόν μου φαίνεται δύσκολος.

 

 

απ οτι καταλαβα δεν ειναι ιδιαιτερα δυσκολος παρα μοναχα πως θα χειριζεσαι την δευτερη.Η αληθεια ειναι οτι οταν βλεπω τετοιυς παιχτες πιο πολυ ap θελω να τους παιξω παρα supp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα . Δεν εχω παιξει ποτε LoL . Χθες εκανα format και Win 8 στον αδερφο μου που εχει καει στο LoL . Αφου δεν μπορουσαμε με τιποτα να ξεκινησουμε την εγκατασταση του παιχνιδιου ( κολουσε ) τελικα με τα πολλα μπηκα σε ενα φορουμ βρηκα αλλο αρχειο που επαιζε σε windows 8 και ολα καλα . Τωρα μου λεει ο αδερφος μου οτι τα χρωματα του παιχνιδιου ειναι πολυ σκοτεινα..........Επειδη θα με χαζεψει τι παιζει ; Ξερει κανεις ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως δεν έχω κανένα πρόβλημα με win8. Κατέβασα απευθείας απο το site και έπαιξε απροβλημάτιστα. Για τα χρώματα κτλ δεν έχω ιδέα. Το μόνο που θα μπορούσα να σκεφτώ είναι αν είναι πειραγμένο installation να έχουν πειράξει τα video settings.

 

Κατα τα άλλα το stream κολλάει ΑΠΕΙΡΑ στα qualifiers. Να δείτε που δε θα μας βγεί σε καλό που κλείνει το own3d και το twitch θα ξεπέσει όπως ήτανε παλιότερα -.-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει κανεις θεματα με τον client ?

Κρασαρει συνεχεια μετα το τελευταιο update.

Eπισης σημερα μπηκα game και ειχα 30 fps και κολλαγε το game, Οταν εκανα reconnect εστρωσε. Αρα ειναι θεμα client. Ποτε δε ειχα θεμα με το lol. Μετα το τελευταιο patch κρασαρει το game ελπιζω να το φτιαξουν.

Απο σπεκς ειμαι καλλυμενοσ amd 8350 8gb ram amd 6870. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατι που με νευριαζει φοβερα οταν το κανουν καποιοι μεσα στο παιχνιδι,εχω ονομα koularaskoulis και αρκετοι ξενοι λενε ελληνας εισαι??

λεω ναι 

λενε αστο παιχνιδι και πανε δουλεψε.αλλοι λενε ειστε τεμπελιδες παντ δουλεψτε.

τι στον λουτσο τους λενε για εμας που μεχρι και μεσα στο παιχνιδι το λενε??

απο το καλοκαιρι και μετα τουλαχιστον 10 φορες μου το εχουν πει...

ε δηλαδη με τσαντισει πολυ...με τετοια ιστορια να μας κατηγορουν ετσι..

 

αχχχχ σαν να ξελαφρωσα ηθελα καπου να τα πω :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...