Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σε ολους

 

Παιζω πολλους μηνες LoL και εχω αρκετη εμπειρια . Διαβασα λιγο το τοπικ κ παρατηρησα οτι σε μερικες αποριες δινονται λαθος απαντησεις,δεν διαβασα ολο το τοπικ γι αυτο σορυ αν προσβαλω κανεναν. επειδη γουσταρω το lol θελω να βλεπω πολλους ελληνες παικτες. Για αρχη θα σας συμβουλευα να μπειτε στο leaguecraft.com για να μαθετε τους champions, πως να τους ντυνετε κ πως πρεπει να κινηστε στο παιχνιδι αναλογα με τον champion που εχετε. Οτι απορια εχετε ρωτατε

 

---------- Προσθήκη στις 01:07 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 01:05 ----------

 

ξερει κανεις πως μπορω να νικησω warwick με miss fortune or sion?

 

 

 

αν ειστε ιδιο lvl δυσκολα ριχνεις τον ww με την miss f γιατι ο ww ειναι καθαρο dps - fighter k η αλλη ειναι πιο πολυ supporter. βεβαια παιζει ρολο κ summoner(o παιχτης που παιζει τον καθε champion) κατα ποσο καλα ξερει τον ηρωα του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Επειδη διαβαζω οτι πολλοι εχετε αποριες για τα Runes.Τα runes παιζουν σημαντικο ρολο στο game,αν κανεις την σωστη επιλογη runes-champion π.χ αν παιζεις ενα tank πρεπει στο book των runes να βαλεις armor-health-magic resist-dodge an παιζεις magic καλο ειναι να βαλεις magic penetrecion-ability power-cooldown-mana.Bebaia ολα ειναι σχετικα στο lol, τα runes κατα την γνωμη μου σε βοηθουν περιπου κατα 10% στο game και δυστυχως τα tier3 κοστιζουν ακριβα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν ειστε ιδιο lvl δυσκολα ριχνεις τον ww με την miss f γιατι ο ww ειναι καθαρο dps - fighter k η αλλη ειναι πιο πολυ supporter. βεβαια παιζει ρολο κ summoner(o παιχτης που παιζει τον καθε champion) κατα ποσο καλα ξερει τον ηρωα του.

 

Καλωσήρθες για αρχή.

Αν παίζεις ms fortune full dmg/lifesteal και έχεις και AS runes τα πράγματα νομίζω είναι δύσκολα για τον κάθε warwick μιας και δεν είναι τανκιό για να σε βγάλει την πίστη. Μόνο το lifesteal του είναι που μας ανησυχεί. Αυτό όμως διορθώνεται με το impure shots τη σωστή στιγμή. Γενικά η ιδέα είναι να μην τρέξεις να ξεφύγεις (σχεδόν σε οποιοδήποτε fight). Make it rain/impure//ulti και θα είναι κάτω απο μισό life ήδη και με health regen tap λόγω του impure το οποίο spammάρεις σε κάθε cd.. Hits hits (και double up αν υπάρχει κάνα creep τριγύρω) και έχει κλάψει μοίρα.

Γενικά αυτή η ερώτηση δεν μπορεί να απαντηθεί γιατί δεν είναι γνωστές οι συνθήκες. Τι items έχει; Σου μπήκε με supress? Ίδια lvl? Ο άλλος νιώθει η μόλις φτάσει μισό life θα αρχίσει να τρέχει να σωθεί; :P

 

Με κάθε επιφύλαξη πάντα.

 

---------- Προσθήκη στις 11:49 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 11:44 ----------

 

Επειδη διαβαζω οτι πολλοι εχετε αποριες για τα Runes.Τα runes παιζουν σημαντικο ρολο στο game,αν κανεις την σωστη επιλογη runes-champion π.χ αν παιζεις ενα tank πρεπει στο book των runes να βαλεις armor-health-magic resist-dodge an παιζεις magic καλο ειναι να βαλεις magic penetrecion-ability power-cooldown-mana.Bebaia ολα ειναι σχετικα στο lol, τα runes κατα την γνωμη μου σε βοηθουν περιπου κατα 10% στο game και δυστυχως τα tier3 κοστιζουν ακριβα.

 

Ναι ειναι πανάκριβα τα γ$#@$μενα. Πήρα ένα full set Attack speed που μου βγαίνει στα lvl μου κάπου +25% (not bad early game) αλλα τα βάζω στον $#@$@ αυτή την εβδομάδα που παίζω κυρίως morgana και ryze πχ :P Μάλλον θα πάρω και ένα mage t1 σετάκι έστω για το μικρό boost. Τώρα κατάλαβα γιατί χρειάζονται 9 rune pages.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλωσήρθες για αρχή.

Αν παίζεις ms fortune full dmg/lifesteal και έχεις και AS runes τα πράγματα νομίζω είναι δύσκολα για τον κάθε warwick μιας και δεν είναι τανκιό για να σε βγάλει την πίστη. Μόνο το lifesteal του είναι που μας ανησυχεί. Αυτό όμως διορθώνεται με το impure shots τη σωστή στιγμή. Γενικά η ιδέα είναι να μην τρέξεις να ξεφύγεις (σχεδόν σε οποιοδήποτε fight). Make it rain/impure//ulti και θα είναι κάτω απο μισό life ήδη και με health regen tap λόγω του impure το οποίο spammάρεις σε κάθε cd.. Hits hits (και double up αν υπάρχει κάνα creep τριγύρω) και έχει κλάψει μοίρα.

Γενικά αυτή η ερώτηση δεν μπορεί να απαντηθεί γιατί δεν είναι γνωστές οι συνθήκες. Τι items έχει; Σου μπήκε με supress? Ίδια lvl? Ο άλλος νιώθει η μόλις φτάσει μισό life θα αρχίσει να τρέχει να σωθεί; :P

 

Με κάθε επιφύλαξη πάντα.

 

---------- Προσθήκη στις 11:49 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 11:44 ----------

 

 

Ναι ειναι πανάκριβα τα γ$#@$μενα. Πήρα ένα full set Attack speed που μου βγαίνει στα lvl μου κάπου +25% (not bad early game) αλλα τα βάζω στον $#@$@ αυτή την εβδομάδα που παίζω κυρίως morgana και ryze πχ :P Μάλλον θα πάρω και ένα mage t1 σετάκι έστω για το μικρό boost. Τώρα κατάλαβα γιατί χρειάζονται 9 rune pages.

 

 

 

Η διαφορα των δυο σε περιπτωση 1v1 ειναι η ulti τους κ το armor που εχει ο καθενας.Ο ww εχει πολυ πιο αποτελεσματικο ulti για 1v1 ενω tis mf η ulti ειναι περισσοτερο για 5v5 pvp.το armor poy exei o ww ειναι μεγαλυτερο τις mf.

 

 

attack speed se morgan k ryze ειναι λαθος γτ οι magic βασιζονται sta abilities poy εχουν κ οχι στο main attack.σε αυτους στα καφε runes πρεπει να εχεις magic penetertion

 

---------- Προσθήκη στις 12:22 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 12:18 ----------

 

http://leaguecraft.com/strategies/guides

 

περιέχει guides χρηστών !

 

+φωνω οπως εγγρψα κ εγω μπειτε σε αυτο το site κ με λιγη υπομονη θα μαθετε πολλα για το παιχνιδι

 

---------- Προσθήκη στις 12:24 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 12:22 ----------

 

σημερα ο server θα ειναι down μεχρι το απογευμα γτ βαζουν καινουργιο champion

http://eu.leagueoflegends.com/news/server-maintenance-%E2%80%93-wednesday-october-6th-100am-uk-time

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Armor ξεarmor όταν τον κόβεις φέτες και τις παίρνεις πίσω σε life τα πράγματα έρχονται στα ίσα αρκετά και απο κεί και πέρα είναι και θέμα skill. Δε λέω οτι ρίχνω wwicks για πρωινό απλά λέω οτι είναι εφικτό να πέσει 1vs1.

 

Φυσικά και είναι λάθος as σε morgana/ryze αλλα έλα που αυτά αποφάσισα να πάρω πρώτα για t3 :P

Τώρα ξανάρχισα το ip farm για δεύτερο καλό page που μάλλον σε ap θα το πάω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Armor ξεarmor όταν τον κόβεις φέτες και τις παίρνεις πίσω σε life τα πράγματα έρχονται στα ίσα αρκετά και απο κεί και πέρα είναι και θέμα skill. Δε λέω οτι ρίχνω wwicks για πρωινό απλά λέω οτι είναι εφικτό να πέσει 1vs1.

 

Φυσικά και είναι λάθος as σε morgana/ryze αλλα έλα που αυτά αποφάσισα να πάρω πρώτα για t3 :P

Τώρα ξανάρχισα το ip farm για δεύτερο καλό page που μάλλον σε ap θα το πάω.

 

:lol: an ομως σου κανει την ulti toy σου εχει παρει το μισο life xwρις να μπορεις να αντιδρασεις γτ εχει stun ενω ulti της mf μπορεις να την ξεφυγεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σημερα ο server θα ειναι down μεχρι το απογευμα γτ βαζουν καινουργιο champion

 

Ο οποίος φαίνεται πολύ καλός. Root και lazer bird ftw :P

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=i19hj3LVP7A[/ame]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θες dmg προτίμησε τα MAgic Penetration Runes. Επίσης να ξέρετε πως το κριτήριο για να πάρετε /level ή φλατ είναι αν στο 5-6 level οι /level ρούνοι σας δίνουν το ίδιο ή και παραπάνω bonus με τα flat. Γενικότερα όμως προτιμήστε τα /level

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:lol: an ομως σου κανει την ulti του σου εχει παρει το μισο life xwρις να μπορεις να αντιδρασεις γτ εχει stun ενω ulti της mf μπορεις να την ξεφυγεις.

 

Γι αυτό κάνεις ένα καλό τοποθετημένο make it rain για να φάει όλο το slow πρίν ανόιξεις ένα επίσης σωστά τοποθετημένο ulti ή έχεις και ένα exhaust για να μη πάει πουθενά :P Άλλωστε στη ms fortune, positioning >all.

Τέλος πάντων it all comes στο επίπεδο του καθενός που παίζει και φυσικά στα items.

Χθές μου ρθε ένας ww να σολάρει mid ffs (εγώ morgana) και τον γλέντησα μια χαρά. Κάποια στιγμή στο 8 είπε να μου κάνει κ ένα ulti. Πραγματικά δεν πρέπει να μου έφυγε ούτε μισο κουτάκι απο το life, ούτε κάν πήγα πίσω έτσι για τους τύπους. Αλλα εντάξει ο συγκεκριμένος ήταν και μοσχάρι οπότε δεν μετράει για παράδειγμα :P

 

Ένα παράπονο που έχω τελευταία στα solo είναι οτι το matchmaking ίσως και να μην είναι τόσο καλό όσο λέμε. Πάντα έχουμε ένα ναυάγιο που ταίζει στην αρχή και μετά mid-late game, ο ταισμένος μας κάνει γκόμενες όλους χωρίς περιθώρια αντίδρασης μιας και το ναυάγιο μας συνήθως είναι το tank/dps που είδαμε στα pick και είπαμε "α εντάξει ας πάρουμε κάνα support/mage" :\

Ή παίρνεις shen ξερωγω, χώνεσαι και οι άλλοι κοιτάνε απο μακριά.

Δεν είναι να εμπιστεύεσαι τα team στα solo. period.

 

Και δυστυχώς δεν μπορείς να κάνεις και πολλά πράγματα γι αυτό.. :\

 

---------- Προσθήκη στις 12:50 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 12:48 ----------

 

Αν θες dmg προτίμησε τα MAgic Penetration Runes. Επίσης να ξέρετε πως το κριτήριο για να πάρετε /level ή φλατ είναι αν στο 5-6 level οι /level ρούνοι σας δίνουν το ίδιο ή και παραπάνω bonus με τα flat. Γενικότερα όμως προτιμήστε τα /level

 

Κάποια στιγμή πρέπει να βρεθούμε να παίξουμε επιτέλους. Όποτε σε βλέπω είσαι Ingame ή όποτε με λές είμαι afk γιατί τα πρωινά κυρίως μπαίνω απο δουλειά συνήθως για να χαζέψω runes champions κτλ. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε πες να ξέρω. Το απογευματάκι μπαίνω με το main συνήθως γιαυτό δεν με βλέπεις. Morgana e? Λοιπόν, εύκολο build. Q W E W W R W Q W Q R Q Q E E R E E (για solo) , 4 doran Ring + Sorceress boots then Zonyas. Μη κάνεις το λάθος και υποτιμάς το W . Είναι το καλύτερο της spell μακρά . και ένα Tip . Αν θες να σκοτώσεις κάποιον σίγουρα μη προσπαθείς να ξεκινήσεις με το Q . Κάνε το R περπάτα λίγο μαζί του και όταν φάει το stun του κάνεις τα άλλα 2. Ghost + Ignite + Exhaust οι επιλογές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιά spell χρησιμοποιείτε;Εγώ heal + teleport ακόμα (17lvl).Μήπως είναι λίγο νουμπίστικα; :P

Πάντως τα βολεύομαι μια χαρά.Η αλήθεια είναι ότι δε θέλω να τα αλλάξω αλλά δεν έχω δοκιμάσει και κανένα άλλο για να συγκρίνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά έχεις το πρόβλημα του πρωτάρη. Δεν θέλεις να στοχεύεις με τα spells σου. Και heal teleport δεν είναι τα καλύτερα σίγουρα για κάθε ήρωα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το main acount nick μου ειναι kariotsalis.εχω κ ενα μκροτερο . klain k dacon k οποιος αλλος θελει ας κανει add. αποτι βλεπω τωρα ξανα ανοιξε κανω downloading to patch οποτε κατα τις 3-4( πρεπει να φαμε κι ολας)να ειμαι ιn

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...