Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν έχω ούτε 10 μέρες που άρχισα :P

 

Go went gone. Το αξίζει ο τίτλος.

 

Λίγα maps. Πλάκα κάνετε.

 

Ξέρουμε, αλλά μιλάμε για ολοκληρωμένο Game, και όχι για .mapάκι. Περιμένουμε πολλά.. Αυτούς τους πληρώνει ο κοσμάκης, ο βάτραχος δεν πληρωνόταν έτσι..

 

Κορίτσι, αν πιστεύεις πως το LoL δε γυρίζει, περιττό να σου πω πως το αντίθετο συμβαίνει. Ένα ace και gg. Με την Dota δε γυρνούσε με τίποτα. ¨Ενα NAshor να πάρεις και είσαι πάλι μέσα.

 

Είπα δεν γυρίζει? Είπα σχεδόν ποτέ. Στα 100 Games που έχω παίξει, μόνο δύο γύρισαν (48 kills εμείς, 27 αυτοί και μας το πήραν λόγο δυνατού pushing - bd ποτέ δεν λογαριάζεται, το bd είναι ντροπή και __μάει το game πατόκορφα). Στο DotA από την άλλη, τα 50 από τα 100 θα γυρίσουν. Ότι βλέπω λέω..

 

Βασικά το Lag να μην είχε και τα προβλήματα του Client και θα ταν τέλεια.Τουλάχιστον στην Ευρώπη.Νέο Map έρχεται btw.

 

Μάγκα lagάρετε στον EU? Και εγώ κατηγορώ την παρέα μου που ξεκινήσαμε US (θεωρητική ανησυχία)..

 

Add diafana αν θέλετε να παίξουμε κάνα game,απλά είμαι 30 (και αν είστε μικρά lvl το matchmaking θα είναι χαζό όποτε θα νικάμε σίγουρα!!)

 

Δεν ισχύει, αυτά λέω παραπάνω. Ακολουθεί παράδειγμα..

 

30 Lv diafana

13 Lv Blasphemy

12 Lv Spellwerra

 

Matchmaking~

 

30 Lv enemy

11 Lv enemy

14 Lv enemy

 

Επειδή πάντα έπαιζα με μεγαλύτερα level, όλα τα level στο τέλος του game έβλεπα να ήταν perfectly matched.

 

Respect λέμε, παίξε και βρέξε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εχω γυρισει αρκετα Match και οπως ειπε καποιος το κλειδι ειναι να απομονωσεις εστω εναν η δυο σε καποια στιγμη που δεν το περιμενουν και να τους ριξετε, μετα αλλαζουν πολλα ειδικα με το γερο Dead Time που εχουν προς το τελος.

 

Για να γυρισεις game παντως πρεπει να κανεις καλο Carry, και η ομαδα σου οσο ασχετη και αν ειναι να σε βοηθησει εστω και λιγο και τοτε το κερδιζεις.

 

Και τα πιο ασχημα παιχνιδια γυριζουν απο ενα μικρο η μεγαλο λαθος, αυτο ειναι που κανει το παιχνιδι ενδιαφερον ακομα και μετα απο 50 λεπτα... εαν εσεις δεν τα καταφερνετε τοτε εχετε πολλα να μαθετε ακομα.

 

Μετα υπαρχει και το Backdoor το οποιο δουλευει εαν οι αλλοι δεν αντιλαμβανοντε τι γινεται και τελος το να φτασεις καποιον στο σημειο να κανει Ragequit (εξυπνη τακτικη με μια καλη ομαδα), οταν επικεντρωνεσαι σε εναν στο Laning Phase και του κανετε την ζωη δυσκολη με το δικιο του και αυτος :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σύμφωνω με το Massiv0r. Έχουν γυρίσει και έχουν γυρίσει. 10 Kills διαφορά? Σιγά το πράγμα. Δεν χάνεις gold και τα αντικείμενά σου θα τα κάνεις.

 

Καλά όσο για τα level, κυκλοφορούν κάτι smurfs μούρλια. Και κάτι άχρηστοι 30άρηδες που κάνουμε πλάκα. Το χτεσινο βραδινό που έπαιξα ήταν το τέλειο παράδειγμα, όλοι οι αντίπαλοι με 500+wins και απλά δεν υπήρχαν. Αφού είχαμε παιδιά με 1200ΕΛΟ και αναρωτιόντουσαν.

 

Παίξτε Ευρώπη. Δε λαγκάρει κανείς. Ε τώρα άμα βουλιάξει ο server, συμβαίνουν αυτά. Εγώ είμαι μόνιμα με 70 Ping.

 

http://www.clgaming.net για livestream παιχνίδια με καλούς παίχτες.

 

To Βd δεν είναι ντροπή. Είναι ένα ρίσκο. Backdoor ένας αντίπαλος? Φουλ επιθεση, 4v5 ένα ace και βλέπουμε πιος ρίχνει πιο εύκολα τη βάση. 1 ή 5 ήρωες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ απόλυτα οτι το bd είναι ντροπή. Αλλα καλώς/κακώς είναι πλέον μέρος του παιχνιδιού. Αυτό που με αυτίζει είναι τα backdoor σε lan. Εκεί πρέπει να κρατάς κάποια στοιχειώδη ηθική. Έχουνε φύγει πολλές μάνες κτλ για αυτό το λόγο.

 

Και ναι το matchmaking κατα 90% είναι σωστό.

 

Το μεγάλο πρόβλημα έρχεται με τα runes που κάνουν εντελώς unbalanced το παιχνίδι για arranged teams με συμμετοχές απο μικρότερα lvl. Εγώ αισίως 18lvl μετά απο 2-3 βδομάδες χαλαρού παιχνιδιού, δεν έχω πάρει ούτε μισό rune και βλέπω την διαφορά δυστυχώς. Τα 20 και t3 είναι κοντά όμως ^^. 12k ip στη μπάντα για ψώνια προς το παρόν.

 

Επίσης στο παιχνίδι γουστάρω άπειρα τα masteries και τα s.spells αν και ελάχιστα διαφοροποιούνται στις 2-3 κατηγορίες ηρώων που παίζω.

 

Τελευταία σκαλώματα warwick jungle-pubstomp και xin zhao και σήμερα λέω να αφιερώσω τη μέρα στον cho'gath.

Είχα πάρα πολύ καιρό να σκαλώσω τόσο με παιχνίδι.

 

Τέλος για "γύρισμα" παιχνιδιού. Ένα dc την κατάλληλη ώρα ή ένα ναυάγιο κάποιου είναι αρκετό για να γυρίσει ένα παιχνίδι. Το ίδιο και ένα καλό def-ace kai rage push.

 

Αξίζει με τα χίλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη μασάς με το Backdoor. Είναι τόσο δύσκολο να σπάσεις την άμυνα κάποιου μέσα στη βάση που επιβάλεται κιόλας. Αυτά είναι κατάλοιπα της Dota τα οποία το Official channel τα επέτρεπε όταν όλοι οι άλλοι τα απαγόρευαν.

 

Το 90% των ρούνων λύνεται με ένα Doran αντικείμενο. Μην τους υπερτιμάς. Και σου προτείνω να πάρεις Tier 1 τώρα.

 

Chogath έ? Τανκ build και πάλι τανκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε αφού άντεξα μέχρι τώρα χωρίς runes δεν θα πάθω τίποτα για 2lvl. Καλύτερα ας τα κρατήσω να spammάρω T3 :P

Τank ε; Λόγω του άπειρου range δεν θα σκεφτόμουν να τον πάω τανκ μιας και παίζεις 2 οθόνες παραπέρα με 2η/ulti. Αν αποφασίσουν επιτέλους να ανοίξουν οι servers σήμερα θα τον δοκιμάσω με διάφορα build να δω πώς θα με κάτσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί θα δώσει 400 IP για όλα τώρα , ενώ 400 IP κάνει ένας Tier3 Rune. Και θα έχει το 50% των bonus. Tier 1 rune λοιπόν από το lvl1 .

 

2000 o flat health quintessence Τιερ 3 32 health, 80 o TIer 1 για 16-18 health.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα εδωσαν τα 1000 ip :-D:-D:-D

Μολις μπηκα...

 

edit:αμα σας γραφει busy ενα καλο κολπακι για να το προσπερνατε ειναι με τα βελακια του keyboard

πατατε πανω,κατω,αριστερο,δεξι,πανω,πανω.κατω.κατω ;-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλοι μου είχαν φάει τα αυτια να μην ασχοληθώ με runes πριν τα 20 κ γι αυτό δεν το έκανα. Θα ρίξω μια ματιά τότε έστω να έχω αυτό το μικρό boostarisma αλλα και για να παίξω λιγάκι με τις επιλογές. Οποιαδήποτε πρόταση ευπρόσδεκτη. Κυρίως fast και dps heroes προτιμώ.

ΑΝ ανοιξουν οι γαμωserver.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτοί που σου έφαγαν τα αυτιά είναι δεύτεροι παίχτες. Tier1 Και μετά σιγά σιγά Τιερ 3. Άκου τον παλιό. Δεν παίζουμε και τίποτα άλλο από το σεπτέμβριο του 2009. To smurf μου είναι Everchosen (tribute sto warhammer) για όποιον θέλει add.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα εδωσαν τα 1000 ip :-D:-D:-D

Μολις μπηκα...

 

edit:αμα σας γραφει busy ενα καλο κολπακι για να το προσπερνατε ειναι με τα βελακια του keyboard

πατατε πανω,κατω,αριστερο,δεξι,πανω,πανω.κατω.κατω ;-)

 

Ναι μια παραλλαγή του konami code. Αλλα αν είναι όντως down οι server δε σε βάζει ούτως η άλλως. Μόνο για busy :P

 

Morde δεν τον πέτυχα free ακόμα δυστυχώς.

 

Edit: Kog maw όχι cho gath. Sorry :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαστ και ντιπιες, χτύπα μια καταρίνα ή ενα Ezrael. Λογικά πρέπει να λιώνεις Αshe και Tristana ΄τώρα. Καλή και η Miss fortune αλλά δεν έχει συγκινήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή εσείς αγοράζετε runes που δίνουν πχ 20hp;Εγώ γιατί τις θεωρώ τις πιο πολλές εντελώς ασήμαντες; :P

Καμια σελίδα για να ενημερωθούμε λιγάκι;Γιατί οι πιο πολλοί από τους όρους που χρησιμοποιείτε μου φαίνονται κινέζικοι! ^^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...